May 02 2024 13:45:52
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 8

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Intelovská CPU
Aces_Wild
To ale není ovladač pro CPU, ale plán řízení spotřeby pro Ryzen a ten je už od nějaké verze součástí ovladačů pro chipset.
 
petsild
Zatím jsem vyčetl... že nejhorší výsledek byl změřen na serverové aplikaci pro Intel -23% ztráty výkonu.
Pokud se prokáže stejná chyba na AMD procesorech, bude pokles po aplikaci patche až 51% a to bude hodně znát.
Ohrožený jsme všichni ty herní servery přeci fungují na nějakém cpučku.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
Paulus
První odhady byly příliš opatrné. Počítače kvůli chybě zpomalí až o polovinu

https://www.novin...ovinu.html
základna Loc: 49°43'52.703"N, 16°26'5.3"E
 
Aces_Wild
Tak těm dírám dali už jména: Úsměv
Meltdown - Intel
Spectre - AMD, ARM

Project ZERO

Opravy od MS

Ukázka:
YouTube Video


 
AJaromir
Tak mě napadá, mám celý PC v 1/3 záruky... Možná bych mohl kontaktovat přímo Intel, že chci uplatnit záruku, ať mi pošlou nový, opravený CPU.
 
magot
To budeš potřebovat deset nejlepších právníků odsud až po skalisté hory.

Na druhou stranu se teď AMD a Intel budou předhánět ve vypuštění nového procesoru kterej bude košér.
Bude zřejmě vhodné teď s nákupem počkat Oldo!
Upravil/a magot dne 04-01-2018 16:24
 
AJaromir
No, hele, u spousty firem je to naprosto běžný krok. Třeba kauza dieselgate. Spousta firem taky nabízí při objevení nějaké HW chyby její opravu zdarma. Třeba nedávná kauza s nebezpečnými přívodními napájecími kabely od spotřebičů HP. Nebo jak jsem při problémech s G940 dostal druhý zdarma, tak jsem měl pak 3 za cenu jednoho, všechny 3 jsem prodal Šklebící se

Edit: ještě jeden dotaz. Týká se to jenom virtualizace? Protože já mám v UEFI (a dříve v BIOSu) virtualizaci zakázanou. Tak nevím, jestli něco vůbec pocítím. No nic, jdu se začíst do odborné literatury. Už jsem ji mnoho let nepotřeboval. Šklebící se

Edit2: tak si systém už nainstaloval kb4056892 a restartoval se. De se testovat. Ale myslím si, že nic nepocítím. Úsměv
Upravil/a AJaromir dne 04-01-2018 14:49
 
Rumcajs
Zda je virtualizace zapnutá v BIOSu či ne, to je jedno. Zapíná se tím HW podpora pro virtualizaci. Tu podporu využiješ, jen když nějaký virtuál skutečně provozuješ.

Jak moc to pocítíme, to je zatím nevíme. Těch informací se na nás hrne spousta a jsou dost rozporuplné. Bude trvat nějaký čas, než se to ustálí. Nakonec nebude trvat až tak dlouho, a bude patch na tuhle díru. Jo a dokud nebude finální patch, nebude lze ani přesně odhadnout dopad.

Co se týká nároků na případné reklamace, tak vůči nám, zákazníkům, asi nikdy nevystupuje Intel přímo. Procáky či celé PCčka kupujeme od obchodníků. Zodpovědnost vůči zákazníkovi má prodejce, ne jeho dodavatel. Tedy reklamace by se uplatňovala na obchodníkovi a ten pak na Intelu. Dá se čekat, že tohle bude mít právní dohru a že to bude asi velká rána. Zejména v USA si umím představit proces století. U nás bych věřil, že to třeba někdo dostrká k nějaké plošné slevě. Že bychom v EU dotlačili Intel k výměně za nové CPU bez této chyby, tomu bych nevěřil. Nakonec to ani není možné, protože značná část těch CPU už se ani nevyrábí. Taky kdo má po záruce, má po pussy.

edit: patch https://www.catal...=KB4056892
 
AJaromir
Tak já mám nejvýkonnější skylake na trhu. v Prosinci 2016 koupený, se zárukou na 3 roky. Ale toto bolítko se bude týkat celého virtuálního světa. Hlavně těch prasoserverů díky kterým funguje celý internet. Zrovna včera jsem se díval na pilotní tříhodinový film k Battlestar Galactica. Toto mi něco připomíná.
 
