May 15 2024 20:46:08
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
Battle of Stalingrad - žvanírna !!!Locked!!!
Baron
Alan Grey napsal:

Ahoj Barone Šklebící se (První jsem napsal Magote.... už z toho BoX magořím Šklebící se )

mám na tebe dvě otázky. Budu rád zda budeš schopen alespoň trochu odpovědět.

1. Radiokomunikace - plánuje se něco podobného jako bylo v IL2 1946? To co je momentálně v IL2 GBS je pro SP hráče špatenka... a já jsem především SP hráč.
2. Mapa Bodenplatte - dojde někdy v budoucnu k přepracování mapy? Tohle je fakt velký nedodělek (dle mě je tlačí finance, a pokud by spustili předprodej BoN dříve, než by byla ukončená BoBp, spoustu lidí by to asi zarazilo).

Díky


1. Ano

2. Ano
Hals - und Beinbruch!
 
Alan Grey
Baron napsal:

1. Ano

2. Ano


Mrknutí
 
http://www.alan-grey-page.cz/
Baron
Ohľadne špeciek - špecky na serveri boli, volalo sa to myslím Bomber flight alebo tak nejak. Boli skvelé len tak mimochodom. Momentálne sa organizujú privátne špecky na cooperativnych serveroch. Takže k tomu, že specky v Ilovi nie sú asi toľko.
Hals - und Beinbruch!
 
1stCL_Fucida
Mira napsal:

Jenže dnešní doba a nabídka na trhu her, bohužel moc dravému mládí nenahrává. A spousta toho dravého mládí dá přednost DCS před BoX. Proč? Netuším. Já sám, stále přebíhám mezi zmíněnymi tituly a do toho navíc BMS. A jak už kdosi zmínil nade mnou. Investovat další peníze do pedálů, joystiku a ruzných těch rozhlížedel, je větší zlo, než klavesnice a myš za pár šupů, která ti stačí na kdejakou FPShru.Navíc potom skočit na server, kde se prohání jeden veterán vedle druhého a člověku nedají pořádně čuchnout jednoho taky odradí. Ale to už je jiná písnička.


Tohle by tolik nevadilo. Nemyslím, že je dnešní základní HW významně dražší, než byl dejme tomu v roce 2005. Joysticky jsou kvalitnější a levnější a všechno ostatní není úplně kritické. pbarry před skoro dvaceti roky létal na nějaký prehistorický šunce v 256 barvách a místo joysticku měl myš. Ani nevadí, že je na obloze dost rutinérů, protože tak to bylo i tehdy. Když jsem na podzim 2001 ztratil své online panictví, tak jsem první sestřel (nepočítaje v to kolizi) dosáhl asi až třetí den a až po nějakém tom týdnu jsem se setřelem i přistál. Jenže to se létalo ve staré české aréně ve WarBirds a proti mě tam stál -jozo-, tacmud, nebo třeba ffajtl Úsměv.

18 let Úsměv.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
falkon
magot napsal:
To je jednoduché. Servery sice už teoreticky spouštět jdou. Pár lidí to už i umí.
Ale fakticky nejsou cz servery. Nedělají se specky. Neexistuje něco jako byla předtím u starého šturma (a jde to takto i u DCS), že existoval spoustu cz, sk a jiných private serverů.
Neexistuje že by sis pohodlně zbastlil v editoru misi. A pak ji jednoduše spustil online, a s kamarády si ji zalétl (zaheslovanou).
Ta komunita žije prostě jen na těch public serverech, protože jí nic jiného nezbývá.
BOX je na toto udělanej tak debilně, že pokud bys chtěl spustit server a udělat si misi (což jde) a lítat jí online, tak se na to každej vysere protože to je hroznej voser.
Proto se dodnes neletěla žádná specka v BOXu na nějakém cz/sk serveru.


