March 28 2024 22:26:27
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 1
petsild

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS SW help me
 Vytisknout diskuzi
Battle of Stalingrad - žvanírna (řešení problémů)
1stCL_Jiricek
Baron napsal:
Jirko, nerozumiem celkom tej cukature a hmle na tvojom kompe. Mohol by si z toho urobiť záznam? Nič také u mňa nie je, a niečím argumentovať u vývojárov musím. Ďakujem.

Tak nějaký záznam udělat můžu, samozřejmě. Ale z prostého záznamu si stejně udělají (i já bych si udělal) ten závěr, že:
- cuká to, protože má slabý počítač
- má tam mlhu, protože má blbou kartu a monitor

Jde ale o ten rozdíl před patchem a po patchi. Ten budu demonstrovat obtížně. Po patchi se mi jakoby snížilo rozpětí světlosti barev. Tmavé barvy jsou světlejší, světlé barvy jsou tmavší. Prostě celá barevná škála je "plošší". Díky tomu se mi zásadně snížila viditelnost letadel - rozdíl jejich kamufláže a pozadí je teď menší, někdy žádný. Mlhu potvrdili ještě dva kolegové. Ostatní nepostižení.

Druhá věc je to cukání. Když si zoomnu na les, hra se skoro zastaví. Ukazatel FPS 40-50 (namísto 80-90 dříve), ale reálně tam mám odhadem 10. V extrému (úplně nízko) třeba 2-3. Jiný kolega má zase cukání při větším počtu letadel ve svém okolí (ikdyž já ho podezřívám, že je to nervama Úsměv).

A úplně všichni cítí větší lagování takového toho "standardního typu".


Já bych se zkusil zeptat jinak: není možné z vývojářů vyprosit informaci, s čím v enginu si to pohráli? Že bychom pak věděli, který konkrétní parametr ladit, případně že bychom věděli, že to není věcí grafiky a ladit něco nemá smysl? Protože jako upřímně se mi nechce trávit hodiny laborováním, který parametr by pomohlo snížit, aby po příštím "přepadovém" patchi bylo zase všechno jinak.
Upravil/a 1stCL_Jiricek dne 08-02-2019 00:47
 
Baron
1stCL_Jiricek napsal:

Baron napsal:
Jirko, nerozumiem celkom tej cukature a hmle na tvojom kompe. Mohol by si z toho urobiť záznam? Nič také u mňa nie je, a niečím argumentovať u vývojárov musím. Ďakujem.

Tak nějaký záznam udělat můžu, samozřejmě. Ale z prostého záznamu si stejně udělají (i já bych si udělal) ten závěr, že:
- cuká to, protože má slabý počítač
- má tam mlhu, protože má blbou kartu a monitor

Jde ale o ten rozdíl před patchem a po patchi. Ten budu demonstrovat obtížně. Po patchi se mi jakoby snížilo rozpětí světlosti barev. Tmavé barvy jsou světlejší, světlé barvy jsou tmavší. Prostě celá barevná škála je "plošší". Díky tomu se mi zásadně snížila viditelnost letadel - rozdíl jejich kamufláže a pozadí je teď menší, někdy žádný. Mlhu potvrdili ještě dva kolegové. Ostatní nepostižení.

Druhá věc je to cukání. Když si zoomnu na les, hra se skoro zastaví. Ukazatel FPS 40-50 (namísto 80-90 dříve), ale reálně tam mám odhadem 10. V extrému (úplně nízko) třeba 2-3. Jiný kolega má zase cukání při větším počtu letadel ve svém okolí (ikdyž já ho podezřívám, že je to nervama Úsměv).

A úplně všichni cítí větší lagování takového toho "standardního typu".


Já bych se zkusil zeptat jinak: není možné z vývojářů vyprosit informaci, s čím v enginu si to pohráli? Že bychom pak věděli, který konkrétní parametr ladit, případně že bychom věděli, že to není věcí grafiky a ladit něco nemá smysl? Protože jako upřímně se mi nechce trávit hodiny laborováním, který parametr by pomohlo snížit, aby po příštím "přepadovém" patchi bylo zase všechno jinak.


