April 18 2024 09:45:18
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,744
· Nejnovější pilot: AlecSalinas
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
DCS World 2017
magot
To je osekaná verze toho co je v migu 21. Zřejmě jen část SRO-2.
Tahle komponenta nevysílá nikdy dotazy - není k čemu. Jen odpovídá.
 
magot
Kremnij-2 obsahoval komponenty SRO, SRZ nebo SRZO.
Netuším co obsahoval SRO ale dalo by se to možná odvodit ze SRZO.

The SRZO-2 interrogator/transponder suit included:
-transmitter-receiver block
-decoder block
-code switch selector the "block 8BK" containing 12 codes and the control lights "OTVET","KOD VKL.PER" and "KOD VKL.ShD" in the cockpit.
-switch ZAPROS-VYKLUC. on the front panel
-safety switch "VZRYV"
-antenna III.band, 2pcs, nose, tail.
-antenna II.band, 2pcs, left, right wing
-antenna I.band, 2pcs, lef,right wing
-antenna I.band, 2pcs, tail
other stuff such as cabling,..etc
weight of the SRZO-2 set without cabling 38kg

https://www.crypt.../index.htm

V devatenáctce je teda pouze ta část SRO (SRO-2)
Upravil/a magot dne 13-05-2019 15:21
 
Baron
Páni, mam dotaz: dá sa v track z misie použiť aj iný pohľad ako ten z kabíny? Pred časom (dlhým) mi to šlo v pohode, ale teraz to nejde. Vie niekto poradiť?
Hals - und Beinbruch!
 
AJaromir
Serete mě. Úsměv

Překlad toho slavného textu z Chuckovy příručky je:
SRO-2 "Khrom" (Chrom) je jeden z prvních IFF systémů použitých v sovětských letadlech z éry brzké studené války.

V případě Mig-19P se systém skládá z napájecího přepínače a sebedestrukčního tlačítka pro případ, že by bylo nutné se strojem sestoupit nad nepřátelském území. Do stroje Mig-19S a Mig-19PM byla instalována modernizovaná verze systému IFF, jenž dovolila použití více režimů a kódů.

Systém je převážně (zde selhává váš výklad, protože přesně toto slůvko jste opomněli přeložit - pozn. překladatele) vysílač. Nemáte k dispozici přijímač, který vám dovoluje dotazovat se cílů nebo detekovat přátelské nebo nepřátelské kontakty. Proto musí být detekce cíle provedena visuálně nebo pomocí GCI


Tedy výklad textu je: Systém MÁ přijímač, ovšem pouze k tomu, aby "slyšel" dotazy a na nic jiného.

Příště, lásky moje Úsměv, si to napřed pořádně přeložte.
Upravil/a AJaromir dne 13-05-2019 16:05
 
AJaromir
Onen přijímač by mohl třeba umět i přijímat odpovědi. Potom by byl systém schopen sám rozlišovat přátelský nebo nepřátelský objekt. Že je za přijímačem (anténou) nějaký další obvod, například rezonanční obvod, pásmová propusť, demodulátor, dekodér, a tak dále, již není součástí přijímače elmag. vln. To už je přijímač dotazu.

Tím, že IFF umí pouze jeden kód, tak by zpravidla ani nepotřeboval zasílat dotaz. Stačila by mu jenom správná odpověď. Když cíl identifikuješ vizuálně, tak taky na letadlo neblikáš nebo nemáváš, aby se ti ukázalo, jestli je přátelské nebo ne. Opět si vystačíš pouze s "příjmem", protože víc než správnou odpověď (např. správný marking, správný typ letadla) znát nepotřebuješ. Ten systém vůbec nemusí být závislý na dotazu. Může třeba vysílat odpověď v pravidelných pulsech.

Příště tedy krom překladu i přemýšlet.
Upravil/a AJaromir dne 13-05-2019 18:17
 
Aces_Wild
Baron napsal:

Páni, mam dotaz: dá sa v track z misie použiť aj iný pohľad ako ten z kabíny? Pred časom (dlhým) mi to šlo v pohode, ale teraz to nejde. Vie niekto poradiť?

Zkusil jsem u sebe spustit pár záznamů a externí pohledy fungují. Je to mise ze SP nebo MP?
 
Aces_Wild
RAZBAM Simulations South Atlantic - Mount Pleasant first look

Hello

I just wanted to share some pictures of the work I have completed over the weekend.

Still a lot to do but it’s coming along nicely

i.imgur.com/IHkZ39c.jpg

i.imgur.com/UIxEv9f.png

i.imgur.com/qoSzZ6x.png
 
magot
Saburo napsal:

magot napsal:
V devatenáctce je teda pouze ta část SRO (SRO-2)

ale ta je tam od začátku a na ní a její ovládací prvky si se ptal, nebo si ani nepamatuješ na co si se ptal?

