May 21 2024 23:52:21
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Máte nebo plánujete VR headset?
ATA_vojmi
neni to zapnuty graf vykonu v open xr
da se nastavit umisteni ,velikost a mozna taky kontrast.taky bika barevne pri kolisani vykonu
v open xr prvni radek je tam off,fps atd.tak to dej na off
 
310_cibule
Hot_Dog napsal:

Prosimte, Cibule, vyfot to mobilem pres cocky, at vidim, co to je... Posilal sem ti navod, co to je a vlastne sem se nedozvedel, jestli je to ono?

Tak to prosim vyfot a nahraj sem, at se pohnem dal...



Promiň.

learn.microsoft.com/en-us/windows/mixed-reality/enthusiast-guide/images/mvlsrindicator.png

Tohle to není. Je to jednobarevný boxík (třeba celý červený, pak zelený atd.), který ty barvy po pár sekundách mění

Reprojection všude vypnuté.

Vyfotit přes čočky jsem to nedokázal. Je to pořád v levém horním kraji brýlí. Kvůli odleskům atd. se mi to prostě nepodařilo.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
310_cibule
ATA_vojmi napsal:

neni to zapnuty graf vykonu v open xr
da se nastavit umisteni ,velikost a mozna taky kontrast.taky bika barevne pri kolisani vykonu
v open xr prvni radek je tam off,fps atd.tak to dej na off


Není, mám to na Off.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
310_cibule
Ta blbej boxík je jako by svázaný s tabulkou toolkitu (Ctrl+F2). Hejbe se spolu s ním. Ale když z tabulky toolkitu odejdu, ta blbost tam zůstane.

Jsem zoufalý, asi se rozpláču...
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Hot_Dog
???

forums.flightsimulator.com/uploads/default/original/4X/d/d/1/dd14748caa45ab8ee67a4dba6dc9a48f852b014d.png

forums.flightsimulator.com/uploads/default/original/4X/2/e/e/2eee8a43f8a4684947f5eb3f89bbf43c4d49a857.jpeg
i.ibb.co/MRjkv1k/Hot-Dog.png
 
310_cibule
Taky ne. Je to krásnej, jednolitej, barvy měnící boxík (celej červenej, pak žlutej, pak modrej...) a v něm nějaké odezvy. Ale je to tak malým písmem a tak vlevo nahoře, že to nepřečtu.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Hot_Dog
forums.flightsimulator.com/uploads/default/optimized/4X/e/d/b/edb1d920f78960ec902c81215fc062d4c089923f_2_345x285.jpeg
i.ibb.co/MRjkv1k/Hot-Dog.png
 
310_cibule
Jo, to je on! Ale bez toho žlutýho povídání vpravo. Protože to, co psal vojmi, mám na off.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Hot_Dog
Netušim, jak si to tam dostal, nikdy sem to tam neviděl a nikomu, komu sem pomáhal rozchodit VR to tam nikdy neměl...

Menuje se to "Frame Timing Overlay", není to součástí toolkitu, ale vlastního openXR... A podle všeho to de vypnout přes program s názvem "OpenXR Tools for Windows Mixed Reality"

Já třeba tohle "OpenXR Tools for Windows Mixed Reality" nikdy neinstaloval, nikdy nespustil, ale předpokládám, že ty sis ho nějakym nedopatřenim nainstaloval a tam to spustil, tak to tam rovnou vypni...

https://www.reddi...g_overlay/
i.ibb.co/MRjkv1k/Hot-Dog.png
 
Hot_Dog
Kurva, bych za to radění tady měl dostávat penízeŠklebící se

[img]https://cdn.discordapp.com/attachments/1134110023526662305/1189606643109994636/apps.58952.14036023774986754.8b104295-c4f4-48ad-b4c1-925b8e216e67.png[/img] is not a valid Image.
i.ibb.co/MRjkv1k/Hot-Dog.png
 
AJaromir
To je co za Concorda? Já vím, že FSlabs teď vydali novou verzi, ale jen pro Prepar3D V5.
 
310_cibule
Hustý, díky moc. Vyzkouším. Máš u mě láhev : )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
Hot_Dog napsal:Kurva, bych za to radění tady měl dostávat penízeŠklebící se

Do CVčka si to klidně napiš, SVK professional consultant, vůbec se toho neboj Šklebící se
 
310_cibule
Funguje to! Jsem zachráněn. Ještě jednou velké díky.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
petsild
Může se někomu hodit…
YouTube Video



img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
LoveBoatCaptain
zdravim,
pouziva tu niekto meta quest 3 (512)?
na reddite ludia vyplakavaju nad bateriou iba 1-1,5 hodina hrania (to sa mi zda strasne malo)
 
magot
A co si čekal? Stejně jako notebook.
Na 7h speciálce, bude muset Kukulo 7x za hodinu (doba nabíjení) zastavit server aby si mohl celou akci zaletět.
Takže nakonec bude mít akce 14h! Cukrbergova technologie budoucnosti Šklebící se
Upravil/a magot dne 09-04-2024 19:54
 
ATA_Vasilij
Při sledování toho videa mě napadla jedna věc, která mi není jasná. na Záložce VR je dole řádek: Zrcadlení VR
anglicky je tam: Use DCS System resolution
česky je tam: Použít rozlišení systému DCS

Všude na netu v diskuzích píšou, že abys nerenderoval navíc jiným rozlišením obraz na monitoru, tak to musíš mít zaškrtnuté.

Jenže moje testování říká přesný opak. Když to zaškrtnu, tak obraz na monitoru jede podle rozlišení které je nastavené v nastavení hry dcs, a tedy to musí renderovat grafika zvlášť a tedy to žere fps. Naopak, když to nezaškrtnu, tak obraz na monitoru je přesně podle toho co jede v brýlích.

Moje testování říká, mít to vypnuté, tedy BEZ zaškrtnutí.

Furt se ale setkávám s tím, že všichni ostatní hráči v zahraničí, to mají zapnuté, tak já tomu nerozumím. Jestli do toho někdo umí vnést definitivní vysvětlení budu rád. (Kamarádi z ATA, mají stejnou zkušenost jako já, tedy mají to vypnuté.

Letu zdar.
 
310_cibule
Toto nastavení mi zatím přineslo zdaleka nejlepší výsledky v Il2 s VR.

Ten týpek má stejné GPU (3080 RTX) a brýle (HP Reverb G2).

Testuju to na offline, na rozdíl od něj mám ještě antialiasing na 2 a trochu vyšší detaily.

FPS se prakticky pořád drží na 58 – 60. Co mě zaráží, je, že NIKDY nevyleze nad těch šedesát. Ani o rámeček. A tom mám FPS limit vypnut jak ve hře (v configu 0), tak v OpenXR.

YouTube Video



"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Hot_Dog
No samozřejmě, protože máš Reverba nastavenýho na 60Hz...
i.ibb.co/MRjkv1k/Hot-Dog.png
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

21-05-2024 07:41
Zkusil bych se zeptat na fóru 310raf.com

19-05-2024 10:25
Akutní máte někdo fotku Spitfiru 313.SQN s invazními pruhy? A mohl bych ji vidět? Nemám jedinou ...

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

34,918,362 návštěv