April 19 2024 03:49:30
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Máte nebo plánujete VR headset?
Hot_Dog
Já bych druindine asi do toho AMD (GPU) nešel, podle srovnání to bude mít podobný výkon jako 3070, která je ale (papírově) levnější, samozřejmě otázka, jaké budou reálné ceny... A do toho podpora AMD GPU vs Nvidia je asi stále tristní...

Co se CPU týče, tam sem musel přehodnotit svůj názor a když bych šel čistě na sílu, tak buď ryzen 5600X a nebo 5800X, v případě intelů ekvivalent 10600KF nebo 10700KF. Sice sou ty intely levnější, ale opravdu to vypadá tak, že na základních taktech je to AMD výrazně silnější a na maximálních taktech, co rozumně každej dá furt to AMD povede... Reálně to vypadá poté, co sme to s tommym řešili, že když nataktuješ intel na svůj max, dejme tomu 5,4GHz, tak je vyrovnanej s AMD v defaultu... Ale AMD ti dovolí zvednout takty ještě tak o 200MHz...

AMD je dražší a má lepší výkon, ke všemu na nižších taktech a hlavně vládne i v single-threadu... Divná to dobaŠklebící se
 
606_Druindin
No jo, ale RX-6800-XT má být ekvivalentní k RTX 3080 (lepší / horší - jak v které hře) a pak by se jevilo když Ryzen tak s ní, než Ryzen s RTX3080, Ne?
Už kvůlí tomu bonusu s "infinity cache" bo jak se to menuje. No a taky to míň žere Šklebící se

Já osobně stejně pokukuju po těch RTXkách, bo Gsync, ale kdybych začínal on nuly, tak bych to AMD+AMD uplně nezapuzoval Úsměv
 
Hot_Dog
podle tohohle to spíš vypadá, že bude ekvivalent 3070, nebude to poprvé, kdy se AMD srovnává s jednou kartou ale skutečnost je zhruba tak o jeden level posunutá...
https://gpu.userb...4080vs4089
https://gpu.userb...4083vs4089

No a tý výhodě AMD+AMD moc nevěřím, využijem to vůbec v Il2?
 
606_Druindin
Jestli je to ve šturmu využitelny netušim, stejně tak netušim jak dobrá / špatná ta 6800XT ve šturmovi je. Proto se ptám Úsměv
 
Shadowdeath
No passmark gpu, ukazuje zas neco jineho, ale urcite je aktualne obecne lepsi volba nvidia. I pokud to bude v ciste sile vyrovnane, tak nvidia ma vice featurek a na lepsi urovni (RTX, DLSS). Ovsem treba v dalsich generacich uz tomu tak nebude... Ale hlavne bude rozhodovat cena a dostupnost. Nekde jsem cetl, ze AMD se honosi tim, ze jsou tu pro hrace a ne pro tezare, tak jsem zvedavej, ale asi nemaji moc pak jak to resit Smutný

Jinak jsem si chvilku hral v testovaci komurce: https://community...-tool/5748
Horizontalni FOV, cca 88 stupnu, Vertikalni cca 70 stupnu.
Pismenka (jako u doktora) ve sweetspotu krasne citelna.. vsude na te stupnici.. kdyz si stoupnu tak na cca vzdalenost 35, uz je nejmensi radka hranici s necitelnosti.. Na obrazku je cara, nejspis znaci Rift a Vive Pro, ve kterych jsou uz 3 posledni radky necitelne ze vzdalenosti 20? Ale nevim, video je ve spanelstine Šklebící se


Jeste poznamka, k tomu SteamVR upscalingu. Na te % stupnici mam bilou znacku, cca na 52%, tak to bude mozna doporucena hodnota pro muj komp? Mate tam take neco takoveho?
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
Hot_Dog
Fuči, pro představu s jakým rozlišením teda aktuálně lítáš na tý GTX1080 případně máš puštěný nějaký to AA?

