May 02 2024 16:01:25
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Máte nebo plánujete VR headset?
Havros
Hot_Dog napsal:

No, toto je potřeba trochu korigovat, aby člověk neměl zkreslený představy:

Ano, Reverb G2 je už poněkud zastaralý, nicméně lítám v něm prakticky denně poslední skoro 3 roky, poslední 2 roky ve spojení s RTX3080. Reverb má na jedno oko rozlišení 2160x2160, což je prakticky více, než má 2K monitor (2560x1440). Navíc renderuji v rozlišení cca 2800x2800, to interpoluji na rozlišení 3600x3600 a nakonec ještě proženu 4xFXAA antialisingem a sharper filtrem...

Co tím chci říct? No, bych teoreticky měl vidět víc, než na 2K monitoru, protože:
1) Je tam víc informace
2) Celý to vidíte podstatně větší

A praktickej výsledek? Skutečně toho vidíš víc, než na 2K monitoru! Myslím čitelnost přístrojů (myslím nejdrobnější nápisy uvnitř budíků a pod...), identifikace letadel atd...

Ano, na monitoru to vidíš krásně vyhlazené, protože je to malé! V Reverb G2 je to při tomhle nastavení mírně kostičkované, když se na to soustředíte tak tak tam ty hrany vidíte, ale za letu to absolutně ignorujete. Nicméně množství informace, které je skryté v tom obrazu je větší, než na 2K monitoru s 4xMSAA nebo 8xMSAA...

Příklad:
-Já bez přiblížení z normální polohy hlavy přečtu na Fokáčovym palivoměru uvnitř budíku nějaký ty nápisy "Vorn" a "Hinten"
-2k monitoráři si ve standartní poloze hlavy jak ve hře tak vůči monitoru bez přiblížení tyhle nápisy leda tak domýšlej, když věděj, co je tam napsaný...

Takže ano, G2 je zastaralej, existujou daleko lepší brýle dnes, nicméně ve výsledku budete neustále stejnak limitování GPU, i já bych s 4090 dokázal dostat na G2 ještě podstatně lepší obraz než mám nyní, (vyšší rozlišení a MSAA namísto FXAA)...

Takže říct, že G2 ani za 500Kč mi přijde docela silné... Jasně, pokud má někdo 20 000 - 200 000Kč na něco lepšího, tak by nedal za G2 ani 500Kč, ale pro kohokoliv jiného je to dnes stále naprosto dostačující vstupenka do VR za pár tisíc... A sem si jistej tím, že pokud to berete na "Váš výkon" jako "e-sport" a chcete být nejlepší, tak s mým nastavením G2 rozhodně nebudete online horší pilot/stíhač než na 4k/2k monitoru. Co se mně týče, na monitoru bych byl určitě horší..

DCS je jinej problém, tam v zásadě tu hru ve VR neutáhne pořádně žádná GPU a s lepšími brýlemi si stejně moc nepomužete, bo sice budou mít krásně ostrý obraz a jemné rozlišení, ale vy tam to rozlišení nedostanete...


Kuci jsem jen uživatel PC (co se tady bavíte je pro mě Španělština). Potřeboval bych poradit, jak to vše nastavit, abych z toho vyždímal co nejvíce. Conf.: 4090, vr G2, RIZEN7 Uvažuji o PIMAX Crystal
Dík předem za odpo
 
Zifi
BMS je ve VR mňamka
 
Hot_Dog
Havros napsal:

Kuci jsem jen uživatel PC (co se tady bavíte je pro mě Španělština). Potřeboval bych poradit, jak to vše nastavit, abych z toho vyždímal co nejvíce. Conf.: 4090, vr G2, RIZEN7 Uvažuji o PIMAX Crystal
Dík předem za odpo


První nejdůležitější dotaz dotaz je, jestli BOSko s G2 lítáš aktuálně pomocí:

1) SteamVR?
2) OpenXR?
3) Nevim, na co se mě to kurva ptáš?

