March 29 2024 10:36:16
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 7

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
DCS 2.5.0 propady FPS
AJaromir
To je u jakýchkoliv pamětí. Pokud je nekoupíš jako set, nikdy nebudou 100% kompatibilní. Ono ani ty paměti z jednoho setu nejsou na 100% kompatibilní, protože prakticky neexistují 2 naprosto totožné moduly. Dělá se to tak, že moduly se před expedicí testují, a ty s nejmenšími odchylkami se dají k sobě do jednoho setu.
Upravil/a AJaromir dne 26-06-2018 16:54
 
Fiks
Zifi napsal:

V těch dropech mám vytížení CPUa GPU taky 0%. Mám i5-3570K, GTX 970, 16GB RAM, WIN7 64bit. Myslel jsem, že je to slabším CPU nebo málo VRAM. Mám plotnové disky. Zkoušel jsem na obou a výsledek stejný



magot napsal:

DCS je zabugovaný ažaž ale zaplať páb_h za něj .. že nejsme odkázaný jen na BOX nebo starýho šturma.



Šklebící se z článku o Fallout 4

Tyto problémy s propady FPS reportují i uživatelé se stroji typu i7–8700 a GTX 1080, takže je jasné, že je to zkrátka vlastnost. Naproti tomu jsou i lokace, kde téměř nic není, jen pár stromů, mlha a GPU jede na 100 %. Tento rys mají i venkovní přestřelky. Při nich náročnost letí nahoru, ale po vyřešení situace (tj. rozstřílení všech kolem na kaši) je GPU nepochopitelně stále na maximu. Pokud v tu chvíli hru uložím a následně nahraji pomocí Quick Save/Load, engine se vzpamatuje a vytížení klesne podle náročnosti scény, třeba na 60 %. Když to srovnám s nádherným světem Zaklínače 3 a tím, že i na mé sestavě běhá naprosto bez zaškobrtnutí, vychází mi z toho, že engine Falloutu je jeden velký a zaneřáděný chlívek. Můžete mít superpočítač z NASA, ale Bethesda už prostě přijde na to, jak ho efektivně nevyužít.

S tím souvisí i kvanta chyb, kterými je hra prolezlá. Je to taková nepsaná gentlemanská dohoda mezi Bethesdou a hráči a je tu už od dob Areny a Daggerfallu (ten se kvůli množství bugů ani nedal dohrát). Je ve smyslu „my sme se na to vysr**i, tak si to vopravte sami“.


Celý článek na PC tuningu https://pctuning....hy?start=1
 
Rapier
Zifi: dnes jsem v práci mluvil s kolegou co má stejnou GPU jako ty. Má ale SSD disk a žádné fps dropy. Samozřejmě OS a DCS na SSD.
 
Zifi
Díky. To jen potvrzuje tvoje zjištění. Jinak pro všechny kteří mají stabilních 60 FPS v BOX a přitom se jim to škube. Vypněte si full screen.
 
Rapier
Na games.cz prezentovali DCS World https://games.tis...rld-315548.
Pominu fakt, že člověk který to prezentuje není moc znalý, má problémy s vyjadřováním a pravděpodobně i nějakou vadu řeči.

Důležité je zjištění, nebo spíše v mém případě jen potvrzení, že FPS dropy má i ten člověk co to hraje na redakční mašince, která určitě není moje 7 let stará plečka s poměrně moderní GPU.
Nelze si nevšimnou relativně pravidelných FPS dropů, kdy se skoro na kratičkou chvíli zastaví obraz (tedy on se nezastaví jen jakoby cukne).

Zdá se tedy, že to je v DCS naprosto normální chování. Úsměv
 
Aces_Wild
Pominu-li fakt, že tvůj HW nesplňuje doporučené požadavky, že tvoje CPU topí nad limit a že to nakonec ještě poměřuješ se streamem na youtube, tak máš rozhodně pravdu. Šklebící se Tak hlavně, že jsi ten "problém" klasicky vyřešil.
 
Rapier
A na tu teplotu jsi přišel jak prosím?
Viz. https://communiti...read/41930
"The i5-2400 processor has a TCase value of 72.6°Celsius; anything from the Tcase and below will be the expected temperature of the processor in normal use, anything that doesn't stress out the processor like watching movies, burning CDs, browsing the internet, creating documents, etc.

When the processor is stressed out and it is being use at 100%, the temperature will go beyond the Tcase. It can perfectly reach 80 to 90°Celsius and the processor will still be OK. The cooling fan is in charge to keep that temperature there.

If the temperature reaches 100 °Celsius or more, that is consider overheating."
 
petsild
Pár dní funguje experimentální mod nastavení nejen pro VR, hodně hráčů pochvaluje lepší snímky a plynulost.
Zdroj: https://forums.ea...p?t=215373
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
Rapier
Pamatujete si jak jsem Vám zde reportoval, že na SSHD disku mám FPS dropy? Mezitím se stala řada věcí, zakoupil jsem totiž SSD a dal na něj W10+DCS a dropy zmizely.

