April 18 2024 17:32:09
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 10

· Piloti on-line: 1
ATA_Paul

· Registrovaní piloti: 2,744
· Nejnovější pilot: AlecSalinas
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Radeon RX 570
Zifi
1stCL_Fucida napsal:

Afterburner psal 3,5GB+, ale v podstatě bez ohledu na detaily to lezlo takhle nahoru. Ty dropy nastávaly v situaci, kdy FPS se zobrazovalo vysoké, rap dostatečně vysoké, tedy k 50 FPS, ale reálně jsem mohl mohl frejmy počítat na prstech.

Když přišly droby, tak tam vyletěl graf snad latence či co to bylo. Nejsem u lítacího PC, abych na ně teď mrknul :-/


Pokud ti to přelezlo3,5 GB a najelo na dalších 500 MB, tak je to na 90% problém těch pomalých 500 MB. Zajímalo by mě kolik VRAM BOS žere ve FULL HD na GTX 970
 
1stCL_Fucida
Magote, úplně nejhorší počasí není takový problém, to má hodně omezenou dohlednost. Průser je to druhé nejhorší pod mraky.

Jinak u tebe 60+ předpokládám na FHD, ne na QHD?

Jop Zifi, to si uvědomuju...
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
CSL1_Talbot
Ja uz BOSko ani nehravam,vela letadiel,dym na zemi a pravdaze mraky,FPS okolo 60-70,ale pocitovo tak 10,neviem kde je chyba.
[img]http://www.ulozisko.sk/obrazky/700632/sigpic3393_11.gif[/img] is not a valid Image.
 
Rumcajs
Tak jsem udělal dalších pár testů v BOSku.

1) Vypnul jsem HDR u tý RX 570. FPS vyskočilo cca o 16% nahoru. Tedy z 50 u země na 58. Podobně ve výšce.
2) U GTX 1070 jsem s vypnutým HDR zaznamenal také zvýšený výkon. Neměřil jsem to, ale bude to víc jak 10%.
3) Zkusil jsem ten svůj scénář na GTX 1070 a chvíli jsem lítal a bojoval a sundaval Miginy. Karta se vyšplhala na 2.8GB.

Dál jsem si vzpomněl, že když jsem měnil svůj stroječek a odcházel z GTX 970, že jsem byl nadšený z novýho stroje a že nárůst FPS z tý 970 na 1070 byl mnohem víc, než bych čekal. Že jsem vlastně s plynulostí zejména u země válčil a že to podle Fučiho popisu bylo asi to samé. Dával jsem to do souvislosti s celkově novější platformou, ale po dnešku je mi jasné, že problém byla ta GTX 970.

Stále tedy platí, že RX 570 je víc než plnotučné řešení pro 1080p a dost solidní řešení pro 1440p. Na 1440p to stačí, těch 50 - 60 FPS u země je plynulých - není zde ten rozpor FPS a dojmu jako u GTX 970.
 
magot
1stCL_Fucida napsal:

Magote, úplně nejhorší počasí není takový problém, to má hodně omezenou dohlednost. Průser je to druhé nejhorší pod mraky.

Jinak u tebe 60+ předpokládám na FHD, ne na QHD?

U mě FHD.

Spíš by stálo za to, kdyby ještě další někdo změřil FPS online v průletu flakama ..
 
Zifi
Magote myslím, že taky nejdeš na FHD
 
Zifi
RX 570 a GTX 970 by měli být srovnatelné karty. Možná by stálo za to vyzkoušet nějaké archaické ovladače na tu 970. Třeba tam ještě nebudou implementované kurvítka Nvidie
 
RH_Killer
Fuči je to nějaký podivný. Turbo má 960 4GB a QHD sice propady FPS má, ale tak na 45-50. Vůbec s ní nemá problémy. Neškube mu nic. Nastavení má High, Complex, 4x, Blurred, Normal, Off, Full, 4,1. Nahoře jen Sharpen. Já na 1060 6GB mám Ultra a jsem úplně v pohodě na 80-120 FPS. Ještě jedna věc. Turbo neaktualizuje ovladače.
Upravil/a RH_Killer dne 11-03-2018 19:47
 
Zifi
to by stále ukazovalo na přetečení těch 3,5 GB. Není na tom nic divného. Mě se taky dříve VRAM u 970 nedostalo přes 3,5 i když by mělo. Prostě se to zastavilo a víc ani prd. Protože to podle mě bylo zakázané v ovladačích. Zrušili to aby ty karty pro nás byly nepoužitelné
 
Rumcajs
Tak byl jsem teď online na Expertu a RAMka se vyšplhala na 3.2GB. Ale byla to jednoduchoučká mise a viděl jsem jen Befka, Šturmase a asi Miginu. Je možné, že při složitějším scénáři se to vyšplhá i dál. Taky zkuste, jak moc žerou ty vaše nádherné skiny. Já nemám nahrané žádné custom skiny, takže je možný, že měření s těma vašima stovkama nahraných skinů bude vypadat jinak.
 