A jinak Ryzen 7 je docela širokej pojem, jakej procík máš konkrétně?
i.ibb.co/MRjkv1k/Hot-Dog.png
 
1stCL_Fucida
Zifi napsal:

BMS je ve VR mňamka


Jsem netušil, že to má VR podporu, ale jak teď koukám na YT, tak zjevně ano Úsměv. Asi to zase nainstaluju Úsměv.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Havros
Hot_Dog napsal:

Havros napsal:

Kuci jsem jen uživatel PC (co se tady bavíte je pro mě Španělština). Potřeboval bych poradit, jak to vše nastavit, abych z toho vyždímal co nejvíce. Conf.: 4090, vr G2, RIZEN7 Uvažuji o PIMAX Crystal
Dík předem za odpo


První nejdůležitější dotaz dotaz je, jestli BOSko s G2 lítáš aktuálně pomocí:

1) SteamVR?
2) OpenXR?
3) Nevim, na co se mě to kurva ptáš?

A jinak Ryzen 7 je docela širokej pojem, jakej procík máš konkrétně?

2/ je správně.
Jsem zjistil, že se to natavuje:
a/ widle mixet realiti
b/ openXR
c/ v samotným Ilu - to mám asi vše na max
desku mám Aorus B450
64G RAM - 4 (2x2 16G) kvůli DCS
Rizen 7 je 5800X
 
Zifi
1stCL_Fucida napsal:

Zifi napsal:

BMS je ve VR mňamka


Jsem netušil, že to má VR podporu, ale jak teď koukám na YT, tak zjevně ano Úsměv. Asi to zase nainstaluju Úsměv.


Fuči vyzkoušej. VR upozadí nejslabší stránku BMS a tou je grafika. Vůbec jsem netušil jak úžasně může vypadat kokpit F-16 v BMS. Pocit z rychlosti ve VR je taky skvělý. A navíc ten neskutečně živý svět kolem.
 
Hot_Dog
Havros napsal:

2/ je správně.
Jsem zjistil, že se to natavuje:
a/ widle mixet realiti
b/ openXR
c/ v samotným Ilu - to mám asi vše na max
desku mám Aorus B450
64G RAM - 4 (2x2 16G) kvůli DCS
Rizen 7 je 5800X


OK, zkus následující nastavení, víc z toho +- nevytáhneš...

Varianta 1 (60Hz)
-ve Windows Mixed Reality přepni obnovovací frekvenci na 60Hz
-Ve šturmu nastav všechno na max, ultra s vyjímkou Antialising 2x, typ MSAA a Vypni políčko sharpen napravo.
-V tom openXR overlay, co se ovládá ve hře šipkami a je vidět jenom při puštěný hře v brýlých nastav rozlišení na 3600x35xx, na předposlední liště zprava. Na liště performance nastav rozlišení 100% (aby zůstalo to samý jako na tý druhý kartě 3600x35xx), Zapni fičuru FSR a dej na 95%

Varianta 2 (90Hz)
- Tady počítej s tím, že 90fos ti někdy neutáhne CPU ať budeš dělat cokoliv...
- graficky musíš něco snížit, objetovat, aby ses dostal na těch 90FPS graficky...
- Možnosti sou vyměnit 2xMSAA za 4xFXAA, nebo dát rozlišení na kartě performance na cca 120-130%, čímž se sníží renderovaný rozlišení a nebo stáhnout hlavní preset z Ultzra na Medium, a nebo nějaký kombinace toho...
i.ibb.co/MRjkv1k/Hot-Dog.png
 
Havros
Hot_Dog napsal:

Havros napsal:

2/ je správně.
Jsem zjistil, že se to natavuje:
a/ widle mixet realiti
b/ openXR
c/ v samotným Ilu - to mám asi vše na max
desku mám Aorus B450
64G RAM - 4 (2x2 16G) kvůli DCS
Rizen 7 je 5800X


OK, zkus následující nastavení, víc z toho +- nevytáhneš...