S tym by som nesuhlasil. Mnoho veci, co popisujes, je len dosledok "vplyvu historie", kedy tie moznosti (zrejme) neboli. A tahanie takychto "starych pravd" do sucastnosti je jednou z veci, ktore ludi odradzuju.

Dam uplne konkretny protipriklad:
Ja som k BoS-ku prakticky prisiel pred mesiacom -- v case patchu 3.2 ci tak nejak -- takze ziadne "stare pravdy" som nepoznal. A zacal som zistovat moznosti.
i) multiplayer hra sa zahostovat da. Dogfight aj Coop. Realne sme to otestovali, v pohode sa ku mne ludia pripojili (to, ze na mojom starom PC to starucky Phenom neupocita, to je druha vec). Je to asi na 2 kliky z hry, uplne rovnako ako v starom Sturmovi.
ii) misie sa tvorit daju. Ano, je to "malicko zlozitejsie" nez v starom sturmovi, ale to len preto, ze to dava viac moznosti. Existuje perfektna asi 300 strankova dokumentacia k hostovaniu serveru a tvorbe misii. Pochopit system misii mi trvalo zhliadnutie asi 6x 15 minutovych tutorial videi + vyskusanie si to na vlastne ruky.
iii) dedikovany server sa tiez da zriadit a provozovat, relativne lahko. Mam ho a obcas ho mam pusteny pre testovacie ucely (mozno ste ho v zozname serverov uz aj videli)
Ano, je to spojene s drobnou "byrokraciou", kedy si poziadas o specialny server account, aby ti server nezral Tvoj ucet, s ktorym chces lietat. To stoji jednu copy-paste spravu na Support, a asi 1-2 pracovne dni kym prijde odpoved. Ale to je jednorazova akcia, ktoru clovek "pretrpi" raz a hotovo. A mimochodom -- myslim si, ze maju v DServeri/na master serveri chybu, kedy ako validny account funguje aj prazdny login a heslo ;-) Ostatne, mozes to skusit Mrknutí
iv) nie je pravdou, ze by sa Dedikace "objavovali az s novym patchom". Stretol som sa s tymto nazorom, asi jedna zo "starych pravd". Uz neplati.

Preco sa zatial neletela ziadna CZ/SK specka sa tiez podivujem. V dnesnej dobe a verzii hry 4.x, je tam uz celkom dost obsahu, aby to davalo zmysel a bolo aj zabavne.

Skor si myslim, ze ludia tak-nejak ustrnuli, spohodlneli, zostarli a "zfotrovateli", a uz nikto nema ten "drajv", aby nieco vymyslel, nachystal, zorganizoval...
A je otazka, ci je o nejaku specku v dnesnej komunite este zaujem... kto ma realnu moznost chodit 2x tyzdenne na treningy a potom tomu obetovat 1/2 dni cez vikend?

Ked nie je poptavka, tazko sa robi nabidka. Mnohi preto radsej "fnukaju", nez aby sa pokusili nieco zmenit...


Takze Magote, kedy spravime nejaku specku?! Úsměv Kludne Ti pomozem s nachystanim misie a zahostovanim... Mrknutí
 
1stCL_Fucida
Vidíš Magote? To je celkem výzva! Úsměv

Jen bych tě u Falkona trošku varoval: Nenech ho uplatňovat jeho vrozenou, extrémně silnou a hlavně zcela neřiditelnou nápaditost Šklebící se
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
310_cibule
Už jste mohli mít půlku hotovu, místo toho žvanění tady ; )))))))
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
CSW_Cassius Chaerea
Dravé mládí máte na WT a dalších skoro simulátorech v hojném počtu. A proč? Protože je to pro mladí cenově dostupné a "úser friendly", než BoX. A tu komunitu si mladí umí udělat taky i bez staříků.
 
