May 02 2024 07:10:03
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Máte nebo plánujete VR headset?
Tapi
Tady je video "through the lenses" srovnávají FOV Pimax a Rift S:
https://www.youtu...PwLVEcNydQ
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
1stCL_Fucida
Když jsem ještě létal, tak ve 2 km při 150 km/h mi přišlo (nebýt toho hluku), že stojím na místě Šklebící se
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Shadowdeath
Zifi napsal:

Spousta uživatelů pociťuje po dlouhodobém používaní VR zhoršení zraku.


A máš ten "pocit" nějak ověřen? Docela by mě zajímalo jak je to doopravdy, přemýšlel jsem o nějakám setu k vánocům, ale kazit oči si nechci..
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
Zifi
Potvrdilo to několik kluků na facebooku DCS CZ
 
1stCL_Fucida
Zifi, jako že jim přibyly dioptrie? Nebo že měli "suché" oči? Nebo světlocit...barvocit? Nebo nystagmus?
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
rudidlo
Spousta nebo nekolik?
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
petsild
Jestli pak už existuje studie na téma, negativní účinky VR technologie na člověčí zrak/psychiku a ten zbytek organismu?
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
Zifi
Fuči. Jednalo se o jednu dioptrii. Dva další to potvrdili.
 
Aces_Wild
petsild napsal:

Jestli pak už existuje studie na téma, negativní účinky VR technologie na člověčí zrak/psychiku a ten zbytek organismu?

Jen tak namátkou rychlý dotaz pro strejdu Gůgla a odkázal mě třeba na Ničí nám virtuální realita mozek? U dětí hrozí zhoršení motoriky a zraku.
Těch studíí bude samozřejmě více, některé optimističtější, některé černější, ale společné budou mít jedno - nikdo aktuálně neví jak VR z dlouhodobého hlediska ovlivňuje lidské zdraví.
 
LEON
Tapi napsal:

Máš asi pravdu Fuči, rychlost, kterou uživatel ve scéně vnímá, určitě bude záviset nejen na FOV, ale i na dalších parametrech. Také netvrdím, že LCD zprostředkovává pocit rychlosti lépe než VR. V obou případech je to prostě výřez.

Já to mohu hodnotit jen subjektivně, ale jak u LCD tak ve VR se mi zdá, že tam ten pocit rychlosti chybí. Nedávno se synátor (6 let) chvilku díval, jak létám na LCD, a pak se mě zeptal, proč letám tak pomalu (letěl jsem tak 500 km/h ve cca 500 m). Prostě v leteckých simech mi přijde, že tam ta rychlost chybí. U závodních simů to je o něco lepší, zřejmě proto, že se jede "po zemi" a okolní objekty proto ubíhají kolem poměrně svižně. To se se vzrůstající výškou vytrácí.

Možná i RL piloti nevnímají rychlost díky výšce tak intenzivně, nevím, nejsem pilot. A nebo jim pomáhají i ostatní vjemy, které se v simu neuplatní... V simu jsme závislí primárně na zraku. Proto si myslím, že čím větší FOV tím lepší vnímání rychlosti. Ale neposoudím, co už je dostatečné a co ještě ne.. To může porovnat jen reálný pilot.


Zajímavé ale je, že pokud mám FPV brýle (což jsou v podstatě také VR brýle) a letím v malé výšce s RC modelem s kamerou v kokpitu, tak mi pocitově ta zobrazovaná rychlost přijde nesrovnatelně vyšší, než v simulátorech, i když ten model letí ve skutečnosti třeba jen 60km/h. Obzvlášť patrné je to při přistávání toho RC modelu, kdy mi to míhání okolních předmětů v těch brýlích přijde, jako když v ROF přinejmenším 4x zrychlím čas...
 
https://www.rcfree.eu
petsild
Aces_Wild napsal:

petsild napsal:

Jestli pak už existuje studie na téma, negativní účinky VR technologie na člověčí zrak/psychiku a ten zbytek organismu?

Jen tak namátkou rychlý dotaz pro strejdu Gůgla a odkázal mě třeba na Ničí nám virtuální realita mozek? U dětí hrozí zhoršení motoriky a zraku.
Těch studíí bude samozřejmě více, některé optimističtější, některé černější, ale společné budou mít jedno - nikdo aktuálně neví jak VR z dlouhodobého hlediska ovlivňuje lidské zdraví.

