April 19 2024 23:03:45
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
AMD vs Intel, nová sestava
durynnkx
Ahoj, je lepsi koupit sestavu nebo jednotlive komponenty? Neni mi jasny jak to ze na alze je sestava s Ryzenem 5600x a rtx 3060ti za 38k, kdyz samotna 3060ti stoji min 26k. Jako ze v sestave mi daji lepsi cenu?
 
1stCL_Fucida
durynnkx napsal:

Ahoj, je lepsi koupit sestavu nebo jednotlive komponenty? Neni mi jasny jak to ze na alze je sestava s Ryzenem 5600x a rtx 3060ti za 38k, kdyz samotna 3060ti stoji min 26k. Jako ze v sestave mi daji lepsi cenu?


To tak v současnosti prostě je.

Tzn. jak sám vidíš => sestava.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
CSW_606_Thomas
@ZVP_Iceman: Copak jsi měl předtím za sestavu?
 
magot
durynnkx napsal:

Ahoj, je lepsi koupit sestavu nebo jednotlive komponenty? Neni mi jasny jak to ze na alze je sestava s Ryzenem 5600x a rtx 3060ti za 38k, kdyz samotna 3060ti stoji min 26k. Jako ze v sestave mi daji lepsi cenu?

Každopádně si nakup komponenty separátně dle svého nejlepšího uvážení, znalostí či recenzí.
Prefabrikát sestavu nikdy nekupovat, dají ti tam odpad a napíšou že je to echt gold.
 
WT_Horrido
durynnkx napsal:

Ahoj, je lepsi koupit sestavu nebo jednotlive komponenty? Neni mi jasny jak to ze na alze je sestava s Ryzenem 5600x a rtx 3060ti za 38k, kdyz samotna 3060ti stoji min 26k. Jako ze v sestave mi daji lepsi cenu?


Protože do toho montují grafiku za cenu určenou výrobcem, ne trhem. Jednu dobu si lidi kupovali sestavené počítače kvůli grafice kterou vymontovali dali do své sestav a zbytek koupené sestavy rozprodali na součástky.

Koupit hotovou sestavu samozřejmě možné je když to člověk nechce dělat - ale kupují se premiové sestavy, které jsou opravdu "echt gold" jak napsal Magot, ale u těch je i cena echt gold. Sestavy od mistních "supermarketů" ee...
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
durynnkx
magot napsal:

durynnkx napsal:

Ahoj, je lepsi koupit sestavu nebo jednotlive komponenty? Neni mi jasny jak to ze na alze je sestava s Ryzenem 5600x a rtx 3060ti za 38k, kdyz samotna 3060ti stoji min 26k. Jako ze v sestave mi daji lepsi cenu?

Každopádně si nakup komponenty separátně dle svého nejlepšího uvážení, znalostí či recenzí.
Prefabrikát sestavu nikdy nekupovat, dají ti tam odpad a napíšou že je to echt gold.


Jenze kdyz pujdu cestou komponentu tak cena nebude 38k ale +10k
 
durynnkx
WT_Horrido napsal:

durynnkx napsal:

Ahoj, je lepsi koupit sestavu nebo jednotlive komponenty? Neni mi jasny jak to ze na alze je sestava s Ryzenem 5600x a rtx 3060ti za 38k, kdyz samotna 3060ti stoji min 26k. Jako ze v sestave mi daji lepsi cenu?


Protože do toho montují grafiku za cenu určenou výrobcem, ne trhem. Jednu dobu si lidi kupovali sestavené počítače kvůli grafice kterou vymontovali dali do své sestav a zbytek koupené sestavy rozprodali na součástky.

Koupit hotovou sestavu samozřejmě možné je když to člověk nechce dělat - ale kupují se premiové sestavy, které jsou opravdu "echt gold" jak napsal Magot, ale u těch je i cena echt gold. Sestavy od mistních "supermarketů" ee...


Takze s budgetem 40k se muzu s 3060ti a aspon slusnymi ostatnimi kompenenty rozloucit?
 
606_Druindin
ceny grafik aktuálně mírně a pomalu klesají, takže pokud se do budgetu nevlezeš dnes, tak za týden třeba už jo Úsměv
 
saldy
Každý to má jinak. Jestli máš rozpočet 40k, tak vezmi hotovou sestavu. Třeba já si dal rozpočet cca 70k, kartu jsem sehnal za 27k a zbytek byl na ostatní, monitor nepočítám.
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
1stCL_Fucida
durynnkx napsal:
Takze s budgetem 40k se muzu s 3060ti a aspon slusnymi ostatnimi kompenenty rozloucit?


Jasně že ne. Kup si klidně něco od Alzy, ta ve chvíli, kdy je nějakej problém, nedělá s reklamacemi caviky a řeší je bleskově.

Jako běžnému uživateli je ti celkem jedno, jestli je uvnitř základní deska za 3 000, nebo 10 000 Kč, jestli je zdroj plně modulární a je 80 Brozne, nebo 80 Gold, nebo jestli paměti tikají o pár set MHz rychleji. Ta střeva tě zajímavjí ve chvíli, kdy to uvnitř potřebuješ rozšiřovat, nebo kdy si hraješ s taktováním...prostě když se v tom chceš více vrtat. Jestli chceš prostě stroj na běžnou práci a hry, tak je ti to fuk. Co je důležité je samozřejmě vzhled, protože na to budeš koukat každej den několik let a blikátka, která jsou fajn prvních 20 minut tě mohou po 20 týdnech začít štvát. Naštěstí se dají skoro vždy vypnout Úsměv. A pak také hlučnost, kterou si ale stejně ověříš až po nákupu (ta mimochodem dost souvisí s kvalitou střev), nicméně od čeho je tady 14 dnů pro případné vrácení v případě nespokojenosti.

https://www.alza....amp;sc=700
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
magot
durynnkx napsal:

magot napsal:

durynnkx napsal:

Ahoj, je lepsi koupit sestavu nebo jednotlive komponenty? Neni mi jasny jak to ze na alze je sestava s Ryzenem 5600x a rtx 3060ti za 38k, kdyz samotna 3060ti stoji min 26k. Jako ze v sestave mi daji lepsi cenu?

