May 04 2024 07:33:01
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Máte nebo plánujete VR headset?
Hot_Dog
ATA_Vasilij napsal:

Taky mám dva tipy. Jak je v nastavení hry Startup.cfg úplně poslední dva řádky v sekci [KEY = graphics] jsou rozlišení okna hry. Kdysi mi přišlo, že když jsem tohle stáhl na skoro nulu (mám 9x9 pixelů), tak že výkon hry samotné dost poskočil. Protože nemusí vykreslovat ještě obraz na monitor. Co na to místní všehoznalí mudrci ? Je to blbost, nebo to má reálný základ?


Ohledně rozlišení zobrazování na monitoru si přečti, co sem psal na předchozí stránce. Dřív to určitě mělo vliv, protože to pro ten monitor renderovalo obraz zvlášť, nyní podezírám, že už je to jedno, že klidně můžem mít obraz na monitoru 2560x1440 a fps to neubere, protože to tam jenom přeposílá ten samej obraz, co de do VR brýlí...
 
Shadowdeath
Hot_Dog napsal:

Když sme u toho, pochopil sem že desky pro AMD zen3 s chipsetem B550 jsou v pohodě?


Rekl bych, ze obecne jsou na tom asi B550 lepe oproti X570, ale ruku do ohne bych za to nedal...

Me to funguje zatim realtivne spolehlive na teto https://www.alza....163390.htm s kombinaci s ryzenem 5600X.
Slovicko relativne, jelikoz se me uz parkrat stalo, ze me vyskocila nejaka error hlaska 1-4, 13-14.. ale stava se to vyjimecne.
1-4 se me jednou stala, kdyz jsem mel zaply headset, ale odesel jsem od PC na delsi dobu, az se oboum podarilo usnout. Po probuzeni, tento error. Po restartu PC vse OK.
13-14 se me stala zrovna vcera, nainstaloval jsem windows aktualizaci a po restartu tento error.. no jeste jsem zaktualizoval ovladace GF (radeon), restart PC a zase vse OK.

A parkrat uz se me stalo, ze headset vypadl, uvnitr cerno, ale hra byla porad pustena.. vypnuti zapnuti headsetu to vratilo do OK stavu. Tezko rici co to zpusobilo, zda ten kablik je moc dlouhej nebo ma nejake spatne stineni, stalo se to vzdy pri manipulaci s headsetem (sundavani a nadavani), mohlo se to nejak blbe pohnout Úsměv a nebo nejake to cidlo, co zjistuje zda je headset na hlave nebo ne, se nejak sekne..
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
ATA_Vasilij
problémy mají i 550
Oficiální diskuze k tématu je zde:
https://www.reddi...00_series/

když v Sort by, zvolíte New, budete to mít řazené od nejnovějších.

Z diskuze vyplývá že problémy mají i 550 a další desky. je to docela velký problém.

Hot dog: já jsem to četl, já jen že moje zkušenost je taková, že to bývalo lepší když jsem to stáhnul. Až budu mít chuť, můžu to otestovat teď pro mixed reality.
 
Shadowdeath
ATA_Vasilij napsal:

problémy mají i 550
Oficiální diskuze k tématu je zde:
https://www.reddi...00_series/

když v Sort by, zvolíte New, budete to mít řazené od nejnovějších.

Z diskuze vyplývá že problémy mají i 550 a další desky. je to docela velký problém.

Hot dog: já jsem to četl, já jen že moje zkušenost je taková, že to bývalo lepší když jsem to stáhnul. Až budu mít chuť, můžu to otestovat teď pro mixed reality.


Hmm, tak zminky k moji desce jsem tam nasel dve a u jedne je uvedena i verze BIOSu (newest BIOS with AGESA 1.2.0.0) coz je F13c, no ja mam verzi F12, tak je mozne, ze se v teto verzi neco uplne nepovedlo...
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
ATA_Vasilij
v jednom příspěvku někdo kdo skládá sestavy psal, že poslední funkční bios byl tak někdy v půlce 2020. OD té doby všechny verze biosu byly problematické na nějaké chyby a sestavy nestabilní.

