April 25 2024 05:35:16
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Warthunder - ovládání
rudidlo
Zdravím pánové,

potřeboval bych trochu poradit s nastavením ovládání pro WT - trimming a rozhlížení.

Trimming
Když jsem létal IL2, nastavil jsem si trimování výškovky na kolečko myši. Protože se požadavky na trim mění, měl jsem ve Šturmoviku nastavenu klávesu na reset trimu. Resetovat trim ve WT lze, ale s tím nastavením si nevím rady.

Rozhlížení
Ve WT používám rozhlížení prostřednictvím pozičního kloboučku. Pamatuji si, že šlo nastavit rozhlížení tak, že stisknutí pozičního kloboučku do konkrétního směru se posunul pohled o tolik, jak dlouho jsem jej držel stisknutý. Defaultní nastavení mi bohužel umožní pouze rozhlížení do konkrétního směru a zpět, což není ideální pokud se chci podívat do nějaké mezipolohy.

Díky za radu, pokud jste již řešili jeden z těchto problémů a našli jste řešení.
Upravil/a clone9cz dne 30-01-2017 18:44
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
olda Olde maly
Snad Ti to pomůže:
YouTube Video



YouTube Video



Tady toho máš víc: https://www.youtu...+joystick+
 
rudidlo
Ahoj Oldo,

díky za pomoc, moc jsi mi pomohl těmi výživnými tutoriály. Dozvěděl jsem se, že je docela dobré snížit citlivost os a už mi to lítá skoro jako za starých časů.

Nakonec jsem vyřešil jen 50% problémů. Prostřednictvím vJoy a Universal joystick remapper jsem dokázal dostat do hry poziční klobouček jako osu a už se mohu rozhlížet plynule, což je super! Bohužel trimování výškovky kolečkem myši se mi nezadařilo. WT umí trimovat jen stiskem klávesy Smutný
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
Hoper
Trimování ve WT jsem taky netušil a vysvětlil mi ho až tuším Pegy - nastavíš letadlo do požadovaného letu a jednou zmáčkneš "čůdl". Tím se ti osy ukotví do poloh, v jaké je právě držíš. Čili nemačkáš trim abys dostal osy kam potřebuješ, ale osy dostaneš joyem do požadovaných poloha a tam je "zaaretuješ" jedním stiskem tlačítka.

Je to hra pro konzole, klávesnice a myši, čili se to podle toho i tak chová (plyn a brzdy u tanku dle mého nejsou na osách, ale na třech bodech...)

Ad citlivost os - já s tím bojuju do teď a nejsem schopen to nastavit :(
Krásně se to ukazuje např právě u toho trimování - vychýlím joy o x mm, zmáčknu "trim" a - a ono nic.
Jenže když pak střílím a stejně lehce vychýlím joy, letadlo mi sebou škubne, jak kdybych hejbnul klackem skoro k břichu...
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
rudidlo
Ahoj, neřekl bych že WT je hra pro konzole, když jede jen na PC - like platformě (tam počítám i Mac a PS 4, to jsou v podstatě také PCčka).

Škoda, že nejde namapovat kolečko myši, jako další osu.

WT se mi líbí, po několika letech, co jsem nelítal mi přijde jako Šturm s pozemníma jednotkama, ani ty tankové bitvy nejsou špatné, samozřejmě Realistic; příp. Simulation battles.

