April 18 2024 14:14:17
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,744
· Nejnovější pilot: AlecSalinas
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
Battle of Stalingrad - žvanírna !!!Locked!!!
Baron
Hmmm a to je veru divné. Ako máš nastavenú kvalitu zvuku?
Hals - und Beinbruch!
 
Tapi
Dva dotázky na experty WWI a Flying Circus letadla (uvažuju o zakoupení, ale dosud jsem s hadraplány nelétal):

1. Předpokládám absenci trimů, jak je tedy ve hře namodelováno defaultní vyvážení? Neutrální nebo jinak? Pokud jinak, tak to musí být docela otravné, pokud pilot musí většinu času držet klacík v jiné než neutrální poloze? Jde defaultní vyvážení poštelovat na zemi? Jaká je praxe?

2. Na screenshotech jsem si všiml (třeba u Dr.I) něčeho jako reflexní zaměřovač??? To je volitelné ulehčení nebo nutné kvůli tomu, že mířidla jsou na každém kulometu zvlášť a tudíž hodně mimo střed? Jde mířit i nějak jinak? Třeba s TrackIR se vyklonit na stranu, abych měl v lajně mířidla jednho z kulometů? (takhle to dělám se zaměřovačem u Bf 109 a Fw 190, ale tam je ten offset od středu hádám o dost menší)
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
Rumcajs
Tapi napsal:

Dva dotázky na experty WWI a Flying Circus letadla (uvažuju o zakoupení, ale dosud jsem s hadraplány nelétal):

1. Předpokládám absenci trimů, jak je tedy ve hře namodelováno defaultní vyvážení? Neutrální nebo jinak? Pokud jinak, tak to musí být docela otravné, pokud pilot musí většinu času držet klacík v jiné než neutrální poloze? Jde defaultní vyvážení poštelovat na zemi? Jaká je praxe?

2. Na screenshotech jsem si všiml (třeba u Dr.I) něčeho jako reflexní zaměřovač??? To je volitelné ulehčení nebo nutné kvůli tomu, že mířidla jsou na každém kulometu zvlášť a tudíž hodně mimo střed? Jde mířit i nějak jinak? Třeba s TrackIR se vyklonit na stranu, abych měl v lajně mířidla jednho z kulometů? (takhle to dělám se zaměřovačem u Bf 109 a Fw 190, ale tam je ten offset od středu hádám o dost menší)
Nejsem expert, ale snad odpovím dobře.

ad 1) - trimy nejsou. Respektive až bude jednoho dne SE5a a BristFit, budou na výškovku. Ve hře je to tak, že střed joystik má rozsah namapovaný na skutečný rozsah pohybu páky 1:1. Takže středová poloha klacíku je typicky s výškovkou v rovině, což vede k tomu, že musíš dost tlačit, aby letadlo letělo horizontálně. V ROFku měli definovatelné křivky a tedy i posun středu, aby se s tím dalo lítat. V BOSku to zatím není. Lze ale využít nějakou tu aplikaci pro vJoy a posunovat si střed podle libosti, já jsem si na to spíchnul vlastní takový udělátko a trim vlastně mám na všechny tři osy.
U FFB klacíků je to jinak, střed klacíku se posouvá podle toho, jak určí hra z rychlosti. FFB nemám, tak nemůžu úplně sloužit.

ad 2) - u těch WW1 lítadel máš volitelnou výbavu stejně jako o WW2 lítadel. No a mezi volitelnou výbavou máš i optické zaměřovače či případně komfortnější kovový zaměřovač. S TIRem je to úplně snadno použitelný.
 
Tapi
Dík moc za odpověď.
Ještě k těm trimům: takže i v reálu, když mělo éro knipl neutrálně a tedy výškovku v rovině, neletělo horizontálně, ale bylo nastavené na stoupání?

Řešení pro sim, chápu-li Tě správně: udělat si pomocí vJoy virtuální joystic a ten namapovat ve hře. Pak pomocí aplikace pro editaci křivek (http://www.xedocp...urves.html) propojit fyzický joy a ten virtuální a v aplikaci upravit střed křivky...
EDIT: Bavíme se ale o ose joye pro Pitch? Nebo se bavíme o ose pro trim výškovky?
(FFB nemám /neřeším)
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
Hot_Dog
Tak pokud mas letadlo bez trimu, je jasny, ze nemuze letet rovne se stredovou polohou paky ve vsech rezimech. Proto je to nastaveny jako nejakej kompromis, i v realu... Stredova poloha se lisi u joysticku s ff a bez ff. U joysticku bez ff je proste ve stredu osy, u joysticku s ff je tam, kde se joystick ustali, pokud na nej nebudes rukou pusobit. Pokud trimujes pomoci vyvazovacich plosek s joystickem s ff, menis tim vlastne poluhu, kde je paka bez sil a tim ve vysledku polohu treba te vyskovky... Takle to je v realu a box to plus minus simuluje relativne ok. Pokud mas joystick bez ff, tohle samozrejme simulovat nelze, a proto je tam klicka, kdy vlastne pokud trimujes a mas furt stredovou polohu paky, meni se ti poloha vyskovky... FC nemam, ale bude to tam stejne, pokud letadlo nemelo v realu trim, litej bez nej, teckaVyděšený

