April 19 2024 21:53:29
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
Battle of Stalingrad - žvanírna !!!Locked!!!
1stCL_Jiricek
Rumcajs napsal:

To máš těžký Jiřičku. Kdyby produkovali sim, který by byl optimalizován pro PC 10 let staré s povadlým ochablým monitorem, zas by to asi nikdo nekupoval s poukazem na to, že to vypadá jak před 10 lety.


Dyť jo. Já začal diskusi jen a jen o domněle nových mracích. Baron se zeptal na mou sestavu a Zifi pronesl, že dle nastavení nemám problém. Vlastně jsem jen přitakal, že nemám problém vyjma "dilatace" a "viditelnosti", obojí na vrub mého HW. Nevyčítám tvůrcům, že nemyslí na nás mrzáčky Úsměv


Stran monitoru. Jsi úplně přesně popsal příznaky. Je to monitor, který má mizernou schopnost rozlišit sousední barvy natož asi odstíny šedé. Navrch má tragicky pomalou odezvu, když zanechává ty dlouhé šmouhy. Rozuměj, dlouhá šmouha za pohybujícím se objektem říká, že to je fakt vykopávka z doby prvních LCD monitorů. To se nedá vylepšit sebelepším simem. To je skutečně problém s monitorem.

Monitor jsem kupoval na doporučení předního českého odborníka na monitory, takovému doporučení nešlo odolat. Vůbec jsem tomu tehdy nerozumněl a prostě jsem věřil doporučení.

Řešení ale existuje. Vem brigádu někde na nádraží, po večerech vykládej vagony a za takto nashromážděné jmění to svoje PC vylepši...

Já chápu, že není problémem ani chybou movitých, že exitstují nemovití. Ale pochot i ty, že být movitým není vždy otázkou vůle či rozhodnutí, byť z pohledu movitých to tak vždy vypadá.
 
1stCL_Jiricek
petsild napsal:
Spíš nastav detaily... tak abys měl konstantní fps, co možná po celou dobu letu.

FPS mi běhá od 60-90. A nikoli že by poskakovalo, je poměrně plynulé. Spíš závisí na mapě a především oblačnosti. Jakékoli snížení detailů mi snižuje rozpoznatelnost objektů, takže jsem vždy dospěl k tomu, že lépe vysoké detaily za cenu rychlosti než naopak.

Tedy uberu na AA, nebo ho vypnu úplně a zapnu raději v NCP pseudo FXAA, který ti neubere na výkonu.

Viz výše - nižší AA způsobí, že katastrofálně nerozlišuju letadla. Vypnout AA a použít FXAA jsem taky zkoušel, ale bylo to (k mému překvapení) výrazně horší. Takže jsem zase skončil u klasického AA na maximu.

Hlavně začni pokukovat i po novém monitoru, ten tvůj má strašný time response a vysoký input lag, to je další nepříjemnost při létání.

Mám vsazenou sportku, tak uvidíme... Šklebící se
 
Zifi
Jiříčku to poškubávání i když máš 60 FPS má velmi jasnou příčinu. Přesněji jsou dvě. Mě to běhá 120-90 FPS. Mám zapnutou V-sync a omezení na 60 FPS a to poškubávání jsem vnímal taky. Zaprvé se tomu poškubávání vyhneš pokud vypneš Full-screen. Další věc. Pokud jen tak lítám sám pro radost, tak je to naprosto plynulé, ale pokud si ve hře navolím více letadel, Tak se to začne poškubávat i když mi fraps ukazuje 60 FPS neustále. To poškubávání se úměrně zhoršuje zvyšováním počtu dalších letounů ve vzduchu. Zjistil jsem, že příčinou je můj slabý CPU. Mám i5-3570K. Nenataktovaný je prakticky to samé co máš ty. Pokud ho nataktuju na 4.2 GHZ. Tak mi to pošubávání zmizí. V systému je sice vidět. že se ty čytři jádra celkem flákají,ale BOX těží především z maximální frekvence na jádro. Neumí vytěžit výkon ze všech čtyř jader. Podle mě 8 GB ram je sice málo, ale mělo by to stačit. GTX 770, taky není žádná paráda, ale díky skvělé optimalizaci si hru užiješ prakticky na plnou grafiku. Samozřejmě omezení 2GB V-Ram je problém. Ale to CPU to chce vyhnat nad 4 GHZ. Před lety jsem to Rumovi nevěřil, ale je to tak. Řešení je prosté. Pokud nemáš peníze nebo se ti nechtějí za HW utrácet, tak si sežeň bazarový. Většinou se dá koupit i za míň než za polovic. Když jsem to tady dříve napsal, tak mě hned sejmul místní oblízač vláken s tím, že se bazaru štítí a že by z druhé ruky nic nekoupil. A pak se tady chlubil jak dobře nakoupil z druhé ruky. Takže předsudky stranou
Upravil/a Zifi dne 23-09-2018 13:31
 
