April 19 2024 12:34:39
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 3
Timofejic, Tyler Durden, Algy

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Máte nebo plánujete VR headset?
magot
VR set, který předběhl přeběhl současný vývoj VR o 32 let!
Protože dodnes není na trhu VR suit, který se v r. 1989 prodával. Včetně rukavic a helmy. Nepočítaje název VR helmy Eye-phone, který později vykradl apple pro svůj telefon ..
YouTube Video



 
Baron
Ahoj lidi,

potrebujem poradiť: mám zapožičaný Oculus Quest 2. Napodiv sa nemôžem pripojiť cez USB 3 - teda môžem, ale iba keď dám dole predlžovací kábel a ten čo je v Oculuse je hodne krátky. Takže idem cez "obyčajný" port s predlžovačkou a tam to ide v pohode. Ale nie o tom som chcel. Problém je ten, že sa nedokážem pripojiť do Šturma vo VR. Pritom DCS aj WarThunder čo som skúšal, bežia bez akýchkoľvek problémov (aplikáciu Oculus mám samozrejme nainštalovanú, vrátane aplikácie zo Steamu). Bez VR beži korektne (aj s nasadeným Oculusom) ovšem keď zaškrtnem VR v settingoch, nenačíta sa. Niečo mi ho blokouje a neviem prísť nato čo. V záujme objektivity treba povedať, že raz sa mi podarilo spustiť testerskú verziu hry, ale pri ďalšom spustení to už robí to isté čo oficiálna verzia, teda niečo ho tam blokuje.
Ďaší problém je v DCS - stáva sa mi, že keď sa objavím v hlavnej obrazovke v hangári pod SU-27, často mám pohľad tak nejak bokom. Ako ho dostať pred seba? Zatiaľ som na to neprišiel. Tiež neviem prísť na to, ako ovládať spínače v DCS - kurzor myši sa mi nezobrazuje, a ovládať spínače tými dvomi ovládačmi Oculusu je, hm, trochu nepraktické.

Oculus mám u seba iba tretí deň (doniesli mi ho v nedeľu večer), včera som vlastne prvýkrát rozchodil niektoré hry.


...ešte dotaz - dá sa niekde upraviť rozlíšenie Oculusu?

Ďakujem vopred za odpovede.
Upravil/a Baron dne 14-12-2021 10:55
Hals - und Beinbruch!
 
magot
mnoho neporadím, ale obraz vr se dá vycentrovat klávesou.
Myslím že to je nějaké Fko. Nastavuje se někde v steam vr či Windows ar nastavení.
Šipku v dcs si nastavíš v nastavení general, já to mám na L-alt c.
Jinak tlačítka můžeš mačkat i bez ovladačů a bez myši a to prstama skenovanýma kamerou. Ale žádnej echt gold to taky není.
Jo taky můžeš používat oc bez kabelu, pokud máš min. 5ghz wifi ..
 
AH_Kraken
S tímhle chceš Barone přistávat na letadlové lodi jo? Úsměv
 
Baron
to Magot - vďaka, vyskúšam tie eFka. Myš a wireless pripojenie vyskúšam tiež.

to Kraken - jasné že áno. Je úplne jedno či rozmlátim Tomcata/F18/AV8 s VR alebo s TrackIrom. Výsledok je rovnaký.

Má niekto nejaký typ na spojazdnenie IL2?
Hals - und Beinbruch!
 
Tommy-
Bohuzial, nie kazdy kabel funguje spolahlivo s Oculus Link. Ten kratky, ktory dostanes ku Quest 2 na to pokial viem oficialne tiez nie je urceny a opticky Oculus Link kabel, ktory sami predavaju je predrazeny. Daju sa ale kupit lacnejsie alternativy, ktore funguju rovnako dobre, ako ten oficialny.

Neviem, preco ti hry headset nedetekuju, ale odoporucal by som ti nainstalovat si OpenComposite https://gitlab.co...an/OpenOVR a obist cely SteamVR, co ti s najvacsou pravdepodobnostou prida nejake FPS. Takisto si nainstaluj OculusTrayTool https://apollyonv...-tray-tool. Je to mala utilita beziaca na pozadi a vies si v nej pekne nastavovat supersample pre jednotlive aplikacie alebo vseobecne pre cely system, zapinat/vypinat reprojekciu a pod. Je tam aj cela jedna sekcia pre Oculus Link, kde si mozes napr. nastavit datovy tok cez kabel.

S tym problemom v DCS, nepomoze ti ked jednoducho stlacis namapovane tlacitko pre "recenter VR view" alebo tak nejak?

Na tvojom mieste by som skusil nainstalovat tieto 2 programy a ak ti stale hry nebudu detekovat headset, potom mozeme skusit nieco dalsie.

Edit: Pripadne este skus aj Air Link, co je v zasade bezdrotovy Link, ci ti hry ten detekuju spravne.
 
magot
Baron napsal:

to Magot - vďaka, vyskúšam tie eFka. Myš a wireless pripojenie vyskúšam tiež.

r/ píšou že to jde i takto:
recenter your screen quickly by pressing and holding the Oculus Home button
 
Baron
Ďakujem páni za pomoc vážim si toho. Vyskúšam.
Hals - und Beinbruch!
 
magot
DCS od 54:13
YouTube Video



 
magot
a další novinka Sony VR 8K pro průmysl (ne pro PS5), narozdíl VR výrobců od ostatních mají i know-how na výrobu mikro-led
YouTube Video



 
Baron
magot napsal:

DCS od 54:13
YouTube Video




No to vyzerá celkom sľubne. Našiel som cenu - od 599 USD vyššie. Co vlastne ani nie je tak veľa. Otázne je, či to niekto k nám dovezie.
Hals - und Beinbruch!
 
