March 29 2024 12:03:46
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 1
jardazov

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
32" LCD monitor dojmy
Rapier
Bojíš se oprávněně. DCS 2.5.2 beta, 2k, MSAA off, vše ostatní na High Details včetně 16x AF + mirror on. F-15 scramble quick mission. FPS mezi 44-50 ale z nějakých pro mě nepochopitelných důvodů občas náhodné dropy na 2-5 FPS. Ve vzduchu je AWACS, já a wingman a asi 6 nepřátelských letadel celkem.
Pokud zapnu 2x MSAA tak klesnou FPS spíše k 35-40, a opět ty náhodné dropy na 2-5 FPS. Nechápu ty propady. Možná je to tím, že mám SSHD disk, možná by chtělo tu betu úplně odebrat, stáhnou full verzi a znovu nainstalovat? Nevím. Asi by pomohlo vlastnit rychlejší CPU, RAM, SSHD disk, atd...já mám více méně 7 let starý comp s relativně novou GTX 1060 6 GB. Samozřejmě pokud to přepnu do FHD, už to není tak ostré ale zase FPS vyletí zpět k 60 konstantně. Mám Windows 7 64 bit, možná by to chtělo Windows 10?

EDIT: zapnul jsem 2x MSAA vyhlazování a vypnul vertikální synchronizaci. FPS mezi 39-45 v boji s Migy ve stejné misi. Propady FPS lepší nebo skoro minimální. BTW v obou případech High details + mirrors ON + Stromy a tráva na MAX + 16x AF.
Upravil/a Rapier dne 29-05-2018 23:40
 
Rumcajs
Propady FPS mohou být způsobené čekáním na něco (spíš vždy jsou způsobené čekáním). Třeba na nějaká data. Kolik máš RAMky? Totiž GTX 1060 má dost VRAM na to, aby jela v 1440p. Sice FPS nebudou oslnivé, ale dropy FPS na jednotky za vteřinu budou skoro jistě jiný problém než výkon samotné GK. Může to být problém čistě DCS, ale třeba se dá obejít smysluplně velikou RAMkou. Na DCS je 8GB tak nějak minimální minimum, 16GB jako že to chodí a 32GB že máš klid. Případně to může způsobovat kolize s nějakým jiným SW ve tvém počítači.
 
Rapier
Intel Core i5-2400@3,6Ghz, 12GB DDR3 1600Mhz v dual channel (mohu zvýšit kapacitu na 16 GB když vyměním 2 RAM z druhého PC), Seagate SSHD 2TB, SB X-Fi, GTX 1060 6GB, Windows 7 64 bit.

Vypozoroval jsem, že mi ta beta občas nereaguje už během načítání te mise.
 
Rapier
Rumcajs napsal:

Propady FPS mohou být způsobené čekáním na něco (spíš vždy jsou způsobené čekáním). Třeba na nějaká data. Kolik máš RAMky? Totiž GTX 1060 má dost VRAM na to, aby jela v 1440p. Sice FPS nebudou oslnivé, ale dropy FPS na jednotky za vteřinu budou skoro jistě jiný problém než výkon samotné GK. Může to být problém čistě DCS, ale třeba se dá obejít smysluplně velikou RAMkou. Na DCS je 8GB tak nějak minimální minimum, 16GB jako že to chodí a 32GB že máš klid. Případně to může způsobovat kolize s nějakým jiným SW ve tvém počítači.


No pro jistotu tu zkonvertovanou BETA 2.5 jsem odinstaloval a právě stahuji stable 2.5. Snad se to tím spraví. Napadá mě jedině HDD (obecně se ta mise hrozně dlouho načítá), že by to nestíhal dočítat SSHD, a proto ty dropy? Na pozadí jsem nechal běžet HWinfo monitor a RAM ta mise využila max. na 9,5GB (včetně OS) z celkových 12GB. Je to celé nějaké divné. Pokud RAM není na 100% využita, že by stále využíval stránkovací soubor? Všechny běžící procesy s výjimkou Antiviru jsem killnul. Že by to na pozadí kontroloval MS Security Essentials....to se mi nezdá, dělá to jen DCS World, BOS/BOM naprosto v pohodě.

