April 30 2024 23:25:31
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 1
ATA_vojmi

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Máte nebo plánujete VR headset?
310_cibule
Hot_Dog napsal:

No samozřejmě, protože máš Reverba nastavenýho na 60Hz...


A to je dobře, nebo špatně? Má se nastavit jinak?
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Hot_Dog
S 3080 nemá imho vůbec cenu dávat 90Hz, kvalitu obrazu bys musel výrazně snížit... s 3080 sem 2 roky lítal na 60Hz a asi velmi podobný nastavení, jako bude v tom videu...

- Rozlišení 3000x3000x2 pomocí FSR roztažený na 3600x3600x2
- Hlavní preset ve hře na balanced - to je extra důležité!!!!!
- Antialiasig 4x FXAA - taky extra důležité...
- Vše ostatní na max s vyjímkou zrcátek, terein rughness a trávy, tam sem měl druhou nejvyšší kvalitu...


Kdybys měl 4090, tak je možný uvažovat o 90Hz, kde zzískáš na 90Hz mírně lepší obraz než s 3080 na 60Hz a nebo to nechat na 60Hz a vše ve hře si nastavit na ultra, rozlišení zvednout na 3600x3600x2 bez FSR a antialiasing změnit na 2x MSAA, což posune obraz zase dál... Jenže 4090 má 2x, dokonce možná 2,1x vyšší hrubej výkon než 3080, takže u 4090 si myslím, že je to už na preferencích každého (Já furt dávám přednost 60Hz a lepšímu obrazu, než 90Hz)... U 3080 fakt 90Hz nemá cenu... Dyť si to vem, že na 90fps potřebuješ 1.5 násobný výkon než na 60fps... Nehledě na to, že s těma 90hz bue mít občas problém i CPU, pokud nemáš ryzena 5000/7000x eště nejlépe X3D....

A samozřejmě mít 60fps na 60Hz je uplně jiná plynulost než mít 60fps na 90Hz... Je potřeba, aby fps 95% času limitovala obnovovací frekvence, a dejme tomu 4,99% byla na těch minimálně 58-59fps... jinak je pocit ve VR dost trhaný...

Říkám to tady už 3 roky, do VR je potřeba implementovat nějakou obdobu Free-Sync/G-Sync... Popravdě nechápu, proč to ještě nikdo neudělalSmutný

Upravil/a Hot_Dog dne 11-04-2024 13:34
i.ibb.co/MRjkv1k/Hot-Dog.png
 
310_cibule
Hot_Dog napsal:

S 3080 nemá imho vůbec cenu dávat 90Hz, kvalitu obrazu bys musel výrazně snížit... s 3080 sem 2 roky lítal na 60Hz a asi velmi podobný nastavení, jako bude v tom videu...

- Rozlišení 3000x3000x2 pomocí FSR roztažený na 3600x3600x2
- Hlavní preset ve hře na balanced - to je extra důležité!!!!!
- Antialiasig 4x FXAA - taky extra důležité...
- Vše ostatní na max s vyjímkou zrcátek, terein rughness a trávy, tam sem měl druhou nejvyšší kvalitu...


Kdybys měl 4090, tak je možný uvažovat o 90Hz, kde zzískáš na 90Hz mírně lepší obraz než s 3080 na 60Hz a nebo to nechat na 60Hz a vše ve hře si nastavit na ultra, rozlišení zvednout na 3600x3600x2 bez FSR a antialiasing změnit na 2x MSAA, což posune obraz zase dál... Jenže 4090 má 2x, dokonce možná 2,1x vyšší hrubej výkon než 3080, takže u 4090 si myslím, že je to už na preferencích každého (Já furt dávám přednost 60Hz a lepšímu obrazu, než 90Hz)... U 3080 fakt 90Hz nemá cenu... Dyť si to vem, že na 90fps potřebuješ 1.5 násobný výkon než na 60fps... Nehledě na to, že s těma 90hz bue mít občas problém i CPU, pokud nemáš ryzena 5000/7000x eště nejlépe X3D....

A samozřejmě mít 60fps na 60Hz je uplně jiná plynulost než mít 60fps na 90Hz... Je potřeba, aby fps 95% času limitovala obnovovací frekvence, a dejme tomu 4,99% byla na těch minimálně 58-59fps... jinak je pocit ve VR dost trhaný...

Říkám to tady už 3 roky, do VR je potřeba implementovat nějakou obdobu Free-Sync/G-Sync... Popravdě nechápu, proč to ještě nikdo neudělalSmutný


Super. Díky. Určitě otestuju.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
310_cibule
Já vím, že jsem marný, ale co je to 3000x3000x2 pomocí FSR roztažený na 3600x3600x2? Teda kde se to dělá?
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Hot_Dog
Hale, to je těžkýÚsměv Já na tom strávím dost času takle... A píšu tady ty věci dokola už asi 3 roky... Furt dokola... Jako na druhou stranu Vás lituju, no, nastavit si dobře VR není jednoduchý, vyžaduje to nějaký znalosti, no... Není to pro IT analfabety, no...

V tom openXR toolkit, v tom overlay, co máš ve hře... Tam si přece nastavuješ rozlišení, jaký posíláš do Reverbu...

Pod záložkou system si dej "override resolution" na yes a pak dej rozlišení 3600x35xx...

Pak přejdi na kartu "Performance", vyber FSR a dej tam 120%, což by ti mělo ukázat rozlišení 3000x29xx... To rozlišení pod kartou performance je to, co ti renderuje GPU... To rozlišení pod kartou system je to co se posílá do headsetu...

Jinak sharpnes mám nastavený na 95% a ve hře vypnutý..
i.ibb.co/MRjkv1k/Hot-Dog.png
 
310_cibule
Super. Díky moc. Vím, že to se mnou není lehké, a opravdu velmi oceňuju každou radu, kterou mi napíšeš.

Já tu mohu tak maximálně vysvětlovat, jaké jsou politické, geopolitické, sociologické, psychologické či jiné souvislosti ohledně některých záležitostí života kolem nás, ale na to je vedle fotbalu a počasí expert prakticky každý, takže se moc neuplatním ; ))
Upravil/a 310_cibule dne 11-04-2024 15:23
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Hot_Dog
Jo na to já mám vlastní názor samozřejmě, ale jelikož se bude docela dost schodovat s tím tvým, tak se mi tě vždycky zželí stran toho VR a Il2, upletu na sebe bič a poradím, no, pak toho lituju, že sem nemlčelPff

Ale má to i "morální" rozměr, vzhledem k tomu, že vymíráme, tak je každej virtuální pilot dobrej, viz další obsazenej slot na speciálce... Za to mi to stojíMrknutí
i.ibb.co/MRjkv1k/Hot-Dog.png
 
310_cibule
Ano, vzbuzovat soucit je moje celoživotní strategie. Zabírá to, dokonce i u žen ; )))
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
310_cibule
Tak jsem to teď odzkoušel. Nádhera. Ještě jednou díky, Hot_Dogu.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Hot_Dog
Mrknutí
i.ibb.co/MRjkv1k/Hot-Dog.png
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,789,059 návštěv