June 24 2022 23:50:22
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 14

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,718
· Nejnovější pilot: EliteSalon
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Saitek X52+Pedály v nových Win 10 x64
czs_scharck
Takže beze změn.
Když nic, tak jsem alespoň při tom aktualizoval UEFI/BIOS na listopadovou verzi.
... tedy konec ? ... lítat už se nebude ... nikdy ?
CSL/I_Scharck <iíi=< 59
 
AJaromir
Zkusil bych to na jiném PC s W10 a pak i s W7. Pokud to bude na jiném PC fungovat, tak bych zkusil přeinstalaci OS. Pokud nebude, problém je v joysticku.

https://www.micro.../windows10
Upravil/a AJaromir dne 09-12-2018 21:31
 
Rumcajs
Já bych prostě pořídil nějakou aktuální plynovku a pedály. Dnes je celkem na výběr. Jo, stojí to peníze. No co se dá dělat, prostě to tak je. Ale než podstupovat tenhle souboj, bych to radši dal. Každý to máme jinak, někdo bojuje, někdo akceptuje. Třeba řešení najdeš. Já bych ale postupoval směrem k něčemu fungujícímu. A určitě nic, co má co do činění se Saitekem. Nebo bych v rámci šetření, když už tedy peníze jsou překážka, zkusil koupit něco z druhé ruky. Sem tam někdo prodává Happyho pedály či něco takového. No .. hlavně bych to nevzdával tak kategoricky. Držím palce.
 
magot
Normálně, widle 7 zpátky a fertig. Žádný sraní. Samozřejmě tomu musí předcházet test zda ty pedály nemá mrtvý.
 
czs_scharck
Ale proč reinstal, když je to pár týdnů nové PC s první, novou instalací ?
CH Fighterstick 2.0 (joystick) funguje, tím se, počítám, nic nevyřeší.
To zase jen Saitek/Logitech je na facku.
(kdysi po přechodu na W7 jsem s tím taky dělal vopičky na tenkrát novým kompu abych ty Saiteky rozjel, ikdyž to tuším bylo snadnější, než teď ... ty snad fungovaly bez problému jen na ještě předtím kompu na XPčkách)
Ikdyž mám systém na SSD M.2 a zbytek na HDD, tak se mi do reinstalu ani tak vůbec nechce ... ale fakt vůbec.

Nákup novýho HW, teď před Vánoci, samozřejmě trochu problém je, to už by manželína asi dost vrčela ... když jsem si před pár týdny koupil celkem drahý PC.
Navíc nemám jistotu, jestli to "nové", bude zase fungovat s tohle novou sestavou. (Saitek se taky prsí tím, že X52 je Windows 10 compatible, poslední driver má ze září ... a prdlajs)
Jelikož CH joy mi jede, tak by mi nezbylo nic jiného než vzít (raději) zase CH (plynovku a pedály) a jelikož to tu má Krouza předražený, tak zase z Deutschlandu ... achjo. Smutný
Upravil/a czs_scharck dne 09-12-2018 22:02
CSL/I_Scharck <iíi=< 59
 
petsild
Už jenom ta konstrukce Úsměv pedálů je odrazující, ani se nedivím že je W10 nechce skousnout.
Ale teď vážně Úsměv chtělo by to jistotu, jestli jsou pořád v kondici, třeba vyzkoušet na nějakém služebním notebooku.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
czs_scharck
Heh, kdysi to bejvaly dobrý pedály (co jsem se na nich nalítal v CSL) ... a ten zelenej votrapa je má ještě i dnes jako nejprodávanější. https://www.alza....849241.htm
Zkusím to píchnout do 2 jiných kompů ale všechno je to už taky na Win 10 a každý má jiný HW, jedno je Lenovo noťas a druhý je PC s kombinací MSI/AMD/ATi ... vlastně už taky AMD.
CSL/I_Scharck <iíi=< 59
 
czs_scharck
Tak jsem vzal Saitek pedály (kabel od plynovky mám za stolem spáskovaný s kabely od monitoru a krysy-to se mi rozdělávat zatím nechtělo) a nacpal je do PC, který jsem minulý měsíc stavěl svým dětem. (Windows 10)
Desku mají tuto MSI B450 Mortar: https://www.msi.c...50M-MORTAR
... a výsledek stejný ... USB nebyl rozeznán, chyba bla bla bla jako u mě.
(zkusil jsem 2 různé porty a driver stažený od Saitek/Logitech ... poslední na W10)

Takže error nebude na mé základní desce, já mám ASUS.

Tedy návrat zpět k Microsoft/Saitek/Logitech a jejich softwaru ... když už snad byly eliminovány možné chyby na mém přijímači.

