March 29 2024 12:30:46
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
CH plynovka
310_cibule
Zničehonic mi přestala v BoX fungovat plynovka CH Throttle (no, vlastně asi nejen v BoX).

Problém je zjevně v CH manager (používal jsem poslední verzi). Nešly načíst profily, program zamrzal, padal atd. Přeinstalace nepomohla. Tak jsem ho zrušil a nechal plynovku běžet s ovladači, co jsou ve W 10. Funguje to, ale 1) musím znovu celou plynovku namapovat přímo v BoX a 2) a to je důležitější, nemohu na ní mapovat vlastní funkce třeba veledůležitý Shift, jehož pomocí jsem zdvojnásoboval tlačítka na joysticku.

Má s tím někdo zkušenosti neřku-li zná někdo řešení? Popřípadě neexistuje nějaký externí prográmek, který by uměl mapovat perifére nezávisle (kdysi jsem něco takového měl, ale nemohu to najít)?
Upravil/a 310_cibule dne 26-11-2017 22:42
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Hoper
nehledal bych nic jiného, ale ještě se pokusil vyřešit, proč ti nejde ten CH Manager.
Když jsi ho přeinstalovával, tak jsi měl plynovku fyzicky odpojenou ? Mám za to, že to instalace programu (a ovladačů) vyžaduje.
Mně to pod W10 jede. Tedy v tancích. Nic jiného jsem po přeinstalu OS zatím nebyl schopen zkoušet.
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
310_cibule
Měl.

Na webu jsem našel, že podobnou zkušenost má víc lidí (CH manager šlape v pohodě, u mě několik let, a pak najednou přestane). Jenže jsem nikde nenašel, co s tím.
Upravil/a 310_cibule dne 27-11-2017 08:05
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Rumcajs
Cibule, asi to bude nějaká magie mezi M$ a USB. Ono obojí je víc než magické, takže asi není čemu se divit. Ale, našel jsem pár úspěšných postupů.

1) Odinstalace CH Manageru a kompletní manuální čistka Windows a registrů od jakýchkoli zbytků. Pak opětovná instalace.

Jo tohle je oser, páčto nikdy nevíš, jestli už jsi fakt na konci.

2) Budu raši citovat.

Found the solution for anybody that has this again.

Open Control Panel -> View devices and printers
Find the CH Products controller of choice and right click on it and select Properties.
Select Hardware tab
Select Properties button near the bottom of the GUI
on the new GUI on the General tab, select the 'Change settings' button
On the GUI that pops up select the driver tab
Select Update Driver
Then select 'Browse my computer for driver'
Then 'Let me pick from a list...'
Then select the CH controller from the options and press next.
You will see it reinstall the controller driver and give you the option to reboot your PC.
Get all of your controller drivers reinstalled this way then reboot.
Enjoy.



Zkusit se to dá.


3) Za sebe pak ještě dodám univerzální řešení většiny problémů s Windows. "Už jsi to zkusil celé přeinstalovat?". Myslím jako přeinstalovat Windows sakumprásk. Jestli máš W10, pak je tam na to dokonce komfortní klik myškou. Se s tím dopředu počítalo, že se Windows přeci časem samovolně rozesírají a tak jasné a logické řešení je, poskytnout uživatelům pohodlnou volbu na reinstalaci. Jak primitivní, ale jak účinné.


Hodně štěstí.


edit:
Pak ještě povím, že abych se vyhnul všem těmhle radostem soužití s Windows, napsal jsem si na to vlastní mapovací softík. Ale je asi jasné, že to není řešení pro každého. Nicméně existuje něco podobného, co je dokonce volně ke stažení. Jmenuje se to UJR jako Universal Joystick Remapper. Pokdu bys měl mapování v hrách přes UJR, bylo by vše vždy mapované na joystick 0, který je vždy v tomto případě vJoy a kdyby se ti porouchalo jakékoli USB zařízení, opravíš vždy jen mapování mezi UJR a tím jedním zařízením, pro hry vše zůstává mapování na to UJR a to se nemění. Nicméně i zde to je řešení s nějakou pracností a získáním drobného know how, které prostě může být překážka. Navíc, a zde nejsem rád, musím říct, že každý další prvek mezi hrou a USB zařízením zvedá latenci. Takže ta přeinstalace Windows nemusí být úplně od věci.
Upravil/a Rumcajs dne 27-11-2017 08:13
 
310_cibule
Rumcajsi, díky. Přeinstalace woken (mám desítky) je pro mě noční můra. Zkusím vyčistit registry (na to je asi nějaký prográmek) a případně UJR.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Rumcajs
Tak jen bacha na to, že samotná instalace UJR povede k tomu, že pak budeš muset všechno přemapovat. Proto píšu, že je třeba získat nějaké malé know how. Zkrátka než to uděláš, buď si jist, že víš, co děláš. Bys mi pak ještě nevyčítal, žes nevěděl.
 