magot
falkon napsal:

magot napsal:
To je jednoduché. Servery sice už teoreticky spouštět jdou. Pár lidí to už i umí.
Ale fakticky nejsou cz servery. Nedělají se specky. Neexistuje něco jako byla předtím u starého šturma (a jde to takto i u DCS), že existoval spoustu cz, sk a jiných private serverů.
Neexistuje že by sis pohodlně zbastlil v editoru misi. A pak ji jednoduše spustil online, a s kamarády si ji zalétl (zaheslovanou).
Ta komunita žije prostě jen na těch public serverech, protože jí nic jiného nezbývá.
BOX je na toto udělanej tak debilně, že pokud bys chtěl spustit server a udělat si misi (což jde) a lítat jí online, tak se na to každej vysere protože to je hroznej voser.
Proto se dodnes neletěla žádná specka v BOXu na nějakém cz/sk serveru.


S tym by som nesuhlasil. Mnoho veci, co popisujes, je len dosledok "vplyvu historie", kedy tie moznosti (zrejme) neboli. A tahanie takychto "starych pravd" do sucastnosti je jednou z veci, ktore ludi odradzuju.

Dam uplne konkretny protipriklad:
Ja som k BoS-ku prakticky prisiel pred mesiacom -- v case patchu 3.2 ci tak nejak -- takze ziadne "stare pravdy" som nepoznal. A zacal som zistovat moznosti.
i) multiplayer hra sa zahostovat da. Dogfight aj Coop. Realne sme to otestovali, v pohode sa ku mne ludia pripojili (to, ze na mojom starom PC to starucky Phenom neupocita, to je druha vec). Je to asi na 2 kliky z hry, uplne rovnako ako v starom Sturmovi.
ii) misie sa tvorit daju. Ano, je to "malicko zlozitejsie" nez v starom sturmovi, ale to len preto, ze to dava viac moznosti. Existuje perfektna asi 300 strankova dokumentacia k hostovaniu serveru a tvorbe misii. Pochopit system misii mi trvalo zhliadnutie asi 6x 15 minutovych tutorial videi + vyskusanie si to na vlastne ruky.
iii) dedikovany server sa tiez da zriadit a provozovat, relativne lahko. Mam ho a obcas ho mam pusteny pre testovacie ucely (mozno ste ho v zozname serverov uz aj videli)
Ano, je to spojene s drobnou "byrokraciou", kedy si poziadas o specialny server account, aby ti server nezral Tvoj ucet, s ktorym chces lietat. To stoji jednu copy-paste spravu na Support, a asi 1-2 pracovne dni kym prijde odpoved. Ale to je jednorazova akcia, ktoru clovek "pretrpi" raz a hotovo. A mimochodom -- myslim si, ze maju v DServeri/na master serveri chybu, kedy ako validny account funguje aj prazdny login a heslo ;-) Ostatne, mozes to skusit Mrknutí
iv) nie je pravdou, ze by sa Dedikace "objavovali az s novym patchom". Stretol som sa s tymto nazorom, asi jedna zo "starych pravd". Uz neplati.

Preco sa zatial neletela ziadna CZ/SK specka sa tiez podivujem. V dnesnej dobe a verzii hry 4.x, je tam uz celkom dost obsahu, aby to davalo zmysel a bolo aj zabavne.

Skor si myslim, ze ludia tak-nejak ustrnuli, spohodlneli, zostarli a "zfotrovateli", a uz nikto nema ten "drajv", aby nieco vymyslel, nachystal, zorganizoval...
A je otazka, ci je o nejaku specku v dnesnej komunite este zaujem... kto ma realnu moznost chodit 2x tyzdenne na treningy a potom tomu obetovat 1/2 dni cez vikend?

Ked nie je poptavka, tazko sa robi nabidka. Mnohi preto radsej "fnukaju", nez aby sa pokusili nieco zmenit...


Takze Magote, kedy spravime nejaku specku?! Úsměv Kludne Ti pomozem s nachystanim misie a zahostovanim... Mrknutí

Já jsem pro. Úsměv

Napíšu pm a probereme detaily.
 
