March 29 2024 10:51:36
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 1
LesniHU

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Máte nebo plánujete VR headset?
Tapi
Prostě to chce levnější G2 Omnicept bez těch biometrických zbytečností Šklebící se
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
Hot_Dog
Vzhledem ke sweet spotu původního Reverbu a G2, která podle všeho není o mnoho lepší, než G1 ani to eye tracking nepotřebujem... Uplně by stačilo, kdyby to tam dali staticky, prostě uprostřed vyšší rozlišení než na okrajích... Zvládl by to všechen současný HW, stačil by upravit SW. Mluvilo se o tom už před léty, ale furt nic.. Dovedu si představit, že by to dobrejch 20% výkonu mohlo přidat...
 
Tapi
Jj, to mluvíš právě o tom "forward foveating rendering". Asi by to u G2 i stačilo...
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
petsild
Máte už nějaké testy VRka po aktualizaci DCS v.2.7 ?
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
magot
U mě dobrý. Mraky na ultra bez ztráty výkonu. Po promazání a vygenerování shaderů zmizel v G2 i microstuttering a je krapet lepší FPS než v 2.5.
Jo a chrastí mě jedno sluchátko/ repráček. Takže jestli někomu vypadá zvuk, tak se ani nedivím ... šmejdy to jsou ..
Řešení je jednoduchý, přesměrovat zvuk do jiných sluchátek nebo ideální je věž s prostorovým zvukem, spadla mě čelist jaká to je bomba ten 5.1 sound s tím VR na hlavě.
Takže ty debilní sluchátka od HP never more Šklebící se
Upravil/a magot dne 16-04-2021 22:37
 
Zifi
Po nějakém tom otestování G1 musím říct že je to opravdu zážitek. DCS offline polety jsou fascinující. Ale to nejlepší příjde v závodních simulátorech. Tam to díky zpětné vazbě volantu dostane ještě čtvrtý rozměr. Během chvilky a bez tréninku jsem zajížděl o dost lepší časy než ty na které jsem se dříve tolik nadřel. Nejvíce mě překvapilo to rozhlížení, které má neskutečně bleskovou odezvu a je to naprosto přirozené. Člověk prostě strčí do hry hlavu a je v ní. Vím čemu se budu věnovat v důchodu
 
1stCL_Fucida
Zifi, ty seš moc mladej kluk, ty se vůbec nemusíš věcí, jako je důchod, obávat Úsměv. Důchod bude něco, o čem si budeme vyprávět, že to zažili jiní Úsměv.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Zifi
Já trošku doufám, že si ten důchod zařídím sám a dřív
 
magot
Je tam pro G2 nějaký další audio firmware update ze 13.4.
 
Zifi
Ale G1/G2 má jednou zásadní nevýhodu. Na klasický monitor už se z ní nejde vrátit.
 
Shadowdeath
Zifi napsal:

Ale G1/G2 má jednou zásadní nevýhodu. Na klasický monitor už se z ní nejde vrátit.


Jj, simracing uz si bez toho neumim predstavit. Jako jsou tam nejake minusy, napr. celkove obraz v G2 neni tak hezky jako na monitoru, ackoliv ji lidi hodne chvali. Me oko je zvykle na relativne kvalitni IPS monitor, kde barvy a vsechno je krasne, oproti tomu G2 bych hodnotil tak na prumerny TN panel.. Ale clovek na to zapomene, kdyz ho pohlti na jina realita.

A u letani si uplne jeste jisty nejsem hlavne z duvodu komfortu, dogfigty jsou v tom opravdu dost narocne, nejde ani tolik, ze by clovek potreboval kyblik, ale ze je to fakt na ukrouceni krku Úsměv
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
magot
Za mě je to velmi zajímavá alternativa lítání. Blití za mne v kokpitu vůbec nenastává, nevím proč Úsměv
Ale úplně monitor to prostě zatím nedokáže nahradit. V té hi-res grafice a vyšším FPS v poměru šancí na včasnou detekci nepřítele prostě VR nemá šanci.
Stejně jako 2D placka nedokáže nahradit zážitek a schopnosti boje v 3D prostoru.
 
Tapi
Jo, já taky naštěstí můžu s letadlem dělat i ty největší zhůvěřilosti a ani náznak, že by mi mělo být šoufl Šklebící se Ale řekl bych, že je to dané už od narození, mě se nikdy špatně v čemkoliv prostě neudělalo - ani v autě, ani letadle, ani na lodi, ani na horské dráze...

S LCD vs VR to vidím taky stejně - i s G2 za mne ještě pořád simy nejsou "VR only" (i když pominu HW nároky). Prostě ta jemnost grafiky u VR pořád chybí. Ale už se to blíží a věřím, že to tak jednou, snad brzy, bude Úsměv
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
310_cibule
Nový patch v BoX:

45. Gamma can be lowered down to 0.5 for more comfort in VR mode;
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
310_cibule
310_cibule napsal:

Tak jsem si dneska u optika nechal přeměřit "světla" a objednal si dioptrické vložky do G2. https://vropticia...reverb-g2/ Mají přijít nejpozději do měsíce, dám pak vědět.

A PD mám prakticky symetrické – 34 a 33,5. Takže zaokrouhleno: standardních 68 od jedné zornice ke druhé.


Dneska dorazily. Pro mne úplně nový zážitek. Vidím daleko lépe (zejména je to patrné s doty a pozemními objekty), nebolí mne oči z neustálého ostření, "modrý" filtr asi taky není k zahození (ale to asi až po delším létání).

Nevím jak vám, ale mně moje standardní brýle uvnitř VR vůbec nešly používat. Ono jde asi také o to, zda má člověk brýle na dálku či na blízko.

Jinými slovy: za mě dobrá investice.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Richi
A máš na blízko nebo na dálku?
Já nosím kontaktní čočky + brýle na blízko.
 
310_cibule
Nosím brýle jen na čtení a počítač, na dálku je nepotřebuji. Tady mám čočky +1,25 a +0,50.

Počítám, že s kontaktními čočkami to asi vyjde na stejno, ale ty jsem nikdy nepoužíval (dodnes mi z představy, že si něco rvu do očí, běhá mráz po zádech : )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
u mě brejle v G2 jsou úplně na pohodu, všechno ostrý ..
 
Tapi
Já mám brýle 1,5 na dálku. Docela mi vadí, že se mi brýle uvnitř headsetu pořád zamlžují a také si je musím často rovnat - nějak mi uvnitř headsetu, jak otáčím hlavou, mírně sklouvají a nemám je pak vycentrované.

Dotaz na Cibuleho: prosím dej vědět, zda se ti ty dioptrické vložky zamlžují, ale počítám, že asi ne...

Časem si je zřejmě taky pořídím...
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
Tapi
BTW: i když v heasetu jsou LCD displeje blízko očí, tak díky agresivní optice, která je PŘED displejem, je to pro naše oko, jako by displeje byly velkoplošné obrazovky ve vzdálenosti cca 1,5 m. Proto by při použití brýlí měl IMHO člověk používat to, co běžně používá, když se dívá do dálky. Myslím si proto, že brýle na blízko do headsetu asi nebudou nutné/vhodné...
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,601,927 návštěv