Z toho co si psal sem pochopil, že když nejsou mraky, tak ti to těch 90fps plus mínus udrží (včetně onlinu), ale pokud je mraků už trochu víc, tak už stabilních 90fps nedáš??
Upravil/a Hot_Dog dne 05-02-2021 16:51
 
Shadowdeath
Btw, pustim BoXko ve VR, kdyz nemam steam verzi?
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
Hot_Dog
Shadowdeath napsal:

Btw, pustim BoXko ve VR, kdyz nemam steam verzi?


Jasně, taky nemám žádnou steam verzi... Akorát musíš nainstalovat aplikaci SteamVR a do něj plugin Windows Mixed reality pro SteamVR, pokud už si to neudělal kvůli jiné hře...
 
Shadowdeath
Hot_Dog napsal:

Shadowdeath napsal:

Btw, pustim BoXko ve VR, kdyz nemam steam verzi?


Jasně, taky nemám žádnou steam verzi... Akorát musíš nainstalovat aplikaci SteamVR a do něj plugin Windows Mixed reality pro SteamVR, pokud už si to neudělal kvůli jiné hře...


A jo, no nevadi, sem kouknul na steam a koukam za 15min konci akce -85% na BoS Úsměv takze asi 7ecek me stala zakladni hra.. udajne to pak jde prolinkovat s puvodnim IL2 accountem.. tak to zkusim takto.
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
1stCL_Fucida
Hot_Dog napsal:

Fuči, pro představu s jakým rozlišením teda aktuálně lítáš na tý GTX1080 případně máš puštěný nějaký to AA?

Z toho co si psal sem pochopil, že když nejsou mraky, tak ti to těch 90fps plus mínus udrží (včetně onlinu), ale pokud je mraků už trochu víc, tak už stabilních 90fps nedáš??


Jedu hodně blízko nativnímu, cca 2100x2100. Při letech v nízké výšce a blízkosti měst mi to třeba na té současné specce 90 neudrží ani náhodou - mraky jsou žravé. Ale pod 70 se to dostává jen na Kolínem, nebo Bonnem. Až začnou střílet ostrý flaky, tak vás poprosím, abyste oblast vyklidili a dále mi tak nezhoršovali zážitek - přijdete na řadu až po nich Šklebící se
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Hot_Dog
Hale, a když ti to spadne z těch 90 třeba na těch 80, tak v zásadě furt dobrý, ne? Je jasný, že jakmile to de pod 80 tak už se to pak pocitově exponenciálně zhoršuje...

Já teda samozřejmě se svou sestavou jedu na 45 s reprojekcí, nemužu ani vyzkoušet stáhnout grafiku, protože 90 mi nedá ani CPU (musím říct, že na tý reprojekci zamakali tak, že je to použitelný, ale je mi jasný, že 90 bez reprojekce je uplně jinej zážitek...) no a když mi to z těch 45 spadne třeba na 40, tak moc rozdíl nepozoruju, ale jakmile to de třeba k 35, tak to de uplně do p****
 
Shadowdeath
Tak jsem vcera zkusil tu reprojekci v Dirtu.. No je super, ze muzu vystelovat grafiku nahoru na tech 100% (3160x3088 bez AA samozrejmne) a ten obraz je pak bozi. Bohuzel 45 fps, ve hre je fakt znatelne oproti 90 a to nejen z pohledu plynulosti obrazu, ale i hratelnosti. S tema 45fps, jsem boural o poznani vice.. necekal bych, ze to bude mit takovy vliv, ale ty reakce jsem mel o poznani pomalejsi a v mistech kde vetsinou nemam problem, jsem nebyl schopen auto ukocirovat, hlavne tedy ve vysokych rychlostech. Na nerovne silnici, kde pri 150 km/h auto skace jak koza, se neda jizda poradne korigovat :-( Navic nejaka mista na me "testovaci" trati jsou neoptimalizovana a v tom to rozliseni klesnou fps i na 15, je to pak cukatura na kyblik..