310_cibule
Neboj, na tebe případný neúspěch svedu v každém případě Mrknutí

Mimochodem ve stejné době mi software k tiskárně začal hlásit, že mám povolit oboustrannou komunikaci v nastavení, ale taková možnost tam vůbec není. Takže asi fakt problém s OS.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Rumcajs
Už jsem to psal. Přeinstaluj Windows. Bohužel to nebyl vtip.
 
Hoper
Nebo možná odstraň poslední win aktualizace. Pokud to fungovalo a najednou přestalo.
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
310_cibule
jak se dají odstranit win aktualizace?
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Rumcajs
Ovládací panely->Programy->Programy a funkce->Nainstalované aktualizace.

Obávám se ale, že u Windows 10 to bude víc než kontraproduktivní rada. Totiž většina aktualizací se odinstalovat nedá. Ani tam na tom seznamu nejsou vidět.

Neblbni a přeinstaluj to.
 
Aces_Wild
"Neinfikovala" tě Fall Creators Update (Redstone 3) aktualizace? Neproběhly nějaký ty procenta na úvodní obrazovce s hláškou hlavně mě nevypínej? Než se pustíš do reinstalace, podívej se na aktuálně nainstalované sestavení Windows 10.
WIN klávesa > napiš winver
Pokud okénko ukazuje 1709, máš to tam. V nastavení Windows > Aktualizace a zabezpečení > Obnovení lze přejít na předchozí sestavení Windows.

Edit: Předpokládám, že máš aktuální verzi CH Control Manager (4.55a).
 
Hoper
Pokud má Cibule W10 holé, bez žádných dodatečných softů, které se musí navíc ke všemu nastavovat, tak si instalace může dělat tři za den.
Ale pokud by měl dělat nějaká dodatečná nastavování, tak bych teda raději odebral aktualizace, případně se vrátil o build zpět. K té komplet reinstalaci se tak může klidně dobrat tak či tak, ale asi bych volil cestu menšího odporu. I za cenu, že to v konečném důsledku pak může trvat déle (s komplet reinstalem).
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
petsild
Na 101% je viníkem Fall Creators Update, až příjde Leon určitě napíše jeho zkušenosti.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
310_cibule
Kluci, dík. Postupně vyzkouším všechny rady. Přeinstalaci beru jako poslední možnost. Mám z ní atavistický strach hraničící s panikou.

P.S. Ano, mám aktuální verzi 4.55a, tedy teď už odinstalovanou.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
petsild
Vele důležitý Shift lze nahradit JoyToKey a není třeba nic instalovat funguje ve všech simech.
Případně poradím Úsměv jak se taková důležitá funkce nastavuje.
J2K: http://joytokey.n...n/download
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
Rumcajs
JoyToKey se mi zdá jako již překonané řešení. Proč? Z jejich stránek
JoyToKey may not be able to control certain softwares on Windows Vista or later due to an enhanced security control. If you encounter such cases, please try to launch JoyToKey.exe by opening right-click popup menu and select “Run as administrator”. Alternatively, you can also try “Use XP compatible mode” in the same popup menu.


Proto jsem radil použít UJR, který dělá to samé, ale je to postavené nad podepsaným driverem, který pod Windows 10 normálně funguje bez nutnosti dělat cokoli magického.
 
petsild
Právě UJR už je minulost, dnes frčí lepší UCR, ale k tomu všemu potřebuješ instalovat Vjoy do systému plus vše přemapovat. J2K je nenáročná utilita, který dokáže zázraky ihned bez instalace.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
310_cibule
Jo, tak mám aktualizaci verze 1709. Čili to, o čem psal Ace a petsild.

Akorát mi to nenabízí možnost ji smazat (v seznamu ji ani nevidím) ani vrátit k předchozí verzi (v Obnovení nic takového není), jen Obnovení do továrního nastavení.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Fiks
310_cibule napsal:

Jo, tak mám aktualizaci verze 1709. Čili to, o čem psal Ace a petsild.

Akorát mi to nenabízí možnost ji smazat (v seznamu ji ani nevidím) ani vrátit k předchozí verzi (v Obnovení nic takového není), jen Obnovení do továrního nastavení.



Nastavení/Aktualizace a zabezpečení/Zobrazit historii nainstal. aktualizací/Možnosti obnovení/Vrátit k předchozí verzi Win 10
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,602,451 návštěv