1stCL_Jiricek
Zifi napsal:

Jiříčku to poškubávání i když máš 60 FPS má velmi jasnou příčinu... Zjistil jsem, že příčinou je můj slabý CPU.

Předsudky vůči bazarovkám nemám - celý můj počítač je poskládaný z výběhovek a půlka pak nahrazená bazarovkama. Problém mého CPU je patice. Pro můj typ patice je můj procesor prakticky to nejlepší existující. Či přesněji - po přetaktování by byl to nejlepší existující. Což byl můj původní záměr - pořídit dražší, v základu slabší, ale výborně taktovatelný i5 2500K. Nicméně se ukázalo, že je dost problém dneska sehnat desku s mou paticí svolnou k taktování. Mám dvě a na žádné to nejde. Coby laik jsem v době pořizování netušil, že je potřeba si hlídat i desku (zda umožňuje taktování procesoru), ne jen procesor. Opět jsme dal na radu a trošku se v tom vykutálel...

Ale to jsem odbočil. Pointa je, že pořídit lepší procesor by znamenalo vyměnit i desku. A s ní kdo ví co všechno, vč. Windows...

P.S. Mimochodem - ten i5 2500 K jsem kupoval na dvakrát. Napoprvé jsem ho "koupil" za 5.000 Kč, ale borec mi nic neposlal. Den po té, co jsem poslal peníze, údajně utrpěl úraz a začal se vymlouvat na neschopnost pohybu a nemožnost mi poslat jak zboží tak peníze. Nečekal bych, že se něco takového v dnešní době ještě děje. Kvůli pár tisícovkám... Podávat žalobu kvůli 5000 Kč se mi nechtělo, s čímž podobní koumáci počítají... Na podruhé už OK, ale ukázalo se, že moje deska mi to taktovat nedovolí. Tak jsem vyměnil desku (tu jsem měl zdarma od kámoše), s ní Windows, ty už zdarma nebyly, ale nepomohlo... Tak to holt vypadá, když se do "akce" pustí amatér Šklebící se
Upravil/a 1stCL_Jiricek dne 23-09-2018 14:09
 
Zifi
S Káčkem se dá sehnat za 1800 Kč ten můj případně i5 2500K. Musíš jen něco najít a osobně to koupit a nejlépe vyzkoušet před koupí. Já už taky naletěl.

https://pc.bazos....p;kitx=ano

https://pc.bazos....p;kitx=ano

Taky záleží jestli tvoje deska podporuje dostatečný OC. Nejlepší je mít z77. Ale není úplně snadné sehnat v dnešní době funkční kus. Mě se to povedlo
Upravil/a Zifi dne 23-09-2018 14:08
 
1stCL_Jiricek
Zifi napsal:

S Káčkem se dá sehnat za 1800 Kč ten můj případně i5 2500K. Musíš jen něco najít a osobně to koupit a nejlépe vyzkoušet před koupí. Já už taky naletěl.

https://pc.bazos....p;kitx=ano

https://pc.bazos....p;kitx=ano

Odpověděl jsi dříve, než jsem opravil svůj příspěvek. Napsal jsem ho prvně nešťastně, už je zeditován. Já mám 2500K, ale nemám desku, která by taktování umožňila.
 
Zifi
Já to zase zeditoval dříve než jsi přidal poslední příspěvek. Tak to je problém. Ty desky se prodávají kolem tří tisíc. To už je lepší přejít na něco novějšího. Ale není nemožné něco sehnat levněji
 
magot
Jiříčku, ty máš GeForce GTX 770 s 2GB vram, že?

