May 05 2024 00:37:37
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
AMD vs Intel, nová sestava
Zifi
Mě by Rume hodně zajímal ten rozdíl výkonu i7 vs Ryzen se tejnou grafikou GTX 1070
 
Rumcajs
Asi se nedokopu k prohazování grafik. To bych musel ještě na každý stroj instalovat drivery druhého z producentů a absolvovat porod s vyndaváním a nandaváním grafik. Samozřejmě rozumím, proč je to zajímavé, ale jestli mě nechytne nějaký záchvěv zbytku mladické nerozvážnosti, nebudu se do toho pouštět. Leda za lahev dobrého rumu.
 
Rumcajs
Tedy je to celkem dost práce to celý nastavit a nainstalovat. Hezké je, že aktualizace BIOSu se dělá přímo z BIOSu, který si umí projít jak disky, tak si umí stáhnout aktualizaci z internetu. To jsem viděl poprvé. Zatím se v tom AMD BIOSu úplně neorientuju a jestli mi to bude chodit, ani takové ambice nebudu mít. Hlavně když se v tom nebudu muset vrtat.
Stáhnul jsem HWINFO, který reportuje, že jednotlivá jádra boostují přes 4500 MHz. Zatím jsem se nesnažil to analyzovat, ale čistě okometricky tam vídávám číslo 4517 asi na 3 konkrétních jádrech. Jiná vídávám na 4492MHz.
Trochu jsem na začátku bojoval s teplovodivou pastou, která byla na můj vkus dost taková hutná. Nešla roztírat. Musel jsem to tak nějak rozpatlat a rozňuhňat. Tedy pak bylo víc pasty na mě než na procáku, ale snad je tam vrstva dostatečná.
No a největší nadšení jsem měl, když jsem přišel na to, že na základní desce je konektor na připojení nějakejch svítivejch diod či co. To asi aby to mohlo svítit jak vánoční stromeček. Prostě krása, co všechno to dnes musí mít.
 
petsild
Zifi napsal:

Mě by Rume hodně zajímal ten rozdíl výkonu i7 vs Ryzen se tejnou grafikou GTX 1070

Podle dostupných dat bude rozdíl ve hrách, jako je DCS/BOX +3%, ale v multi-threads operacích bude nový Ryzen klidně až +110% výkonnější než i7 7700k.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
Zifi
To si právě myslím. Jen jsem to chtěl mít potvrzené
 
Rumcajs
Tak první problém. Jako dobrý, PC je sice celkem tiché, ale ozývá se z něj takové rušivé brum a pod zátěží pak pomíjivá meluzína. Myslel jsem si, že to může být ten větráček aktivně chlazeného chipsetu. To by bylo fakt pitomé, toho bych se asi nezbavil. Nebo ventilátory na grafice, i to by bylo blbé, sice je to řešitelné, ale ale ... No nakonec se ukázalo, že to dělá ventilátor na skříni. Je tam od výroby nainstalovaná nějaká 120mm nádhera. Tak jsem to vyndal a přišel na to, že to je větrák nejnižší možné kvality. Lopatky toho zázraky jsou dokonce flexibilní tak, že se ohybají pod jakýmkoli dotekem prstem. Netřeba vůbec tlačit. Je to snad z měkčeného průhledného plastu. Navíc tomu vrčej ložiska. Tak jsem začal lovit ve své magické skříni různých počítačových zbytků a sirotků. A ejhle, vylovil jsem dva luxusní Noctua větráky. Jeden 120mm a druhej 140mm. 120 šla hned do skříně, 140 půjde do přední části, ale dnes už ne. No a je po brum a po meluzíně. Tak zas mám klid a už se stahuje BOSko.
 
Fiks
Zifi napsal:

To si právě myslím. Jen jsem to chtěl mít potvrzené


Tak jen ze zvědavosti jsem si testnul tu moji kalkulačku v Cynebench R15

Intel Z 97 I7-4790K 32 Gb Ram 1600
@4.6 Ghz single - 183 cb multi -895 cb
@4.8 Ghz single - 191 cb multi -931 cb

Rapier Ryzen 3700X

single -201 multi -2107 Smutný Úsměv
 
Zifi
takže to odpovídá Úsměv
 
Rumcajs
Tak jsem tedy zkusil první test. Chtěl jsem taky Cinebench, ale stáhnul se mi R20, ne ta R15. No to je nakonec celkem jedno, jde o porovnání těch mých dvou.

i 7700K
multi: 2349
single: 487

3800X
multi: 4582
single: 498

Tedy celkem podle očekávání. AMD má dvojnásobek vláken a tedy skoro dvojnásobný výkon v multi. V single vede o 2.2%. Oba stroječky jsou netaktované. Nemám to ve zvyku, nechávám to běhat, jak se to narodilo.

