April 24 2024 02:03:33
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 7

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Máte nebo plánujete VR headset?
1stCL_Fucida
Tak jsem včera volal do HP, jestli by mi taky poslali ten novej kabel k Reverbu. No a dneska mi dorazil :-) Nechápu, jak to mohlo někomu z vás trvat tak dlouho? :-)
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Hot_Dog
1stCL_Fucida napsal:

Tak jsem včera volal do HP, jestli by mi taky poslali ten novej kabel k Reverbu. No a dneska mi dorazil :-) Nechápu, jak to mohlo někomu z vás trvat tak dlouho? :-)


U mě 14 dní, no, asi karmaŠklebící se No důvod byl u mě nejspíš, ten, že když sem chtěl já, zrovna nebyl skladem... Jinak předpokládám, na vrácení toho původního se taky vysereš?
 
311_Mart
Njn, každý se nemůže ohánět hodností, že Herr Major? Šklebící se
i.ibb.co/KzWCvpr/Mart.png
 
magot
1stCL_Fucida napsal:

Tak jsem včera volal do HP, jestli by mi taky poslali ten novej kabel k Reverbu. No a dneska mi dorazil :-) Nechápu, jak to mohlo někomu z vás trvat tak dlouho? :-)

Protože jsme jim tam s Chroustallem zavedli ordnung Šklebící se
 
1stCL_Fucida
Hot_Dog napsal:

1stCL_Fucida napsal:

Tak jsem včera volal do HP, jestli by mi taky poslali ten novej kabel k Reverbu. No a dneska mi dorazil :-) Nechápu, jak to mohlo někomu z vás trvat tak dlouho? :-)


U mě 14 dní, no, asi karmaŠklebící se No důvod byl u mě nejspíš, ten, že když sem chtěl já, zrovna nebyl skladem... Jinak předpokládám, na vrácení toho původního se taky vysereš?


Ještě jim tam brnknu a jestli budou chtít, vrátím Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Hot_Dog
My máme v práci místo kam dáváme elektroodpad, tak kdyby jim to stačilo, já ho klidně zlikvidujuŠklebící se
 
magot
takhle se ten starý kabel ještě podívá do světa, do anglie, možná do ameriky do nějakého pěkného kontejneru a zanechá krásnou uhlíkovou stopu, jak se bude hulit z toho parníku, kterým popluje Šklebící se
 
1stCL_Fucida
Možná ano, možná ne Úsměv. Proto jim zavolám, ať mi dají vědět, jak s ním naložit. Vzhledem k tomu, že se jedná o výměnu kus za kus, tak HP de iure rozhoduje, co s tím původním.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Hot_Dog
Se asi poseru, pro zasmátí:

V lednu/únoru sem měl půjčený Reverb G1 a provozoval ho na svém tehdejším PC i7-4930K. Během toho sem zažil:
-60Hz mod nefunguje, obraz divně zmenšený, nějaký problém s levým okem, jak kdybych měl nasazený dioptrický brejle který nejsou pro mě, nebo koukal přes nějakou čočku...
-Zcela kupodivu, na 90Hz modu to s fps mezi 45-55fps docela šlo, jako cejtil sem to, ale šlo to. Pro pochybovače, odletěl sem tak celou únorovou speciálku... Nevnímal sem rozdíl při těchto FPS, mezi 60Hz a 90Hz

Pak sem někdy v březnu pořídil Ryzen 5800x, samo s novým SSD, celá instalace komplet od píky čistá... Na tom sem lítal na monitoru až někdy do května, kdy sem pořídil Reverb G2, od tý doby pouze VR... Velké rozdíly, které sem na G2 pozoroval vůči tomu jak sem si pamatoval G1 byly:
-60Hz mod funguje naprosto v pohodě, to je dobrý že to za ty tři měsíce ve WMR opravili, a nebo je to vlastnost G2 oproti G1??? Každopádně to funguje, sem spokojený...
-hrát na 45-55fps je absolutně, ale absolutně neakceptovatelné. V zásadě připadají v úvahu pouze dva režimy 60Hz & 60fps, nebo 90Hz & 90fps, cokoliv jiného je absolutně mimo použitelnost... Bral sem to jako škodu u G2, když u G1 to docela v pohodě šlo takto provozovat, njn...


No jelikož mi to od té doby vrtá hlavou,přesto že teď mám nastavení, se kterým lítám naprosto v pohodě, nedalo mi to a zapojil sem po půl roce staré PC s původním SSD na kterém byly Windows, Il2 i steamVR věci tak jak sem je nechal v březnu. Provedl všechy updaty, nastavil tak jak to mám nastavené na Ryzenu, připojil Reverb G2 a ty vole, teď se podržte:
1) Teď už Vím, co měl Fučida za problémy s tím trackingem, když pořídil G2!!! Naprosto ten samej problém, jen mě se to ještě nepovedlo vyřešit
2) 60Hz režim nefunguje, levý oko má divnej obraz
3) Při 50fps v 90Hz modu to najednou de...

Takže ty kráso, tam nebyl vůbec rozdíl mezi G1/G2, ale na každym PC se to chová uplně jinak!!! Teď sem zjistil, že Win10 na PC s 4930K nemaj nainstalovanou verzi windows 20H2, kdežto na novym Ryzenu jí mám, protože sem to s ní asi rovnou instaloval, tak teď jí stahuju i na 4930k a uvidím, co se stane...