Mhm, takže slabé PC. To vysvetľuje uvedené problémy. Ďakujem.

Ohľadne úprav enginu - to žiaľ nie je možné.
Hals - und Beinbruch!
 
datelko
Ja mam slabe PC a nemam takýto problem. Moja zostava i5 2500k, základná doska P67-DS3-B3, GF- nvidia 1060 aorus X- 6GD, Ram 16 GB zdroj 600 W win 10. fps mam stabilne 63- 70 pri Vertikalnej synchronizácii. Zamračený
Mrknutí
 
Rumcajs
Já vím že tu teď probíhá ta kampaň za čistotu, ve které se jedna letka snaží očistit forum od deformovaných, no ale i tak.

Pokud gameska někomu laguje/stutteruje a jiným ne, někde musí být rozdíl. Ten rozdíl může být úplně obecně HW nebo SW (či obojí současně). Pokud blbne HW, pak na to není jiná pomoc než nějaký HW zásah. Pokud blbne SW, pomoc může být snadná.
No a teď si tedy představte, možná celkem nechtěně, že ten problém může mít SW charakter. Problém může být v tý hře, nebo v prostředí, ve kterém se ta hra pohybuje. Ale někomu to chodí, jiným ne. Tak řekněme, že se člověk dokáže přenést přes tu myšlenku, že problém může skutečně být v SW na daném počítači a že nemusí nutně být v tý hře samotný ani v HW. V takovou chvíli má člověk dvě možnosti.
1) Nějakou metodou na ten problém přijde a odstraní ho.
2) No to je ta metoda, co dělá ten mentální problém lvíčatům.
Ok metoda 2 je nepříjemná. Navíc lidi štve. Atd.
Tak metoda 1. Metoda 1 je super, protože když se povede, má člověk dobrej pocit, že to dokázal. Metoda 1 má ale potíž. Obecný postup je, že člověk má hlavu jak pátrací balon a má v ní slušnou zásobu know how a prohledá internet a zkusí kde co, až to nakonec najde. Ještě pokročilejší metoda je, že má člověk hlavu jak dva pátrací balony a má takové know how, že ten problém dokáže zanalyzovat a najít exactně, co způsobuje dané lagování. Lze to. Ale ty dva pátrací balony jsou nezbytné. Nakonec kdo má ty dva pátrací balony, poradí si i s tím koktajícím HW, jako že to umí zjistit, jestli mu vázne HW či SW.
Jo, tak jestli se ten pátrací balón či dva nenašly, jsme zas na začátku. Vlasně Neználek neví, jestli mu blbne HW nebo SW. Neumí to sám zjistit. A nemůže se hnout z místa. Pak jedna z alternativ, která občas vede k cíli, je ta přeinstalace. Nefunguje to vždy, není záruka, ale je to jedna z mála věcí typu pokus - omyl, kde se s nějakou pravděpodobností lze dobrat úspěchu. Možná a někdy. Pokud je problém v tý hře samotný, nebo v kombinaci HW, který sám o sobě funguje, nebo v něčem takovém, pak to k cíli nevede. Potíž metody 2 je tedy v tom, že člověk většinou neví dopředu, jestli mu to pomůže. Metoda 2 se používá preventivně a jako pokus poslední záchrany.
Metoda 2 nepomohla? Asi nezbyde než se dožadovat patche a počkat na něj. Ještě může pomoct nákup nového HW, ale to je metoda typu pokus - omyl, která je navrch k tomu všemu dost drahá a zejména pokud není jisté, co je vlastně problém, je to spíš k nasrání.
 
