April 26 2024 08:32:12
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 9

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
DCS 2.5.0 propady FPS
Rapier
Ahoj všem, potřeboval bych prosím poradit čím by mohlo být, že se mi v DCS 2.5.0 zničeho nic sníží náhodně FPS např. z 45 na 3. původně jsem měl Beta, tu jsem odinstaloval a provedl čistou instalaci stable verze.

Sestava: Intel Core i5-2400@3,6Ghz (4 cores), 16GB DDR3 1600Mhz dual channel (původně 12GCool, SB X-Fi, SSHD Seagate 2TB 7200 ot/m, MSI GTX 1060 6 GB, hraji ve 2k na 32" AOC Q3277PQU AMVA panelu - 10 bit nativ barvy, Windows 7 SP1 64 bit. Nicméně ty propady tam jsou i ve FullHD rozlišení, když pominu fakt, že FullHD už není tak ostré jako 2K ale zase FPS se nedostanou pod 60.

DCS setting: 2k rozlišení, High Details, Mirror On, V-Sync Off
Nvidia drivers: zapnuté adaptivní synchoronizování dle rad na zahraničních diskuzních forech.

PS: FPS mám mezi 40-55 ve 2k v quick action misi s F-15 poté co jsem po vybraných High Details snížil stíny z High na Medium, vše ostatní by default.

I když je to teď o něco lepší + naistaloval jsem si poslední Nvidia drivery stejně k propadům FPS stále náhodně dochází, byť už ne tak často. Disk mám plně defragmentovaný, na radu Rumcajze jsem si vyměnil RAM a zvýšil z 12GB na 16GB. Zkoušel jsem i vypnout v DCS MSAA 2x, zvýšili se FPS na cca 60 ale problém zůstal.
 
AJaromir
Zkus si pohrát s preload radius. Zvýšit nebo snížit. Když je moc vysoký, může hra zamrzat kvůli stránkování. Když je moc nízký, může se tak dít kvůli častému nahrávání dat. Jinak nedávno jsem se dočetl o zamrzání způsobené zrejmě nějakou telemetrií. Zkusím to pohledat.
 
magot
btw hádám že ty ramky můžeš taktnout na 2000 Mhz ;-)
Jak dlouho ten FPS drop trvá Rapiere? Vteřinu?
 
Rapier
RAMKY mají limit na 800 Mhz (XPM Profile). FPS drop trvá max. 1-2 vteřiny. Preload Radius mám těch 60000, teď jsem to zkoušel snížit na 50000 a pak zvýšit zpět, stíny jsem nechal na High a vypnul MSAA 2x FPS okolo 60 ale stejně to občas udělá. Doslova se mi na chvíli zastaví obraz (ne vždy). Taky se občas v F-15 nezobrazí zrcátko ačkoliv je v configu zvoleno.

Pamatuji si, že v DCS 1.5.8 jsem tyhle problémy neměl. Smutný Chápu, že moje sestava už není nejnovější ale... BOS/BOM těmito problémy netrpí.
 
Rapier
To DCS 2.5 je zoufalé. Zkusil jsem nastavit profil v napájeni na max. výkon, totéž v Nvidia driverech. Ať zkouším 2k nebo FHD výsledek je stále stejný. Už nevím co s tím ale pro mě fakticky znamená, že s DCS skončím dříve než začnu. Smutný Škoda investovaných peněz do všech těch modulů. Smutný
 
Zifi
Hlavně nataktuj ten procesor. To už je celkem slabota
 
Zifi
A samozřejmě tvoje konfigurace je vhodná max na FHD v DCS
 
petsild
Trochu připomíná jeden problém když vyšla N44, jak máš vytížená jádra CPU ve správci úloh?
Na určitých sestavách dcs extrémně vytěžuje všechny jádra a pak začne trolit procík kvůli teplotě.

[img]https://img15.rajce.idnes.cz/d1503/11/11057/11057247_45659f63d9764a3a52746cec332994fd/images/cpu.jpg[/img] is not a valid Image.

edit:
DCS vytížení jader standard…
[img]http://i66.tinypic.com/15z2jaa.jpg[/img] is not a valid Image.
Upravil/a petsild dne 05-06-2018 22:45
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
Rapier
Díval jsem se na affinity, všechny 4 cores jsou přiřazeny DCS.exe procesu. Bavil jsem se s klukama na MB2.cz TS a Ti mě více méně shodně řekli, že měli podobné problémy dokud nedali DCS na SSD.

Takže objednal jsem v alze SSD disk Crucial MX500 500GB SSD. Úsměv no a uvidíme. Vypadá to, že nestíhá dočítat SSHD disk a tak klesnou náhodně FPS. V nejhorším případě ho vrátím ale něco mi říká, že to bude tím diskem.


PS: Zifi - ano moje sestava není žádný zázrak ale GTX 1060 6GB na 2K rozlišení s rozumnými detaily stačí. Nebýt těch náhodných propadů tak mám FPS okolo 45-55 na high details s 2x MSAA a 8x AA. To není zlé.
BTW jak jsem psal výše CPU již mám přetaktované z 3,2Ghz na 3,6Ghz na všechny 4 cores.
Příští rok až pošetřím (rozuměj: zarobím na overtimech) a AMD vydá 7nm Ryzen 2 tak do toho už praštím. Úsměv Už abych začal šetřit.
 
AJaromir
DCS aspoň u mě používá cca 70 vláken, tedy se dá říct, že umí využít 70 jádrový procesor. Ale jinak to vskutku vypadá na pomalý disk (data se nestíhají načítat) a zrovna u tebe, Rapiere možná i CPU škrtí výkon grafiky.

https://www.zive....fault.aspx
 
magot
já mám plotny a dobrý i nad Abu Dhabí .. vše se načítá plynule, stránkování mám myslím ale vypnuté ..
preload radius mám na max.
 
