May 04 2024 03:18:12
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Máte nebo plánujete VR headset?
1stCL_Fucida
Já mám facebook FB-účet na testování kvůli snahám o povídání si s jeho API kvůli jednomu menšímu logisticko-programátorskému projektu, takže mě to až tolik netrápí. Dám každopádně vědět, ostatně dám i vědět, co ten G2 v jiném prostředí.

Mám skleněnou skříň PC hned vedle sebe, ale je to celkem tmavé temperované sklo, když se uvnitř PC zhasne, tak působí celkem černým dojmem. Ale zkusím ho ještě "zapapírovat" a uvidím. Díky za tip Úsměv.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Baron
Páni, začínam sa v tom trochu strácať. Opýtam sa teda veľmi priamo:aký VR set je v súčasnosti najvýhodnejší?
Hals - und Beinbruch!
 
1stCL_Fucida
42 Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Shadowdeath
Ono FB ucet mam, dokonce i pouzivam.. spise tedy pasivne, rano za zachode, juknu co je sledovanych strankach noveho, kdo z kamaradu/znamych byl kde na dovolene, do diskusi se tam radeji moc nepoustim, to je ztrata casu.. Úsměv + samozrejmne messenger, ten mne prijde fajn..

Ale spis mne jde proti srsti to projeni meho herniho sveta s touto socialni platformou.. nemam nic proti tomu mit ucet na steamu, to povazuji za herni platformu k tomu urcenou a dokonce to preferuji, nemusim nikde skladovat CDcka, kdyz neco nehraju smazu, ale savy nastaveni zustanou do budoucna.. A zakladat si jiny ucet na FB jenom kvuli oculusu se mne nechce, pac je riziko, ze to smazou.. taky se muze stat, ze se nejakemu cenzorovi znelibim, nejakym zivotnim postojem, politickym/nabozenskym nazorem, proste necim co vubec nesouvisi s hranim, dostanu banana, co pak? Obecne kdyby celej FB shorel tak mne to bude jedno, ale ja uz si nezahraju a to bych byl rozmrzelej Šklebící se
Takze je to spise takove principielni issue nez technicke...

Jsem si tedy i zmeril pravitkem pred zrcadlem IPD, dava to 67mm, coz by teoreticky na ten Quest mohlo byt ok (pisou ze nastaveni maji -> 58mm, 63mm, 68mm). Takze bohuzel ani toto to za me nerozhodne Šklebící se

Baron napsal:

Páni, začínam sa v tom trochu strácať. Opýtam sa teda veľmi priamo:aký VR set je v súčasnosti najvýhodnejší?


To kdybychom vedeli, tak tu nevedem ty diskuse Šklebící se

Ja osobne mam favorita ten HP reverb G2, ale jak psal Fuci, funkcnost u nej doma v koute neni optimalni..
Druhy v poradi je ten Oculus Quest 2, ale tam me stve ten FB ucet + si nejsem uplne jistej jak dobre funguje ten Oculus Link na propojeni s PC (obavam se tam znatelneho input lagu)
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
magot

přesně Šklebící se

@Baron
Žádnej Barone .. ale některý jsou v druhé řadě a ty mají nějaké dobré a špatné vlastnosti, že si nevybereš.
A když si vybereš, tak budeš stále pokukovat jestli už někdo nevyrobil nějaké lepší VR, že bys to co máš doma zase prodal Úsměv
 
Baron
Jasne chapem. No nic, cakam dalej Úsměv Dakujem za odpovede Mrknutí
Hals - und Beinbruch!
 
