April 23 2024 07:29:29
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 11

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Máte nebo plánujete VR headset?
606_Druindin
Na Alze se před 18ti hodinama prodalo několik 3090 s cenou cca 68000,-
Většinu brala ukrajina, asi tam chcou místo uhlí těžit kryptosračky Úsměv
 
1stCL_Chroustall
310_cibule napsal:

Používáte někdo tuhle utilitku?

https://forum.il2...-your-six/

Přijde mi hodně zajímavá, ale má jednu nevýhodu: zatím se mi ji nepodařilo rozchodit.


To pak ale postrádá ten smysl toho VR Šklebící se.
 
Baron
606_Druindin napsal:

Na Alze se před 18ti hodinama prodalo několik 3090 s cenou cca 68000,-
Většinu brala ukrajina, asi tam chcou místo uhlí těžit kryptosračky Úsměv


68000?!? Panenko skákavá to je strašná šleha... Zamračený
Hals - und Beinbruch!
 
Tapi
No já bych to nezatracoval. Mnohým z nás už dávno není 20 let jako bylo reálným bojovým pilotům. A s přibývajícím věkem přichází i fyzická omezení a ne každý je schopen si několik hodin v kuse namáhat krční páteř neustálým kroucením hlavou až do mezních poloh. I když jsem zastáncem co největší reality v simech, zrovna tady asi budu také ochoten udělat výjimku a utilitku minimálně vyzkouším...

Zajímalo by mne také, zda lze aktuálně v BOX a DCS nějak řešit zoom? Zejména v DCS je spotting nad Normandií dost obtížný a zoom docela pomáhá Úsměv. Osobně mám v DCS zoom namapovaný na Trackir ose Z, takže když přiblížím hlavu k monitoru, zoomne mi to okolní svět. Ale VR hádám zoom nativně nepodporuje...
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
Shadowdeath
Baron napsal:

606_Druindin napsal:

Na Alze se před 18ti hodinama prodalo několik 3090 s cenou cca 68000,-
Většinu brala ukrajina, asi tam chcou místo uhlí těžit kryptosračky Úsměv


68000?!? Panenko skákavá to je strašná šleha... Zamračený


jn, to je asi hlavni vec proc bych G2 aktualne uplne nedoporucoval, kdo doma nema alespon rtx 3080 ekvivalent, tak po techto kartach bude hodne touzit a vyhazovat nesmyslne castky, aby to mel doma...
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
310_cibule
1stCL_Chroustall napsal:
To pak ale postrádá ten smysl toho VR Šklebící se.


No, ale zase tě nebolí krk. A že tedy z toho kroucení hlavou dozadu bolí fest : )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
1stCL_Fucida
Zoom v BOX nějak byl, vyzkoušel jsem to a fungoval. Od té doby jsem ho nepoužil, naprostý zabiják atmosféry a ještě k tomu k zblití.

Cokoliv, co ve VR rozpojí 1:1 vůči realitě, je hodně špatný. Ale chce to tu výkonnou grafiku, no :-/. Ještě že jsem před lety koupil tu 1080 a nejen 980Ti. Bych dneska byl asi pořád mimo VR.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
1stCL_Fucida
310_cibule napsal:

1stCL_Chroustall napsal:
To pak ale postrádá ten smysl toho VR Šklebící se.


No, ale zase tě nebolí krk. A že tedy z toho kroucení hlavou dozadu bolí fest : )


I tohle za pár dní rozhýbáš Úsměv. I když tedy když jsem se naposledy mydlil s Hot Dogem a Tempíkem, tak mě po třech hodinách taky už bylo dost fyzicky ouvej - zpocenej jsem byl až na sedínce Šklebící se
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
1stCL_Chroustall
Při homeofficu a aktualní situaci je to pro mě jedinné kardio Šklebící se. Co se týče zoomu, tak ve sturmovy je (3 lvl zoomu - pokud nemáš 3090 tak to při rozeznávání hodně pomůže) v DCS taky. Nicméně i s 3070 to používám jen minimálně, letadlo rozeznám i bez něj, problém nastává pouze tehdy, když letí proti tobě nebo naopak letíš za ním. Co se týče viditelnosti dotů na dálku, tak mi paradoxně přijde, že je to lepší než na monitoru nebo v jakýmkoliv VR včetně indexu. Pokud budeš schopen zapnout MSAA aspoň na 2 tak rozeznáš skoro vše.
 
310_cibule
1stCL_Chroustall napsal:
Co se týče zoomu, tak ve sturmovy je (3 lvl zoomu - pokud nemáš 3090 tak to při rozeznávání hodně pomůže) v DCS taky.


To zoomování jde nastavit tak, aby fungovalo i v Reverbu? Jak?
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
1stCL_Chroustall
310_cibule napsal:

1stCL_Chroustall napsal:
Co se týče zoomu, tak ve sturmovy je (3 lvl zoomu - pokud nemáš 3090 tak to při rozeznávání hodně pomůže) v DCS taky.


To zoomování jde nastavit tak, aby fungovalo i v Reverbu? Jak?


Hele já jsem to nastavil přimo ve sturmu na tlačítko na joysticku. Je to myslim v Camera settings nebo pilot head controls. "Zoom level 3".
 
