May 03 2024 23:40:44
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 8

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Máte nebo plánujete VR headset?
310_cibule
Experimentoval jsem ; )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Baron
Hot_Dog napsal:

Baron napsal:

Radsej to napisem za teba Cibulko: 2560*1440


Barone to seš trochu úlně mimo, tohle sem si samozřejmě přečetl, a je to rozlišení, na kterým vůbec nezáležíVyděšený... Důležitý je, to co napsal cibule, tedy že ve VR má těch 68%, bylo by lepší napsat to rozlišení číselně, ale aspoň pro představu takle stačí...

Edit: Pro vysvětlení, kdo to nezná, tohle je totiž jen a pouze rozlišení, ve kterým běží okno na monitoru a nemá nic společného s tím, v jakym rozlišení reálně jede a renderuje obraz ve VR. Klidně mužu jet VR 2600x2600x2 a na monitoru budu mít okno 800x600px. Dřív se dávalo co nejmíň, právě těch 800x600px, protože to krom obrazu do VR renderovalo zvlášť i tohle okno na monitoru, teď už ale mám podezření, že nezáleží na tom, v jakym rozlišení jede okno na monitoru, protože se nerendruje zvlášť, ale prostě do toho okna na monitoru pustěj převzorkovanou projekci toho, co de do brejlí

Pokud Cibule píše, že na G2 má 68%, tak by to mělo bejt cca 2518x2518x2 to rozlišení...


A ved ja sa nehádam Len som opísal to, čo Cibule zverejnil Úsměv
Hals - und Beinbruch!
 
magot
Hewlett s Packardem mi napsali rekomando, že už to je to G2 na cestě z Vostravy ty pyčo.
Tak to nakonec budu mít asi přímo od zdroje a ne od zelenej či jinej příšery ..
Upravil/a magot dne 02-03-2021 01:30
 
310_cibule
No, super. Gratuluju.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
Ale zjistil jsem dvě zajímavé věci:
1) Do těch ovladačů prej dávat pouze 1,5v baterky. S 1,2v baterkama to prej nějak vynechává ..
2) nějaká vývojářská aplikace Open XR developers tools, když se nainstaluje a zaškrtne checkbox "Use latest preview run time and developer settings" prej dává mnohem větší FPS ve hrách Úsměv
i.imgur.com/WHsPPaH.jpg
 
ATA_Vasilij
Taky mám dva tipy. Jak je v nastavení hry Startup.cfg úplně poslední dva řádky v sekci [KEY = graphics] jsou rozlišení okna hry. Kdysi mi přišlo, že když jsem tohle stáhl na skoro nulu (mám 9x9 pixelů), tak že výkon hry samotné dost poskočil. Protože nemusí vykreslovat ještě obraz na monitor. Co na to místní všehoznalí mudrci ? Je to blbost, nebo to má reálný základ?

Jo a pak jedna věc: Vypínáte si ve hře ten ASW ? Zkratka Levý Ctrl + 1 na numerické klávesnici. Poskočí FPS nahoru a obraz je daleko hladší a plynulejší. Tohle jsem používal přeúspěšně u starého Oculusu a teď mi to taky pomáhá. Je třeba to vždy zapnout při každém spuštění hry.
 
310_cibule
@magot Můžeš dát nějaký odkaz? Našel jsem nějaké texty, v nichž stojí, že pro Reverb G2 to nijak nepomáhá.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
No to se musí Cibule odzkoušet, texty, ne-texty :)
https://www.micro...verviewtab
 
310_cibule
Dík, odzkouším : )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
1stCL_Chroustall
Tak já se podělím s dosavadní zkušeností s G2. První test probehnul úspěšně, problem začli hned za začatku dělat ovladače -> prostě nespárovali. Po 14 dnech se mi Reverb neřihlásil ani na jednom USB portu (Asus B550). Teď nějakým záhadným způsobem jde připojit k jednomu přednímu USB (díky bohu). Co se týče rozlišení - to je teda parádní, oproti valve index je to zas o level vejš. Chtěl jsem se zeptat jak máte nastevenýho sturma? S moji 3070 ať dělám co dělám, tak to lehce jakoby shutteringuje.
 
Shadowdeath
Ohledne toho Open XR. Nemusi to podporovat nejakym zpusobem i hra, aby se nejaka zmena projevila?
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
Tapi
Koukám, že počet G2 uživatelů se mezi SVK virtuálními piloty pomalu, ale jistě zvyšuje Mrknutí Tímto dávám na vědomí, že jsem si G2 také objednal (u ALZY). Určitě pak napíšu sem nebo na blog svůj pohled na věc...
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
ATA_Vasilij
Chroustall: Sice patříš k nepřátelům, ale zkusím poradit Úsměv
Jestli máš AMD grafiku, tak okamžitě odinstaluj poslední ovladače a najdi nějaké starší. Mně funguje tato verze: Win10-Radeon-Pro-Software-Enterprise-20.Q4-Nov10

S poslednímí ovladači škubání, s těmi staršími hladký chod.

Ohledně A550 ano, to je přesně ta deska, kde jsou USB problémy s pcie4. Proto ti funguje přední USB. I když je to asi dvojkový. Mně pomohlo koupit Pcie-1 rozšiřující slot na USB a ten headset jsem píchnul přes tu kartu. Takže to taky nejde přímo do desky.

Někomu pomáhá i instalace starších chipset drverů. Zkrátka ty nejnovější u AMD neznamená nejlepší.
 
1stCL_Chroustall
Já mam 3070 RTX. Jaký hub si kupoval? Myslíš že to bude mit vliv na ty spiky? Respektive mě to třeba ukazuje ve hře 80-90FPS ale steam VR problikava červeno zeleně. Když hodne srazím rozlišení STEAM VR na 60%, necham zapnuté jen FXAA tak to jede celkem plynule, ale zase letadla problikávají... takže výsledný efekt je, jako bych zas lítal s valve index s menším FOV
 
Tapi
U těch problémových AMD desek prý funguje downgrade sběrnice na PCI-E 3.0 (zřejmě instalací staršího chipset driveru). Nemám tuto desku, takže nemám vyzkoušeno (pouze předávám, jak jsem to zaslechl na MRTV YT videu).
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
cuckoo
magot napsal:

1) Do těch ovladačů prej dávat pouze 1,5v baterky. S 1,2v baterkama to prej nějak vynechává ..


Nejsou nejlacinější i se slevou, ale zatím celkem spokojenost...
https://www.czc.c...21/produkt
 
Tapi
Já plánuju pořídit tyto:
https://www.conra...aa-1541487
https://www.conra...ks-1541488
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
1stCL_Chroustall
Hehe, no ten switch na gen3 mi způsobil to, že se začne z ničeho nic v klidovém stavu přehřívat processor až na 110 stupňů. Takže to nedoporučuji. Navíc to pouze pomáhá v tom, že VRko při načítaní se na server nehodí "modrou smrt"
 
1stCL_Chroustall
Jinak třeba kamarád má desku 570 tomahawk a to Vrko už ani nezapne. Automaticky mu to hodí modrou smrt a mixed reality ho ani nenajde. Takže reklamace po mesíci.
 
Hot_Dog
Když sme u toho, pochopil sem že desky pro AMD zen3 s chipsetem B550 jsou v pohodě?
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,810,551 návštěv