606_Temp
Pořídil jsem si obyčejný Rift za pár korun z druhé ruky v téměř nepoužitém stavu.
Rozlišení je malé. Na druhou stranu mi to taktak utáhne počítač i když dám balanced nastavení a ještě ho ořežu. To jsem čekal.
Na online lítání to moc není. Letadlo vidím max na 5 km a až tak na 200m dovedu rozeznat fokáče od spitfajra. Taky nejsem schopnej se téměř podívat na šestou a o tom, že bych to udělal rychle si můžu nechat jen zdát.
"Tunelové vidění" je snesitelné. Po pár minutách už mi to ani moc nepřišlo.
Nastavení ergonomie bylo bez problémů. Instalace jednoduchá. Jen přemluvit Ila, aby chodil v režimu VR jsem musel přes steamVR. V Oculus softwaru jsem ho tam nedostal. Ale jak se to udělá přes ten steam, tak už je i v Oculus knihovně. To je normální postup?
Zážitek ale zcela nepopsatelný. Je to v kokpitu tak přirozené, že je přirozenější koukat na budíky, než na HUD (snad s výjimkou kompasu). Nějaké hlášení přehřívání motoru, poloha plynové páky, vysunutí podvozku, plnící tlaky, nebo kontrola přepnutí kompresoru je rychlejší a přirozenější mrknutím na budíky a páčky. Ten kokpit je boží. Dá se prostě jen minuty sedět a koukat na podlahu.
Vnímání velikostí a vzdáleností je úplně jiný svět. Když těsně proletíte letadlo, tak ho opravdu máte celé před sebou. A pocit z toho, že je to opravdu letadlo je nepopsatelný. Útok na pozemní cíle je intenzivnější zážitek. Na jednu stranu máte sice o parník lepší odhad vzdálenosti od cíle i země, na druhou stranu se mi svíral žaludek když ta zem byla opravdu blízko a před nárazem měli moje ruce tendence skořit před obličej. Prolétávání 700km/h v ulicích Antwerp dva metry nad zemí by byla zábava na hodiny, kdybych měl pevnější žaludek.
Jo, po dvou hodinách blbnutí jsem měl další dvě hodiny žaludek jak na vodě. Pár výkrutů, barel rolů, zvratů a všelijakých podobných kratochvíl, je vážně náročné. S tím, jak člověk musí kroutit hlavou si nedokážu představit, že bych odletěl dvoudenní speciálku. Orientace díky absenci zoomu a mé osekané grafice je dost těžká. Prostě se pořádně nedá rozhlédnout do dálky a určit svoji polohu.
Na takové to lítání pro radost je to zcela úplně někde jinde, než sebelepší monitor nebo soustava monitorů. Na online kompetetivní létání je to nepoužitelné. S dvojnásobným rozlišením (a čtyřnásobným výkonem PC) to ale bude povinnost pro každého. To není jiná liga, to je úplně jiný sport.
Uvidíme jak bude vypadat rok 2021. Pokud se ekonomika nesloží a nevypukne Day-Z, tak zkusím našetřit na novou generaci VR. V té době by kombo grafická karta a headset mohl být snad tak kolem 30 000, ne?
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
606_Druindin
To asi budeš muset přitlačit. Ten reverbG2 stojí v německu cca 16000 a u nás 19000. Grafiku RTX3080 (ne)koupíš ta 27000 a víc a RTX3070 za 18000 a víc s tím, že cena bude za pár měsíců asi o něco nižší, když budou skladovy zásoby. Asi to u AMD bude o něco příznivější, ale těch 30000 bude spíš málo, pokud se nespokojíš s nějakym ořezanym výkonem slabších karet, což to bude dost kazit.
 
606_Temp
Bylo by to až tak na Vánoce. Tedy skoro za rok. Co jsem koukal, tak letošek by VR mělo hodně skočit dopředu od mnoha výrobců a tu cenu věřím, že to stlačí na 15000.
A u grafik taky s nasycením trhu čekám pokles. Za 15 snad bude něco použitelného na střední detaily. Plné detaily bych nutně mít nemusel.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
magot
Určitě gpu dolů nepůjdou, spíš naopak.
Je jich nedostatek. Lidi seděj kvůli C19 doma, všechno zkoupili a hrajou hry. Ani za rok se trh asi nenasytí.
Ty ofiko ceny nvidia co kdysi slibovali už nedopadnou.
 
Fiks
magot napsal:

Určitě gpu dolů nepůjdou, spíš naopak.
Je jich nedostatek. Lidi seděj kvůli C19 doma, všechno zkoupili a hrajou hry. Ani za rok se trh asi nenasytí.
Ty ofiko ceny nvidia co kdysi slibovali už nedopadnou.


Souhlasím,ceny GPU dolů nepůjdou.Spíš nahoru.Nestíhá výroba čipů,a co se vyrobí tak sežerou těžaři.
Pokud se vzpamatuje ekonomika,obchod a distribuce,tak nejdřív koncem roku,ale spíše pozdějc
a za větší peníze.
 
606_Temp
Dvojnásobně výkonou grafiku než mám teď koupím dnes za 8000. Nepochybuji o tom, že za 15 000 koupím za 10 mesíců ještě něco výkonnějšího. Asi se obejdu bez Highendu. RTX 2080 je teď za těch cca 15 000 a myslím si, že bych si s ní vystačil.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
magot
606_Temp napsal:

Dvojnásobně výkonou grafiku než mám teď koupím dnes za 8000. Nepochybuji o tom, že za 15 000 koupím za 10 mesíců ještě něco výkonnějšího. Asi se obejdu bez Highendu. RTX 2080 je teď za těch cca 15 000 a myslím si, že bych si s ní vystačil.