Já právě chtěl vrátit bios na úplně ten první, co podporuje už tu mou řadu ryzenů. Jenže zrovna moje deska to neumí.
Kdo má ale desku která zvládne donwgrade Biosu (pomocí flashování), ten může zkusit jít k co nejstaršímu biosu, a docela bych věřil tomu, že to bude šlapat stabilně.
 
magot
Tak G2 spokojenost. Plug & Play na první dobrou. Žádný pomatený nastavování, zapojil jsem prošel úvodní tutoriál, nainstaloval W10 AR drivery a pak Steam VR vlítnul do DCS a už se proháněl v kocourovi Úsměv
Nic jsem neřešil ..
Ovladače ovládají, celkem jsou intuitivní. Už se těším na Alyx a Derail Valley až je ozkouším v praxi.
Pocit poměru mám 1:1. Ne víc, ne méně. IPD jsem zkoušel měnit, je to přímo posuvník umístění LCD. Nic víc to nedělá. Mne to po nastavení pomohlo lépe zaostřovat.
Btw takhle detailní a ostrej obraz jak mám při 100% upscaling jsem na žádném trubko videu neviděl. Zřejmě to všichní lítají na těch 67%.

V DCS velké překvapení, na plné detaily, v nativní rozlišení + nastaveno na kvalitu + 100% upscaling v Steam VR to v DCS odsejpá 60 FPS u země a výš kolem 90 FPS.
Nádhernej a ostrej obraz, pocitově zhruba od 4K v kokpitu, střední vzdálenosti do 40 km pocitově jako QHD a velké vzdálenosti už jsou více rozostřené .. poctivově tak 720p.
Tady je už fakt znát ten výkon 3090. Na monitoru tolik ne ..
Rozeznání jeepu na zemi ze 4km. Zobrazení dotu Fw-190 na 5km. Rozeznávání budov a celých měst je jako na monitoru.
Překvapilo mne jak se člověk krásně orientuje při útocích na pozemní cíle, vše je mnohem přehlednější. Prostor je prostor.
Zaměřovač umístěný v prostoru to je přesně proč jsem G2 pořizoval, přesnost boje na kanony v kocourovy a P-47 má nyní úplně nový rozměr Úsměv

U BOXu ostrý obraz i do velkých vzdáleností, lze vidět i solidní detaily nad 40 km jako na monitoru. Všeobecně viditelnost v G2 jako na monitoru v QHD.
Ale BOX má nějaký problém s optimalizací, běží to mezi 40 - 50 FPS (max detaily, nativní rozlišení a 100% upscaling) což je extra mizerné.
Vzhledem k tomu že mi BOX v 4K běží BOX 144 FPS .. něco mají soudruzi ze 777 velmi špatně ..

Nemám ani co bych tomu vytknul vzhledem k tomu že jsem měl nízké očekávání a nelze očekávat ostrost monitoru, tak to celkem mile překvapilo.
Snad bych jen vytknul stroboskopické blikání při nahrávání mise DCS i BOX. Klasickej startér epilepsie. Ale v jiných appkách to nebliká.
Jo a ještě hra se musí startovat (když člověk kliká na exe) že musí být brýle vycentrovány, pokud je člověk zahodí vedle a nasadí až v misi tak má pootočen pohled .. Chvíli mě to dalo než jsem na to přišel Šklebící se
Jo bolej mne z toho oči, což není vada G2 ale mejch očí. Musí na to nosit brejle, bolej mne i z monitoru, ale ty brejle asi do VR nenacpu, takže maximální délku používání odhaduju max tak 1h (bez dioptrických brýlí).
Jo na blití se mi vůbec nedělá, přijde mi to jak IRL v Blaníku, kdy si už člověk na blití odvykl ..
Taky mi mozek začal halucinovat do čichu, asi jsem vybavil ten smrad z reálného kokpitu a přiřadil to do VR Šklebící se

Brýle jsou lehké a po hodině trochu hřejou, ale nic tragickýho..
Takže za mne G2 s 3090 je nadprůměr.
Upravil/a magot dne 03-03-2021 03:49
 
1stCL_Fucida
Cože Magote? Nadprůměr? Já snad utřu slzu! Takhle brutálně kladné hodnocení jsi nedal ničemu od dob...no snad odnepaměti, ne? Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
magot
Nj překvapila mne hlavně celkem dobrá ostrost obrazu. Úsměv
Vive ani OC a PS4 VR co jsem zkusil, byly v tomhle úplně nepoužitelný ..
 
310_cibule
Až bude nějaká 4090, tak tu svoji současnou budeš prodávat, že jo? ; )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
Tutově. Šklebící se Pokud ze mne stane uhlobaron. Při vývoji současných cen by měla 4090 stát zhruba 120 000,- ..
Upravil/a magot dne 03-03-2021 03:58
 
Tapi
Díky za recenzi Magote, teď se na G2 těším ještě víc Mrknutí
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
Tapi
magot napsal:

Jo bolej mne z toho oči, což není vada G2 ale mejch očí. Musí na to nosit brejle, bolej mne i z monitoru, ale ty brejmle asi do VR nenacpu, takže maximální délku používání odhaduju max tak 1h (bez dioptrických brýlí).


