May 19 2024 15:25:26
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
Battle of Stalingrad - žvanírna !!!Locked!!!
saldy
Létáte někdo 110E s manuálním stavěním vrtule nebo dáte přednost automatu?
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
Alan Grey
Baron napsal:

CSW_Cassius Chaerea napsal:

Barone a když je ta "Battle of Bodenplatte"...bude zimní mapa vůbec?


Ano. Mala by byť v najbližšej aktualizácii.


Tak to je dobře. Nějak se mě ta letní mapa nelíbí... nevím proč, ale připomíná mě to mapy starého (ale dobrého) Šturma.
 
http://www.alan-grey-page.cz/
Paulus
saldy napsal:

Létáte někdo 110E s manuálním stavěním vrtule nebo dáte přednost automatu?


Nechávám automat.
základna Loc: 49°43'52.703"N, 16°26'5.3"E
 
1stCL_Fucida
S manuálním stavěním vrtule se u LW nelétalo. Někdy se používalo při zahřívání motorů a pojíždění, ale jinak to tam zůstávalo hlavně jako záloha při poruše (nebo spíš poškození) automatiky. Mimochodem, D-9 už manuál ani nemá :-).

=> používání je nesmysl :-)
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
606_Druindin
Dotaz na Barona - je v enginu hry modelováno uspávání jako vlastnost letadla, nebo vlastnost pilota?
Někdy mám pocit že pilot starších "nebodenpplatovských" typů se neuspávají tolik jako těch "bodenpplatovských".
Třeba když je za mnou (já v P-51) Bf109 K4 tak ju uspím a když je za mnou Bf109 G6 tak ne.
 
Zifi
Jak poznáš jestli je za tebou K4 nebo G6? Včera jsem díky tomu sundal dvě 109 v P-51
 
606_Druindin
Na Combat Boxu, nebo KOTA to poznáš po konci mise ve statistikách.
 
310_cibule
Jak poznám, jestli ta šmouha na monitoru je nepřítel či spojenec?
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
rudidlo
Poletis nemu a kdyz nezacne strilet, je to spojenec :-)
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
ZVP Zdenek
Pokud je za mnou tak ji poznám tak že se ohlídnu za sebe .... a pokud to má šavli trčící dolů pod křídlo tak je to ten nový vrtulník K4....
Die Tschechen sind die lachende Bestien
 
Mira
Nijak..než na to přijdu jsem na padáku Úsměv
 
310_cibule
rudidlo napsal:

Poletis nemu a kdyz nezacne strilet, je to spojenec :-)


Jo, tak to většinou dělám. A pak jsem najednou mrtvej.

Jako ten dotaz je míněn vážně. Tuším, že v CLOD měla éra různé barvy trasírek. To v BOX nejni, že ne?
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Baron
606_Druindin napsal:

Dotaz na Barona - je v enginu hry modelováno uspávání jako vlastnost letadla, nebo vlastnost pilota?
Někdy mám pocit že pilot starších "nebodenpplatovských" typů se neuspávají tolik jako těch "bodenpplatovských".
Třeba když je za mnou (já v P-51) Bf109 K4 tak ju uspím a když je za mnou Bf109 G6 tak ne.


"Uspanie" pilota zavisi od viacerych veci, napr. od rychlosti, prudkosti pritiahnutia, atd. Tiez sa rata cas, ktory pilot stravil v kokpite, ci je raneny, a podobne. Ale aby som odpovedal - ide o vlastnost pilota, nie lietadla, aj ked su tieto vlastnosti previazane.
Hals - und Beinbruch!
 
1stCL_SaBot
310_cibule napsal:

rudidlo napsal:

Poletis nemu a kdyz nezacne strilet, je to spojenec :-)


Jo, tak to většinou dělám. A pak jsem najednou mrtvej.

Jako ten dotaz je míněn vážně. Tuším, že v CLOD měla éra různé barvy trasírek. To v BOX nejni, že ne?