CSW_Cassius Chaerea
Ty voe Rumcajs, určitě pokaždý když bude do BoXu patch si budu hrát s PC, abych zjistil jestli je moje PC kretén, co se nedokáže s tak skvělým a vždy dobrým patchem vypořádat...
 
1stCL_Jiricek
Baron napsal:

1stCL_Jiricek napsal:

Baron napsal:
Jirko, nerozumiem celkom tej cukature a hmle na tvojom kompe... niečím argumentovať u vývojárov musím. Ďakujem.

... z prostého záznamu si stejně udělají (i já bych si udělal) ten závěr, že:
- cuká to, protože má slabý počítač
- má tam mlhu, protože má blbou kartu a monitor


Mhm, takže slabé PC. To vysvetľuje uvedené problémy. Ďakujem.

Šklebící se Šklebící se Šklebící se


Baron napsal:Ohľadne úprav enginu - to žiaľ nie je možné.

Takové ruské, že... :/
Během čtyř dnů otočí damage model vzhůru nohama a zase zptáky, ale ani slovo o tom. Totéž s grafikou resp. čímsi, co tu grafiko půlce lidí více či méně nakoplo... Ale nebudeme o tom mluvit. 1984 hadr. Ale chápu, že brečím na nesprávném hrobě, nevztahuj to, prosím, na sebe. Brečím jako každý, komu někdo rozbil hračku.

datelko napsal:
Ja mam slabe PC a nemam takýto problem. Moja zostava i5 2500k, základná doska P67-DS3-B3, GF- nvidia 1060 aorus X- 6GD, Ram 16 GB zdroj 600 W win 10. fps mam stabilne 63- 70 pri Vertikalnej synchronizácii. Zamračený


Já taky i5 2500K (jedu na základní frekvecni, měl jsem nataktováno víc, ale nepřineslo to rozdíl)
GeForce 770
P8Z68-V LE
8 GB (měl jsem tam víc, ale nepřineslo to rozdíl)
Upravil/a 1stCL_Jiricek dne 08-02-2019 10:33
 
Rumcajs
CSW_Cassius Chaerea napsal:

Ty voe Rumcajs, určitě pokaždý když bude do BoXu patch si budu hrát s HW a SW, abych zjistil jestli je moje PC kretén, co se nedokáže s tak skvělým a vždy dobrým patchem vypořádat...
Pokud ti to chodí, tak nemusíš dělat nic, ne? Ten odstavec jsem psal pro ty, co problém mají.
Já jsem s BOSkem neměl problém už dlouho. Ale je fakt, že PC obměňuju často a s tím i instalaci Windows. Navíc na svém PC už nedělám vývoj (mám vzdálenou plochu do práce), takže to nemám zasviněné instalacema/odinstalacema kdejakých nástrojů, které mi tam tradičně dělávaly paseku. Vidím to tak, že aktuální HW + čistá instalace = spokojenost. Akorát to není cesta pro všechny, držet se s HW na úrovni doby je drahé. Tak alespoň mít jistotu, že nemám problém jinde.
 
1stCL_Jiricek
Rumcajsi, někteří z nás, jakkoli tomu nebudeš chtít věřit, vidí, že v jedné rovině máš pravdu. A sice v té rovině, že "ty máš problém, ty ho musíš řešit. Řešením může (ale nemusí) být upgrade HW a SF". To je ryze pragmatické a vesměs pravdivé tvrzení. Vlastně až tak triviálně pravdivé, že ti ho nikdo nerozporuje, všiml sis?


Nicméně pak jsou tady ty další roviny, které nás serou a jsouc na diskusním fóur, diskutujeme o nich. Chceš-li, nádáváme. Ty roviny jsou:

- jakýkoli normální SW, který si člověk koupí, po tobě nevyžaduje průběžné měnění HW, čištění WiN, soustavnou optimalizaci SW a především průběžné snižování nastavení (kvality). A nesrovnávám s MS Excelem, ale i ostatníma hrama. Prostě ti nějak jede a jede. Tady je po každém patchi problém.