Pokud se ti brejle nevejdou do headsetu, tak zkus tohle:
od Němců https://vropticia...reverb-g2/
nebo od Poláků: https://widmovr.c...-adapters/

Levné to není, ale zase pokud to vylepší obraz a zbaví bolesti očí, tak imho investice, která se vyplatí....
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
magot
Zajímavá alternativa, dík, vzhledem k tomu že čočky nenosím ..
 
310_cibule
Hm, to budu asi taky chtít.

Zítra bych měl mít doma ty headsety dva. Že bych vyzkoušel létat s oběma najednou, když už jsme si je pořídil? : )
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Shadowdeath
Jj, kdyz to mas cim zivit a jet na 100% rozliseni ve steamVR, tak je to naprosta parada Úsměv

U kontroleru, s tema velkejma kolama budes o sebe v Alyx chvilku mlatit.. nez si na to zvyknes Úsměv

1:1 to proste neni, alespon ne u mne.. kdyz si uvnitr VR a nemas to prime srovnani s okolim, tak te to ani neprijde... Ale jak rikam jednoduchy test uz v WMR domecku.. postav kontrolery pred sebe na stul a sundavej a nadavej bryle.. ve VR jsou o neco mensi, blize k sobe a dal od tebe.. neni to uplne dramaticke, ale bylo by fajn, kdyby do WMR nebo SteamVR pridali nejakou moznost si ten pomer VR vs skutecnost doladit. Bohuzel ve WMR neni zadne takove nastaveni a IPDOffset ve SteamVR nedela u G2 vubec nic Smutný
Trochu to mne to kazi pozitek, ale da se s tim zit... Tak nejak chovam nadeji, ze se diky G2 se rozsiri pole VR uzivatelu a bude na Microsoft nebo Steam ohledne toho vetsi tlak, a treba neco vymysli Úsměv
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
magot
V DCS mě ten poměr přijde košér když si sednu do Migu-29 (v kterým jsem IRL seděl) stejně, tak když se vedle něho postavím na zemi a jdu okolo něj.
Rozhodně mi nepřijde větší než by měl být.
 
magot
Tapi napsal:

magot napsal:

Jo bolej mne z toho oči, což není vada G2 ale mejch očí. Musí na to nosit brejle, bolej mne i z monitoru, ale ty brejmle asi do VR nenacpu, takže maximální délku používání odhaduju max tak 1h (bez dioptrických brýlí).


Pokud se ti brejle nevejdou do headsetu, tak zkus tohle:
od Němců https://vropticia...reverb-g2/
nebo od Poláků: https://widmovr.c...-adapters/

Levné to není, ale zase pokud to vylepší obraz a zbaví bolesti očí, tak imho investice, která se vyplatí....

Tak jsem zjistil že můžu mít v pohodě i brejle a helmu zároveň, nějaký zázrakem to vůbec nevadí a do helmy přesně sedí. Tak jsem ušetřil 70 vočí Úsměv
 
Tapi

Tak jsem zjistil že můžu mít v pohodě i brejle a helmu zároveň, nějaký zázrakem to vůbec nevadí a do helmy přesně sedí. Tak jsem ušetřil 70 vočí Úsměv


Mrknutí Jen si dej bacha ať ti skla brýlý "neštrejchnou" o skla čoček, to by mohlo vést k poškození čoček headsetu na tom nejhorším možném místě. Já mám také slabší brýle na dálku a i když jsem RiftS mohl používat i bez nich, tak s nimi to bylo jednoznačně o něco lepší. Abych zabránil možnému kontaktů brýlí s čočkami headsetu, vyříznul jsem si z pružné pěnové hmoty, co se používá jako výplň do krabic s elektronikou, dva malé hranolky, které jsem oboustrannou lepící páskou přilepil dovnitř headsetu - vešly se do stran, tj. mezi čočku a levou/pravou vnitřní obrubu headsetu. Fungovalo to spolehlivě. I když jsem si náhodou headset přitlačil víc na ksicht, tyhle distanční "vložky" zabránily kontaktu skel.
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
1stCL_Chroustall
K tomu centrování -> Stačí si to pak vycentrovat ve hře, dcsko to má myslím defaultně na ";" a sturmovik naopak na "5"
 
310_cibule
Používáte někdo tuhle utilitku?

https://forum.il2...-your-six/

Přijde mi hodně zajímavá, ale má jednu nevýhodu: zatím se mi ji nepodařilo rozchodit.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,812,368 návštěv