May 05 2024 22:37:22
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Máte nebo plánujete VR headset?
310_cibule
Tak jsem si to včera všechno stáhl a nastavil. Přesně podle těch návodů a videí.

1) při spuštění VR přes OpenXR se mi vlevo nahoře objeví nevelký boxík s nějakým textem. Nedá se přečíst, protože se pohybuje spolu s pohledem, i.e. pořád zůstává vlevo nahoře. A mění barvu. Červená, modrá, zelená... furt pryč. A nemyslím tím tu tabulku, kde se přímo v ilovi nastavují hodnoty pomocí Ctrl F1, F2...
2) "Trhá" se mi lehce kokpit, což před tím nedělalo. Přijde mi, že FPS mi lehce spadlo, neboť se víc trhá pohled z kabiny ven (ale zatím jsem neověřoval měřením).
3) Nastavil jsme World scale na 150 procent a vůbec nic se nestalo.
4) Nejde mi s VR posouvat se v kokpitu (teď mám pocit, jako bych seděl na opěradle sedačky : ). Defaultní klávesy Insert, Delete atd. nefungují.

Any help?
Upravil/a 310_cibule dne 29-11-2023 11:29
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Lanc
Hot_Dog napsal:
Tady vytočíš krk a oči když vytočíš, tak už seš mimo zornej úhel, no... Nicméně i to koukání na 6 se takle naučíš, jen je to trochu namáhavější...


Tu by som smelo poradil Necksafer, https://gitlab.com/NobiWan/xrnecksafer. Ked som zacinal s VR, tak som chcel hardcore ale to vytacanie na kresle ma prestalo bavit. Pri rozumnom nastaveni velky pomocnik

310_cibule - nespustaj to cez Openxr. Ten ked je raz nastaveny, nemusis ho uz otvarat. Zapni VR, Neck safer (ked mas) potom sturma.
Upravil/a Lanc dne 01-12-2023 19:02
2/JG26_Krak
 
http://squadron.achileus.cz/
310_cibule
Lanc napsal:
310_cibule - nespustaj to cez Openxr. Ten ked je raz nastaveny, nemusis ho uz otvarat. Zapni VR, Neck safer (ked mas) potom sturma.


Takhle to dělám Smutný Necksafer nemám.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Hot_Dog
310_cibule napsal:

Tak jsem si to včera všechno stáhl a nastavil. Přesně podle těch návodů a videí.

1) při spuštění VR přes OpenXR se mi vlevo nahoře objeví nevelký boxík s nějakým textem. Nedá se přečíst, protože se pohybuje spolu s pohledem, i.e. pořád zůstává vlevo nahoře. A mění barvu. Červená, modrá, zelená... furt pryč. A nemyslím tím tu tabulku, kde se přímo v ilovi nastavují hodnoty pomocí Ctrl F1, F2...
2) "Trhá" se mi lehce kokpit, což před tím nedělalo. Přijde mi, že FPS mi lehce spadlo, neboť se víc trhá pohled z kabiny ven (ale zatím jsem neověřoval měřením).
3) Nastavil jsme World scale na 150 procent a vůbec nic se nestalo.
4) Nejde mi s VR posouvat se v kokpitu (teď mám pocit, jako bych seděl na opěradle sedačky : ). Defaultní klávesy Insert, Delete atd. nefungují.

Any help?


Nemám moc času to řešit, ale:

1) je to ukazatel důvodu spuštění reprojekce we windows mixed reality, musíš ho vypnout, graphic settings, developer...
2) Nemáš náhodou puštěnou reprojekci? Nenastavil sis větší rozlišení v OpenXR než si měl ve SteamVR?
3) Levej shift + a levej shift pravej enter měníš velikost kokpitu přímo v IL2 BoX
4) Proč by ses chtěl posouvat v kokpitu nějakejma klávesama??!!??

Jinak, funguje ti přepnutí zpátky do SteamVR a pak to jede jako dřív?
i.ibb.co/MRjkv1k/Hot-Dog.png
 
Hot_Dog
Máš tam tohle, co?
learn.microsoft.com/en-us/windows/mixed-reality/enthusiast-guide/images/mvlsrindicator.png

https://learn.mic...ed-reality

Musíš se dostat do tohohle nastavení WMR, který se provádí skrze headset a ovladačema na ruce a tam to vypnout podle tohohle GIFu...

learn.microsoft.com/en-us/windows/mixed-reality/enthusiast-guide/images/settingsux-enable-lsr.gif
i.ibb.co/MRjkv1k/Hot-Dog.png
 
Hot_Dog
Pod Graphics nastav reprojekci na "Disabled"

a pod Developer nastav motion reprojection indicator na off...

Vlastně opačně, než to dělá týpek v tom GIFu, ten to vlastně zapíná...
i.ibb.co/MRjkv1k/Hot-Dog.png
 
310_cibule
Aha, díky moc. Hned večer vyzkouším.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
310_cibule
Hot_Dog napsal:
Nemám moc času to řešit, ale:

1) je to ukazatel důvodu spuštění reprojekce we windows mixed reality, musíš ho vypnout, graphic settings, developer...


Jsem marnej. Zatím se mi nepodařilo dostat do toho nastavení z gifu. Ale budu zkoušet dál : )

2) Nemáš náhodou puštěnou reprojekci? Nenastavil sis větší rozlišení v OpenXR než si měl ve SteamVR?


Nevím, co je reprojekce, takže nevím, jestli ji má spuštenou. Ale u té aspoň tuším, kde se dá najít.