Nevim co jeste vymyslet jineho, na zlepseni "User Experience", takze zatim to mam tak 50/50:
- Z pohledu kvality grafiky a zobrazeni, je to celkem zklamani (na mem stroji ryzen 5 5600X + 5700xt) -> vidim to tak, ze na nejake nekompromisti hrani si pockame, tak za dve dalsi generace grafickych karet a na rozumne hrani bude minimum tak ta RTX 3080
- Z pohledu zazitku z jizdy, je to zas super. Clovek ma mnohem lepsi odhad rychlosti, muze za jizdy krasne sledovat horizont i kdyz jede bokem, ten pocit, kdyz se vyhybas prekazce a sledujes jak te ten strom/kamen miji o centimentry Úsměv


Zkusil jsem i BOSko, zadne velke testovani to nebylo, takze hodne "prvni dojem". Souboj proti jednomu letadlu - jako i s pustenou ikonkou jsem mel problem nepritele najit, jelikoz kombinace realtivne nizkeho FOV, maleho sweetspotu a rozhlizeni 1:1 s realitou, to fakt hodne stezuje, navic se me z toho rozhlizeni delalo dost blbe (casem si mozna clovek zvykne) Šklebící se No kdyz uz jsem se pak nepriteli dostal na 6 ja, tak to bylo super, i po dlouhe dobe co jsem letadelka nehral, jsem byl schopen se krasne strefovat.. to 3D je na odhad jednoznacne lepsi nez 2D monitor.
Jinak zase co uz jsem zminoval, veci na blizko super, cumeni po kokpitu v 3D skveli zazitek Úsměv pohled ven a vsechno dal nez cca 2 kilometry stoji za prd..
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
310_cibule
Shadowdeath napsal:
...navic se me z toho rozhlizeni delalo dost blbe (casem si mozna clovek zvykne) Šklebící se


Tohle mne při tom cca. hodinovém testování štvalo nejvíc. Při každém náklonu se mi hnusně rozhoupal kufr. Pak už jsem zatáčel jen přes směrovku. Fuči mi slíbil, že to do týdne zmizí. Jestli ne, budu u něj Reverb reklamovat ; )
Upravil/a 310_cibule dne 07-02-2021 19:03
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Fiks
Tak jestli se ho budeš chtít zbavit,tak se stavím na začátek fronty Šklebící se
 
310_cibule
Koho? Fučidy? ; )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Shadowdeath
Tak simulatory nejsou vse :-) Zkusil jsem dnes Half-life Alyx a taky super sranda Úsměv az na to, ze me to asi 3x spadlo..
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
magot
Krom BOX, DCS a Alyx ještě toto:
https://store.ste...il_Valley/
 
1stCL_Fucida
Jop, Derail Valley je skvělý Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Tapi
Můj kluk (7 let) je blázen do mašinek, kdybych měl headset a pořídil mu Derail Valley tak by nechtěl headeset sundat ani na spaní Šklebící se
Upravil/a Tapi dne 08-02-2021 12:15
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
cuckoo
Coffin Corner napsal:

Koukám, svět medicíny by se měl připravit na nové diagnózy: Pacient hospitalizován s poškozenými úpony krčního svalstva po vytočení hlavy o 180 stupňů. Hlavu nedokáže vrátit zpět. Vyproštěn hasiči a dopraven záchrannou službou s podivným předmětem v ruce a na obou chodidlech. Tvrdí že seděl u počítače, ale nejpravděpodobněji zraněn při SM hrátkách... Po dobu hospitalizace nesmí spát na zádech aby se neudusil polštářem! Úsměv



Co třeba zkusit tohle? Funguje to docela obstojně...

https://forum.il2sturmovik.com/topic/67985-simple-tool-to-check-your-six/
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,719,214 návštěv