Hot_Dog
V nastaveni klaves pohledu pilot head controls, je tam pet urovni, staci navolit tlacitka..
 
magot
1stCL_Fucida napsal:
Ale chce to tu výkonnou grafiku, no :-/

Ona nepomůže ani 3090, mě to padá až k 40 FPS nad střechama měst. Sice 100% upscaling, ale je to divný. Všiml jsem si že mi to renderuje hodně ostře i velmi vzdálené oblasti, což např. u DCS je optimalizováno a sníženo.
Tam se možná ztrácí veškerý výkon GPU .. Jinak CPU není 100% využit ..
 
magot
310_cibule napsal:

1stCL_Chroustall napsal:
Co se týče zoomu, tak ve sturmovy je (3 lvl zoomu - pokud nemáš 3090 tak to při rozeznávání hodně pomůže) v DCS taky.


To zoomování jde nastavit tak, aby fungovalo i v Reverbu? Jak?

Je to fakt bizarní používat zoom ve VR. Tohle ve VR fakt nikdy dělat nechci i kdybych mohl. Ničí to zážitek. Ale zkusil jsem Šklebící se
Horší je to otáčení na šestou, to kua práce, dávám tak čtvrtou, možná půl pátý .. ale zase procvičím krční páteř ..
 
magot
1stCL_Chroustall napsal:

K tomu centrování -> Stačí si to pak vycentrovat ve hře, dcsko to má myslím defaultně na ";" a sturmovik naopak na "5"

Nj! dík Úsměv
 
310_cibule
Díky, já prostě vzdálené objekty nevidím. Zoom tomu pomáhá.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
Tapi napsal:


Tak jsem zjistil že můžu mít v pohodě i brejle a helmu zároveň, nějaký zázrakem to vůbec nevadí a do helmy přesně sedí. Tak jsem ušetřil 70 vočí Úsměv


Mrknutí Jen si dej bacha ať ti skla brýlý "neštrejchnou" o skla čoček, to by mohlo vést k poškození čoček headsetu na tom nejhorším možném místě. Já mám také slabší brýle na dálku a i když jsem RiftS mohl používat i bez nich, tak s nimi to bylo jednoznačně o něco lepší. Abych zabránil možnému kontaktů brýlí s čočkami headsetu, vyříznul jsem si z pružné pěnové hmoty, co se používá jako výplň do krabic s elektronikou, dva malé hranolky, které jsem oboustrannou lepící páskou přilepil dovnitř headsetu - vešly se do stran, tj. mezi čočku a levou/pravou vnitřní obrubu headsetu. Fungovalo to spolehlivě. I když jsem si náhodou headset přitlačil víc na ksicht, tyhle distanční "vložky" zabránily kontaktu skel.

Je tam 1,5 cm prostor mezi čočkama a brýlema. Kryty na optice VR jsou myslím plastové, čili požkožení při dotyku nehrozí ..
i.imgur.com/XVibk4L.jpg
 
Tapi
Tak to vypadá cajk. U Riftu byl posuvník pozice celého headsetu vpřed /vzad a když se to nastavilo na hodně blízko, tak brýle štrejchaly o čočky...
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
Hot_Dog
Bizardni to je, na druhou stranu to pomaha identifikaci letadel a jinych objektu.

Ve skutecnosti mas svet 1ku1 a nekonecne rozliseni (ono je teda konecne, ale predpokladam, ze na 500m vzdalenem letadle nevidis jednotlive molekuly a atomy, jako my ostatni) a tudiz vidime svet v "retina" urovni...

Ve VR mas taky svet 1ku1, ale to rozliseni zdaleka jeste nedosahuje rozlisovaci schopnosti nasich oci, takze schopnost identifikace je vyrazne horsi nez v realu pri stejnych podminkach a tady holt zatim pomuze jen ten zoom, do doby, nez se rozliseni dostane ve VR na "retina" uroven.

Takze to rozhodne zadny čít neni, kdyby tady s tim chtel nekdo operovat!

Ze to nekomu kazi atmosferu je pravda, ja to pouzival jen a pouze na identifikaci letadel, na vse ostatni vcetne vyhledavani kontaktu je to zbytecne a nepouzitelne...
Upravil/a Hot_Dog dne 03-03-2021 13:04
 
1stCL_Chroustall
310_cibule napsal:

Díky, já prostě vzdálené objekty nevidím. Zoom tomu pomáhá.


[KEY = graphics]
3dhud = 0
adapter = 0
bloom_enable = 1
canopy_ref = 0
desktop_center = 1
detail_rt_res = 1024
draw_distance = 0.54500
far_blocks = 1
fps_counter = 0
fps_limit = 0
full_height = 1080
full_width = 2560
fullscreen = 0
gamma = 0.90000
grass_distance = 0.00000
hdr_enable = 1
land_anisotropy = 2
land_detail = 0
land_tex_lods = 2
max_cache_res = 1
max_clouds_quality = 2
mgpu_compatible = 0
mirrors = 1
msaa = 1
multisampling = 2
or_ca = 0.00174
or_dummy = 0
or_enable = 1
or_height = 2036
or_hud_rad = 0.85000
or_hud_size = 0.85000
or_ipd = 0.05998
or_sipdc = 0.00000
or_width = 2080
post_sharpen = 1
preset = 2
prop_blur_max_rpm_for_vr = 155
rescale_target = 1.00000
shadows_quality = 2
ssao_enable = 0
stereo_dof = 5.00000
vsync = 0
win_height = 1080
win_width = 1920
[END]

zkus tohle.. jede mi to okolo 67-80 fps, je to zpusobený tím MSAA a steam VR mám na 66-68%
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

34,745,520 návštěv