April 19 2024 23:18:59
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 1
JM

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
DCS World 2017
magot
No ten zjednodušený základ ED se pokusilo předělat v rámci celkového update DCS a v rámci F-18.
Takže počítám, že už nyní F-18 není napojena na ten zjednodušený systém. Na druhou stranu se jim to nedařilo zprovoznit a bylo to dost zabugované ..
Současný stav ale neznám, protože do horneta už nelezu a čekám, až ho definitivně dokončí.
Systém IFF v F-14 je samozřejmě odlišný a taky polo-automat oproti F-18. Nicméně samotná detekce stroje, ať už přátelského/ nepřátelského by už měla být na vyšší úrovni.
Přesnou implementaci F-14 IFF v DCS, specielně detekci nepřátelských strojů ale neznáme. To se můžeme jen dohadovat ..
Upravil/a magot dne 12-03-2019 23:09
 
magot
Saburo napsal:
tu odpověď demoduluje/dekóduje/dešifruje a podle nějakého programu vyhodnotí jestli je korektní a jestli odpovídá přesně zadaným parametrům...

to jsem myslel tou detekcí, že dokáže rozlišit tu odpověď, podle nějakého porovnání s uloženými vzorci odpovědí. Tedy že za určitých okolností dokáže detekovat/ vyhodnotit že je to např. Su-27 a ne F-15.
Další součástí IFF procesu je že RIO to manuálně přiřadí na radar který letoun je který a RIO/ Pilot má přehled kdo je kdo.

Jen mi není jasné, za jakých okolností toto musí obnovovat, kdy již zvolený kontakt ztratí. Zda to ověření musí opakovat stejnou cestou nebo zda ten systém má nějaké schopnosti vyhodnocení a dokáže ztracený kontakt opět obnovit ..
Upravil/a magot dne 13-03-2019 00:10
 
magot
no jak to tak teď študuju, tak zjišťuju že to byla takřka černá magie Šklebící se

Na tom interogatorru lze zvolit jeden ze 4 modů, (1, 2 civil? 3,4 šifrované, 4 - pro emergency)
V modu 1 a 2 lze kódovat 8 čisel (0 - 7)
Na přední straně přijímače určeného pro mod 2 je možno zvolit pouze 4 číslice v modu 1 a 2. (první číslo je číslo letky a další tři modx - např VF-41 101, tak 101 je modx)
Pak se tam zvolí kód, kterej by měl být znám (zřejmě pilot/ rio obdrží kartičku s kódy před vzletem),
pak každá letka má svůj kód který je znám.
Pak ve vzduchu když se dotážu pod daným kódem, dostanu odpovědi (horizontální čára pod kontaktem na radaru) od jednotlivých strojů té dané letky která má ten kód.
To že je to přátelský stroj se dále zobrazí na centrální čáře radaru (vlevo od čáry).
Také je možné dostat odpověď aniž by byl cílový stroj v dosahu (či rušen) radaru.
V modu 3 (šifrovaně) si na daném kódu lze ověřit odpovědi ode všech strojů na dané frekvenci (a stejném nastavení šifrování).
A mod 4 - emergency, když se něco posere. tak na kódu 7700 se začne vysílat (opakovaně několik pulsů) a všem dostupným strojů se zobrazí 3 a více horizontálních čár nad kontaktem na radaru.
Takže nepřetáleské stroje lze teda odfiltrovat buď pomocí vizuální verifikace, nebo podle vyodnocení nepřátelského dotázání (mimo rozsah přátelských kanálů), lze pak označit enemy/ unkown.
Upozornění na známý nebo neznámý nepřátelský kontakt je zvukově. Test IFF probíhá ještě těsně před startem mezi RIO a pilotem. (RIO stojí pod levým křídlem a sleduje signalizaci světlem v boxu avioniky)
Šifrování se manuálně nastavovalo v zařízení TSEC/K1-A1 system kde bylo 64 pinů a unikátní kombinace určovala pak způsob šifrování toho dne ..