- Já nechci, abych měl grafiku či plynulost jako na špičkvém HW. Ale přece nemůžeme říct, že je správné či normální, aby mě tatáž hra bez nějakého zjevného důvodu k navýšení HW náročnosti stále a znovu nutila nějak ladit HW a SF a kleštit nastavení. To přece není normální a neměli bychom akceptovat, že to je normální. Stejně jako neakceptuju, že je normální, když mi nějaký debil změní internetové bankovnictví, protože "design už neodpovídal dnešním požadavkům", zkurví tam třetinu funkcionalit, znepřehlední to a především - neběží to na FireFoxu, Opeře a starším Exloreru...

- Ještě bych to chápal, kdyby přišli s nějakou novou technologií, která by přinesla nějaký nový, vyšší "zážitek". Např. náročnější mapy, náročnější textury. Beru, samozřejmě, pokrok nezastavíš. Ale tady se furt mění "něco tajného", co v nejlepším případě neudělá nic, ale v mnoha případech to hru rozjebe (s prominutím za to slovo). A ani se o tom nesmí mluvit.

- A konečně nás sere, že ta hra má řadu opravdu palčivých problémů (síťových a grafických)(dilatace času; o desítky vteřin opožděné zásahy, neviditelná letadla), ale namísto jejich řešení se

a) mění a zase od-měňují damage-modely, letové modely atd.
b) fonty písma a ikonky v mapě od horšího k ještě horšímu

Já to furt vidím tak, že si průběžně platíš nějaký produkt a za tyto peníze tam sedí banda lidí, kteří ten produkt někam posouvají. A jak já to cítím, řeší pí...viny namísto skutečných problémů hry. A padne-li námitka, že tam prostě sedí odborník na fotny písma a nikoli na síťový kód, tak moje odpověď je, nechť tam tedy nesedí a za ty prachy buď najmou síťaře nebo zlevní.
Upravil/a 1stCL_Jiricek dne 08-02-2019 11:03
 
Rumcajs
Nojo, to vše je fajn. Ale BOS je BOS. Je to specifický produkt pro malou skupinu lidí. Jako lítavců je zlomek proti hráčům WOWu, tankistům či pod. Takže to trpí všema těma neduhama, co popisuješ. Proč? No protože s malým objemem peněz v tomhle zákoutí herního průmyslu jde ruku v ruce i malý objem testování. Je celkem zjevné, že testování je limitované. A že dost možná není v jejich kapacitních možnostech tohle změnit. Tak máš volbu, buď jim vyjdeš vstříc tím, co jsem psal, nebo sem tam budeš trpět, protože ten jejich soft není odolný vůči různým nešvarům, které se v PC vyskytují.
Já je nehájím. Jen tomu rozumím, protože se v tom pohybuju. Umím si spočítat, jak na tom asi jsou a co by znamenalo výrazně zvednout kvalitu. A že by to asi nedávalo finančně smysl.
Ono je toho víc, co zjevně není úplně ideální, ale nebudu s tím unavovat. Vše má ale společný jmenovatel - limitované peníze.
 
Baron
Jirko, keď tak pozerám na ten tvoj komp, tak zase až taky pomaly nie je. Asi by som zmenil GK, ale to je vec financií. Nie o tom som ale chcel. Kedy ti a pri čom ti začne cukat, lagovat a podobne radosti? Myslím, že v hre ako takej problém s behom nebude. Je niekoľko možností, preco ti to robí - napr. zle stiahnutý patch a teda staré knižnice pracujú s novými, resp bijú sa. Môžeš skúsiť vymazať všetky súbory v adresári update a znovu stiahnuť patch. Netvrdím ze je to všeliek, ale v niektorých prípadoch to pomáha. Ďalšia otázka/ky - máš nastavene natívne rozlíšenie monitoru? Máš zobrazovanie na celú obrazovku? Ako máš vyriešenú synchronizáciu obrazu? Spúšťaš ILa cez launcher alebo priamo z adresára? Koľko máš na disku vyhradené ho miesta pre IL? Máš danú výnimku v antivire na IL2?
Hals - und Beinbruch!
 