No v kostce jsem se ptal k čemu to tam reálně je. Protože ovládací prvek je ON/OFF. Šklebící se
Pozemní radar který by 19ctku naváděl a rozlišoval kdo je kdo při zapnutém SRO tam asi není ...

Ještě mě napadá že že 21čka by mohla 19ctku při zapnutém IFF rozeznat jako friendly tzn. takto "=".
Pokud by měla 19ctka SROčko vypnutý pak zřejmě jako enemy tzn. takto "-" páč stav "neznámý cíl" SRZO nezná..

Jinak to tam je asi k hovnu že? Úsměv Páč nepřátelům SRO zapínat nemá cenu ..
Jo ještě ty FC3 letouny maj asi SRZO, že? Ale s těma nelítám tak netuším..
 
Aces_Wild
Jeden z ED vývojářů půjde před soud za údajné pašování (pravděpodobně nejen) F-16 materiálů do Moskvy. Hrozí mu 10 a více let vězení.

Z textu:
Tishchenko, who identified himself on eBay as a developer for the Moscow-based Eagle Dynamics video game company, assured the Texan there was no problem because the manuals were "obsolete."
He only wanted to get manuals to "understand how stuff works" for implementing various fighters into the company's Digital Combat Simulation World game.

Celá zpráva

Nebo:
i.imgur.com/So09mbT.jpg
 
Baron
Aces_Wild napsal:

Baron napsal:

Páni, mam dotaz: dá sa v track z misie použiť aj iný pohľad ako ten z kabíny? Pred časom (dlhým) mi to šlo v pohode, ale teraz to nejde. Vie niekto poradiť?

Zkusil jsem u sebe spustit pár záznamů a externí pohledy fungují. Je to mise ze SP nebo MP?


Z obidvoch. Neviem ci to treba niekde zapnúť alebo co s tým treba spraviť. V podstate sa mi track zobrazuje tak, ako som odletel misiu, a to vrátane točenia "hlavy" v kokpite bez možnosti akéhokoľvek iného pohľadu.
Hals - und Beinbruch!
 
magot
Dík ale něpaněmája parůsky Smutný

magot napsal:
Ještě mě napadá že že 21čka by mohla 19ctku při zapnutém IFF rozeznat jako friendly tzn. takto "=".
Pokud by měla 19ctka SROčko vypnutý pak zřejmě jako enemy tzn. takto "-" páč stav "neznámý cíl" SRZO nezná..

Pokud by 21 dokázala vyslat dotaz (funkční SRZO) a oba by jste měly stejně nastavený jeden z těch 12 kódů, pak jo. SRO-2 na 19 by muselo být taky funkční.


Nj to je otázka co tam je nastaveno za kód. To bude otázka na Razbam.
----------
Oni na toho Olega Tishchenka HSI udělali past.
Ještě sebrali nějakýho amíka Sullivana aka "Moby"

Tady je policejní zpráva
http://kslnewsrad...-doc-3.pdf
 
magot
Nj, to je šikovný šéma Úsměv
 
57thMH_Edison
Už je to opravdu hodně dávno a jestli se nepletu tak SRO-2 je klasický odpovídač, který pouze po ozáření RADAREM vysílá kód/druh odpovědi který je dán nastaveným kanálem. A ještě se k tomu používal kód 81E ( jen po prozrazení kódování, většinou na ruských strojích byla dvojice antén tvaru trojhrabiček od nejmenší po nejvetší. Krajní trny přijímací a prostřední trn vysílací.

https://abpic.co....ew/1524542

Anténa je vidět zespodu čumáku mezi dvojcí antén radiovýškoměru ( bílé kulaté antény ).

https://www.faceb...mp;theater

Je to ten šišatoid nastaven na 10.
RUM ZBYSTŘUJE ZRAK A ZJEMŇUJE PILOTÁŽ
 
Aces_Wild
Saburo napsal:

To vůbec není dobrá zpráva, ale uvidí se jak ten případný soud dopadne. Smutný

Zdá se, že už nějakej ten pátek po něm jdou (viz. odkaz níže a v něm uvedené datum 5/2016). Je i mj. obviněn z pokusu získat data k Raptoru. Pokud mu prokážou špionáž, tak to smrdí průserem i pro ED. Nabízí se to "nedávné" nově přidané 1.16 fórum pravidlo o zveřejňování dokumentů... Uvidíme, Wags je ex-CIA zaměstnanec. Úsměv
1.16 Posting images, file links, file sharing links, copying and pasting information, or referencing of military aircraft and related equipment documents, in any way, newer than 1980 is strictly prohibited on our forums. Such posts will be removed, a 20% warning and 1-week suspension will be issued.

A tady celé obvinění (.pdf).