Varianta 1 (60Hz)
-ve Windows Mixed Reality přepni obnovovací frekvenci na 60Hz
-Ve šturmu nastav všechno na max, ultra s vyjímkou Antialising 2x, typ MSAA a Vypni políčko sharpen napravo.
-V tom openXR overlay, co se ovládá ve hře šipkami a je vidět jenom při puštěný hře v brýlých nastav rozlišení na 3600x35xx, na předposlední liště zprava. Na liště performance nastav rozlišení 100% (aby zůstalo to samý jako na tý druhý kartě 3600x35xx), Zapni fičuru FSR a dej na 95%

Varianta 2 (90Hz)
- Tady počítej s tím, že 90fos ti někdy neutáhne CPU ať budeš dělat cokoliv...
- graficky musíš něco snížit, objetovat, aby ses dostal na těch 90FPS graficky...
- Možnosti sou vyměnit 2xMSAA za 4xFXAA, nebo dát rozlišení na kartě performance na cca 120-130%, čímž se sníží renderovaný rozlišení a nebo stáhnout hlavní preset z Ultzra na Medium, a nebo nějaký kombinace toho...


Díky.
Zkusím a dám vědět, jestli to pomohlo.
A štourání v configách jste nezkoušely?
 
Hot_Dog
Havros napsal:

A štourání v configách jste nezkoušely?


Nemá cenu, nic extra lepšího z toho nevytáhneš...

Při tom nastavení na 60Hz by si u výškoměru u Miga měl přečíst ty hodnoty tlaku (číslo kolem 760), co sou v tom okýnku dole v tom přístroji bez přiblížení a při standartní pozici hlavy... Samozřejmě, pokud vidíš dostatečně dobře na to, abys to přečetl, ale v tom reverbu G2 je to naprosto jasný a čitelný při tomhle nastavení...
i.ibb.co/MRjkv1k/Hot-Dog.png
 
310_cibule
Hot_Dog napsal:
-V tom openXR overlay, co se ovládá ve hře šipkami a je vidět jenom při puštěný hře v brýlých nastav rozlišení na 3600x35xx, na předposlední liště zprava. Na liště performance nastav rozlišení 100% (aby zůstalo to samý jako na tý druhý kartě 3600x35xx), Zapni fičuru FSR a dej na 95%


Tak přes tohle jsem se už nedostal, protože jsem starej a blbej. Ale chtěl bych. Any help?
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Hot_Dog
310_cibule napsal:

Tak přes tohle jsem se už nedostal, protože jsem starej a blbej. Ale chtěl bych. Any help?

https://forum.il2...d-il-2-vr/
https://forum.il2...-wmr-sets/
i.ibb.co/MRjkv1k/Hot-Dog.png
 
310_cibule

Díky. Vyzkouším.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Zifi
Hot_Dog napsal:

310_cibule napsal:

Tak přes tohle jsem se už nedostal, protože jsem starej a blbej. Ale chtěl bych. Any help?

https://forum.il2...d-il-2-vr/
https://forum.il2...-wmr-sets/


Tady má ještě jedno nové video

https://www.youtu...mp;t=1199s
 
Zifi
Pro ty co zkoušejí BMS ve VR. Musíte si FOV nastavit v nastavení SteamVR na 125%. Jinak se ocitnete v nereálně smrsknutém světě. Při FOV 125% je nejen mnohem lepší pocit z kokpitu, ale hlavně pocit při manévrování je snad o 300% lepší.
 
1stCL_Fucida
Zifi napsal:

Pro ty co zkoušejí BMS ve VR. Musíte si FOV nastavit v nastavení SteamVR na 125%. Jinak se ocitnete v nereálně smrsknutém světě. Při FOV 125% je nejen mnohem lepší pocit z kokpitu, ale hlavně pocit při manévrování je snad o 300% lepší.