Hot_Dog
Jakožto student ČVUT v letech 2007-2012 a od té doby zaměstnanec/PhD student ČVUT co jednou týdně učí programování v 1. semestru řeknu následující... Dneska je jiná doba. Ti dnešní 18 a 20 letí nevyrůstali s PC, nehráli hry na PC, už vůbec ne hardcore hry. Oni vyrůstali s mobilem s tabletem, když si chtěli nějakou hru nainstalovat, tak zašli na store a klikli (prstem na dotykové obrazovce!!!) na install - hotovo. Srovnejte to s tím, co člověk musel umět udělat okolo roku 2000 aby si nějakou hru zahrál na PC...

Stále častěji se nám objevuje takový nešvar, studenti mají takový problém... Kurzor jim v editoru začne blikat jinak a přepisuje jim to, co už maj napsaný!!! Hrůza, co s tím? Nemůžou programovat... Prej jestli bych jim neporadil, jak to vrátit... Dřív sem to okomentoval před celou třídou a nechal dotyčného do příští hodiny nastudovat danou problematiku. Dnes už to udělat nemohu, když bych to řekl nahlas, tak by se 2/3 lidí ve třídě divilo, o čem to mluvím a mysleli by si, že INSERT je nějaká zvrácená sexuální praktikaŠklebící se

PS: Tím neříkám, že dnes nejsou studenti, kteří uměj s PC daleko lépe, než já a moje generace kdy uměla, ale celek jako populace současných 20-ti letých je na tom IMHO hůř, než před 10 lety...
Upravil/a Hot_Dog dne 28-11-2019 13:43
 
magot
310_cibule napsal:

Už jste mohli mít půlku hotovu, místo toho žvanění tady ; )))))))


Kolem sil u letišť budou stát masivní betonové zdi. Protože v těch silech jsou drahocenné suroviny pro válečné úsilí a jen tak někdo nám je bourat nebude Úsměv
 
310_cibule
magot napsal:

310_cibule napsal:

Už jste mohli mít půlku hotovu, místo toho žvanění tady ; )))))))


Kolem sil u letišť budou stát masivní betonové zdi. Protože v těch silech jsou drahocenné suroviny pro válečné úsilí a jen tak někdo nám je bourat nebude Úsměv


V každé specce potřebuju jedno polní letiště. Bez hangárů, sil, venkovních stání, kontrolních věží a pokud možno s vymýceným lesem v okruhu cca. dva tisíce metrů. Lepší je, když odtamtud nikdo jiný nevzlétá ani tam nepřistává.,
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
saldy
Taky jsem pár let nazpět zažil nezájem většiny modrých pilotů o speciálky, buď jich přišlo pět a půl nebo zase nevěděli co tam mají dělat.
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
magot
saldy napsal:

Taky jsem pár let nazpět zažil nezájem většiny modrých pilotů o speciálky, buď jich přišlo pět a půl nebo zase nevěděli co tam mají dělat.

Myslíš na IL246 nebo BOX?
 
Hot_Dog
310_cibule napsal:

V každé specce potřebuju jedno polní letiště. Bez hangárů, sil, venkovních stání, kontrolních věží a pokud možno s vymýceným lesem v okruhu cca. dva tisíce metrů. Lepší je, když odtamtud nikdo jiný nevzlétá ani tam nepřistává.,


Teď napíšu něco co možná někoho urazí (není to úmysl), a nemyslím to proti tobě Cibule! Jen si to napsal ty a tak reaguju na tebe... Každej tu operuje speckama a chtěl by lítat specky a specky a to že nejsou je chyba hry a přitom někteří skoro ještě nebyli v BoX online a už vůbec to pravidelně nelítaj online na normálních servrech. To ale nemá cenu dělat specku, když by půlka lidí měla problém přistát, ne?

A tím bych chtěl Citovat Fučiho o stránku zpět:
1stCL_Fucida napsal:

Ale Speciálky byly jen vrcholem ledovce obecně silné a zdravé komunity. Teď je speciálka neudělatelná ne kvůli platformě, ale kvůli lidem.