To jsem vykoumal jak to probíhalo IRL Úsměv
 
magot
všechno špatně a pak to popíšeš takřka ale stejně stejně Úsměv
ty kódy z paměti nevím ten 7700 znám jen z jen z dikuze s jedním RIO kde se ho ptali jak funguje IFF.
To co jsem zhruba popsal, je jak jsem to IFF pochopil. Budou tam asi ještě nějaký díry a jak jsem psal netuším jak funguje to obnovení kontaktu kterej už byl označen.
Jinak ano mod 1 a 2 civil, mod 3 military s šifrováním, mod 4 emergency.
Btw zřejmě to taky doznalo vylepšování pak na F-14B/D. Já to popisoval pro verzi A jak to chodilo IRL.
V DCS netuším jak dalece to bude řešeno, to brzy uvidíme Úsměv
Upravil/a magot dne 13-03-2019 15:32
 
Aces_Wild
DCS 2.5.4.28461 Open Beta

Introduced DCS F-14 Tomcat by Heatblur Simulations


DCS World

* ME. Corrected an enabling checkbox of Sand storm setting.
* Scripts. Fixed frequent crash with mission scripting - script trying to destroy aircraft when aircraft trigger some event.
* AI KC-130 will not taxiing reverse after refueling.


DCS MiG-19 by RAZBAM

* Fixed: wrong canopy released on ejection
* Fixed: wrong seat on ejection
* Fixed: gun arming switches not animated when using keybind
* Fixed: Bombs release mode switch reversed
* Fixed: RISU-4V "Radio/Radio Compass"switch function reversed
* Fixed: Flight Manual
* Fixed: Engine switches
* Fixed: Fuel lamps issues
* Fixed the engine RPM vs thrust spike issue between 9000 to 10000 RPM
* Enabled: Rockets AUTO fire mode.
* Cockpit internal illumination increased
* Cockpit textures adjusted
* External textures adjusted
* Changed pilot to MiG-15 pilot after ejection
* G-Suite effectiveness increased


DCS M-2000C by RAZBAM

* Previous fixes now added:

-Weapon positions fixed


DCS AV-8B by RAZBAM

* Previous fixes now added:

-Weapon positions fixed
-MPCD Transparency background fix
-KC-135 MPRS wingtip vortices position fixed
-Ground Proximity Warning System enabled


DCS C-101 by AvioDev

* Added buffet vibration and sound, due to high angle of attack, high g-force or high airspeed.
* Fixed refuelling and defuelling processes.
* Solved issue with engine shutdown at high altitudes when moving throttle in a slightly abrupt way.
* Added Force Feedback.
* Fixed emergency fuel lever full travel. It now reaches the max position.


DCS F/A-18C

* Switching DDI's from left to right will not causes loss of contacts.
* On the SA page, the TDC will always be displayed as priority and "over" other symbols.
* SA TDC will be yellow color.
* Fixed bug that can caused to ghost contacts on SA page in multiplayer.
* SA page. Locked donor will be marked star symbol.
* Only a contact determined as hostile (red, chevron), will have a diamond TD marker on the HUD.
* Fixed uncommanded roll with crosswind.
* Added HARM TD box on HUD.


DCS F-5E

* Corrected some cockpit materials: radar indicator, gunsight glass, pilot textures.


DCS F-86F

* Added chinese manual.


DCS MiG-15bis

* Added chinese manual.


Flaming Cliffs

* Su-33. Training lessons from Simon Pearson added.


Campaigns

* L-39 Kursant campaign. Changed banking around targets.
* Mi-8MTV2 Oilfield: 16th mission, place of emergency landing of 325th moved to the clean place.


Known Issues
F-14B_IA_Caucasus_Dance_of_the_Vampires.miz and F-14B_IA_PG_tour.miz are not working in current build.
 
AJaromir
už stahuji update, který má..........deltas 227,5 MB....update 3.3 GB
Rozbaluje se na 6.5GB
Zatím to jde rychle, cca 4-5 MB/s
Tomcat má 2GB při stahování, rozbaluje se na 3 giga.
Edit: Sniped.
Upravil/a AJaromir dne 13-03-2019 15:40
 
magot
Jenže to co jsem popisoval já byl stav použití IFF pro F-14A v 70/ 80 letech letech, viz. popis RIA z časů létání na verzi A Úsměv
Část se ale shoduje. Část ne. A např. mod 5 to vůbec nemělo. Možná verze D, to netuším ..
No nic necháme toho. Uvidíme co nabídne HB Úsměv
 
magot
ajaj, to bude stahovat každej včetně Toma Cruise, to bude děs Šklebící se
 
Aces_Wild
A Meteor Soundtrack najdete v \Mods\aircraft\F14\Soundtrack Úsměv
 
magot
s felixem maj jen triko Šklebící se

Ten manuál doporučuju zrovna stáhnout (save as) a otevřít v desktop appce.
Má 243mb. To web rozhraní to moc nedává ..
 
