April 18 2024 09:04:53
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,744
· Nejnovější pilot: AlecSalinas
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
Battle of Stalingrad - žvanírna !!!Locked!!!
Zifi
Taky tak. Díky Pete
 
Aces_Wild
A pokud máte AMD GPU, lze si v Radeon profilu BoX zapnout volbu "Anti-Lag" (obdoba "Low Latency Mode" u Nvidie).

i.imgur.com/7YOxzEA.png
 
1stCL_Jiricek
1stCL_Ricrd napsal:

Low Latency Mode jsem měl na OFF zapnul jsem on a hra jede jak hutě diky

Přátelé, jak se to "Low Latency Mode" řekne česky? Mám nastavení v češtině a neumím tam najít nic, co by mi evokovalo souvislost. GTX 1060 6GB. Díky


Jinak grafika po novém patchi je u mě (jako u vždycky) krok zpět:
- doty a letadla jsou mnohem ostřejší (aniž bych měl te'd nebo dříve zapnuté doostření). Ale ž tak moc, že nejdou vidět na velkou ani na střední vzdálenost
- cukání výrazně vzrostlo
- mlha tradičně nezmizela :)
- nastavení mraků na "ultra" vidím v nabídce jen tu a tam, po některých patchích. Záhy zmizí a už se nikdy nevrátí zpět. Maximálně tam mám"high". Nezávisle na ostatním nastavení. Tady si dovedu představit, že je to způsobeno nějakým uživatelským zásahem, ale neobjevil jsem jakým. Kdyby někdo věděl, budu vděčný.
 
Hot_Dog
Česky v Nvidia Control Panel pod "Spravovat 3D nastavení" se to jmenuje Low Latncy Mode:-D Problém je asi Jiříku, že si musíš stáhnout nejnovější ovladače, měl sem nějaký ze srpna a ještě to tam nebylo (Byla tam starší obdoba něco jako "počet předrenderovaných snímků"Mrknutí. Po stáhnutí aktuálních ovladačů to tam mám, dneska to taky prubnu...

Edit: U low latency mode je možno nastavit off, on, ultra, přičemž off může předrenderovat až 3 snímky, on 1, a ultra žádný. V tom starym nastavení byly možnosti auto, 1, 2, 3, nebo 4 snímky. Přičemž defaultně tam bylo auto, a je možný že BoX to měl nastavený klidně na nějakou velkou hodnotu... No jestli tohle bude univerzální řešení na microšutering, tak to bude superMrknutí Jako nikdy sem s ním neměl extra problémy, ale dřív sem ho tam viděl, posléze spíš tušil, pak nebyl a po posledním patchi ho tam opět tuším... Jinak tohle nastavení prej pomáhá hlavně tam, kde je limit GPU. Tam kde je limit CPU, jako u mě, tak to prý nemá až takový vliv, a možná díky tomu sem nikdy neměl extra problémy s tím microšuteringem jako někteří jiní...
Upravil/a Hot_Dog dne 13-10-2019 17:05
 
Aces_Wild
A tady v obrázku, ovladač 436.48, lze nastavit jako globální či per profil:

i.imgur.com/acBVFsZ.png
 
magot
Používáte někdo v BOXu Saitek/ Logtech throttle-quadrant?
Jde mi tam jen jedna osa. Zbylé dvě to nedetekuje. V DCS jdou všechny tři bez problému. V jiných simech taky. I v těch třistaletých jako condor .. To jsou vývojáři BOXu zase o krok napřed? Šklebící se
 
Hot_Dog
koukni se někde mimo hru, jestli ti ty osy dou až do obou krajních poloh... Když nastavuju osu v BOS, tak mi přijde, že musim hnout od jedný krajní polohy až k druhý, jinak jí to nezadetekuje a pokud je už vychozená, tak to nejde... U jinejch her většinou stačilo s ní pohnout...
 
magot
Hot_Dog napsal:

koukni se někde mimo hru, jestli ti ty osy dou až do obou krajních poloh... Když nastavuju osu v BOS, tak mi přijde, že musim hnout od jedný krajní polohy až k druhý, jinak jí to nezadetekuje a pokud je už vychozená, tak to nejde... U jinejch her většinou stačilo s ní pohnout...

Pravdu máš! Jde to. Soudruzi jsou o krok napřed .. kdybysme se náhodou někde potkali, tak platím rundu Úsměv
 
WT_Pedropan
Aces_Wild napsal:

A tady v obrázku, ovladač 436.48, lze nastavit jako globální či per profil:

i.imgur.com/acBVFsZ.png


Používám dva a oba to vidí... No jo, vedle. To bylo pro Magota.
 
http://www.wtigers.org/
magot
WT_Pedropan napsal:
Používám dva a oba to vidí... No jo, vedle. To bylo pro Magota.

jj - první osu (zprava doleva) detekují widle jako plynovku - osu Z, zbylé dvě jako X a Y jako kdyby to byl joystick.
V BOX u osy Z to nepotřebuje dojet až do konce, kdežto u X a Y ano.
 
Zifi
Jak moc souhlasí ovládání motorů v BOX vůči reálným předlohám? Bude mi k něčemu reálný letový manuál na Spitfire IX? Nebo je BOX spíše svůj vlastní svět?
 