Škoda jen, že na Simulation battles nemám letadla - v Realistic battles nejde přilepit se k zemi a nepozorovaně přiletět k cíli, poněvadž tam vždy jsou ikony Smutný
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
Hoper
ech - konzole - myslím tím konzolový ovladač (připojený na PC)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
alfik
Hopře, s páčkovačem jsem to zkoušel, a není to na něm dobré. Je to dělané pro myš a klávesnici.
Zpočátku bylo ovl. joyem dobré, ale s každým patchem se "něco" posere (jako omluva Šnekům, ale to je nejslušnější slovo co mě napadlo), a v souč. době např. moje nastavení na joystick, několik let staré, funguje tak blbě, že ho raději nepoužívám Úsměv a kdybych chtěl, asi bych to resetoval a začal odznovu...
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Ajvn
Mám trimování nastaveno na plynové páce. Bez problémů, plynule. lze seštelovat i citlivost.
Být váma koupím někde nějakou levnou plynovku a vyvažuješ v pohodě .
Dá se říct i reálněji. Používám ji roky. Výhoda je taky, že okamžitě vím kde je střed atd. atp...
IL-2 1946 , WT , Zmetek-1.
Jenom ve Zmetku-2 to nejdeVyděšený
 
Ninja220
rudidlo napsal:

Ahoj, neřekl bych že WT je hra pro konzole, když jede jen na PC - like platformě (tam počítám i Mac a PS 4, to jsou v podstatě také PCčka).

Škoda, že nejde namapovat kolečko myši, jako další osu.

WT se mi líbí, po několika letech, co jsem nelítal mi přijde jako Šturm s pozemníma jednotkama, ani ty tankové bitvy nejsou špatné, samozřejmě Realistic; příp. Simulation battles.

Škoda jen, že na Simulation battles nemám letadla - v Realistic battles nejde přilepit se k zemi a nepozorovaně přiletět k cíli, poněvadž tam vždy jsou ikony Smutný


Můžeš najet na Vlastní bitvy a tam zvolit některou ze simulátorových bitev.
 
rudidlo
Díky, včera jsem zkusil SB mód a příjemně mě překvapil. Na druhou stranu v RB, kde potřebujete na zničení nepřátelské základny 500kg bomb, v SB módu je to 15t bomb. Vyházel jsem tam se Štukou 2,5 t a se základnou to ani nehlo.
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
alfik
Mimochodem (kdyby to někdo z novějších nevěděl) - ve WT je možno si i natrénovat ve dvou či několika. Protože třeba v tom "pokoukacím" proletu je, na rozdíl od tanků, u letadel jen jediný cíl (náklaďáček), a to i pro stíhačky Šklebící se
A je to jen pro toho jednoho.
Je na to zapotřebí jen maličkost: vytvořit si vlastní bitvu, s vybranou mapou i planesetem, nastavit si jestli to má být AB, RB, nebo SB, a hlavně nastavit heslo které řekneme jen těm se kterými chceme lítat Úsměv
Jedinou nevýhodou je to, že za takovou bitvu nedostanete ani stříbrňáky, ani "expy".
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Ninja220
Byl bych radši, kdyby ten SB mód, byl pouze pro ovládání Joystickem, pedály apod. a ne myší a klávesnicí... Ať je to vyrovnané...
 
Ajvn
Ninjo neboj se.
Kvedlání myší není žádná výhoda. Myšokvedlači jsou jen potrava.Úsměv

Rudidlo, proti gustu, samozřejmě, žádný dišputát, ale jestli trochu můžeš VYSER se no RB a pojď do SB!Mrknutí
 
Hoper
rudidlo napsal:

Díky, včera jsem zkusil SB mód a příjemně mě překvapil. Na druhou stranu v RB, kde potřebujete na zničení nepřátelské základny 500kg bomb, v SB módu je to 15t bomb. Vyházel jsem tam se Štukou 2,5 t a se základnou to ani nehlo.

Jestli si to dobře pamatuju, tak mi tuna (cca 1+ rok zpět) na základnu v SB stačila.


alfik napsal:

Mimochodem (kdyby to někdo z novějších nevěděl) - ve WT je možno si i natrénovat ve dvou či několika. Protože třeba v tom "pokoukacím" proletu je, na rozdíl od tanků, u letadel jen jediný cíl (náklaďáček), a to i pro stíhačky Šklebící se
A je to jen pro toho jednoho.
Je na to zapotřebí jen maličkost: vytvořit si vlastní bitvu, s vybranou mapou i planesetem, nastavit si jestli to má být AB, RB, nebo SB, a hlavně nastavit heslo které řekneme jen těm se kterými chceme lítat Úsměv
Jedinou nevýhodou je to, že za takovou bitvu nedostanete ani stříbrňáky, ani "expy".