... vlastně ani W10 asi nebudou překážkou ... když v nich CH Fighterstick 2.0 a jeho CH control manager fungují bez problému
(to je taky X let starý knipl, ikdyž koupený před pár dny z toho Deutschlandu, jeho předchůdce jsem měl stejného, jen mi tehdy naše kočka rozkousala kabel k němu) ... tedy Saitek/Logitech jsou ti vrtáci ... ?
Upravil/a czs_scharck dne 09-12-2018 23:56
CSL/I_Scharck <iíi=< 59
 
czs_scharck
Už jsem chtěl do Logitechu zaslat "ostrou prosbu" ale ještě zítra, krok za krokem (abych nebyl za debila) zkusím tohle: https://logitechs...t-complete
... sice 2 roky starý ... ale stébla už se chytám ...

Dřív, než ze mě bude starej Dostál. Pff

YouTube VideoCSL/I_Scharck <iíi=< 59
 
LEON
czs_scharck napsal:

... vlastně ani W10 asi nebudou překážkou ... když v nich CH Fighterstick 2.0 a jeho CH control manager fungují bez problému
(to je taky X let starý knipl, ikdyž koupený před pár dny z toho Deutschlandu, jeho předchůdce jsem měl stejného, jen mi tehdy naše kočka rozkousala kabel k němu) ... tedy Saitek/Logitech jsou ti vrtáci ... ?


CH Fighterstick ale nemusí mít s Creators Updatem W10 problémy, ty byly zaznamenány na Saitek zařízeních...
Jako všichni malí kluci jsme si na stíhací piloty v dětství hráli.
Jako dospívající jsme roli stíhacích pilotů začali zkoušet v leteckých simulátorech.
Jako dospělí se teď můžeme stíhacími piloty stát!
FPV COMBAT
 
http://www.virtualnipilot.cz/
Rapier
Dovolil bych si poznamenat, že mám Microsoft Windows [Version 10.0.17134.407] a Saitek Flight Rudder Pedals. OS pedály detekoval již před instalací driveru do Saiteku (dnes Logitechu).
 
magot
a zkoušeli jste beta drivery z FTP Saiteku?
ftp://ftp.saitek....derPedals/
 
Rumcajs
Nemám křišťálovou kouli. Tedy není záruka .. ale. Pokud na jedněch Win 10 jeden kus X52 chodí a na jiných dvou jinej kus nechodí, pak bych hledal rozdíl.

Jsou celkem viditelné rozdíly.

1) Jedná se o různé kusy X52.
2) Jedná se o různá PC.
3) Jedná se o rozdílné instalace.
4) ... určitě najdete ještě něco jiného.

Různé kusy X52? Není problém v tom zařízení? Třeba prostě odešla elektronika nebo nějaký kabel. Léta ve skříni to sice moc neopotřebovávají, ale pokud je něco na hraně, může se to projevit.

Různá PC? Napadá mě, že se mohlo odlišovat USB čipem. I rozdílné základní desky mohou používat USB od stejného výrobce. Klidně to může být tak, že Žralock má doma sice dva počítače, ale ty mají stejný USB HW. No a třebas Rapier může mít jiný kus či jinou verzi. Prostě něco jinak.

Instalace? No já vím, zas si budete moudře klepat na čelo. Nicméně u Windows občas záleží i na pořadí instalací. Což je bordel. Magie. Navrch není záruka, že tomu tak je zde.

Za sebe bych zkusil, tedy jestli to už Scharck nezkoušel, najít PC, kde to funguje a to bez ohledu na OS. Prostě zkusit, zda ta plynovka vůbec chodí.

Pokud se najde takové PC, pak bych se podíval, jaký USB HW to používá.

S těma reinstalacema bych ... jestli je to nové, vysral bych se na to. Asi to dopadne stejně.

No přeji pevné nervy. Jak už jsem psal, já bych se na to a radši bych čas utrácel smysluplně a vobětoval peníz. Ale každému co jeho jest.
 
czs_scharck
Rapier napsal:

Dovolil bych si poznamenat, že mám Microsoft Windows [Version 10.0.17134.407] a Saitek Flight Rudder Pedals. OS pedály detekoval již před instalací driveru do Saiteku (dnes Logitechu).


No a já je dávám do dvou úplně nových kompů s novýma desítkama a nejedou ani na jednom, tudíž ?
Nezlob se na mě, hrabu se v tom už pár dní, nocí, našel jsem haldu topiců (na supportu Microsoftu, Saiteku, na fórech k leteckým simům nebo na fórech k nějakým vesmírným lodím ...) s problematickými Saiteky,
které buď nešly hned nebo přestaly jít záhy po něčem, jednou to byly Windows Creators Update, jindy špatná konstelace hvězd pak Aštar Šaran ... a poznámky typu "mě to funguje" jsou mi víš k čemu ...