Je, ale musis si koupit barevnej monitor. Ty monochromaticky to neumej Šklebící se.

Rusaci maji cervenou strelbu a nemci do zluta.Ale moc poznat to nejde Mrknutí
 
310_cibule
Sakra, to mne nenapadlo ; )

Pozná se na dálku duralový povrch a kamufláž? Třeba že jedno je jako světlejší tečka a jiný jako tmavá? Já už nelítal ani nepamatuju (tedy kromě svých oblíbených off-line navigačních letů na přírodními a kulturními památkami : )

A trasírky západních spojenců?
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
dural irl hází odlesky
 
milan555
rudidlo napsal:

Poletis nemu a kdyz nezacne strilet, je to spojenec :-)

A co když se potkají dva nepřátelé, kteří oba vidí jen šmouhu ? -)
 
saldy
1stCL_Fucida napsal:

S manuálním stavěním vrtule se u LW nelétalo. Někdy se používalo při zahřívání motorů a pojíždění, ale jinak to tam zůstávalo hlavně jako záloha při poruše (nebo spíš poškození) automatiky. Mimochodem, D-9 už manuál ani nemá :-).

=> používání je nesmysl :-)


Díky tak to jsem rád, 110E vyžaduje přepnout na manual při startování a možná na vzlet.
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
606_Druindin
Baron napsal:

606_Druindin napsal:

Dotaz na Barona - je v enginu hry modelováno uspávání jako vlastnost letadla, nebo vlastnost pilota?
Někdy mám pocit že pilot starších "nebodenpplatovských" typů se neuspávají tolik jako těch "bodenpplatovských".
Třeba když je za mnou (já v P-51) Bf109 K4 tak ju uspím a když je za mnou Bf109 G6 tak ne.


"Uspanie" pilota zavisi od viacerych veci, napr. od rychlosti, prudkosti pritiahnutia, atd. Tiez sa rata cas, ktory pilot stravil v kokpite, ci je raneny, a podobne. Ale aby som odpovedal - ide o vlastnost pilota, nie lietadla, aj ked su tieto vlastnosti previazane.


Dík za odpověď. Trochu mě tam zaráží ten čas strávený v kokpitu. To jako spojeneckej pilot v antiG kalhotách po hodinovym letu bude mít podobnou odolnost jak pilot osy po 20 minutovym letu, nebo jak to vývojáři myslej ??? Úsměv
 
Baron
606_Druindin napsal:

Baron napsal:

606_Druindin napsal:

Dotaz na Barona - je v enginu hry modelováno uspávání jako vlastnost letadla, nebo vlastnost pilota?
Někdy mám pocit že pilot starších "nebodenpplatovských" typů se neuspávají tolik jako těch "bodenpplatovských".
Třeba když je za mnou (já v P-51) Bf109 K4 tak ju uspím a když je za mnou Bf109 G6 tak ne.


"Uspanie" pilota zavisi od viacerych veci, napr. od rychlosti, prudkosti pritiahnutia, atd. Tiez sa rata cas, ktory pilot stravil v kokpite, ci je raneny, a podobne. Ale aby som odpovedal - ide o vlastnost pilota, nie lietadla, aj ked su tieto vlastnosti previazane.


Dík za odpověď. Trochu mě tam zaráží ten čas strávený v kokpitu. To jako spojeneckej pilot v antiG kalhotách po hodinovym letu bude mít podobnou odolnost jak pilot osy po 20 minutovym letu, nebo jak to vývojáři myslej ??? Úsměv


AntiG oblek zvyšuje odolnosť voči G, ale nie proti únave.
Hals - und Beinbruch!
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-05-2024 10:25
Akutní máte někdo fotku Spitfiru 313.SQN s invazními pruhy? A mohl bych ji vidět? Nemám jedinou ...

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

34,908,659 návštěv