magot
Tak mě po update potkala ta sračka s těma osama co řešil Jaromír Naštvaný
Jaromíre, dořešil jsi to nějak?
 
magot
Saburo napsal:

magot napsal:
s felixem maj jen triko Šklebící se

čekám až mi dojde, koupil jsem ho už před nějakou dobou...

Já ho právě chtěl taky koupit, ale odložil jsem to páč nemaj placení na přímo kartou ale přes paypal a já zrušil účet kdysi.

Nevíš jaká klávesa je pro potvrzení vyběru jester menu když pohybuje tím vyběřem přes trackir?
Tam je nějaký CTRL plus číslo, to funguje, ale určitě je na to nějakej gryf. // edit už to mám a gryf to asi neumí ..

Btw zrcátka jsou dobrej killer FPS. Bez nich to vše běhá nádherně.
Upravil/a magot dne 13-03-2019 20:18
 
magot
No ale HB stránky neumožňují platit kartou. Už jsem si stěžoval na foru z HB psali že se jim nechce řešit payment procesor ..
A kdes to kupoval?
 
magot
no, jinak než přes PP už to asi nepůjde.. Úsměv
 
AJaromir
Můj dojem z Kocoura a z AI Jester je dosti pozitivní. Za mě má Jester nejelpší hlášky při tankování za letu.

Akorát neotvírejte nákoleník a nelistujte v něm. 100% záruka jak instantně shodit hru.

magot napsal:

Tak mě po update potkala ta sračka s těma osama co řešil Jaromír Naštvaný
Jaromíre, dořešil jsi to nějak?


Ano, překopírovat soubor "view.lua" ve složce "scripts\input" z release verze do OB verze.
Anebo po každém namapování osy restartovat hru.
Anebo pamatovat si označení os, zadat je ručně všechny naráz, pak restartovat hru.

Pro vyvolání Jester menu je klávesa "A", která je taky pro označování výběru v nabídce.
Upravil/a AJaromir dne 14-03-2019 08:52
 
magot
Jo už jsem našel to tvoje vlákno na ed foru.
Tím lua.view ze stable se to opraví koukal jsem na ten lua kód je dost odlišnej ten stable o beta. Takže netuším jestli projde checksum pro online.
V nejhorším mám zalohovanej i ten špatnej lua kód. Podle logu jsem koukal že se to posere že tam nacpe nil hodnota zřejmě místo názvu osy.
V tom beta kódu už používaj hash místo jmen os a tam to někde spadne na hubu ..
 
AJaromir
"Hotfix" na opravu pádu způsobenou nákoleníkem:
https://forums.ea...ostcount=1
 
Kubrt85
Také mám problém s osama už od předešlého updatu. Periferie, které mám jsou Hotas Warthog, pedály od Happyho, dva rámečky a takový tlačítkový panel, vyrobený z elektroniky gamepadu. Po posledním updatu mapovat tlačítka i osy můžu normálně, kromě os u pedálů, pak to přestane reagovat, takže restart. Před posledním updatem to dělaly všechny zařízení. Ale Tomcat je namapovanej, tak už mě to zase neštve.
 
magot
Ten AI pilot u kocoura, když se sedí na RIO pozici a dávaj se mu příkazy kam má letět, nemá pud sebezáchovy. Jen natvrdo letí jak podle rozkazu.
Takže to klidně napere do kopce, nebo s tím prostě flákne o zem. Tak bacha na to..
Mohli by tam přidat ještě logiku ať pak třeba kopíruje terén, když se rozkaz z RIO pozice rovná jisté smrti Úsměv
Upravil/a magot dne 14-03-2019 12:52
 
magot
Oni pak zřejmě kocoura z-integrují s univers rádiem/ transponderem, ten používaj v té kampaní Tah perským jezdcem včetně LotATC.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

34,727,070 návštěv