A ty FPS v DCS jsou taky v pohodě. 35-55 fps na high details v 2K mě přijde OK. Ještě zkusím aktualizovat drivery od Nvidie.
 
petsild
Buď naprosto v klidu Úsměv načítání mise v DCS tak blbě chová. Někdy to vypadá že to vytuhlo, přitom jen něco načítá. Na 8Gb budeš muset být ještě víc trpělivější no.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
Rumcajs
Rapier napsal:

Rumcajs napsal:

Propady FPS mohou být způsobené čekáním na něco (spíš vždy jsou způsobené čekáním). Třeba na nějaká data. Kolik máš RAMky? Totiž GTX 1060 má dost VRAM na to, aby jela v 1440p. Sice FPS nebudou oslnivé, ale dropy FPS na jednotky za vteřinu budou skoro jistě jiný problém než výkon samotné GK. Může to být problém čistě DCS, ale třeba se dá obejít smysluplně velikou RAMkou. Na DCS je 8GB tak nějak minimální minimum, 16GB jako že to chodí a 32GB že máš klid. Případně to může způsobovat kolize s nějakým jiným SW ve tvém počítači.


No pro jistotu tu zkonvertovanou BETA 2.5 jsem odinstaloval a právě stahuji stable 2.5. Snad se to tím spraví. Napadá mě jedině HDD (obecně se ta mise hrozně dlouho načítá), že by to nestíhal dočítat SSHD, a proto ty dropy? Na pozadí jsem nechal běžet HWinfo monitor a RAM ta mise využila max. na 9,5GB (včetně OS) z celkových 12GB. Je to celé nějaké divné. Pokud RAM není na 100% využita, že by stále využíval stránkovací soubor? Všechny běžící procesy s výjimkou Antiviru jsem killnul. Že by to na pozadí kontroloval MS Security Essentials....to se mi nezdá, dělá to jen DCS World, BOS/BOM naprosto v pohodě.

A ty FPS v DCS jsou taky v pohodě. 35-55 fps na high details v 2K mě přijde OK. Ještě zkusím aktualizovat drivery od Nvidie.
Ona je otázka, čemu přesně říkáš využití paměti. Paměť moderních OS není jen využitá/volná. Navrch aby to nebylo snadné, "dostupná" neznamená "volná". Minimálně se ještě podívej na údaj "V mezipaměti". A i ten údaj "Potvrzeno" je zajímavej. Pokud součet "Využitá" + "V mezipaměti" připomíná velikost instalované RAM, pak téměř určitě by přidání RAMky systému ulevilo. Totiž ta "V mezipaměti" by se hnedka nafoukla víc, kdyby měla prostor.
 
Hoper
Letos by snad mohl vyjít od LG poměrně zajímavý 34" monitor, takže bych mohl konečně opustit stařičké HP 2475w...

Ale dočetl jsem se tu jednu docela důležitou poznámku. To nové LCD má být prohnuté. Ale jak se dělá na takovém prohnutém LCD normální práce (word, excel), fotky a zkoukávají různé zajímavé kulturní dokumenty?
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
magot
nesmíš být grafik
 
310_cibule
Hoper napsal:

Letos by snad mohl vyjít od LG poměrně zajímavý 34" monitor, takže bych mohl konečně opustit stařičké HP 2475w...

Ale dočetl jsem se tu jednu docela důležitou poznámku. To nové LCD má být prohnuté. Ale jak se dělá na takovém prohnutém LCD normální práce (word, excel), fotky a zkoukávají různé zajímavé kulturní dokumenty?


Na normální práci s wordem či excelem úplně bez problémů. Časem přestaneš tu prohnutost úplně vnímat. Ale jak píše magot, pro grafika či konstruktéra, stavaře a tak to asi může být problém.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
AJaromir
Já mám prohnutý 32" AOC. Přijde mi to furt malý na lítání. Šklebící se
 
Tapi
Hoper napsal:

Letos by snad mohl vyjít od LG poměrně zajímavý 34" monitor, takže bych mohl konečně opustit stařičké HP 2475w...

Ale dočetl jsem se tu jednu docela důležitou poznámku. To nové LCD má být prohnuté. Ale jak se dělá na takovém prohnutém LCD normální práce (word, excel), fotky a zkoukávají různé zajímavé kulturní dokumenty?


Mám 34" Dell Alienware s poměrně malým zakřivením 1900R https://www.displ...dw-review/
Používám ho jak na běžnou práci u PC a filmy, tak na simy a zakřivení nijak rušivě nevnímám. Naopak si myslím, že to mírně vylepšuje sledování obou vzdálených stran LCD. Ale asi nic zásadního. Možná, kdyby monitor nebyl IPS ale TN, asi by, pokud by nebyl zakřivený, docházelo na stranách ke zkreslení barev.
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,602,360 návštěv