Rumcajs
Jestli je to ten patch, tak se v BOSku ani CloDu nic zásadního nekoná. FPS stále vysoko nad 100.
 
AJaromir
Jestli jsem to pochopil, tak tento patch chrání před Meltdown. Ale zalátat díru pro Spectre prý zabere o dost více času. A jinak prý zneužít těchto děr je i tak celkem těžké. V článcích to popistují jako trefit se torpédem do šachty, která zničí hvězdu smrti.
 
SepiaX
Nevím jestli to embargo na bližší info není liché páč tady je vše hezky popsáno (zajímavé je datum kdy na to upozornili výrobce):
https://googlepro...-side.html
Má-li problém řešení nemá cenu se trápit, nemá-li řešení trápení je zbytečné.
 
clone9cz
Hezké, jak mně HW nezajímá, tak koukám, že by měl zajímat virtualizátory a převaděče user licencí na PVU.
 
http://www.wwii-illusion.net
310_cibule
Nejzábavnější na tom je, že Intel o té díře věděl už od léta a jeho CEO se pro jistotu zbavil svých akcií :-)

http://www.busine...law-2018-1
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
AJaromir
Tak přece si nepokazí příjmy z prodeje.
 
Aces_Wild
Zdá se, že Spectre se dá 100% vyřešit pouze redesignem procesoru...

Researchers Discover Two Major Flaws in the World’s Computers

There is no easy fix for Spectre, which could require redesigning the processors, according to researchers. As for Meltdown, the software patch needed to fix the issue could slow down computers by as much as 30 percent — an ugly situation for people used to fast downloads from their favorite online services.



i.imgur.com/fWeCSVC.png


YouTube Video


 
magot
Nádhera, všechny prociky půjdou do koše, pokud to je pravda s tím Spectre. Úsměv
V tom případě se už těším na Ryzen 3.
Upravil/a magot dne 04-01-2018 16:56
 
Aces_Wild
magot napsal:

Nádhera, všechny prociky půjdou do koše Úsměv

An Update on AMD Processor Security

i.imgur.com/0OncH9F.png


Edit: Linus Torvalds celkem výstižně směrem k Intelu:
i.imgur.com/JNlS2ZF.png
Upravil/a Aces_Wild dne 04-01-2018 17:01
 
1stCL_Novotny
Do koše?? Jen samé kecy! Šklebící se Šklebící se Šklebící se
 
Rumcajs
Na CNN to říkají docela otevřeně v jazyku srozumitelném obecnému lidu.

http://money.cnn....index.html

Dvě chyby. Jedna se dá záplatovat softem, druhá úplně pouze hardwarem. Sice to pak změkčí tím, že není nezbytně nutné vyměnit vše na světě, ale reálný dopad na celý svět to jistě bude mít.

Na hraní je to asi víceméně jedno. Ale možná by to chtělo mít třeba na internetové bankovnictví a citlivé věci vyčleněné PC na AMD.

edit: Přečtete si stanovisko Mozzily - to je producenta prohlížeče Firefox

https://blog.mozi...ng-attack/

Říkají, že
Our internal experiments confirm that it is possible to use similar techniques from Web content to read private information between different origins
.

No a to znamená, že potvrzují možnost napadení z prohlížeče. Tedy dost možná pouhým brouzdáním po netu. Což je víc jak nepříjemné, snad na to najdou fix na straně prohlížečů.
Upravil/a Rumcajs dne 04-01-2018 17:20
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,801,882 návštěv