Nekoupíš. GTX ani RTX řady 2 nejsou a už asi ani nebudou. Slehla se po nich zem. Leda z bazaru a i tam to bude mizérie. A i ty půjdou nahoru.
Vyrábět se bude pouze řada 3 a ta bude začínat GPU 3060ti na ceně zhruba 21 000 kč.
 
606_Druindin
... to zas ne, to cos napsal je cena na urovni 3070. Ta 3060ti je levnější cca 14000-18000.
 
magot
606_Druindin napsal:

... to zas ne, to cos napsal je cena na urovni 3070. Ta 3060ti je levnější cca 14000-18000.

Teď bude vše na hoteliérech jak budou šroubovat horskou přirážku kvůli nedostupnosti. Počítej vždy s nejhorším scénářem, ten bývá nejblíž realitě.
Jinak výkon 360ti je s 3070 takřka totožný.
 
606_Druindin
.... no možná ve fullHD, ale ve větších rozlišeních tam rozdíl dle testů je.
 
Shadowdeath
Az se zacnou objevovat karty v obchodech, tak s tim pujde ruku v ruce i bazarovy prodej. Kazdopadne je ta situace tragicka.. ale ne kvuli tezarum (ani nevim jestli to jeste v dnesni dobe frci), ale slysel jsem, ze kvuli smartphonistum.. Precijen lidi co jsou ochotni platit za high-end gpu neni tolik, kdezto nejake smart zarizeni ma dnes kazdej kdo ma do pr.. diru :-)

Jinak rozdil mezi 3060ti a 3070 se mne zda tak nejak porad stejny at uz 1080p nebo 4k, porad ma 3070 o neco navrch.
https://premiumbu...omparison/
Tady jeden mozna jeste prehlednejsi:
https://premiumbu...-rtx-3070/

Ale samozrejmne jiny test muze mit jine vysledky.. ale moc si nemyslim, pamet maji stejnou, jen je rozdil v poctu jader a taktu.

Kazdopadne se trochu vratim k tomu o cem je tohle vlakno Úsměv

A to k tematu "Tunelove videni" Úsměv sem dnes nekam jel autem, tak me napadlo vzit si kapuci, abych si snizil FOV Šklebící se no mimo mesto se to da a nepocitil jsem nejake spatne vnimani rychlosti apod. A jel jsem samozrejmne relativne pomalu zhledem k zavodnim autum ci letadlum, mozna ve vyssich rychlostech to znat muze byt, ale nevim, zas se rika cim vetsi rychlost, tim se stejne ten zorny uhel co clovek registruje zmensuje.. ale snad tedy tech cca 90stupnu co ten G2 nebo Quest 2 bude dostacujici.
Kdyz si vemu jeste moji aktualni situaci, 27palcu monitor, cca 90cm od oci, tak mozny horizontalni fov je jen cca 40stupnu https://andyf.me/..., takze teoreticky bych si mel polepsit vice jak dvojnasobne Úsměv V Dirt 2.0 nemuzu s takovym setupem ani nastavit FOV, abych to mel 1:1 s realitou, takze obraz je navic jeste mrnavej, coz je dalsi plus pro VR..

PS: Ve meste jsem tedy tu kapucu sundal hned, tam to bylo uplne na hovno.. pusobilo to az klaustrofobicky, bez omezeni FOV se clovek citi o mnoho bezpecneji..
Upravil/a Shadowdeath dne 10-01-2021 17:29
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
Richi
No bitcoin je za cca 40 000$. Takže ano, docela to frčí a ještě dlouho bude.Úsměv
 
Shadowdeath
Richi napsal:

No bitcoin je za cca 40 000$. Takže ano, docela to frčí a ještě dlouho bude.Úsměv


Tak jde to vsechno ruku v ruce, to malo kremiku co zbyde na graficke karty, vyzerou mineri Šklebící se
No cena neni vsechno, hlavne se ta pravdepodobnost, ze neco vytezis porad snizuje ne? Moc to nesleduji, tak nevim jaka je pravzdepodobnost bitcoin vytezit.. mozna neco jako trefit jackpot ve sportce?
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
magot
Na minning se hodí jen některé GPU plus počítejte návratnost 30x 3080 farma, kdy se vám splatí a začnete vydělávat.
Není to úplně hit. Známý těžil na 1050tkách který byly výnosnější než např 1060 nebo 1070 svého času ..
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,811,553 návštěv