Zifi
Dej vědět jestli to bylo tím diskem
 
Rapier
AJaromír: jasně beru mám starou plečku s Sandy Bridge CPU, beru a souhlasím, že CPU trochu limituje GPU. Příští rok mě manželka povolí upgrade. Úsměv Nicméně Magot pokud se nepletu má ještě starší CPU (AMD Phenom X4) a ten problém nemá.

Magot: no vidíš a ten problém nemáš. Já mám povolený stránkovací soubor a SSHD disk, tzn 2TB HDD + 8GB SSD. A máš taky Windows 7? Možná by pomohlo úplně přeinstalovat Windows ale do toho se mi z časových důvodů nechce.
Preload radius na max. jako tím chceš říci, že když na high details je 60000 tak máš ten slide úplně v pravo? To zkusím.

Zifi: určitě dám vědět čím to bylo ihned jak na to přijdu.
 
magot
Jo mám W7 64bit. Jo preload radius mám úplně vpravo. Na max.

Ale testuj vylučovacím způsobem. když ti to nebude dělat s nízkým preload radiusem tak víš kde je zakopanej pes ..
 
Rapier
No možná se zeptám blbě pokud budu mít preload radius na min. a dělat to teoreticky nebude, tak je to tedy tím diskem nebo ne?

Magote, jakou máš sestavu na DCS?
 
Baron
Ja si myslim ze nie. Mam iba 7 tisic otackovy disk a nemam ten problem.
Hals - und Beinbruch!
 
magot
Rapier napsal:

No možná se zeptám blbě pokud budu mít preload radius na min. a dělat to teoreticky nebude, tak je to tedy tím diskem nebo ne?

Magote, jakou máš sestavu na DCS?

Wint/64bit/ AMD PII 965BE (X4) 4Hgz (OC)/ 16GB DDR3 2000 Mhz(OC)/ GTX1070 8GB (netaktováno)/ HDD (7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB Cache 3.5 Inch - WD10EZEX)/ Deska GIGABYTE 970A-D3 (AMD)

Pokud to budeš mít s krátkým preload radiusem dobrý tak to znamená že disk nestíhá ...
Případně kouknout na RAM zda je plně vytížena.
 
Rapier
Asi jsem to fixnul i bez toho SSD disku. To mě neuvěříte. Zkoušel jsem v Nvidia panelu zapnout a vypnout skoro vše počínaje vertikální synchronizací, přes AA a MFAA vyhlazování a naopak to vypnul ve hře v nastavení.
Nakonec po dlouhém zkoušení jsem vrátil Nvidia do default (dnes asi tak po 10) a ve hře zvolil High Details, 2k rozlišení, zaplnul odlesky těch flér a čehosi, zvýšil MSAA z 2x na 4x, zvýšil AA filtrování z 8x na 16x (rozdíl jsem stejně nepoznal, stejně se mi zdá že textury v dálce se lehce vlní), zapnul vertikální synchronizaci a vypnul Aero přímo v nastavení hry ale nechal ten preload radius na těch 60000 m.
Výsledkem, je že má GTX 1060 6 GB to ve free letu s Su-33 nad Normadií nebo s F-15 quick mission na Kavkazem najednou zvládne takřka bez propadu FPS. Jistě FPS jsou "jen" okolo 30 (pod 30 klesají naprosto výjimečně) až 40 FPS. To není zlé na polet. Nemusím mít ve 2k 60 FPS, hlavně že už se hra téměř netrhá, tzn. že nedochází k výrazným propadům FPS.

Neptejte se mě prosím jak je to možné. Zkoušel jsem naprosto všechny možné nastavení grafiky přes LOW ve 2K až po ULTRA ve 2k. Zkoušel jsem i snížit z 2K na FHD/HD Ready a stále stejný problém.
EDIT2: zvláštní je taky, že i když mám standardně zapnutá zrcátka tak se mi stává, že když změním nastavení grafiky nebo nezměním pustím tutéž misi znovu tak zrcátka jsou prostě černá. Že by nestíhal dočíst disk? Už mě to DCS pěkně sere, tomu jako říkají odladěný produkt?! Zlatá 1.5 Místo toho aby se věnovali ladění tak vydávají akorát furt nové mapy a letadla....jako nic ve zlém ale tohle je vážně k nasrání.

MAGOT: když jsem snížil ten preload na min. tak to bylo v cajku, jakmile jsem to zvedl.....začaly problémy. Takže disk, zítra si jdu do alzy pro to SSD. Zvláštní je, že máš až na grafiku paradoxně slabší konfiguraci (přinejmenším CPU část) a klasický disk a jede Ti to ok. Zvláštní je, že mě nyní více méně taky, přemýšlím zdali nemůže být zakopaný pes v tom, že mám SSHD tzn. 2TB+8GB SSD cache kterou si disk sám nějak logicky řídí....kdo ví jak.
EDIT: ok RAMKy máš rychlejší, já určite OC na 2000 Mhz zkoušet nebudu když mám limit 800Mhz (1600Mhz)

PetSID: sledoval jsem vytížení svého CPU, rozhodně mě nejedou všechny 4 cores na 100% nebo tak něco, bylo to v pohodě.
Upravil/a Rapier dne 06-06-2018 23:46
 
magot
Ta 1070 dělá hodně ti povím Úsměv Ale nejlépe optimalizované verze byla dle mého 2.2 ne 1.5.
 
AJaromir
To je tím, že magot zdědil prakticky celý můj starý HW, a ten byl vždy dobře vyladěný. :-D
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

34,763,601 návštěv