April 20 2024 11:34:55
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Máte nebo plánujete VR headset?
rudidlo
Tapi napsal:

A když letos nVidia přijde s 3xxx kartami, bude možná VR už stát za to... Mrknutí
Myslím tím, že 4K na každé oko bude už snad díky eye-tracking + novým GK reálně provozovatelné...

Nemate nekdo zkusenosti, nakolik spolehlive je VR se SLI/Crossfire?
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
Tapi
Nemám, ale osobně bych raději dal přednost jediné výkonné kartě = potenciálně méně problémů se zprovozněním VR.
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
rudidlo
Tak pockam, az prijde AMD s nejakou novou grafikou.
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
magot
1stCL_Fucida napsal:

magot napsal:

Vždyť řada 2 byla víceméně fiasko.
Výkonový rozdíl oproti 1080ti mizivý + nadbytečné efekty.
Dá se to očekávat i od řady 3. Ale uvidíme řekl slepý. Úsměv


Ta stávající revize "Super" mi přijde OK. Ale tak to mělo vypadat na první nástřel Úsměv

Hlavně by měli nastřelit normální cenu, tak za 5 - 7k. Těch 20K je fakt uhozený ... o titaniu ani nemluvě Úsměv
 
Tapi
Zajímavé video "skrze čočky" (je to makro, takžde SDE je vidět vždy, ale v reálu zřejmě vidět většinou nebude). Musím uznat že Pimax 8KX má navrch.
Ve videu mj. říká že 8KX mají zatím na světě k dispozici k testování jen 4 lidé :-)

www.warbirds-blog.cz/download/Pimax8KX.jpg

YouTube Video



WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
rudidlo
Pimax 8KX zatim vypada nejlepe. Tusis za jakou cenu by se mel objevit na trhu? Predpokladam , ze prekroci 1000$.
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
Tapi
Určitě, zejména když se připočtou lighthouses a ovladače...
Podle jiných videí už zlepšili i ergonomii, snad jen audio stále nic moc.

Mě osobně by oddrazovala hlavně ta velikost headsetu (ano vím, je to kvůli velkému FOV), ale stejně... A pak pochybný servis a komuninkace s firmou... Prostě za sebe bych asi pořád raději počkal, až něco podobného přijde od jiné firmy :-)
Ale možná jsem jen zaujatý a Pimax se zatím zlepšuje ve všech ohledech...
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
magot
8K žádnj komp rozumně nerozběhá.
Ten obrázek u reverbu taky není až tak zlý .. Jenže reverb toto umí jen na blízké objekty. Na vzdálené je horší index. Takže ty srovnávací obrázky jsou jen jak je to na blízko.
Btw lítal někdo zdejší s Pimax 4k?
Upravil/a magot dne 31-01-2020 10:24
 
1stCL_Fucida
magot napsal:

8K žádnéj komp rozumě nerozběhá.
Ten obrázek u reverbu taky není až tak zlý .. Jenže reverb toto umí jen na blízké objekty. Na vzdálené je horší index. Takže ty srovnávací obrázky jsou jen jak je to na blízko.
Btw lítal někdo zdejší s Pimax 4k?


Jo, testoval jsem Pimax 4K. Je neporovnatelně horší, než Rift S a tím spíše předpokládám, že Vive Cosmos na tom bude ještě mnohem lépe. Chystám se otestovat na vlastní oči ještě ten Reverb a právě Cosmos.

Pimaxu úplně moc nevěřím.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
hybca
fuči, tak pak prosím nějaký report sem na SVK nebo když by se podařil článek na PCT Úsměv samozřejmě mě bude zajímat VR z pohledu lítání Úsměv mám sice vrozenou vadu očí (ostatně nevidím ani 3D filmy a v podstatě koukám jen jedním okem), ale někdy bych zkusil VR jen tak pro srandu jestli mi to něco dá oproti monitoru, byť asi tento kus HW není pro mě
i.ibb.co/X77nbn3/banner2.jpg

i5-6600K @ 4.6 GHz, ASUS Z170 Pro Gaming, Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G, Kingston 8GB KIT DDR4 2400MHz CL12, Noctua NH-C12P SE14, Win 10 Pro
 
magot
1stCL_Fucida napsal:

magot napsal:

8K žádnéj komp rozumě nerozběhá.
Ten obrázek u reverbu taky není až tak zlý .. Jenže reverb toto umí jen na blízké objekty. Na vzdálené je horší index. Takže ty srovnávací obrázky jsou jen jak je to na blízko.
Btw lítal někdo zdejší s Pimax 4k?