Edit: Komunitní manažer NineLine na ED fóru:
Given the seriousness of this situation that Eagle Dynamics got pulled into, we will later issue a formal statement after discussion with legal counsel. Until then, nothing has changed with our future plans, and there is nothing more to say on this matter until we release an official statement.

Upravil/a Aces_Wild dne 14-05-2019 02:15
 
LesniHU
Saburo napsal:

LesniHU napsal:
afaik je to napsany vicemene spravne, i kdyz pokud budeme detailisti a pujdeme a HW uroven

ne není
ta HW úroveň, ta bude zřejmě zajímavá
si tak sedím v práci na dílně oddělení NAVCOM ŘLP a ani já ani mí kolegové nechápeme jak může receiver vysílat dotazy, kdys byl tak laskav a zkusil to vysvětlit?

když už jsi ten detailista, tak bys měl vědět co je to transmitter, receiver a transciever, bez toho se dál nedostanem a to nejen u IFF..

A až si ujednotíme tu HW úroveň, pak klidně můžeme přejít na otázku IFF, co se vlastně dotazuje čeho a co nakonec zobrazuje a jak.
Dobra, zkusim to rici jinak. Z hlediska uzivatele, to jest armady, je to transmitter, protoze vysila informaci, ze je kamarad. Ze to melo to "neco", co vysilaci casti reklo, hele, ted se nekdo pta, posli odpoved, to je kazdopadne pravda, a taky jsem to minule psal, ale z hlediska uzivatele, to jest navodciho na zemi, to je nepodstatne. Pro nej je podstatne to, ze letadlo posle svoji identifikaci. Ten navodci na zemi ma neco, co prijima tu informaci nestrilejte, ja jsem kamarad, coz je receiver (i kdyz, ano, ten ma nejakym zpusobem pripojeny nejaky transmitter, ktery vyzyva jednotlive kontakty k identifikaci), protoze, pro uzivatele, toho navodciho na zemi, prijima informaci vlastni/cizi. Tenhle receiver neni v letadle, jak se v dotycnem odstavci pise, tudiz letadlo nemuze prijmout informaci od druheho. Kdyby tam byl, byl by, samozrejme, pripojeny i na nejaky transmitter.

Kdyz pujdeme na HW uroven, ktera by bezpochyby byla zajimava, nicmene od ni nemame poradna schemata, a budeme slovickarit, jestli je to receiver, transmitter nebo co jeste (ja bych treba jeste prihodil k debate "transponder" :-) a do navodu napsal interrogator), tak ano, samozrejme, souhlasim s tebou, nicmene nez se dostaneme dale, ale zkus mi nejdriv rici nasledujici: jakym terminem bys nazval IFF mark I?
 
magot
NineLine k špionáži ED vývojáře v USA
Given the seriousness of this situation that Eagle Dynamics got pulled into, we will later issue a formal statement after discussion with legal counsel. Until then, nothing has changed with our future plans, and there is nothing more to say on this matter until we release an official statement.

(.. a diskuzi zamknul)

že by OctopusG pak pokračovl na andule?
i.ibb.co/kcG6271/C2-C467-CF-7-AF4-4-BF9-9-B4-B-B206-FF682223.jpg
pp.userapi.com/c849432/v849432617/90644/bQ5p4i2_ROE.jpg
pp.userapi.com/c849432/v849432617/90676/IBhIVYfmgl8.jpg
Upravil/a magot dne 14-05-2019 13:28
 
Aces_Wild
magot napsal:

že by OctopusG pak pokračovl na andule?

Tahle Andula je ale pro P3D/FSX. :)
 
magot
Však ji může exportovat do edm formátu. Tedy 3D/2D. + Přidat dmg model.
Je to jeho dítko.
 
Aces_Wild
magot napsal:

Však ji může exportovat do edm formátu. Tedy 3D/2D. + Přidat dmg model.
Je to jeho dítko.

Samotný 3D model je ale k ničemu. Musí taky lítat. A třeba zjistí, že má na DCS málo polygonů... A že PBR... A přepsat komplet FM...
Kdyby ta konverze byla tak snadná, tak už máme v DCS celou RAZBAM FSX nabídku. Úsměv
 
AJaromir
Aces_Wild napsal:

magot napsal:

Však ji může exportovat do edm formátu. Tedy 3D/2D. + Přidat dmg model.
Je to jeho dítko.

Samotný 3D model je ale k ničemu. Musí taky lítat. A třeba zjistí, že má na DCS málo polygonů... A že PBR... A přepsat komplet FM...
Kdyby ta konverze byla tak snadná, tak už máme v DCS celou RAZBAM FSX nabídku. Úsměv


Nemyslím si, že to pro onoho vývojáře tak velký problém. Z I-16 mám moc dobrý pocit. Tedy s programováním do DCS již má nějakou zkušenost. I kdyby mu to mělo trvat 10 let, tak zjevně na to má.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,715,194 návštěv