No jenže v téhle bitvě jaksi nejsou pozemní cíle, ne ? Občas jsem si nějakou zaheslovanou misi pro sebe pustil. Třebas abych vyzkoušel dělostřeleckou podporu - která tam taky nejde spustit...
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
alfik
Já myslel jako trénink pro stíhače. Třeba lítání ve dvojici a tak podobně.
Pro tanky (nejen kvůli nemožnosti dělostřelby) to na nic není.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Ninja220
57_OTU ajvn napsal:

Ninjo neboj se.
Kvedlání myší není žádná výhoda. Myšokvedlači jsou jen potrava.Úsměv

No někteří to mají z tou myší docela vymakané. Určitě se jim jednoduše míří...
, ale neboj dělám vše, aby potrava byli. :-)

Rudidlo, proti gustu, samozřejmě, žádný dišputát, ale jestli trochu můžeš VYSER se no RB a pojď do SB!Mrknutí
 
Hoper
alfik napsal:

Já myslel jako trénink pro stíhače. Třeba lítání ve dvojici a tak podobně.
Pro tanky (nejen kvůli nemožnosti dělostřelby) to na nic není.

a tak pro tanky to je třeba na to, aby si mapu v klidu prošli a okoukli
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
rudidlo
Hoper napsal:

rudidlo napsal:

Díky, včera jsem zkusil SB mód a příjemně mě překvapil. Na druhou stranu v RB, kde potřebujete na zničení nepřátelské základny 500kg bomb, v SB módu je to 15t bomb. Vyházel jsem tam se Štukou 2,5 t a se základnou to ani nehlo.

Jestli si to dobře pamatuju, tak mi tuna (cca 1+ rok zpět) na základnu v SB stačila.


Ahoj Hopere, chová se to nějak zvláštně. O víkendu jsem si zaletěl několik SB a bez potíží jsem buď poškodil nebo úplně zničil základnu i nižší tonáží. Jak jsem si letěl pro bomby zpět na letiště, tak jsem si všiml protivzdušné obrany. Cvíli jsem kroušil okolo a dvivil jsem se, že ani po přiblížení nevidím vozidlo. Až po chvíli jsem si všiml, že je vygenerována pod úrovní mapy, neboť střely vycházely přímo ze zeměÚsměv

Takové malé chyby (jako např. nelze zničit na mapě základnu ani 1,5T bomb, ale na další mapě už to jde) jsou docela nepříjemné.
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
Hoper
Hm, občas jsem útočil větším množstvím slabších pum (takže celkem nějakých 600kg) a nezničil jsem ani 1/4 base. A to díky tomu jednoduchému zaměřovači vím, že jsem to pouštěl do středu. No a v normálních SB bitvách dost často nestihnu doletět zpět na základnu, přezbrojit, nastoupat a letět znovu...

Ale kdyby neměli co vylepšovat, usnuli by na vavřínech ;)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
rudidlo
Hoper napsal:

rudidlo napsal:

Díky, včera jsem zkusil SB mód a příjemně mě překvapil. Na druhou stranu v RB, kde potřebujete na zničení nepřátelské základny 500kg bomb, v SB módu je to 15t bomb. Vyházel jsem tam se Štukou 2,5 t a se základnou to ani nehlo.

Jestli si to dobře pamatuju, tak mi tuna (cca 1+ rok zpět) na základnu v SB stačila.


Tak beru zpět. Zkusil jsem to znovu a 1 x250kg + 2x 50 kg stačilo. Asi nějaký bug.
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

34,757,100 návštěv