Každopádně, to že se ty Reverby chovaj pokaždý na jiný sestavě uplně jinak, a že když řeknu třeba Druidinovy, který má Ryzen 5600x s G2, jak něco nastavit, a on mi tvrdí, že moje nastavení je nepoužitelný, přitom já ho naprosto krásně používám, no tak už tomu věřímPff Pff Pff Pff Pff Pff Pff Pff Pff Pff Pff Pff Pff Pff Pff Pff
Upravil/a Hot_Dog dne 17-10-2021 19:13
 
AJaromir
Hojně se doporučuje ve widlích vypnouti plánování GPU s hardwarovou akcelerací. Dělá to neplechu. Tak si zkontrolujte, jak to máte nastavené.
 
Hot_Dog
AJaromir napsal:

Hojně se doporučuje ve widlích vypnouti plánování GPU s hardwarovou akcelerací. Dělá to neplechu. Tak si zkontrolujte, jak to máte nastavené.


Dík, o tom sem ani nevěděl, že něco takového je, ale pozjišztuju info a zkontroluju...

Ale na to musím kápnout, když mám teď oba PC postavené (akorát teda mezi nima musím přehazovat GPU), protože ten rozdíl v plynulosti na cca 50fps při 90Hz je do očí bijící...
 
magot
No to víš, někoho v ms napadlo, že by mohli vykonat další dobro.
To že externí ovladače ve widlých vždy vše korektně řídily, mudrcům z managementu ms nestačilo a začli se srát i do ovladačů gpu.
Co MS dělá, dělá dobře, stejně jako císařpán ..
 
1stCL_Fucida
Hot_Dogu, ten "reset" provádím takhle:
1) přepnutí 90 -> 60 -> 90 Hz ve WMR nastavení.
2) reset údajů o prostředí ve WMR nastavení.
3) kalibrace prostředí v HP nastavení.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Hot_Dog
Aha dík, já to dělal v opačném pořadí:
1) reset údajů - vymázání cache
2) přepnutí 90Hz -> 60Hz

kalibraci prostředí (room scale) nedělám, bo mám jen tu bez hranic pro sezení, každopádně tohle mi nezafungovalo... Takže až zas prohodím PC, tak to vyzkouším v tvém pořadí, díky...

Jinak ty si s tím měl problémy vícekrát, než jednou? Když píšeš "provádím"? Já teda na Ryzenu s čistou instalací v trackingem problém nikdy neměl, rozhodně ne tenhle, kdy to každou půl minutu skočí uplně někam jinam...


Jinak včera ještě:
1) Update widlí na 20H2 - NIC.
2) Poté sem vyzkoušel všechno znova updatovat - NIC
3) Poté sem ručně smazal Windos Mixed Reality Portal (pozor, neplést s plugginem WMR for SteamVR) a znova nainstaloval, přičemž:

-Se očividně nainstaloval jiná, novější verze, asi stejná jakou mám na Ryzenu. Z toho plyne, že WMR portal se asi neumí sám updatovat a je tam takovej, kterej se nainstaloval v době, kdy se to instalovalo!?!?!?!!!!!
-S novým WMR portalem už funguje 60Hz jak má
-Problém s trackováním se nevyřešil, ale vyzkouším ještě Fučiho postup
-Z toho co sem stihnul včera vyzkoušet mi stále pocitově přijde, že na i7-4930k je 90Hz & 50fps plynulejší a příjemnější než 90Hz & 70fps na Rzyenu 5800x!!!???

Jako samozřejmě stále to nedosahuje kvality 60Hz & 60fps, na který s G2 hraju, ale pro ty případy, kdy ve složité scéně ojediněle ty FPS padnou by bylo dobrý mít asopň tu plynulost co je na starym PCSmutný

Co se týče 90Hz & 90fps, tak na to moje GTX 1080Ti nestačí a rozdíl mezi 60Hz a 90Hz je pro mě docela malý, ikdyž ho podvědomně cítím... Každopádně na 60Hz můžu mít s tou 1080Ti nastavení zhruba jako u 3080 při 90Hz, takže sem skoro spokojenejPff
 
1stCL_Fucida
Tou kalibrací myslím i kalibraci v rámci statické pozice, taky nemám ošahané okolí Šklebící se
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Hot_Dog
No a s tím šíleným trackingem si měl problémy vícekrát než jednou?
 
1stCL_Fucida
Od toho velkolepého začátku mě to potkalo o X měsíců později ještě jednou. Příčiny jsem nehledal, jen jsem provedl zapamatovaný postup a bylo to OK.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Hot_Dog
Aha, tak to já nic za cca půl roku (na Ryzenu), občas to teda trochu poskočí, ale plynule se to za cca 2 vteřiny vrátí zpátky... To se stane třeba tak jednou za 2 hodiny, jednou za večer, takže žádnej problém... Přičítám to Fíkusu (on je to teda už spíš strom), který mi žena umístila vedle stolu s PC a některé listy mi zasahujou už jen pár cm od hlavy, takže jak to roste a hejbe se, asi je tracking zmatenýPff Žena mi teda tvrdí, že to tam mám schválně, abych se cejtil, jako že sem skutečně někde v džungliŠklebící se
 
1stCL_Fucida
Ano, to tvá žena trefila přesně Úsměv Kokpit P47 je pro slušně vychovaného gentlemana od Luftwaffe skutečná džungle Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
magot
Už jen ty přístroje co ukazují nesmyslné údaje, např. rychlost, ty jejich jednotky - jelení skoky na psí štěk, nikdy vlastně nevíš kolik letíš ..
.. nemluvě a galounech, nevíš jestli ti zbejvá cisternovej vlak nebo velbloudí plivnutí .. prostě nevíš nic Šklebící se
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

34,750,200 návštěv