April 16 2024 20:03:55
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 8

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Máte nebo plánujete VR headset?
310_cibule
Nezamlžují, Tapi. Zatím jsem po všech stránkách velmi spokojen. Investice to sice není úplně malá, ale mně se velmi vyplatila.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Tapi
Díky Cibule, to je dobrá zpráva Mrknutí
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
magot
Tapi napsal:

Já mám brýle 1,5 na dálku. Docela mi vadí, že se mi brýle uvnitř headsetu pořád zamlžují a také si je musím často rovnat - nějak mi uvnitř headsetu, jak otáčím hlavou, mírně sklouvají a nemám je pak vycentrované.

Dotaz na Cibuleho: prosím dej vědět, zda se ti ty dioptrické vložky zamlžují, ale počítám, že asi ne...

Časem si je zřejmě taky pořídím...

S tím zamlžováním je to takové ošidné. Já jsem zjistil, že se mi headset zamlžuje s brýlema i bez brýlí pouze chvilku než se obličej aklimatizuje. Pak už ne a mohu v tom koukat třeba 2h v kuse.
Co jsem ještě zjistil že nemohu jíst těsně před letem s G2 feferonky či indické vypalováky, to se mě pak zamlžuje než to vše strávím Šklebící se
 
310_cibule
Mně se sice nezamlžuje, ale včera jsem se dvacet minut točil ve čtrnáctce s káčkem a pod brýlemi (a taky po zádech) se mi řinul pot, který jsem nemohl utřít. Velmi realistický : )

P.S. Nakonec jsme si oba museli sednout při nouzáku ; )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Tapi
Šklebící se Ale je fakt, že se optika asi zamlžuje nejvíc na začátku, každopádně pak už mně nebaví si headset opakovaně sundávat, abych si skla otřel ...
Upravil/a Tapi dne 29-04-2021 09:53
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
Hot_Dog
310_cibule napsal:

Mně se sice nezamlžuje, ale včera jsem se dvacet minut točil ve čtrnáctce s káčkem a pod brýlemi (a taky po zádech) se mi řinul pot, který jsem nemohl utřít. Velmi realistický : )

P.S. Nakonec jsme si oba museli sednout při nouzáku ; )


Ste měli 20 minut jeden Dogfight, jo?Šklebící se
 
Hot_Dog
Abych teda zůstal u tématu, já mám brýle, kontaktní čočky nosím na sport, ale vidím v nich hůř, než v brýlých. Až sem loni u toho pro mě nejdůležitějšího sportu, kde potřebuju přesně vidět, jakou rotaci má míč letící 140km/h proti mě přešel opět na brejle (ikdyž je to vo hubu) a zvedla se mi úspěšnost, to jen na okraj...

Ale brejle v Headsetu, přesto že to de, maj několik problémů.
1) I moje největší a nejvíc připláclý brejle na ksichtě nejsou přes celé zorné pole Reverbu. horní část sleduju nad obroučkou brýlý
2) Sou hodně blízko čočkám Reverbu a bojím se o poškození (U G1 to je daleko horší)
3) Má tendenci se to mlžit, zejména po nasazení, ale opět u G1 to bylo daleko horší, protože to všechno bylo blíž
4) Je tam víc takovejch těch parazitních odlesků, ale to většinou při letu už nevnímám, jen když si to nasadím, tak třeba na černém menu s bílým písmem...

No takže používám v Reverbu většinou ty kontaktní čočky, tam všechny tři výše popsané problémy vymizí. Létat s čočkama na 1440p 27 palců monitoru bych nezvlád, to bych viděl mizerně, v Reverbu to de...

Edit:
-Žena má klasicky rozptylky, to co má 95% dětí a mladejch, když má brejle. Je schopná číst knížku bez brejlí, ale na 3 metry mě bez nich nepoznáŠklebící se V reverbu bez brýlí taky neviděla nicŠklebící se
-Já mám naopak "stařeckou dalekozrakost" + cylindr. Řídit auto dokážu, do dálky to de, text v knížce bych přečet, ale skutečně číst tak nejsem schopnej... V reverbu bez brýlí docela vidím, ikdyž s čočkama/brýlema je to lepší...

Což naprosto potrvzuje to co říkal Tapi, že ty čočky dělaj vzdálenost zhruba 1,5 metru. Tudíž musíte vidět dobře na dálku, ne blízko Vám to nepomůže...

Upravil/a Hot_Dog dne 29-04-2021 10:43
 
310_cibule
Hot_Dog napsal:

310_cibule napsal:

Mně se sice nezamlžuje, ale včera jsem se dvacet minut točil ve čtrnáctce s káčkem a pod brýlemi (a taky po zádech) se mi řinul pot, který jsem nemohl utřít. Velmi realistický : )

P.S. Nakonec jsme si oba museli sednout při nouzáku ; )


Ste měli 20 minut jeden Dogfight, jo?Šklebící se


Offline. Já sem fakt špičkovej pilot a on byl nastavenej na ace ; ))) Víš kolik troubů, jako jsem já, muselo zařvat během WWII, aby takoví jako Galland, Johnson či Fučida : ) mohli být slavní? '
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
V jakej čtrnáctce?
 
310_cibule
Spitfajr.

Tedy ne v té, co jezdí ze Spořilova do Vysočan ; )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
jó, ta, tu ještě nemám a razorback ..
 
310_cibule
Si kup, je to bestie.

A pro jugy mám slabost, ještě že nedělaj úplně všechny déčkový série, to bych se prohnul ; )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Tapi
První ze série článků o Reverb G2:
http://www.warbir...cz/?p=7562
Upravil/a Tapi dne 30-04-2021 09:29
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
Zifi
Tapi těším se na další článek.
 
Tapi
Bude příští týden Mrknutí
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
WT_Horrido
Co to je fluktulace timingu GPU?
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Tapi
To znamená, že mi timing neustále frekventovaně kolísal z rozumných 12-14 ms na 18-20 ms. Prostě nahoru a dolů několikrát za sekundu. V další článku ukážu, jak to vypadalo v grafu. Prostě karta měla plnou VRAM a neměla konstantní rychlý a plynulý přísun dat, tak "čekala". Nejprve jsem myslel, že čeká na CPU, ale ukázalo se že tomu tak není. Na vině byla právě plná VRAM. P.S. Upravil jsem to v článku, aby to bylo srozumitelnější..
Upravil/a Tapi dne 30-04-2021 09:27
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
310_cibule
Super text, díky za něj. Těším se na další.

Akorát jsi ho mohl napsat o týden později. Zrovna si chystám pořídit komplet nového alza-macka, který má RTX 3070 s 8GB. A teď mám dilema : )))
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Hot_Dog
Cibule, co máš teď za Kartu?
 
Tapi
Ono ti to pojede i na grafice s 8 GB, ale budeš muset jít rapidně dolů s kvalitou některých textur atd... Podle mne by to pro současné simy chtělo alespoň 16 GB, aby se s tím člověk nemusel trápit v nastavení....
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads googe teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF.

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,707,464 návštěv