A to je přesně to s čím souhlasím, chyba není v BoX... A proč nejsou mladí, kteří by tu hru hráli a udělali specky, jeden z důvodů sem napsal o pár příspěvků vejš...
 
rudidlo
saldy napsal:

Taky jsem pár let nazpět zažil nezájem většiny modrých pilotů o speciálky, buď jich přišlo pět a půl nebo zase nevěděli co tam mají dělat.

Pokud byli ucastni na trenincich, tak by to vedet meli, ne?
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
rudidlo
Hot_Dog napsal:
Dneska je jiná doba. Ti dnešní 18 a 20 letí nevyrůstali s PC, nehráli hry na PC, už vůbec ne hardcore hry. Oni vyrůstali s mobilem s tabletem, když si chtěli nějakou hru nainstalovat, tak zašli na store a klikli (prstem na dotykové obrazovce!!!) na install - hotovo. Srovnejte to s tím, co člověk musel umět udělat okolo roku 2000 aby si nějakou hru zahrál na PC...

Zrovna mi to pripomnelo muj dnesni pohovotr se sefem, kde jsme mj. rozebirali jestli pujdou po triceti letech precist pasky k Sinclairu.
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
saldy
magot napsal:

saldy napsal:

Taky jsem pár let nazpět zažil nezájem většiny modrých pilotů o speciálky, buď jich přišlo pět a půl nebo zase nevěděli co tam mají dělat.

Myslíš na IL246 nebo BOX?


To byl IL
ijncluny.estranky.cz/img/original/405/mig19ccc.jpg
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
310_cibule
Hot_Dog napsal:
Teď napíšu něco co možná někoho urazí (není to úmysl), a nemyslím to proti tobě Cibule! Jen si to napsal ty a tak reaguju na tebe... Každej tu operuje speckama a chtěl by lítat specky a specky a to že nejsou je chyba hry a přitom někteří skoro ještě nebyli v BoX online a už vůbec to pravidelně nelítaj online na normálních servrech. To ale nemá cenu dělat specku, když by půlka lidí měla problém přistát, ne?


Na tom něco je.

Ale já třeba lítám občas offline (většinou i přistanu), do online bych si troufl jen v dvojmotorovém bombardéru (tedy občas se tam jdu sám nechat zabít, ale to jen jako solitér, abych to nikomu nekazil). Myslím, že bombera bych zvládl se vším všudy včetně navigace a letu ve formaci. To je ale na serverech dost obtížné dát dohromady, aspoň pokud si vzpomínám. Sem tam, spíš sporadicky, spolu letí tři, čtyři, ale víc asi ne. Ve specce je to jiné. Ale je to tak, jak říkáš, dneska by se při ní sešlo asi daleko méně zkušených pilotů, než by bylo třeba.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
Hot_Dog napsal:
Teď napíšu něco co možná někoho urazí (není to úmysl), a nemyslím to proti tobě Cibule! Jen si to napsal ty a tak reaguju na tebe... Každej tu operuje speckama a chtěl by lítat specky a specky a to že nejsou je chyba hry a přitom někteří skoro ještě nebyli v BoX online a už vůbec to pravidelně nelítaj online na normálních servrech. To ale nemá cenu dělat specku, když by půlka lidí měla problém přistát, ne?

Pokud nebude letadlo při pojíždění zrovna rotovat kvůli geni(t)ální fyzice podvozku, tak s tím vzlítne a přistane kdejakej jouda. Že nebudou mít bojové zkušenosti - no to bude dobrá simulace luftwaffe ke konci války Úsměv
Skutečnej hardcore najdeš až v DCS ..

Že nemaj zájem potencionální piloti z WT je spíše dobře, ať si těch svých hyperaktivních 15 minut užijou tam ..
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

34,882,896 návštěv