March 29 2024 16:42:33
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 12

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Máte nebo plánujete VR headset?
magot
A ty monitory, to je skoro zadarmo Šklebící se
https://www.alza....CXEALw_wcB
 
Shadowdeath
magot napsal:

A ty monitory, to je skoro zadarmo Šklebící se
https://www.alza....CXEALw_wcB


To teda Úsměv

No kdyz o tom premyslim.. tak sem vlastne do ted, zil v domeni 2k znamena 2xFullHD, 4K je 4xFullHD, ze 8K je 8xFullHD.. ale to roliseni 7680 × 4320 je vlastne 16xFullHD, tak nemelo by to byt 16K? Úsměv
Tak nejak jsem G2 prirovnaval k 9K, jelikoz je to cca 9xFullHD..

FullHD x9 -> 1920x1080x9 = 18,6M pixelu
G2 100% SS -> 3164x3092x2 = 19,6M pixelu
"8k" -> 7680x4320 = 33M pixelu..

Takze toto "8k", je tedy jeste dalsi level oproti G2 :-)
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
Richi
Na to nebude stačit ani ta dubnová 4080, co žere Pepsiny i s plechovkou. Úsměv
 
310_cibule
Kde tohle jednou skončí, ví bůh, milá pani. Já bych všechny tyhle internety zakázala...
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Tapi
2. díl článku Reverb G2 (2): optimalizace pro DCS
http://www.warbir...cz/?p=7502

Případná diskuze k problematice, je samozřejmě vítána.
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
magot
Neznalý problematiky dojde k závěru, že je to peklo na zemi, že si představoval nějaký plug & play Šklebící se
 
310_cibule
Tapi napsal:

2. díl článku Reverb G2 (2): optimalizace pro DCS
http://www.warbir...cz/?p=7502

Případná diskuze k problematice, je samozřejmě vítána.


Už se nemůžu dočkat, až ta nová mašinka dorazí (objednána). Čistá instalace woken i ila a DCS a pak to všechno prubnu. Dík.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
jaká mašinka? Úsměv
 
310_cibule
https://www.alza....285265.htm

A nechci slyšet žádné připomínky, nebo se rozpláču.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Tapi
magot napsal:

Neznalý problematiky dojde k závěru, že je to peklo na zemi, že si představoval nějaký plug & play Šklebící se


No já na tom ladění nechal desítky hodin. A byl jsem už ve fázi, že jsem to chtěl vyhodit z okna Šklebící se A stále ještě to k ideálu na mém HW má daleko... Ale je to už alespoň provozuschopné. Je fakt rozdíl, když pro DCS máš TOP mašinu nebo mašinu co TOP není (grafika samotná nestačí). Kdybych to věděl, tak jsem s G2 počkal a pořídil ho až po upgradu CPU & RAM, ušetřil bych si tím asi hodně nervů Šklebící se
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
magot
310_cibule napsal:
https://www.alza....285265.htm
A nechci slyšet žádné připomínky, nebo se rozpláču.

hlavně neplakat Šklebící se
 
magot
Tapi napsal:
No já na tom ladění nechal desítky hodin. A byl jsem už ve fázi, že jsem to chtěl vyhodit z okna Šklebící se A stále ještě to k ideálu na mém HW má daleko... Ale je to už alespoň provozuschopné. Je fakt rozdíl, když pro DCS máš TOP mašinu nebo mašinu co TOP není (grafika samotná nestačí). Kdybych to věděl, tak jsem s G2 počkal a pořídil ho až po upgradu CPU & RAM, ušetřil bych si tím asi hodně nervů Šklebící se

A proto ten článek bude mít terapeutický účinek, spoustu lidí si ušetří ty nervy a čas Šklebící se
 