3) Levej shift + a levej shift pravej enter měníš velikost kokpitu přímo v IL2 BoX


Tak tady z toho jsem jelen. Ale zkusím něco se šiftama.

4) Proč by ses chtěl posouvat v kokpitu nějakejma klávesama??!!??


Abych neseděl v opěradle sedačky, ale na na ní a měl knipl vizuálně mezi koleny.

Jinak, funguje ti přepnutí zpátky do SteamVR a pak to jede jako dřív?


To jsem ještě nezkoušel. Podle jednoho z těch video návodů jsem musel vyměnit nějakou .dll. Blbý je, že na vždycky mám tak půlhodiny max. : (

Já vim, že je to se mnou nejni jednoduchý. Každopádně děkuju za snahu.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Hot_Dog
1) Tam se dostává blbě, dělám to tak, že vlezeš do tý místonosti steamVR a tam klikneš ovladačem na windows mixed reality a z nabídky dáš upřesnit, nebo tak něco...

2) Reprojekci ve wmr vypneš právě taky tam, viz jak sem psal výše a v tom gifu...

3)Ve šturmu zmáčkni levej shift a k tomu zmáčkni plus na numerické klávesnici... Uvidíš co se bude dít... Na druhou stranu to de tak že zmáčkneš levej shift a k tomu ten malej enter na numerické klávesnici...

4) Blbost, posuň hlavu ve VR tam, kde chceš mít defaultní pozici v kokpitu, tak jak píšeš, že chceš mít knipl mezi kolenema a pak zmáčkni F10, tím se tvoje současná poloha v kniplu uloží jako ta výchozí... Samozřejmě za předpokladu, že sis to F10 nepřemapoval na jinou klávesu... Takle si to nastavíš jednou pro každý letadlo a pak už na to nemusíš nikdy šahat...
i.ibb.co/MRjkv1k/Hot-Dog.png
 
310_cibule
Díky moc, Hot_Dogu. Budu zkoušet. Do roztrhání těla : )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Baron
Hot-Dogu, az si raz zaobstaram headset budem ta otravovat aby si mi robit poradcu pri nastaveni Mrknutí Úsměv
Hals - und Beinbruch!
 
Hot_Dog
Mrknutí
i.ibb.co/MRjkv1k/Hot-Dog.png
 
310_cibule
To jsem ti trochu zavařil, co? ; ))
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Zifi
Baron napsal:

Hot-Dogu, az si raz zaobstaram headset budem ta otravovat aby si mi robit poradcu pri nastaveni Mrknutí Úsměv


To rozhodně pořiď. Stojí to za to.
 
310_cibule
Tak jsem včera udělal několik dalších kroků, které ovšem k ničemu opět nevedly : ))

Konečně jsem se dostal ve wmr k nastavení (na ovladačích HP Reverb G2 čudlík napravo od čudlíku Voken).

Reprojection i reprojection indicator jsem měl vypnuté, takže v tom to nebude.

OpenXR jsem tedy úplně vypnul a nechal pracovat SteamVR, ale nepomohlo to (ta barvy měnící tabulka nezmizela).

Levý shift + ani Levý shift pravý enter mi v kabině nedělají nic.

Chvilku jsem kroužil s kolečkovou židlí a laboraval s F10, ale klacek mezi kolena nedostal. I když tady se to aspoň trochu hýbe.

Jsem hledač slepých cest, nevzdávám se!
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
alfik
310_cibule napsal:
Tak jsem včera udělal několik dalších kroků, které ovšem k ničemu opět nevedly : ))
...
Jsem hledač slepých cest, nevzdávám se!

Věrný popis většiny z mého brožovaného života... Vyděšený
Na náhrobku bude stát nápis: "Snažil se..."
Cool
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
magot
310_cibule napsal:
Chvilku jsem kroužil s kolečkovou židlí a laboraval s F10, ale klacek mezi kolena nedostal. I když tady se to aspoň trochu hýbe.

Všechny nás to jednou čeká Šklebící se

co si tak matně pamatuju numpad 5 = vycentrování hlavy, delete/ end = pohyb vlevo/ vpravo, insert/ home = pohyb dopřed dozadu, pageup/ pagedown = pohyb nahoru/ dolů a pak dáš F10 a uložíš to.
(ale nejsem si jist zda ty pohyby přes klávesnici VR nepřetluče driverem, ale F10 by mělo fungovat vždy)
Upravil/a magot dne 06-12-2023 11:52
 
310_cibule
magot napsal:
co si tak matně pamatuju numpad 5 = vycentrování hlavy, delete/ end = pohyb vlevo/ vpravo, insert/ home = pohyb dopřed dozadu, pageup/ pagedown = pohyb nahoru/ dolů a pak dáš F10 a uložíš to.


Ano, tak to mi také ve VR nefunguje : )¨

Myslím, že by pro takové, jako jsme my, mohli tyhle náhrobky už vyrábět sériově, Alfíku ; )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Tyler Durden
Klacek mezi kolena... neboli to? Úsměv
Když máš dostatek mýdla, můžeš vyhodit do vzduchu celý svět.
 
311_Mart
alfik napsal:

310_cibule napsal:
Tak jsem včera udělal několik dalších kroků, které ovšem k ničemu opět nevedly : ))
...
Jsem hledač slepých cest, nevzdávám se!

Věrný popis většiny z mého brožovaného života... Vyděšený
Na náhrobku bude stát nápis: "Snažil se..."
Cool


Alfiku promiň, ale úplně slyším Permona a to jeho suché konstatování: "Snaha neni koksovatelna." Šklebící se
i.ibb.co/KzWCvpr/Mart.png
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

34,821,939 návštěv