Každopádně si nakup komponenty separátně dle svého nejlepšího uvážení, znalostí či recenzí.
Prefabrikát sestavu nikdy nekupovat, dají ti tam odpad a napíšou že je to echt gold.


Jenze kdyz pujdu cestou komponentu tak cena nebude 38k ale +10k

Ano a nebo si budeš rvát vlasy a hádat se s dodavatelem každých 14 dní mu reklamovat pc.
Pár známých si takhle koupilo prefabrikát u příšery či czc, ale i dalších dodavatelů pc a nemalé % zaplakalo ..
Kamarád koupil v alze prefabrikát, pc se mu restartovalo, těžko to dokazoval, porád mu to vraceli ... takhle celý rok se s nima hádal. Šmejdská deska, šmejdskej zdroj ..
Kvalita bohužel stojí víc peněz. Tak to je.
Já stavěl jedno pc u czc, druhé u příšery z komponent co jsem si vybral. Phenom mi běží už 10 rok a i9 3 rokem bez jediné závady Úsměv
(U phenomu jsem ale na počátku koupil lacinej zdroj a ten za 14 dní shořel - moje blbost, myslel jsem že někde ušetřím, opak byl pravdou)
Upravil/a magot dne 03-02-2022 15:25
 
magot
606_Druindin napsal:

ceny grafik aktuálně mírně a pomalu klesají, takže pokud se do budgetu nevlezeš dnes, tak za týden třeba už jo Úsměv

A nebo prodat ojetou Toyotu. Nebo dvě. Šklebící se
 
606_Druindin
Toyotu nevim, ale Seáta určitě Šklebící se
 
ZVP_Iceman
CSW_606_Thomas napsal:

@ZVP_Iceman: Copak jsi měl předtím za sestavu?


Hele čtyřjádrový intel řady tři s osmi, od loňska šestnácti GB RAM DDR3....dalo to i Star Citizen, ale musel jsi být trpělivý, než Ti trpajzlíci domalujou výtah....někdy pro mě museli dojet, neb se prostě neobjevil ovládací panel...
 
durynnkx
1stCL_Fucida napsal:

durynnkx napsal:
Takze s budgetem 40k se muzu s 3060ti a aspon slusnymi ostatnimi kompenenty rozloucit?


Jasně že ne. Kup si klidně něco od Alzy, ta ve chvíli, kdy je nějakej problém, nedělá s reklamacemi caviky a řeší je bleskově.

Jako běžnému uživateli je ti celkem jedno, jestli je uvnitř základní deska za 3 000, nebo 10 000 Kč, jestli je zdroj plně modulární a je 80 Brozne, nebo 80 Gold, nebo jestli paměti tikají o pár set MHz rychleji. Ta střeva tě zajímavjí ve chvíli, kdy to uvnitř potřebuješ rozšiřovat, nebo kdy si hraješ s taktováním...prostě když se v tom chceš více vrtat. Jestli chceš prostě stroj na běžnou práci a hry, tak je ti to fuk. Co je důležité je samozřejmě vzhled, protože na to budeš koukat každej den několik let a blikátka, která jsou fajn prvních 20 minut tě mohou po 20 týdnech začít štvát. Naštěstí se dají skoro vždy vypnout Úsměv. A pak také hlučnost, kterou si ale stejně ověříš až po nákupu (ta mimochodem dost souvisí s kvalitou střev), nicméně od čeho je tady 14 dnů pro případné vrácení v případě nespokojenosti.

https://www.alza....amp;sc=700


Tohle je pro me nejrelevantnejsi odpoved, diky za ni. Vsechny predchozi pc jsem mel poskladane z komponent, holt je nova doba a budu premyslet o nove sestave jako celku.
 
magot
dnes by se u nás měla objevi na pultech 4090 (asi tam ale dlouho nevydží, řádově milisekundy), výkon vypadá celkem solidně, předčil má očekávání .. akorát dlss3, stejně jako předtím dlss2 si můžou strčit někam Úsměv
YouTube Video



YouTube Video



YouTube Video



 
petsild
Sotva začal prodej a novinka je vyprodaná...
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
Paulus
Nějak těm cenám za GK nerozumím?
Např. v CZC GIGABYTE GeForce RTX 3080 Ti AORUS XTREME WATERFORCE 12G, LHR, 12GB GDDR6X, sice s vodníkem stojí 52 856 Kč.
MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G, 24GB GDDR6X bez vodníka za 52 999 Kč.
Asi bych si vybral tu 4090.
základna Loc: 49°43'52.703"N, 16°26'5.3"E
 
magot
3080ti byla asi zatížena o něco větším MSRP, jako určitě brát 4090 za půl kila ... jinak má pak význam brát možná 3060ti za 12k .. nic mezi tím Šklebící se
3090 se dostaly až na 30k a 3080 na 20k .. když už vyhodíš tři pětky za 3090, tak zo vyhoď zrovna půl kila 4090, je to balík peněz, tak jako tak .. a 3080 s tou malou vram nechceš ani zadarmo akorát k vzteku za ty prachy Úsměv
 
magot
Takže ceny 4090 v naší vesničce střediskové budou zhruba takovéhle ... tedy dokud čiňan nezačne bombardovat TSMC
i.imgur.com/zA2U36y.jpg
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

34,727,017 návštěv