310_cibule
Tapi napsal:
... A stále ještě to k ideálu na mém HW má daleko... Ale je to už alespoň provozuschopné. Je fakt rozdíl, když pro DCS máš TOP mašinu nebo mašinu co TOP není (grafika samotná nestačí). Kdybych to věděl, tak jsem s G2 počkal a pořídil ho až po upgradu CPU & RAM, ušetřil bych si tím asi hodně nervů Šklebící se


Hele, ale já kupoval Reverb G 2 s i7-4790K, 16GB DDR3 RAM, GeForce 2070 RTX 8GB. Přišel Fuči, lehce poladil a šlapalo to jak hodinky (když jsem to prohnal magotem, říkal, že oproti jeho RTX 3090 kromě mraků velký rozdíl nevidí). Ten nový komp si kupuju jen proto, že nevím, co s prachama ; )))
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
606_Druindin
neví někdo jaký je rozdíl u HP Reverb G2 s označením
1N0T5AA#ABB a 1N0T5AA#BCM
 
Hot_Dog
Já mám 1N0T5AA#ABB. Nevím, ale v zásadě sou dvě možnosti, buď je to pouze nějaká jiná lokace/revize, což bude na 99,9% v pohodě, a nebo je to ta varianta bez ručních ovladačů, co si koupil Cibule z německa od nějakýho překupníka na Alliexpressu a pak by to byl docela problémŠklebící se

Edit: muj notebook je "BCM"...
Upravil/a Hot_Dog dne 03-05-2021 16:58
 
magot
To bude možná označení čínské továrny kde to vzniklo. Já mám taky ABB.
 
606_Druindin
ta bez ovladačů by měla být 1NOT4AA
 
Tapi
310_cibule napsal:

Tapi napsal:
... A stále ještě to k ideálu na mém HW má daleko... Ale je to už alespoň provozuschopné. Je fakt rozdíl, když pro DCS máš TOP mašinu nebo mašinu co TOP není (grafika samotná nestačí). Kdybych to věděl, tak jsem s G2 počkal a pořídil ho až po upgradu CPU & RAM, ušetřil bych si tím asi hodně nervů Šklebící se


Hele, ale já kupoval Reverb G 2 s i7-4790K, 16GB DDR3 RAM, GeForce 2070 RTX 8GB. Přišel Fuči, lehce poladil a šlapalo to jak hodinky (když jsem to prohnal magotem, říkal, že oproti jeho RTX 3090 kromě mraků velký rozdíl nevidí). Ten nový komp si kupuju jen proto, že nevím, co s prachama ; )))


A máš na mysli DCS? A navíc v MP? Protože Il-2 BOX mi šlape výborně (SP i MP), s tím problémy nemám...
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
310_cibule
Měl jsem na mysli BoX. Až teď jsem si všiml, že jsi psal o DCS.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
310_cibule
Takže. Tohle je moje nová sestavička, co jsem si přikoupil k HP Reverb G2:

AMD Ryzen 5 5600X 4.6 GHz, NVIDIA GeForce RTX 3070 8GB, RAM 32GB DDR4, SSD 1000 GB

Včera odpoledne jsem začal instalopvat. Nejdřív jsem si asi půl dne střídavě myslel, že mám vadnou GF, CPU, wokna nebo hlavu, ale už se mi to všechno vcelku podařilo rozchodit.

Samozřejmě prioritu měl BoX a související periferie (pak už nutně potřebuju jen textový editor a nějaké ty redakční programy resp. přístupy, vše ostatní je jen nadstandard, který využívám dost sporadicky). Časem se chystám zkusit i DCS a koupit MSFS.

Nakonec jsem včera v noci rozchodil VR i hru. Dole je moje testovací nastavení. V offline úplně těsně nad střechami Bruselu FPS nepadalo po 47. Dál jsem se zatím nedostal. Ale tohle mne hodně baví. Třeba mraky nebo mlha válející se u země jsou famózní.

i.ibb.co/jyKBkLW/nastaven-1.jpg

i.ibb.co/GPvFKqP/nastaven.jpg
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,603,560 návštěv