1stCL_Chroustall
Pánové mám dotaz:

Aktualně mam CPU: AMD RYzen 7 3700X a RTX 3070

Moje otázka zní: Pokud upgraduu na

https://www.alza.cz/intel-core-i9-12900k-d6767573.htm?o=1

nebo na

https://www.czc.cz/amd-ryzen-9-5900x/302192/produkt

Zlepší se mi výkon ve VR? Jako momentálně je to na hraně a se shaderama a upravenou openVR knihovnou to jede hezky, ale 10 - 20 FPS navíc by neuškodilo Šklebící se

ps: tohle je snimek FPS VR na Native rozlišení SS 100% na serveru kde je 35 lidí. A to nemam nastavenou ani tu reprojekci.
A pimax8KX dostal update u native rozlišení na 90hz (což je mazec jako prase)

i.imgur.com/5yp5A1r.png
Upravil/a 1stCL_Chroustall dne 19-12-2021 11:39
 
1stCL_Fucida
Průměrné FPS 33 Úsměv. To je tedy síla Úsměv.

Imho upgradem procesoru revoluci u FPS moc nečekej. Já po dlouhém zvažování usoudil, že ani generace 30xx není dostatečně výkonná a že se upgrade z 1080 za cenu okolo 40 tisíc nevyplatí. Uvidím, co ta generace 40xx.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
1stCL_Chroustall
no ty čísla prostě neseděj. mam to proste plynulé. v preparu bych mel mit treba 60 fps a tam je to trhanice
 
wju
1stCL_Chroustall napsal:

Pánové mám dotaz:

Aktualně mam CPU: AMD RYzen 7 3700X a RTX 3070

Moje otázka zní: Pokud upgraduu na

https://www.alza.cz/intel-core-i9-12900k-d6767573.htm?o=1

nebo na

https://www.czc.cz/amd-ryzen-9-5900x/302192/produkt

Zlepší se mi výkon ve VR? Jako momentálně je to na hraně a se shaderama a upravenou openVR knihovnou to jede hezky, ale 10 - 20 FPS navíc by neuškodilo Šklebící se

ps: tohle je snimek FPS VR na Native rozlišení SS 100% na serveru kde je 35 lidí. A to nemam nastavenou ani tu reprojekci.
A pimax8KX dostal update u native rozlišení na 90hz (což je mazec jako prase)

i.imgur.com/5yp5A1r.png


já se rozhodnul s upgradem CPU vydržet, jestli do DCS konečně dorazí ten multicore
mám i7 7820x (8 jader 4.5Ghz fix) +3080Ti a když na SoW dva tři bombardéry vysypou paragány, tak je to ve VR naprosto brutal shutter fest, v podstatě se nedá útočit protože se to neskutečně trhá;
je to situace ve který IMHO nepomůže žádné CPU, jen snad to multicore.
Snad se dočkáme
 
magot
DCS WWII asset žádné paragány nemá a online je nepodporuje, alespoň o tom nevím, takže jestli si na SoW bastlej nějaký neoptimalizovaný pomatený mody a je z toho sekaná, tak problém vůbec nemusí být na straně klienta.
Výkon měř pouze na čisté verzi a to i online.
 
Tapi
Já přešel před pár týdny na i7-12700 a výrazně to VR pomohlo, ale v DCS ne dost Úsměv V MSFS je to ale teď paráda, mám ve VR 45 FPS stabilně a ve slušné grafice. V DCS se u mne situace otočila, dříve jsem byl limitován CPU (ms byly pořád v červených), teď mám CPU stabilně v zelených ms, ale pořád nestíhá grafika (3080). Proto VR v DCS pro mne stále nic moc - musím příliš omezit kvalitu grafiky, aby se to dalo, a to se mi nelíbí...

Ale dokud nespadnou ceny grafik na rozumnější úroveň, nejde si tím nic moc dělat, maximálně tak šetřit do prasátka a doufat. že až za rok budou 4xxx, budou už ceny lepší....

Takže dobré CPU je potřeba, ale grafika taky (těch 10 GB co má 3080 je pro DCS ve VR málo, pro MSFS to ale stačí, tam si to i v náročných lokacích bere tak maximálně 8 GB ).
Upravil/a Tapi dne 19-12-2021 18:15
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
Fiks
Nemusíš mít žádný paragány.Stačí dělat cover 12 B-17náctkám a ty to najednou vysypou.To je mazec,ale pak se to uklidní.A to v off line.
Na SOW pokud vím tak žádný mody nejsou.Tam neprojdeš ani s upravenejma texturama.
 
magot
MSFS je DX12/ multi-thread což je obrovská výhoda i na tak zabržděný stream engine, který nelze stavět vedle DCS.

DCS samozřejmě trpí s DX11 ... a Vulcan v nedohlednu.
Ale i tak, na to co vše renderuje a počítá na těch našich mizerných pc je to v podstatě luxus Úsměv

Ty B-17 testnu, ale nedávno jsem zkoušel masivní formaci B-52 s pořádným kobercem a žádnou fps ztrátu jsem v offline nezaznamenal. Ale není vyloučeno že ty B-17 jsou stále zabugované.
 
Tapi
MSFS je zatím ještě DX11 (DX12 to má nyní nově jako volitelnou druhou možnost, ale je to neodladěné s běží to na DX12 jednoznačně hůře). Je zajímavé, že ve VR mi MSFS ukazuje, že úzkým hrdle je stále CPU a nikoli GPU i když to jako celek šlape teď velmi slušně. Ve 2D je to naopak, tam je CPU v poho a grafika by snesla přidat.

U DCS je holt znát, že je to už letitý engine, pro VR primárně dost nevhodný. Takže souhlas, můžeme být rádi, že to alespoň nějak jede.
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,721,738 návštěv