Samozřejmě že je řada otázek, kdyby ta i7 měla rychlejší RAMky (má tam nějaký 2666MHz) ... kdyby to AMD mělo rychlejší RAMky ... (jsou tam 3200MHz 16CL). Prostě v singlu je to celkem porovnatelné, v multi ne. Jo a na AMD běželo stahování BOSka, jestli to tedy mělo nějaký vliv.
 
magot
FYI
Cinebench R20 CPU benchmark i9900KF + GTX1070
All cores (3,6 Ghz) - 4923
Single-core - (3,6 Ghz) - 516


no vidiš, tak jseš na výkonu i9 a cena ještě to máš levnější o pár litříků Úsměv
Upravil/a magot dne 17-09-2019 20:23
 
Rumcajs
No jasně. Ale já to bral sportovně, chtěl jsem ze zvědavosti AMD. Navíc jsem to neplatil. Jsem se zeptal v práci, jestli mi nechtějí udělat radost, no a že prý jo. Když jsem nechtěl nové auto, jen nějakej ten počítač, oddechli si a poslali mě do háje, ať si pořídím, co chci. Pak taky, ono je úplně šuma fuk, jestli mám ten stávající i7 7700K nebo tohle nové. Nedělám s tím nic, na čem bych ten rozdíl poznal. Rozmar no.
 
magot
No tak to bych si taky pořídil a hned 3900X Úsměv Ale už jsem firmu pumpnul o soudek mac-a, tak mám na pár let vystaráno ..
 
Zifi
Takže závěr pro mě.....Z hlediska simulátorového létání koupit cokoliv dražšího než i7 6700K/7700K je vyhození peněz. Samozřejmě Magotův i9 na 5Ghz má taky něco do sebe. Osobně když už, tak bych vzal i5 9600K.
 
Rumcajs
Jde mi to pomalu. Hodně práce a málo času na nové PC. Ale dostal jsem se dnes k tomu, že tam mám BOSko a připojil jsem narychlo klacík a pedály a aji plynovku. Dokonce TIR jsem už nainstaloval. Tak jsem to zkusil pustit. Nějaká taková ta Quick mission, 3xDora vs 3xSpit IX na podzimní mapě Moskvy. A jako fajn, za letu někde kolem 2000m to drželo přes 140FPS, pak mě jeden ten Spit vosolil a hned jsem zkoušel, jak to vypadá na padáku. A ejhle, na padáku bylo FPS přes 200.

Tedy na 2K displeji, nastavení na Ultra a 150km a 4x, jen jsem vypnul SSAO a antialiasing dal na 2.

Ale asi už teď lze říct, že to bude pro BOSko velmi dobře použitelné. Prubnu to důkladněji, jak se dostanu k doinstalování a ponastavování gamesky a tak dál. O víkendu snad nainstaluju i DCS.

Tak jsem ještě dal online polet na Rytířích. Nic jsem netrefil, po ničem ani nestřílel, jsem zas z toho vyjukanej jak panic. Ale FPS se držely mezi 120 až 150. Pohled do oblohy zlehka přes 200. Na serveru bylo cca 35 lidí. Pár lítadel jsem potkal jak při pojíždění tak ve vzduchu. BOSko bylo plynulé, nezaznamenal jsem žádné záškuby ani lagování. Takže fajn, vypadá to jako kombinace poněkud líp než ta i7 7700K + GTX 1070. Zatím tedy jen takhle pocitově. Je ale třeba říct, že ta i7 by tohle zvládla taky a taky by to byl prima polet. Jestli to točí 100 FPS nebo 120 FPS, to už je celkem luxusní problém.
 