Dnes jsem také naistaloval nový chladič CPU a to Artic Freezer 7 Pro s předaplikovanou pastou MX-2. Ani nebudu psát o kolik spadly teploty CPU, stačí říct o hodně (20-25 stupňů rozdíl, teď nejde CPU výše než na 61 a to i teď v těch vedrech).

No a dnes jsem si jen tak náhodou nabootoval na SSHD disku, kde mám W7 + DCS a po updatu co teď vyšel si dal Free flight s Su-25T a nemám žádné FSP dropy! Myslel jsem že mě šálí zrak ale prostě je to tak.

Takže to asi nebyla chyba v mém přijímači ale v enginu hry. Úsměv Snad Vás tato zpráva potěší. Mrknutí Mě potěšila. SSD pochopitelně vracet nebudu.
 
Rumcajs
To bych tedy řekl, že chyba není v enginu hry. Pokud se chování mění s chladičem, pak je ... bych řekl ... problém v chladiči. Pokud chladič neuchladí procesor a ten to řeší propadem frekvence, pak mi neříkejte, že za to může DCS.
Lidi obecně berou PC jako bezchybný stroj a SW na něm mají za viníka všech problémů. PC je stejně jako SW na něm jen produkt lidí. A lidi se ... co ? ... lidi se pletou. Obecně je to tak, že zdaleka ne každý majitel výkonného procáku má i ekvivalentní chlazení. Navrch to ještě komplikuje fakt, že časem se i nejlepší chladič zasere. Zasrání se ještě navrch k tomu děje zbytky kůže vlastníka onoho pekáčku. Páčto loupání kůže je většinou největší zdroj svinstva doma - pokud nemáte psa či kočku. Pokud máte, pak domácí zvěrstvo přebírá vedení v produkci svinstva.
 
Zifi
Hlavně pasta časem ztrácí svoji teplovodivost. Naproti tomu si nemyslím, že byl problém v teplotách. Byl to ten disk. Mimochodem ....Já jsem například poprvé nataktoval svůj i5 3570K a v BOX mi zmizelo to pomyslné posekávání při větší letecké bitvě. Už jsem plánoval koupi nového PC. Ale na BOX v FHD na stabilních a naprosto plynulých 60 FPS mi stačí i5 3570K 4.4 GHz + GTX 970. DCS mi v současném stavu nevyhovuje, takže se s upgradem nemusím trápit. Ale Rapiere doporučuju popohnat ten CPU. Měl jsem Ruma poslechnout a udělat to už před dvěma léty
 
Rapier
BOX mě běží na mé sestavě v 60 fps (a dolů to nejde) i ve 2K rozlišení na max. detailech a vyhlazování. BOX je na rozdíl od DCS lépe optimalizovaný (ano chápu rozdíl mezi BOX a DCS, netřeba slov).

Zifi: já mám procesor přetaktovaný od prvního týdne od koupě v roce 2011. Úsměv A to nemám ani káčko. Úsměv
1 core @ 3,8 Ghz
4 cores @ 3,6 - 3,7 Ghz

Souhlas: diskem to opravdu bylo.

Chladič CPU: chladič CPU pochopitelně rapidně snížil teploty, takže CPU je ochotno a schopno delší dobu běžet na 100% výkonu aniž by CPU dosáhlo TDP 95W. To je samozřejmě pozitivum, ten chladič jsem si už koupit dávno. Sám nevím proč jsem to neudělal.

Novou sestavu mám v plánu v roce 2019, peníze už mám ale ceny RAM fakt ne, a AMD Ryzen na 7nm už je v serverech, takže hezky dorazí příští rok do desktopu. A pak to bude trprve jízda!
 
Zifi
Víc nataktovat nejde? O 2K monitoru uvažuju, ale mám strach, že 60 FPS neudržím. Musím to nějak vyzkoušet.
 
Rapier
Nejde. Nezapomeň že to není káčko. Dnešní Intel bez K nepřetaktuješ ani o 1 MHz. Tvé obavy chápu, GTX 970 není GTX 1060 6GB, ta má podle testů hrubý výkon jako GTX 980.
 
Rumcajs
Zifi napsal:

Víc nataktovat nejde? O 2K monitoru uvažuju, ale mám strach, že 60 FPS neudržím. Musím to nějak vyzkoušet.
Si v NVidia panelu přidej vlastní rozlišení. Zadej si tam 2560x1440 a pro hru budeš mít 2K rozlišení. Fyzicky to samozřejmě limituje monitor, ale GPU bude počítat 2K obraz. FPS budou reprezentativní.
 
Zifi
Pravdu díš. Díky
 
magot
Se svým manželem vycházím dobře, ale říkal že 27" nechce, že spíš investuje do MMA Úsměv
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,601,712 návštěv