CSL1_Talbot
No ja osobne urcite nemam problem s pretecenou ramkou,ten problem musi byt inde
[img]http://www.ulozisko.sk/obrazky/700632/sigpic3393_11.gif[/img] is not a valid Image.
 
Zifi
A jakou máš kartu? Kolik ti žere VRAM?
 
1stCL_Fucida
No na 1200p jsem ten problém nepozoroval (nebo si to nepamatuju, což ale není pravděpodobné Úsměv), ale v 1440p je to prostě nahovno. Kritické je to ale jen v kombinaci s tím nejvíce náročným počasím. Když je jasno, nebo takové to sem tam obláček, tak je to v klidu. Když je velehnusně, tak je to sice špatný, ale aspoň dokážu letadlo řídit ven z boje.

Právě proto bych rád vyzkoušel nějakou kartu s plnohodnotnou 4 GB pamětí.

Jinak ještě poznámka ke kartám obecně: Asi tři týdny zpátky jsem se ptal, jaká je reálná dostupnost GTX 1080 a bylo mi řečeno, že když ji "teď" objednám, tak mi ji doručí pravděpodobně za 2,5 měsíce +/- 14 dní (dali mi i konkrétní datum, které by dle jejich zkušeností mělo odpovídat, ale tím +/- se kryjí). Tedy není to tak, že by ty karty byly pro normálního smrtelníka nedostupné, jen je tam prostě pořadník a fronta.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Fishbed64
Zifi napsal:

RX 570 a GTX 970 by měli být srovnatelné karty. Možná by stálo za to vyzkoušet nějaké archaické ovladače na tu 970. Třeba tam ještě nebudou implementované kurvítka Nvidie


Jasny Nvidia u karty ktera byla diky ty pameti totalni PR katastrofa(v USA soud atd)bude ted jeste kurvit zamerne ovladace,tak to dava smysl...(-:na neco takoviho by online komunita prisla behem par dni.
 
Fishbed64
1stCL_Fucida napsal:

No na 1200p jsem ten problém nepozoroval (nebo si to nepamatuju, což ale není pravděpodobné Úsměv), ale v 1440p je to prostě nahovno. Kritické je to ale jen v kombinaci s tím nejvíce náročným počasím. Když je jasno, nebo takové to sem tam obláček, tak je to v klidu. Když je velehnusně, tak je to sice špatný, ale aspoň dokážu letadlo řídit ven z boje.

Právě proto bych rád vyzkoušel nějakou kartu s plnohodnotnou 4 GB pamětí.

Jinak ještě poznámka ke kartám obecně: Asi tři týdny zpátky jsem se ptal, jaká je reálná dostupnost GTX 1080 a bylo mi řečeno, že když ji "teď" objednám, tak mi ji doručí pravděpodobně za 2,5 měsíce +/- 14 dní (dali mi i konkrétní datum, které by dle jejich zkušeností mělo odpovídat, ale tím +/- se kryjí). Tedy není to tak, že by ty karty byly pro normálního smrtelníka nedostupné, jen je tam prostě pořadník a fronta.


To k ty dostupnosti,je prece uplne jedno jak jsou ty karty dostupny kdyz jsou za naprosto nesmyslny ceny,asi nikdo normalni neda 25000kc za gtx1080ku kdyz ta karta stala 15000kc.
 
1stCL_Fucida
Zoufalý virtuální pilot ale není normální Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
RH_Killer
Sem marně minulej rok čekal, že bude něco levnější a nakonec koupil 1060 za nějakejch 8500,- Včera jsem se mrknul a ona za 11500,-! To je jako mazec teď.
 
magot
Zifi napsal:

Magote myslím, že taky nejdeš na FHD


Jedu na 1920 x 1200.
 
Zifi
Však ano
 
Zifi
Fishbed64 napsal:

Zifi napsal:

RX 570 a GTX 970 by měli být srovnatelné karty. Možná by stálo za to vyzkoušet nějaké archaické ovladače na tu 970. Třeba tam ještě nebudou implementované kurvítka Nvidie


Jasny Nvidia u karty ktera byla diky ty pameti totalni PR katastrofa(v USA soud atd)bude ted jeste kurvit zamerne ovladace,tak to dava smysl...(-:na neco takoviho by online komunita prisla behem par dni.


Úplně mě nebaví psát dokola to samé. Tím kurvítkem myslím, přetečení paměti za 3,5. Dřív to nebylo možné ovladače to u této karty nedovolily. nVidia podobné věci dělala u GTX 780 atd.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,716,893 návštěv