Rumcajs
Nainstaloval jsem DCS. No a zde jsou pocity smíšené. Jako běží to. Ale zatím se mi nepovedlo najít nastavení, kde by to sem tam neškublo. Samotné FPS jsou slušné. Ale ..
Mám 2K displej a zvolil jsem předvolbu střední nastavení grafiky. Pustil jsem Doru na mapu Kavkazu tu rychlou misi "Volný let". FPS se drží od 110 do 190 podle toho, kde zrovna jsem a kam zírám. Zkoušel jsem různě přepínat nastavení Radeonu i DCS, ale prostě sem tam to škubne. Některé nastavení byly horší, jiné lepší. Lepší je, když vypnu "Celá obrazovka". Ostatní nastavení asi nemají takový vliv. Laborování s velikostí načítané oblasti taky nic neřešilo. RAMky to má dost, je tam 32GB. Disk je jen jeden a je to NVMe SSD.
... po nějakém gůglení (DCS fakt moc nelítám). Nastavil jsem procesorovou afinitu na první dvě jádra a je po cukání. Zdá se, že DCS pak běží úplně hladce. FPS se nezměnily. To je tedy ale skoro romantická zápletka.

Dobře, tak další postřehy s BOSkem. Mám (zatím) G-Sync monitor, ale teď tedy AMD kartu. Tedy G-Sync to nevyužije, a FreeSync to s tímhle monitorem neumí. Tak jsem zkusil v BOSku zapnout "Target FPS" a dal tam 120, na který jsem taky nastavil monitor. No a to je fajn, drží to skálopevných 120 FPS, je to úplně plynulé, nezaznamenal jsem žádný problém ať jsem s tím dělal, co jsem dělal. navíc využití GPU se drželo v tomto režimu mezi 50% a 80%, tedy to bylo s rezervou. BOSko má za 1, skutečně hezký zážitek na Ultra nastavení a maximalizované dohlednosti.

Pak mám tedy ještě jednu nepříjemnost. Skutečně. AMD dělá solidní HW, ale SW prostě ne. Ten ovládací panel k Radeonu je zoufalství. Ne snad, že by to bylo nepřehledné či neuchopitelné, ale ono to prostě dost často ztuhne a nedá se to ani zavřít. Přestartovat nebo odlogovat nebo asi shodit v task manageru. No to je fakt ostuda. To bych snad zakázal ze zákona. Asi je předpoklad, že to během dalších iterací nějak opravěj, ale fakt k tomu nemám slov. To je jako by se člověk nostalgicky vracel do devadesátých let, kdy bylo běžné, že SW mrznul a muselo se rebootovat. Naštěstí to není nic, co by člověk potřeboval denně.
Dál pak mají ten overlay, kde umí ukazovat FPS a další parametry jako teploty, RAM, CPU ... Fajn, to je užitečné, ale pod DCS mi chodilo vše, jen ne FPS. FPS to prostě neukázalo, asi si to myslelo, že DCS není hra a tedy nemá FPS. Naštěstí má DCS vlastní měřák.

Zatím tedy závěr je, že se mi všechny problémy podařilo vyřešit. Vlastně problém skutečněj je jen jeden, a to že DCS nezvládá samo od sebe tyhle procáky a musí se mu pomoct nastavením afinity. Ten ovládací panel si snad AMD opraví. Ty gamesky podle očekávání nedokáží využít všechny jádra, vlastně se tomu ani zdaleka nepřibližují. Když se BOSko zamkne na těch 120Hz, zjevně to nevyužije ani GPU (AMD 5700XT). Takže si troufám říct, že zas podle očekávání je 3800X overkill. Čekal jsem to a je to skutečně tak. Troufám si říct, teď již s konkrétní zkušeností, že 3600X odvede úplně stejnou práci. A 3600 (bez X) bude možná o pár FPS pozadu, ale pravděpodobně ten rozdíl nebude lidskými smysly postřehnutelný. Sice jsem si pořídil desku s chipsetem X570, ale i to je rozmařilost. PCIe 4 je v současné době nevyužitelné. Deska s PCIe 3, to je třeba s X470, bude výkonově neodlišitelná. Identický zážitek se tak dá pořídit o poznání levněji. Procák může být za 5300CZK a MB kolem 3000 CZK.

Ještě jedna taková, v rámci hledání problému s DCS jsem zvednul RAMku z 16GB na 32GB. Říkal jsem si, že třeba s víc fyzické RAM si nakešuje víc dat. No a samotné zvednutí RAM nezměnilo nic.
 
petsild
Přátele s Ryzeny používají pro hladší létání DCS vlastní AMD utilitu, v které přepnou CPU na Herní režim.
Sám mám nejlepší výsledky v DCS při affinity, pouze čtyři fyzická jádra a režim napájení spotřeby v systému Vysoký výkon.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
Aces_Wild
Rumcajs napsal:

Nainstaloval jsem DCS. No a zde jsou pocity smíšené. Jako běží to. Ale zatím se mi nepovedlo najít nastavení, kde by to sem tam neškublo. Samotné FPS jsou slušné. Ale ..
Mám 2K displej a zvolil jsem předvolbu střední nastavení grafiky. Pustil jsem Doru na mapu Kavkazu tu rychlou misi "Volný let". FPS se drží od 110 do 190 podle toho, kde zrovna jsem a kam zírám. Zkoušel jsem různě přepínat nastavení Radeonu i DCS, ale prostě sem tam to škubne. Některé nastavení byly horší, jiné lepší. Lepší je, když vypnu "Celá obrazovka". Ostatní nastavení asi nemají takový vliv. Laborování s velikostí načítané oblasti taky nic neřešilo. RAMky to má dost, je tam 32GB. Disk je jen jeden a je to NVMe SSD.
... po nějakém gůglení (DCS fakt moc nelítám). Nastavil jsem procesorovou afinitu na první dvě jádra a je po cukání. Zdá se, že DCS pak běží úplně hladce. FPS se nezměnily. To je tedy ale skoro romantická zápletka.

DX11 API omezuje použití jader na 2. A to "přelévání" procesu z jádra na jádro dělají Windows. Na ED fóru se doporučovalo Process Lasso (bitsum.com). Když si na svým A10-7850K omezím DCS pouze na 2 jádra, tak asi nepřekvapí, že často drhnu 100%, tedy moje CPU je těsně před kómatem. Úsměv
Předpokládám, že máš ve Windows v řízení spotřeby nastavený profil Ryzen.
Nemám zkušenost, ale v Ryzen Master se údajně dají dělat nějaké ty profily a povypínat jádra. Další možností je Anti-Lag (amd.com) fičura, v ovládacím panelu Radeon > Hraní > Globální nastavení, klávesová zkratka ALT+L. Funguje v DX11 a DX9 (zatím pouze řada 5700).
i.imgur.com/PuldHKI.png

Dobře, tak další postřehy s BOSkem. Mám (zatím) G-Sync monitor, ale teď tedy AMD kartu. Tedy G-Sync to nevyužije, a FreeSync to s tímhle monitorem neumí. Tak jsem zkusil v BOSku zapnout "Target FPS" a dal tam 120, na který jsem taky nastavil monitor. No a to je fajn, drží to skálopevných 120 FPS, je to úplně plynulé, nezaznamenal jsem žádný problém ať jsem s tím dělal, co jsem dělal. navíc využití GPU se drželo v tomto režimu mezi 50% a 80%, tedy to bylo s rezervou. BOSko má za 1, skutečně hezký zážitek na Ultra nastavení a maximalizované dohlednosti.

Pokud bys chtěl omezit FPS globálně, dá se i přes FRTC, ovládací panel Radeon > Hraní > Globální nastavení nebo ALT+R a zvolit z overlay.
Přes CRU (monitortests.com) se dá mj. rozběhnout FreeSync na některých neFreeSync monitorech, ale bude to asi malinko alchymie, tedy s rizikem. Úsměv Další možností je zapnutí Enhanced Sync (Rozšířená synchronizace) v ovládacím panelu Radeon (Hraní > Globální nastavení):
i.imgur.com/faWmkY7.png

Pak mám tedy ještě jednu nepříjemnost. Skutečně. AMD dělá solidní HW, ale SW prostě ne. Ten ovládací panel k Radeonu je zoufalství. Ne snad, že by to bylo nepřehledné či neuchopitelné, ale ono to prostě dost často ztuhne a nedá se to ani zavřít. Přestartovat nebo odlogovat nebo asi shodit v task manageru. No to je fakt ostuda. To bych snad zakázal ze zákona. Asi je předpoklad, že to během dalších iterací nějak opravěj, ale fakt k tomu nemám slov. To je jako by se člověk nostalgicky vracel do devadesátých let, kdy bylo běžné, že SW mrznul a muselo se rebootovat. Naštěstí to není nic, co by člověk potřeboval denně.
Dál pak mají ten overlay, kde umí ukazovat FPS a další parametry jako teploty, RAM, CPU ... Fajn, to je užitečné, ale pod DCS mi chodilo vše, jen ne FPS. FPS to prostě neukázalo, asi si to myslelo, že DCS není hra a tedy nemá FPS. Naštěstí má DCS vlastní měřák.