Edit: Tapi, teď sem si přečet tvůj edit, že nemáš ff, nicméně nechám ho tu třeba pro někoho jiného. Jinak, když budeš lítat letadlo co v reálu nemělo trim ve hře taky bez trimu na joysticku bez FF, seš nejblíž, jak se mužeš dostat k reálu pilotování daného letadla. A o to nám tady přece de, ne? Tím se my magoři odlišujeme od hráčů ostatních her, že místo toho aby sme si nějak pomohli a zlepšili naše skóre ve hře, radši lítáme jak jen to de podle reálu i když to ve výsledku znamená, že je to těžšíŠklebící se Pokud ne, pak nechápu nekonečné diskuze o tom, proč jedno letadlo letí o 10km/h rychleji, než by mělo podle dokumentu XY, a proč jedno letadlo stoupá líp než druhý, když by to mělo bejt přesně naopak..
Upravil/a Hot_Dog dne 07-03-2019 10:21
 
Tapi
OK, pochopil jsem, díky Hot _Dog.
Člověk je ale tvor pohodlný a když je možnost si nějak ve hře zajistit vytrimování, i když to v reále nešlo, tak proč ne (alespoň pro přelety, kdy se nic neděje)...

@Rumcajs: dost by mě zajímalo, jak to máš pořešený s tím tvým udělátkem. To máš jako na osu pitch ve hře napojený virtuální joy a na něj máš namapované dvě zařízení (fyzický joy i udělátko) a na tom udělátku si potenciometrem šteluješ střed osy?
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
Rumcajs
Tapi napsal:
@Rumcajs: dost by mě zajímalo, jak to máš pořešený s tím tvým udělátkem. To máš jako na osu pitch ve hře napojený virtuální joy a na něj máš namapované dvě zařízení (fyzický joy i udělátko) a na tom udělátku si potenciometrem šteluješ střed osy?

Jo, mám dvě fyzické osy, jednu knipl a druhou kroutík po straně na kniplu. Tedy tyhle dvě osy jsou vstup. Výstupem je jedna osa toho vJoy. No a mezi vstupními osami a výstupem je transformace, která funguje tak, že ten kroutík posouvá střed +- v nějakém intervalu, který mám jako parametr někde v nějakým konfigu. Dokonce to mám tak, že to nemusí být lineární, ale že mapování může být obecně křivka, která se prostě křiví podle posunu středu.
 
Tapi
Chytrý :-)
P.S. Předpokládám, že tu "transformaci" jsi si napsal sám...
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
Rumcajs
Jo, napsal, ale to není nic složitého. Je to na pár řádek programu.

edit: tady je takový neumělý obrázek, je to z toho mýho softíku dialog konfigurace osy. Je tam použitá S křivka. No a červeně jsem tam velmi "umělecky" dokreslil meze, mezi kterými tu křivku posouvá kroutík toho "trimu".
https://photos.ap...ygf68SAN17
Upravil/a Rumcajs dne 07-03-2019 11:02
 
Tapi
Pokud do hadraplánů půjdu, tak absenci trimů budu asi taky nějak řešit... zatím se rozkoukávám... Každopádně jsem rád za info.
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
pSipi
WWI lietadla takisto ako ostatne maju autopilota. Takze prelety ani teraz niesu problem. V boji mas potom ine problemy ako stelovat trim.
 
Tapi
OK. Jak jsem psal, nejde mi o to používat trim v boji (to by v podstatě bylo "podvádění" vzhledem k historické věrohodnosti). Jde mi o to, nervat se s kniplem zbytečně, když se nic neděje... Jo autopilot by to do jisté míry mohl řešit, ale zas to je takové hodně pasivní řešení...
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
pSipi
Tak si priviaz gumicku o joy co ti ho bude tahat dopredu. To mas Real Life riesenie.
 
Tapi
Mrknutí
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
Ajvn
Ty Horkýpse myslíš, že by vůbec někdo ROF koupil a lítal, kdyby v nastavení neměli možnost posunu středu? Ehm tedy kromě Tebe.Úsměv
Myslim si, že kdo má tady FC tak čítuje tak jako RumcajsÚsměv a nebo používá vJoy.
 
pSipi
Myslim ze lietam FC online castejsie ako vacsina ludi co tu je (okrem Barona) a nepouzivam ani jedno. Mrknutí
 
magot
a já jak debil lítal Rofko 1:1 Pff Snad jen u Muromce jsem si odpočinul ..
trimy jsou pro srágory co se bojej do lesa Vyděšený
 
Hot_Dog
Ti nevim, par magoru by se snad nasloÚsměv Jak sem psal, nemam FC ani Rof, takze nevim, jak moc je to vazny problem, ale par letadel v BoX taky nema trim vyskovky a vetsina nema vsechny tri trimy a de to... Ja to ani za čít nepovazuju, nevadi mi, když to proti mne nekdo pouzije, ale dotycny at se pak opovazi rict neco ve smyslu ze ve hre je rozdil v toceni spita a mezka vetsi nez v realu, to se pak nebudu znatCool
 
Ajvn
ÚsměvÚsměv
FC zatím nemám avšak určitě mít budu až vyjedou s mapou pro WWI. Takže nevím...
A v ROF jsem si posun středu okecal tak, že piloti WWI taky podváděli a čítovali protože aby nemuseli tlačit na knipl jako pár magorůÚsměv tady tak si jej přikurtovali nevím k čemu svazkem letecké gumy. Úsměv
 
1stCL_Fucida
magot napsal:

a já jak debil lítal Rofko 1:1 Pff Snad jen u Muromce jsem si odpočinul ..
trimy jsou pro srágory co se bojej do lesa Vyděšený


Neboj, je nás více, co jsme zápasili s kniplem Úsměv. A já osobně si ani do budoucna nehodlám dopomáhat žádnými appkami.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,716,188 návštěv