1stCL_Jiricek
Rumcajs napsal:

No protože s malým objemem peněz v tomhle zákoutí herního průmyslu jde ruku v ruce i malý objem testování. Je celkem zjevné, že testování je limitované
...
Já je nehájím. Jen tomu rozumím, protože se v tom pohybuju...

Hele, tomu dovedu rozumět i já. Nicméně pak si myslím, že by bylo šikovnější to řešit takto:

a) nedělat žádné změny, když nejsem schopen je vyhodnocovat, a nechat to "v nějak uspokojivém stavu"

b) když už ty změny dělat chci a nemám na pořádný testovací tým, tak proč na rovinu neříct: "hele lidi, něco zkoušíme. Týden poběží tenhle pokus, pak to vrátíme, dejte nám zpětnou vazbu a my to vyhodnotíme". Neumím si představit, koho by toto urazilo, a naopak si představuju, že by to většina lidí ocenila a nad to by to moho přinést kýžené výsledky. Ale to jednání "jakože nic", to mě asi sere nejvíce...


Ale takhle tlouct hubou, proč to nedělají tak, jako bych to dělal já, kdybych to uměl, samozřejmě můžu do nekonečna. Já chápu marnost (nejen) svého hořekování. Ale opakuju - rozbili mi hračku, tak jsem vzteklý. Nic víc a nic osobního.
 
1stCL_Jiricek
Baron napsal:
Asi by som zmenil GK

Jo to já taky Šklebící se Ale už jsem se vyřádil na dvou procesorech, dvou grafikách a třech základoých deskách, než jsem se zbavil propadů FPS při hře. Takže - teď mě napadá - jsem vlastně vzorný příklad cesty měnění HW způsobem pokus-omyl. Zatím tedy nemohu doporučit Šklebící se


napr. zle stiahnutý patch a teda staré knižnice pracujú s novými, resp bijú sa. Môžeš skúsiť vymazať všetky súbory v adresári update a znovu stiahnuť patch.

Zkusím, díky.

máš nastavene natívne rozlíšenie monitoru?

Ano
Máš zobrazovanie na celú obrazovku?

Nemám. Při každých problémech zkouším zapnout a pokud to problém nevyřeší, opět vypínám. Zvyk z doby, kdy full-screen dělalo problémy.

Ako máš vyriešenú synchronizáciu obrazu?

Bez synchronizace.

Spúšťaš ILa cez launcher alebo priamo z adresára?

Přímo. Ale start přes launcher nepřináší změnu (vždy po novém patchi dělám první start přes launcher, abych otestoval celkovou funkčnost)

Koľko máš na disku vyhradené ho miesta pre IL?

To pořádně nevím, nač se mě ptáš. Disk mám prázdný, ale nevím, že bych někde něco vyloženě "rezervoval" pro BoS.

Máš danú výnimku v antivire na IL2?

Nevím, zjistím.

Díky
j.
 
Zifi
Jiříku. Přiznám se, že mě nic nedonutí číst stokrát znova nápsané a zdlouhavé Rumova moudrá o tom samém ničem. Ale plynulosti v BOX výrazně pomáhá vypnutí fullscreenu. A další věc. nVidia záměrně bojkotuje optimalizaci ovladačů právě pro karty řady 7xx. Uživatelé těchto karet v DCS by ti asi řekli své
 
1stCL_Jiricek
Zifi napsal:
nVidia záměrně bojkotuje optimalizaci ovladačů právě pro karty řady 7xx. Uživatelé těchto karet v DCS by ti asi řekli své