Malé děti nesmí Úsměv chipsy a brambůrky, ještě do seznamu přibude užívání VRka.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
magot
To je zajímavé jak se vrací otázky studie, které už dávno proběhly .. VR (VFX) se používalo pro hraní dooma a descent v roce 1995/96/97 a někteří si stěžovali na zhoršování zraku, nauseu atd ..
Sám jsem v tom strávil spoustu hodin a oči mne trochu bolely, svět se trochu pohupoval a nakonec dobrý .. rozhodně lepší než CRT reaktory ..
K tomu se ještě řešilo jestli to nezpůsobuje zlo mezi lidma, či zda lidi nejsou úplný kreténi když hrajou hry a ještě k tomu ve VR, to už se dnes moc neřeší .. Šklebící se
Upravil/a magot dne 01-06-2020 18:38
 
Hot_Dog
Vlivu VR na zrak se bojím už od počátku docela dost, ale přesně jak píše Aces, zatím je to tu příliš krátce, aby to mohlo být rozumně posouzeno nějakou studií... E cigarety sou tu už dýl a stejně nikdo zatím pořadně neví, jaký následky mužou mít, zato 99% jejich uživatelů má naprosto jasno v tom, že sou naprosto neškodnýPff

Já si podobnejma jedama zdraví neničím (s vyjímkou alkoholu samozřejmě) a u toho VR až si to jednou pořídím se dost bojím...
 
magot
VR je mnohem starší než E-cigarety. Má 25 let.
Ten vliv low res lcd blízko před očima se řešil už před miléniem..
Pamatuje někdo ze zdejších VFX VR helmu? Tehdá stála 40 000,- takže to pro obyčejného dělníka ze šroubárny nebylo dostupné ..
Já si ji půjčoval.
 
Shadowdeath
Hot_Dog napsal:

...

Já si podobnejma jedama zdraví neničím (s vyjímkou alkoholu samozřejmě) a u toho VR až si to jednou pořídím se dost bojím...


Tak to mame dost podobne :-)

Musi se v tom VR namahat oko jako v realu, kdyz je to vlastne 3D? tzn zaostrovat na ruzne predmety v ruzne vzdalenosti, a tak.. Pokud ne, tak pak bych rekl, ze to bude stejne jako monitor, telefon, nebo treba knizka.. zaklad je, aby se svaly v oku "trenovaly", jinak zakrni. Aspon to je ma teorie :-D
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
Tapi
Když sem měl doma Rift S (3 měsíce) tak za tu dobu jsem žádné problémy s očima neměl. A to jsem obecně dost citlivý např. na příliš jasné LCD apod. Je ale fakt, že jsem nikdy nehrál víc jak 1 hod v kuse. Přijde mi, že problém by případně mohl být spíše v přílišném kontrastu či jasu než v blízkosti displejů vůči očím. Je to ale jen doměnka.

Co se týká zaostřování očí je to jako v reálu: Když se koukáš do kokpitu oči ti ostří na blízko a když se rozhlíšíš kolem, oči ti ostří do dálky. Nosím slabé brýle na blízko i na dálku a musel jsem si vybrat, které budu používat. Výhodnější pro mne bylo nosit do VR brýle na dálku.
Upravil/a Tapi dne 02-06-2020 10:32
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
Zifi
Když oko neustále zaostřuje na bod vzdálený pár centimetrů, tak to nejspíš nebude nic prospěšného.
 
1stCL_Fucida
V tom je Zifi právě ten vtip. Ono to "oko nezaostřuje na bod vzdálený pár cm". Ani by na něj zaostřit nedokázalo. Si schválně zkus zaostřit na vlastní prst ve vzdálenosti displeje, nebo čočky ve VR brýlých. Je to stejné, jako když oko nezaostřuje na čočku dioptrických brýlý, ale na obraz "za nimi".
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Zifi
To mě nenapadlo. Tak zaostřuje na display který je za čočkou? Možná by to chtělo pro každého uživatele přesně ty správné čočky. To může být důvod zhoršení zraku.
 
1stCL_Fucida
On se obecně zrak "sledováním něčeho" úplně moc "zhoršit" nedá. Pokud to není nějaký škodlivý typ světla, jako svářečka, tak oko je prostě "jen" příjemcem a převodníkem velice úzké části spektra signálu elektromagnetického záření.

Jestli si člověk může zrak nevratně zhoršit nošením špatných brýlý, to netuším. Znamenalo by si to jimi nějak poškodit svaly, nebo čočku. Spíš třeba sám pozoruji, že když brýle nějaký čas nenosím, tak bez nich vidím lépe, než když je nosím a sundám je jen na chvilku. Ale to je pak otázka, jestli je to spíše věcí oka, nebo mozku. Ono vůbec za hodně věcí může mozek Úsměv.

Sám jsem ve VR v kuse nebyl déle než nějaké tři hodiny. Oči jsem nijak extrémně unavené neměl, ale zbytek těla byl na odpis Úsměv. Nejvíc mě bolí oči, když dělám na PC dlouho do noci a zapomínám mrkat :-/
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,800,240 návštěv