Jo, testoval jsem Pimax 4K. Je neporovnatelně horší, než Rift S a tím spíše předpokládám, že Vive Cosmos na tom bude ještě mnohem lépe. Chystám se otestovat na vlastní oči ještě ten Reverb a právě Cosmos.

Pimaxu úplně moc nevěřím.


Uvažuju o tom Rift S na halfa. Index je víceméně nedostupný plus reklamace nic moc ..
Na ten Cosmos jsem docela zvědav.

U Reverbu byl problém se synchronizací očí v DCS. (netuším jestli v BOX taky), existoval tam nějaký komunitní fix, pak to údajně opravili v HP, ale ta oprava stejně nefungovala.Takže je tam zase potřeba najít a aplikovat ten fix.
Jinak FPS mizerný (na RTX2080ti). A hlavně to rozmazání vzdálených objektů. Jinak rozhlížení po kokpitu je pěkný ale k celkem k ničemu, když není pořádně vidět co se děje na zemi nebo ve vzduchu Úsměv
Upravil/a magot dne 31-01-2020 11:04
 
1stCL_Fucida
Magote, ten Reverb má 6DOF řešený jak? Interní senzory, nebo majáky?
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Tapi
Reverb to pokud vím řeší kamerkama. Majáky nepoužívá.
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
1stCL_Fucida
Tak to by bylo fajn, otestuju si ho a pozvu Hybču na seanci Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
magot
1stCL_Fucida napsal:

Magote, ten Reverb má 6DOF řešený jak? Interní senzory, nebo majáky?

ano interně - kamerama.
A to je další kámen úrazu reverbu. 6DOF pohyb je nepřesný (hrubý) a zasekává se.
a instalace je -ne-user friendly, ale to vzal čert ..
 
Aces_Wild
magot napsal:

8K žádnj komp rozumně nerozběhá.

DCS v čase 12:22.

YouTube Video


 
1stCL_Fucida
magot napsal:
ano interně - kamerama.
A to je další kámen úrazu reverbu. 6DOF pohyb je nepřesný (hrubý) a zasekává se.
a instalace je -ne-user friendly, ale to vzal čert ..


Já s interníma snímačema (kamerama) na Rift S neměl problém jediný a přesnost snesla srovnání s TIRem...průbnu to Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
magot
@Aces
rozumně nerozběhá - rozběhá ale nebude to žádný hit Úsměv
No přesně tenhle ten typ "quick" propagačních vydejí, je vlatsně nic neříkající pro regulérní použití ... sedneš si online se 40 lidma na letiště a ani se to nehne Úsměv (vycházím teď ze zkušeností z misí a zátěžových testů v TPJ)
Další věc že má asi vše osekáno na kost. Těžko říct. Taky by možná šel zvýšit výkon mít 2x RTX.
Vidím to v 4K jak už to je na hraně .. při plné scéně to padá až na 40 FPS při full nastavení. Btw vlastně to i můžeš zkusit v emulaci nastavit si 8K a proletět se.
Možná že by to mohlo být létatelné v BOXu.

@fuči
zřejmě to mají na RIFTu S lépe dořešeno
Upravil/a magot dne 31-01-2020 13:51
 
1stCL_Fucida
magot napsal:
Btw vlastně to i můžeš zkusit v emulaci nastavit si 8K a proletět se.


Magote, jestli se nepletu, tak se jedná o nějaký upscalling, kdy to grafárna generuje v rozlišení nižším, ale brejle si to "nějak" přepočítávají. Tak to aspoň bylo u toho "původního" Pimaxu 8K (jestli se nepletu).
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Richi
Až budete zase něco testovat, neotestovali byste to i na hře Freelancer?
Vesmírný starý simulátor, nic co by sneslo srovnání s pokusy o letecký sim, ale z toho nekonečného prostoru by to mohl být zajímavý zážitek.
Zajímalo by mě jak to v 3D vypadá a jaké jsou z toho pocity.
Počítám, že spíše na pořádnou šavli, ale co už. Úsměv
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

34,729,920 návštěv