Tohle je pro dlouhodobější rozvahy zajímavé, díky. Začnu movitějším kamarádům trapně naznačovat, že kdyby upgrejdovali GK, ať na mě pamatujou s tou starou Šklebící se
 
petsild
Kdo ještě nemá 1080 ti, nebo lepší, může nyní pořídit výkonný levný Radeon VII.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
Zifi
A rozdíl v SW na tvojí straně může být právě ten grafický ovladač. Sosni nejnovější a uvidíš. Myslím, že Hybča tady prodával GTX 1060 6Gb a zrovna nějakou vymazlenou verzi. Tím by sis dost pomohl
 
magot
petsild napsal:

Kdo ještě nemá 1080 ti, nebo lepší, může nyní pořídit výkonný levný Radeon VII.

Levný, bude se prodávat + - za 20K. 1080ti která už se stahuje z prodeje je dostupná nová i za 18k.
Krom toho nvidia je dlouhodobě otestovaná na těch "našich" simech a víme co od ní čekat. V tuhle chvíli nemám tušení zda všechno bude na radeonu klapat na 100% napr. v DCS nebo BOXu ..
Nicméně pokud se časem potvrdí že je vše ok, radši bych asi koupil radeon než RTX, ta mě začíná lézt na nervy s těma zbytečnejma efektama ..
Upravil/a magot dne 08-02-2019 16:29
 
Baron
Dik Jirko za odpovede, počkám na zvyšok.

Ku GK: vlastním 1080Ti a môžem iba odporúčať. Kupoval som ju ešte za staré ceny ale neľutujem ani cent. Odmenila sa vyslovene skvelým výkonom. Nielen v IL2 a DCS (obe lietam na maxime grafiky) ale aj v ďalších hrách, ktoré sú náročné na výpočty. V neposlednom rade som ju použil i na test VR Rift a HTC v DCS a v IL2 - no, bol to zážitok, jednoducho som "bol tam". Ako som už písal, 1080Ti môžem iba odporúčať. Skvelá karta so skvelým výkonom a ak to kleslo na 18000 Kč, tak aj za výbornú cenu.
Hals - und Beinbruch!
 
Aces_Wild
@1stCL_Jiricek:
Pamatuju-li se správně tak řadu 7xx trápí chyba v návrhu napájení při max zátěži, to ovladače moc nevylepší. Někdo to řešil snížením napětí, někdo koupí nové GPU.

Tebou popisované problémy se vyskytují pouze v online/offline nebo všude?
Můžeš zkusit MSI Afterburner, ten ti mj. ukáže jak skáčou frekvence, napětí, FPS, apod.

A když už mu tady doporučujete novou GPU, tak mu taky řekněte, že je potřeba se ujistit, aby jí PSU (často podceňovaná komponenta) dodalo odpovídající šťávu. Úsměv
 
Rumcajs
Tak jo, zkusil jsem to. Mám tu jedno takové záložní PC, které už nepoužívám. Je to i7 4790 s 16GB RAM a GTX 760. GTX 760 nebyla nijak výkonná karta ani v době, co to bylo nové. Mno připojené to mám na Full HD televizku, která dává 60Hz. Zkusil jsem na to nainstalovat IL2 BOS a dal Quick mission. 4x Jak 7b versus 4x Bf 109E7 asi na mapě Moskvy v zimě. Nastavení grafiky bylo HIGH, ale vypnul jsem SSAO a HDR a VR. Drží to oněch 60FPS i v souboji. Sem tam drop na 58. Nepozoroval jsem lagování, stuttering ani nic závadného. Samozřejmě že to není 100+Hz a G-Sync, ale prostě to šlapalo podle očekávání. Koukal jsem se na datum instalace Windows a bylo to 23/9/2018. Samotné PC je z roku 2014. Je třeba říct, že na tom je nainstalováno jen pár programů, tedy je to celkem čistá instalace. Vlastně to používám jen na Zwift - no to je taky takový sim.
OK, kdyby někdo chtěl testnout nějaké konkrétní nastavení, tak to můžu zkusit.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,598,638 návštěv