Magote i tam jsem už byl ...

Abych se vrátil k nějakému postupu, tak jsem už zase "v pééérdeli pane hráááábě".
Ten 2 roky starý "návod" od Saiteku troskotá hned u 4. bodu.
Z hodnot, které by tam měli být mi sedí jen ta první (VID_06A3), která patří k výrobci Saitek, zbytek (PID a REV) tam už nemám.

imgup.cz/images/2018/12/10/2018-12-10_20-33-35.jpg

Což možná může mít souvislost s textem u obou "neznámých zařízeních USB" v "zařízení a tiskárny" kde je v závorkách "nastavení adresy se nezdařilo, požadavek popisovače zařízení selhal".
Ještě než jsem to včera zapojil do jiného, nového kompu s MSI deskou, tak jsem napsal na support ASUSu (výrobci mé desky) ... dnes mi odpověděli, že mám otravovat výrobce periferie, tedy Saitek/Logitech. (jo, napsali to slušně ale já už bublám)
CSL/I_Scharck <iíi=< 59
 
czs_scharck
Nevěřím tomu, že by jen tak přestaly fungovat obě věci jen proto, že byly uloženy pár let ve svých původních krabicích ... i s původní výstelkou.
To by byla celkem dost velká náhoda ... ta pravděpodobnost je tam, myslím, fakt malá.

Jo, jako poslední řešení bude CH Pro throttle a CH Pro pedals (jinýmu výrobci už věřit nehodlám) ...
... ale nehodlám se vzdát tak snadno, (po přechodu na W7 ty Saiteky taky škobrtaly ikdyž to bylo snazší vyřešit) a než to vzdám,
tak ještě Saiteku/Logitechu sesmolím nějakou plamennou řeč ... něco jako: "Vy jedni darmožrouti ... " Šklebící se (Šimek & Grossmann)
Upravil/a czs_scharck dne 10-12-2018 22:28
CSL/I_Scharck <iíi=< 59
 
petsild
Zapomněl zeptat, používáš USB ovladače Asus nebo MS?
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
czs_scharck
Myslím, že jsem všude, kde jsem se hrabal, viděl často, různě v závorkách Microsoft.
CSL/I_Scharck <iíi=< 59
 
petsild
Kouknul jsem na podporu ovladačů a nejsou tam, tedy musíš používat ty od MS. Většinou má deska vlastní ovladače ke stažení. Vůbec neznamená že je něco špatně, byl to jen další nápad no.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
LEON
Rapier napsal:

Dovolil bych si poznamenat, že mám Microsoft Windows [Version 10.0.17134.407] a Saitek Flight Rudder Pedals. OS pedály detekoval již před instalací driveru do Saiteku (dnes Logitechu).


Ano většině lidem s Win10 a Creators Update Saiteky fungují, to je v pořádku.
Jako všichni malí kluci jsme si na stíhací piloty v dětství hráli.
Jako dospívající jsme roli stíhacích pilotů začali zkoušet v leteckých simulátorech.
Jako dospělí se teď můžeme stíhacími piloty stát!
FPV COMBAT
 
http://www.virtualnipilot.cz/
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

HesloNejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

31-05-2022 20:02
Začala komáří sezóna ...

07-03-2022 15:52

28-02-2022 15:37
Aspoň se to nemusí hlásit... Vyděšený

28-02-2022 15:31
Já je varoval. Přece nebudu používat jako argument něco, čeho bych nakonec nebyl schopen...

28-02-2022 10:03
Jako úplně? I ty divochu Úsměv

27-02-2022 23:39
Kdybyste hledali vlakno Zakazana diskuze :-), tak nemusite, je smazane. Psal jsem jasne, ze se tak stane, kdyz se to zvrtne i tam.

27-02-2022 10:49
Rusové zveřejnili fotky jeho sestřeleného letadla, ale Ukrajinci tvrdí, že byl sestřelen, ale skočil a opět létá.

26-02-2022 10:57
Ghost of Kiev se odmlčel... Skóre se po pár hodinách zastavilo na šesti. Škoda...

24-02-2022 18:53
Hluboce se omlouvám Ukrajinské armádě, že jsem si chvíli myslel, že se vydrží bránit jenom půl dne

24-02-2022 18:22
https://twitter.co
m/EmineDzheppar/st
atus/1496888768351
334401?cxt=HHwWgsD
Tne2ZgsYpAAAA

29,450,793 návštěv