April 19 2024 06:53:35
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 1
CSW_Rannisokol

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
Battle of Stalingrad - žvanírna !!!Locked!!!
Baron
Ak odhliadnem od pomalosti oboch Ramiek, urcite 16.
Hals - und Beinbruch!
 
1stCL_Jiricek
Baron napsal:

Ak odhliadnem od pomalosti oboch Ramiek, urcite 16.

Když odhlédnu od pomalosti ramek, tak i já amatér chápu, že 16 je více než 8 :)

Já se právě ptám, jestli ta o něco málo vyšší frekvence není náhodou větší plus než celková velikost RAM. Protože kdosi kdysi tady tvrdil, že 8 GB je pro BoS dostatečné a cokoli navíc je zbytečná investice. Leží mi na stole 2x 667 MHz a 2x 800 MHz a řeším, jestli použít všechno nebo jen ty rychcejší.

Pokud je vliv frekvence zanedbatelný, narvu to tam rád všechno :D
 
Baron
Daj si tam 16 GB, nebudes lutovat. A ano, rozdiel v rychlosti medzi nimi je zanedbatelny, ale ked ich tam das oboje, rychlejsie sa ti spomalia na pomalsie.
Upravil/a Baron dne 21-10-2018 22:18
Hals - und Beinbruch!
 
1stCL_Jiricek
Baron napsal:

Daj si tam 16 GB, nebudes lutovat.

RGR, dík moc.

j.
 
AJaromir
Taky jsem za větší kapacitu. Rozdíl v taktech není tak markantní, ikdyž prý u sestav s AMD bývá výkonový rozdíl znatelnější. Hlavně, co se Dual Channel týče.
 
Hot_Dog
1stCL_Jiricek napsal:
Protože kdosi kdysi tady tvrdil, že 8 GB je pro BoS dostatečné a cokoli navíc je zbytečná investice.


To sem tvrdil já a nadále si za tím stojím... Lítám tedy pouze online a co sem to měřil, tak se mi nikdy nepovedlo zaplnit ramky víc jak na 6, maximálně 6,5GB možná a je jedno jestli je v kompu 8, 16 nebo 32GB. Takže v současný době je naprosto nulovej nárůst výkonu ve hře, pokud upgraduješ z 8GB na 16GB. Co se týče rychlosti ramek, rozdíl tam bude, ale podle mne naprosto minimální, tudíž si myslím, že ve výsledku ať se rohodneš pro jednu či druhou variantu, vyjde to +- stejně...
Upravil/a Hot_Dog dne 22-10-2018 00:07
 
Hot_Dog
1stCL_Jiricek napsal:
Protože kdosi kdysi tady tvrdil, že 8 GB je pro BoS dostatečné a cokoli navíc je zbytečná investice.


To sem tvrdil já a nadále si za tím stojím... Lítám tedy pouze online a co sem to měřil, tak se mi nikdy nepovedlo zaplnit ramky víc jak na 6, maximálně 6,5GB možná a je jedno jestli je v kompu 8, 16 nebo 32GB. Takže v současný době je naprosto nulovej nárůst výkonu ve hře, pokud upgraduješ z 8GB na 16GB. Co se týče rychlosti ramek, rozdíl tam bude, ale podle mne naprosto minimální, tudíž si myslím, že ve výsledku ať se rohodneš pro jednu či druhou variantu, vyjde to +- stejně...

Edit: nějak to zablblo, a poslal sem to 2x, nemužu najít, kde se to maže, tak muže admin tenhle druhej příspěvek klidně vymazat...
 
AJaromir
Takže, po testu jsem zjistil, že si BoX rezervuje cca 10 GB paměti, ikdyž využije cca jen polovinu. Tak si aspoň nebudeš ničit SSD stránkováním.
Upravil/a AJaromir dne 22-10-2018 00:39
 
Rumcajs
Je to jak říká Hot Dog. 8GB stačí. Ta hra skutečně nepotřebuje víc. Podobně je to s RAMkama, vliv rychlosti RAMek na výkon hry je malý. Vyjímku tvoří systémy, kde je RAM použita i jako VRAM, tedy u integrovaných grafik, kdyby tedy nějaký masochista na tom fakt chtěl hrát hry.
Jiná otázka je, zda doporučit 8GB či radši 16GB. Už jsem o tom párkrát psal, jak to je s RAMkou a co znamenají jednotlivá čísla v task manageru. Tak jen připomenu, že hra není na světě sama. Člověk to PC používá i jinak než jen na hry. Hra samotná není jen to, co je aktuálně nezbytně potřeba v paměti atp. A zde to již není tak snadné. Je to otázka použití. Nicméně u většiny uživatelů, kteří používají PC asi tak jako my lítavci, platí, že přínos další RAM pro výkon systému končí někde na 10 - 12GB. 8GB je tomu docela blízko, ale i tak, kdo máte možnost volby, radši běžte do 16GB. Nějaká drobná rezerva není na škodu.
Pak taky platí, že SSD docela služně maskuje to, že by systém profitoval z nějaký tý RAMky navrch. Nakonec nejzásadnější je spokojenost toho kterého soudruha. Jak se tý spokojenosti dosáhne, je méně zajímavá otázka.
 
1stCL_Jiricek
Díky všem, pánové.

j.
 
606_Smis
Jak moc je v BoX citelná rýchlosť ram? Mám teraz niečo pod 800mhz (presné číslo teraz neviem) a rozmýšlam nad 1600mhz (8gb ddr3). Prípadne je rozdiel či je hra uložená na ssd/hdd počas hrania? Nemyslím čas načítania hry... Dík
 
Mira
Jde v SP nějak nastavit informace u ikonky? Jak ve starém Sturmu. Např. když chci vidět pouze vzdálenost ?
 
AJaromir
No, těžká otázka. Bavíme se zde o řádech mikro až nanosekund.

Mira napsal:

Jde v SP nějak nastavit informace u ikonky? Jak ve starém Sturmu. Např. když chci vidět pouze vzdálenost ?


Mělo by to být settings\flight interface
 
Aces_Wild
Lákavé slevy na IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad a IL-2 Sturmovik: Battle of Moscow. 17$ za standard, 27$ za premium edici.
 
Alan Grey
[img]http://www.alan-grey-page.cz/wp-content/uploads/ngg_featured/novinky_nahled_0013.jpg[/img] is not a valid Image.

už jsem utrácel Úsměv
 
http://www.alan-grey-page.cz/
Mira
Barone, když si koupím G6 dostanu k ní někdy v budoucnu v rámci nových modifikací i Erla Haube překryt kokpitu a nějakou tu motorovou úpravu Úsměv
 
Baron
Ano.
Hals - und Beinbruch!
 
ringlett
Dneska prvně online, proboha přijdu si jako naprostý ichtyl ...
Ale bylo to skvělý.


Omlouvám se, prostě jsem musel, moc se mi to líbilo
 
Mira
ringlett napsal:

proboha přijdu si jako naprostý ichtyl ...



To nejsi sám, neboj Šklebící se
 
magot
ringlett napsal:

Dneska prvně online, proboha přijdu si jako naprostý ichtyl ...
Ale bylo to skvělý.

Omlouvám se, prostě jsem musel, moc se mi to líbilo

Rozdíl mezi offline a online je, že se v online na letišti všichni motaj jak vítr v bedně ..
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,720,001 návštěv