Používám aktuální verzi ovladačů 19.9.2 a ovládací panel Radeon i overlay jsou naprosto plynulé. Vlastně, tím cukáním, trháním, škubáním a jinými sado technikami už celkem dost verzí ovladačů netrpím.
Ten měřák FPS mi taky zlobí, resp. nechce se mu občas ukázat v DCS (někdy pomůže ALT+ENTER, jindy spustit jiný titul a následně se "chytne" i v DCS). V ostatních titulech funguje, ale stejně upřednostňuji Afterburner.

Troufám si říct, teď již s konkrétní zkušeností, že 3600X odvede úplně stejnou práci. A 3600 (bez X) bude možná o pár FPS pozadu, ale pravděpodobně ten rozdíl nebude lidskými smysly postřehnutelný. Sice jsem si pořídil desku s chipsetem X570, ale i to je rozmařilost. PCIe 4 je v současné době nevyužitelné. Deska s PCIe 3, to je třeba s X470, bude výkonově neodlišitelná. Identický zážitek se tak dá pořídit o poznání levněji. Procák může být za 5300CZK a MB kolem 3000 CZK.

Přesně tak. Dokud nebude Vulkan/DX12, víc jader DCS/BoX nativně neupotřebí.
Mimochodem, MSI nabízí předělávky B450, desky mají označení MAX (např. B450 Tomahawk MAX (czc.cz)) a jsou nachystané pro Ryzeny řady 3000. K tomu pořiďte Ryzen 3600, 16GB RAM a jsme na nějakých cca 11 tisících. Velmi dobrý poměr cena/výkon.
K PCIe4: Samsung Brings Innovative Software Innovation to PCIe Gen4 SSDs (guru3d.com), pro někoho dříve či později must-have. Úsměv


Každopádně, ať slouží! Mrknutí
 
Rumcajs
Díky Eso. Co se týká afinity, tak ... jsem na to před časem dělal známému prográmek, chtěl startovat nějaký proces, ke kterému neměl zdrojáky, s nastavením afinity. No a vyšla ta utilitka na několik řádků programu. Skutečně snad do 10. Tak to by mě zajímalo, co složitého na tom je, aby to kucí od DCS nemohli mít sami od sebe. ... No nic, laso ani jiné utility instalovat nebudu, DCS lítám svátečně, při mé frekvenci si vystačím s manuálním nastavením.

Ten antilag jsem zatím nezkoušel, jsem to zaznamenal, ale zatím nestudoval, díky.

Monitor si pořídím nějaký freesync, ale rád bych, aby byl 4K a alespoň 120Hz. Takže asi ještě chvilku vydržím. Nakonec BOSko na těch zamklých 120Hz nemá chybu.

PCIe 4 a NVMe SSD - přeci úzké hrdlo není sběrnice. Při typickém použití, to je náhodné čtení a zápis malých bloků, spadne přenos kteréhokoli super hyper PCIe 4 SSD z 5 000 MB/s na 50 MB/s (jo, přenos fakt spadne na 1% maxima). Při normálním užívání člověk skoro nemá šanci postřehnout, jestli má SSD na SATA kšandě, nebo jestli je to nějaká ta nová PCIe 4 obluda.

Tak Ď, jdu omrknout tu volbu anti-lag.
 
magot
Rumcajs napsal:

Nainstaloval jsem DCS. No a zde jsou pocity smíšené. Jako běží to. Ale zatím se mi nepovedlo najít nastavení, kde by to sem tam neškublo. Samotné FPS jsou slušné. Ale ..
Mám 2K displej a zvolil jsem předvolbu střední nastavení grafiky. Pustil jsem Doru na mapu Kavkazu tu rychlou misi "Volný let". FPS se drží od 110 do 190 podle toho, kde zrovna jsem a kam zírám. Zkoušel jsem různě přepínat nastavení Radeonu i DCS, ale prostě sem tam to škubne. Některé nastavení byly horší, jiné lepší. Lepší je, když vypnu "Celá obrazovka". Ostatní nastavení asi nemají takový vliv. Laborování s velikostí načítané oblasti taky nic neřešilo. RAMky to má dost, je tam 32GB. Disk je jen jeden a je to NVMe SSD.
... po nějakém gůglení (DCS fakt moc nelítám). Nastavil jsem procesorovou afinitu na první dvě jádra a je po cukání. Zdá se, že DCS pak běží úplně hladce. FPS se nezměnily. To je tedy ale skoro romantická zápletka.