Hot_Dog
Sedí to velmi dobře, ohledně limitů režimů motorů bohužel až nerealisticky přesněPff
 
Saburo
Zifi napsal:

Jak moc souhlasí ovládání motorů v BOX vůči reálným předlohám? Bude mi k něčemu reálný letový manuál na Spitfire IX?

To je dobrá otázka, ale

Tady odpovídá jeden z teamu: drž se toho co napíšou oni, ne toho co stojí v origo manuálech...
("look elsewhere is not exactly good advice" je právě přesně ta odpověď na tvou otázku, je to narážka na ty real manuály v daném vláknu)
i.imgur.com/1ugulFV.png

p.s. zkouknutím origo manuálu ale nemůžeš nikdy nic zkazit
 
Hot_Dog
Jeden příklad za všechy, jak nastavovat chladiče (inlet, outlet, oil) u La-5 či La-5FN a jaký mají vliv na vlastnosti a aerodynamiku se v in-game manualu nedozvíš. V origo manuálu k ostrý Lavině se to dozvíš a když to aplikuješ ve hře, tak to funguje...
 
Zifi
Má to být ironie? Opravdu nevím
 
ringlett
Hot_Dog napsal:

Jeden příklad za všechy, jak nastavovat chladiče (inlet, outlet, oil) u La-5 či La-5FN a jaký mají vliv na vlastnosti a aerodynamiku se v in-game manualu nedozvíš. V origo manuálu k ostrý Lavině se to dozvíš a když to aplikuješ ve hře, tak to funguje...


U Spitfajra taky, ale zase je namodelovaný LF.IXe z jara 44, ale ovládání motoru a chladičů mi přijde jako u pozdních XVI, automatika a tak
Nelétám, občas se plazím ...
 
Hot_Dog
Zifi napsal:

Má to být ironie? Opravdu nevím


Jestli myslíš moje dva příspěvky, tak ne, není to ironie. Jasně, může se objevit případ, že v manuálu je něco popsané a ve hře se to chová uplně jinak, ale troufnu si říct že v naprosté většině případů můžeš a ) věci dělat podle ostrého manuálu, nebo za b ) nemůžeš je dělat, protože ve hře nejsou nasimulované, hra ti je nedovolí ovládat. V obou případech ale skutečným manuálem nic nezkazíš jak píše Saburo a mužeš se dozvědět spoustu užitečného...
Upravil/a Hot_Dog dne 15-10-2019 18:44
 
Hot_Dog
ringlett napsal:

Hot_Dog napsal:

Jeden příklad za všechy, jak nastavovat chladiče (inlet, outlet, oil) u La-5 či La-5FN a jaký mají vliv na vlastnosti a aerodynamiku se v in-game manualu nedozvíš. V origo manuálu k ostrý Lavině se to dozvíš a když to aplikuješ ve hře, tak to funguje...


U Spitfajra taky, ale zase je namodelovaný LF.IXe z jara 44, ale ovládání motoru a chladičů mi přijde jako u pozdních XVI, automatika a tak


Ano. tak jistě, Spitfire IX je asi jako octávie druhý generace, dělala se combi/liftback, benzín několik motorů, diesel několik motorů, automat/manuál převodovka, různý výbavy a měnilo se to v průběhu několika let, co jí ve škodovce vyráběli. Takže samozřejmě základ je, že víš, jakou verzi ve hře máš a podle ní zvolíš správný manuál/informace v tom manuálu a umíš to filtrovat... Zrovna ke Spitu IX sem si ho pročítal, a samozřejmě sou tam třeba taky informace o tom, jak ovládat spřaženou jednotnou páku pro plnící tlak/otáčky, kterou ve hře nemáme...
 
Zifi
Díky
 
ringlett
Hot_Dog napsal:

ringlett napsal:

Hot_Dog napsal:

Jeden příklad za všechy, jak nastavovat chladiče (inlet, outlet, oil) u La-5 či La-5FN a jaký mají vliv na vlastnosti a aerodynamiku se v in-game manualu nedozvíš. V origo manuálu k ostrý Lavině se to dozvíš a když to aplikuješ ve hře, tak to funguje...


U Spitfajra taky, ale zase je namodelovaný LF.IXe z jara 44, ale ovládání motoru a chladičů mi přijde jako u pozdních XVI, automatika a tak


Ano. tak jistě, Spitfire IX je asi jako octávie druhý generace, dělala se combi/liftback, benzín několik motorů, diesel několik motorů, automat/manuál převodovka, různý výbavy a měnilo se to v průběhu několika let, co jí ve škodovce vyráběli. Takže samozřejmě základ je, že víš, jakou verzi ve hře máš a podle ní zvolíš správný manuál/informace v tom manuálu a umíš to filtrovat... Zrovna ke Spitu IX sem si ho pročítal, a samozřejmě sou tam třeba taky informace o tom, jak ovládat spřaženou jednotnou páku pro plnící tlak/otáčky, kterou ve hře nemáme...


Já vím. Právě, že mě přijde, že mají namodelovánu verzi s touto sdruženou pákou, ale model a ovládání pro verse předchozí. Takže ovládání jakž takž sedí pro M66, ale pro M70 už je blbě.
Vlastně by mě zajímalo jakou přesně variantu a z které továrny mají.
Nelétám, občas se plazím ...
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,715,050 návštěv