Já mám pro Šturma nastaveno v OpenXR 150% Úsměv V tu chvíli můj knipl doma vypadá jako ten před očima Šklebící se
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Zifi
1stCL_Fucida napsal:

Zifi napsal:

Pro ty co zkoušejí BMS ve VR. Musíte si FOV nastavit v nastavení SteamVR na 125%. Jinak se ocitnete v nereálně smrsknutém světě. Při FOV 125% je nejen mnohem lepší pocit z kokpitu, ale hlavně pocit při manévrování je snad o 300% lepší.


Já mám pro Šturma nastaveno v OpenXR 150% Úsměv V tu chvíli můj knipl doma vypadá jako ten před očima Šklebící se


Vtip je v tom, že nakonec je jedno jak vypadá to co držíme. Miluju ten pocit v rFactor 2, když sednu do čehokoliv a mám pocit, že držím v ruce realný volant GT3, LPM nebo BTCC. Ale chápu, že když to souhlasí i na stole, tak je to paráda.
 
1stCL_Fucida
Já mám právě v ruce taky knipl KG13, takže se to dá porovnat s tím, co je vidět ve VR Úsměv. Když jsem poprvé četl, že to lidé zvětšují na takhle vysoká %, tak mi to přišlo zvláštní, protože si můj mozek to špatné měřítko vůbec neuvědomoval. Ale když jsem pak začal porovnávat právě ten velký joystick s tím mrňousem, co vidím, tak jsem pro G2 dospěl k těm 150% Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Zifi
1stCL_Fucida napsal:

Já mám právě v ruce taky knipl KG13, takže se to dá porovnat s tím, co je vidět ve VR Úsměv. Když jsem poprvé četl, že to lidé zvětšují na takhle vysoká %, tak mi to přišlo zvláštní, protože si můj mozek to špatné měřítko vůbec neuvědomoval. Ale když jsem pak začal porovnávat právě ten velký joystick s tím mrňousem, co vidím, tak jsem pro G2 dospěl k těm 150% Úsměv


To by mě zajímalo na jakou hodnotu to má nastavené Hot-Dog
 
Hot_Dog
Na procenta nemá cenu koukat, každej to vidí trochu jinak, záleží jak máte daleko oči od sebe atd... Mimochodem, když děláte tohle zvětšování, zmenšování a zavřete jedno oko, tak přesně vidíte co to dělá, s obrazem pro jedno oko to nedělá vůbec nic vzhledem k jeho velikosti, ale posová ho to jen doprava či doleva... Navíc já to nenastavuju ve SteamVR ale přímo ve hře Il2 BoX, steamVR vůbec nepoužívám už asi rok a půl...

A Mám to nastavané tak, abych v kokpitech 2 válečných stíhaček měl pocit, že se mi tam jen tak tak vejdou ramena, a skoro je mám opřené o boky kokpitu... Vzhledem k mé vejšce (182cm) a šířce ramen bych měl v dost ww2 stíhačkách problém se tam pohodlně vměstnat... Druhý takový docela dobrý způsob je představit si, jestli tam složíte nohy do pedálů... V defaultním nastavení ty kokpity byly taky malé, takže sem taky docela výrazně zvětšoval, v defaultu sem měl skoro ramena venku z kokpitu...

Tohle si musí každej přizpůsobit tak, aby mu to připadalo co nejreálnější, bohužel přesná metodika na to moc neni, nejlíp vychází vzít si nějakej známej rozměr, třeba tu šířku kokpitu a porovnat jí s tím, co vidím ve VR, docela slušně de změřit v reálu na židli metrem, kde to zhruba tak vidim...

Pro většinu lidí je potřeba zvětšovat...
i.ibb.co/MRjkv1k/Hot-Dog.png
 
Zifi
Díky za reakci
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,802,371 návštěv