April 20 2024 01:48:36
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Letecká válka na Východě
310_cibule
Tak jsem si při létání BoX říkal, že bych si o tom měl zase něco přečíst.

A protože si už prakticky nic nepamatuji, potřebuji poradit.

Doma jsem našel několik publikací: Kříž proti hvězdě, Křídla proti křídlům, Triumf a tragédie resp. Letecká válka nad Ruskem (do té poslední jsem nahlédl a překlad je tak děsivý, že to snad ani nejde číst).

Všechno už to nepřelouskám. Co z toho byste mi doporučili? Popřípadě něco úplně jiného?
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
CSW_Cassius Chaerea
Pro ty správné uvědomělé piloty.

www.antikvariaty.cz/tmp/books/_copyright_7_252446.jpg
 
310_cibule
No jo, to jsem četl. A taky Bílou růži ze Stalingradu, Stihače o Pokryškinovi, Meresjeva a další.

Ale to jsem tak úplně na mysli neměl :-)
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
LEON
Tohle byla v dětství moje první kniha s WW2 leteckou tématikou Šklebící se
Ale není to přesně BOx tématika Mrknutí

[img]http://www.imgup.cz/images/2017/03/19/Berlin.jpg[/img] is not a valid Image.
http://www.databa...lin-174728
 
https://www.rcfree.eu
Zifi
Triumf a tragédie je naprostý skvost napráskaný daty. Podobných knih v češtině je velmi málo... spíše žádná. Je tam spousta citací z tehdejší taktické příručky a ta není úplně korektní. Je třeba si tohle při čtení uvědomit. Ale pro každého kdo lítá BOX, tak je tato kniha bible. Fanatici LW budou samozřejmě proti
Upravil/a Zifi dne 19-03-2017 12:07
 
1stCL_Werner
Nevím proč by měli být fanatici LW proti. Kdyby to v BoX u rusů lítalo a fungovalo tak, jak to popisují v Triumf a tragedie, tak to za ně nelítá nikdo Šklebící se
1st Czech Lions - Resistance is futile...
 
Zifi
Myslel jsem to tak, že to rozhodně nebude bible pro fanatiky LW.
 
CSW_Cassius Chaerea
Zifi napsal:

Myslel jsem to tak, že to rozhodně nebude bible pro fanatiky LW.
A jak vidíš ona je.

Ale každý správný soudruh ví, že je to goebbelsovký podvrh, jak z nehodnotit naší skvělou sovětskou techniku.
 
Mira
Jo, Sloužím vlasti to je klenot..
Mám doma ,pěkně zažloutlá úzká brožura, rok vydání 1953 cena 86Kčs. Tak si říkám, že to na tu dobu musely být celkem velké peníze..
Dále jsem nalezl :
Nikolaj Skomorochov - Stíhač žije bojem
Georgij Zacharov - Já, stíhač
a klasika od Pokryškina - Křídla v boji
 
606_Tclaw
Kříž proti hvězdě, pokud si správně pamatuju, jsem odložil kvůli zmatku v označování typů letadel. Jestli to je překladem nevím, ale opravdu mě to po pár stránkách odradilo.
 
magot
606_Tclaw napsal:

Kříž proti hvězdě, pokud si správně pamatuju, jsem odložil kvůli zmatku v označování typů letadel. Jestli to je překladem nevím, ale opravdu mě to po pár stránkách odradilo.

ale jinak je to dobrá kniha. Ale pár těch chyb tam je ..
 
1stCL_Punkey
Křídla proti křídlům, tam je o BoX tuším všeho všudy tak 5 stran.....
 
310_cibule
1stCL_Punkey napsal:

Křídla proti křídlům, tam je o BoX tuším všeho všudy tak 5 stran.....


No jo, máš recht. Koukal jsem jen na hřbet a nějak jsem si vsugeroval, že je to o Rusku. Není.
Upravil/a 310_cibule dne 19-03-2017 23:38
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
606_Druindin
Sem právě dneska dočetl Kříž proti hvězdě a když to člověk bere s rezervou a s tím, že překladatel tam ty autorovy zmatiny v označování strojů občas trochu zkoriguje se to přečíst dá. Jsou ale určitě lepší knížky než tahle Úsměv
 
1stCL_Werner
Jinak Bergströmova Stalingrad - bitva ve vzduchu: leden 1942 - leden 1943 je skvělá knížka.
1st Czech Lions - Resistance is futile...
 
310_cibule
Mám od Bergströma Barbarossa - bitva ve vzduchu: červenec - prosinec 1941. Také není špatná, ale tuhle neznám. Mrknu se po ní.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
CSW_3IAP_Wolf
Od napsal celkem 5 dílů,ale u nás vydali pouze tyto dva.To je škoda.Smutný
 
Paulus
Proč Stalin souhlasil s americkou základnou na půdě SSSR?
https://www.armyw...-internetu
základna Loc: 49°43'52.703"N, 16°26'5.3"E
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

34,727,684 návštěv