Dobře, tak další postřehy s BOSkem. Mám (zatím) G-Sync monitor, ale teď tedy AMD kartu. Tedy G-Sync to nevyužije, a FreeSync to s tímhle monitorem neumí. Tak jsem zkusil v BOSku zapnout "Target FPS" a dal tam 120, na který jsem taky nastavil monitor. No a to je fajn, drží to skálopevných 120 FPS, je to úplně plynulé, nezaznamenal jsem žádný problém ať jsem s tím dělal, co jsem dělal. navíc využití GPU se drželo v tomto režimu mezi 50% a 80%, tedy to bylo s rezervou. BOSko má za 1, skutečně hezký zážitek na Ultra nastavení a maximalizované dohlednosti.

Pak mám tedy ještě jednu nepříjemnost. Skutečně. AMD dělá solidní HW, ale SW prostě ne. Ten ovládací panel k Radeonu je zoufalství. Ne snad, že by to bylo nepřehledné či neuchopitelné, ale ono to prostě dost často ztuhne a nedá se to ani zavřít. Přestartovat nebo odlogovat nebo asi shodit v task manageru. No to je fakt ostuda. To bych snad zakázal ze zákona. Asi je předpoklad, že to během dalších iterací nějak opravěj, ale fakt k tomu nemám slov. To je jako by se člověk nostalgicky vracel do devadesátých let, kdy bylo běžné, že SW mrznul a muselo se rebootovat. Naštěstí to není nic, co by člověk potřeboval denně.
Dál pak mají ten overlay, kde umí ukazovat FPS a další parametry jako teploty, RAM, CPU ... Fajn, to je užitečné, ale pod DCS mi chodilo vše, jen ne FPS. FPS to prostě neukázalo, asi si to myslelo, že DCS není hra a tedy nemá FPS. Naštěstí má DCS vlastní měřák.

Zatím tedy závěr je, že se mi všechny problémy podařilo vyřešit. Vlastně problém skutečněj je jen jeden, a to že DCS nezvládá samo od sebe tyhle procáky a musí se mu pomoct nastavením afinity. Ten ovládací panel si snad AMD opraví. Ty gamesky podle očekávání nedokáží využít všechny jádra, vlastně se tomu ani zdaleka nepřibližují. Když se BOSko zamkne na těch 120Hz, zjevně to nevyužije ani GPU (AMD 5700XT). Takže si troufám říct, že zas podle očekávání je 3800X overkill. Čekal jsem to a je to skutečně tak. Troufám si říct, teď již s konkrétní zkušeností, že 3600X odvede úplně stejnou práci. A 3600 (bez X) bude možná o pár FPS pozadu, ale pravděpodobně ten rozdíl nebude lidskými smysly postřehnutelný. Sice jsem si pořídil desku s chipsetem X570, ale i to je rozmařilost. PCIe 4 je v současné době nevyužitelné. Deska s PCIe 3, to je třeba s X470, bude výkonově neodlišitelná. Identický zážitek se tak dá pořídit o poznání levněji. Procák může být za 5300CZK a MB kolem 3000 CZK.

Ještě jedna taková, v rámci hledání problému s DCS jsem zvednul RAMku z 16GB na 32GB. Říkal jsem si, že třeba s víc fyzické RAM si nakešuje víc dat. No a samotné zvednutí RAM nezměnilo nic.

V DCS na amd mi to občasné škubnutí dělalo nedostatečně rychlé nahrání velmi vzdálené textury mapy. (Při nastavení max dohlednosti - high/ ultra)
Myslím že když si zmenšíš maximální dohlednost že ti to už dělat nebude. Aspoň si ověříš že je to tímhle ..
Pak by to asi chtělo kouknout jestli ramky a ssd pracují tak jak mají. Jinak výkon máš zřejmě velmi solidní.
 
Rumcajs
Už se ukázalo, že poškubávání v DCS řeší nastavení afinity procesoru. Ještě to večer zkusím na delším testu, ale zatím se zdá, že poškubávání nesouvisí s herními nastaveními a že to je čistě věc nějaké neshody procesoru, windows a DCS.
RAMky a SSD fungují normálně. Jiné testy a softíky jedou normálně, dokonce to BOSko, které mě zajímalo především, na tom běží luxusně. Nejsem cílová skupina pro DCS, sice to mám, ale vlastně jsem to chtěl jen kvůli DCS WW2 a to je stále ještě poněkud nedodělaný produkt, jestli je tedy vůbec šance na to, že by se to blížilo simulaci nějaké WW2 akce. Jistě si ale můžeme udělat tématický večer Išáček versus Dořička.
Ještě bych se měl dokopat k přeměření tý i7 7700K, abych měl čísla a nejen pocity.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,816,933 návštěv