Hele já to hraju ještě na starším stroji než a ty a naprosto bez problémů. BOX engine všeobecně není moc náročnej a je dobře optimalizovanej i pro slabší pc.
Nicméně když jsem měl GTX970 i 1GB vram, tak jsem přišel na jednu zásadní věc, že při otevření mapy in-game přeteče VRAM (ne ram) a hra spadne.
Může to padat i ex-post. Že otevřeš mapu, skryješ atd .. letíš pár minut a CTD. Jde asi o nějaký únik paměti.
BOX mě šlapal v pohodě i s grafárnou co měla 1GB ale tahle pičusovina s vram, to vlastně znemožňovala.

Takže u teď lítám s grafárnou s 4 GB vram a no problemo ..
 
LesniHU
Rumcajs napsal:

To máš těžký Jiřičku. Kdyby produkovali sim, který by byl optimalizován pro PC 10 let staré s povadlým ochablým monitorem, zas by to asi nikdo nekupoval s poukazem na to, že to vypadá jak před 10 lety.
Pred deseti lety jsme tu meli DX10 a SM4.0 (+-). A ted tu mame sim, ktery je optimalizovan(*) na tuto generaci technologii. S Jirickem souhlasim, vizualy se v simech zlepsuji s generaci HW, ne s novymi featurami v enginu. Na rozdil od 3D strilecek.

(*)kdyby byl optimalizovan...
 
hybca
Jiříček drží aktuální streak 150+ (uz to snad ani nemá cenu počítat já přestal už dávno) na WoL, a to se sestavou, která tu je zmiňována. A teď si vemte, kdyby si pořídil lepší konfiguraci...Šklebící se Hartmann hadr.
i.ibb.co/X77nbn3/banner2.jpg

i5-6600K @ 4.6 GHz, ASUS Z170 Pro Gaming, Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G, Kingston 8GB KIT DDR4 2400MHz CL12, Noctua NH-C12P SE14, Win 10 Pro
 
petsild
Tedy Jiříčku smekám Mrknutí streak 150+ s takovým pravěkým železem.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
1stCL_Jiricek
hybca napsal:

Jiříček drží aktuální streak 150+ ...

Ty´s neviděl Blue Maxe? Gentlemani o svých úspěších nehovoří... Ale už jsem ten streak "típnul". Idiotsky, přirozeně...

petsild napsal:

Tedy Jiříčku smekám ;) streak 150+ s takovým pravěkým železem.

No já bych to zase nedramatizoval. Kdo umí docílit jednoho sestřelu, docílil by i 150. Je to jen věc morálky :)

HW, resp. viditelnost, ztrácení letadel nebo např. nemožnost používat TIR kvůli sekání - to jsou jen okrajové podmínky, na které se člověk adaptuje. Naučil jsem se lítat tak, abych vidět nepotřeboval :) Vyžaduje to změnu koncepce spolupráce ve skupině, ale jde to. Na druhou stranu - rozhlížení a vidění nepřátel kolikrát jen zbytečně zdržuje a denervuje :D

Mimochodem - naše mnohem slavnější eso pBarry míval do nedávna počítač ještě horší...
Upravil/a 1stCL_Jiricek dne 23-09-2018 20:28
 
hybca

Ty´s neviděl Blue Maxe? Gentlemani o svých úspěších nehovoří... Ale už jsem ten streak "típnul". Idiotsky, přirozeně...


a proto o takových úspěších musí mluvit jiní, aby tvé gentlemanství neutrpělo Mrknutí
i.ibb.co/X77nbn3/banner2.jpg

i5-6600K @ 4.6 GHz, ASUS Z170 Pro Gaming, Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G, Kingston 8GB KIT DDR4 2400MHz CL12, Noctua NH-C12P SE14, Win 10 Pro
 
1stCL_Jiricek
hybca napsal:

Ty´s neviděl Blue Maxe? Gentlemani o svých úspěších nehovoří... Ale už jsem ten streak "típnul". Idiotsky, přirozeně...


a proto o takových úspěších musí mluvit jiní, aby tvé gentlemanství neutrpělo ;)

Tak pro příště: 1stCL - jedna mysl, jedno tělo, jedno gentlemanství... :D
 
Aces_Wild
Mimochodem, nemáš na CPU ještě původní teplovodivou pastu?
DCS 2.5.0 propady FPS
 
1stCL_Jiricek
Aces_Wild napsal:

Mimochodem, nemáš na CPU ještě původní teplovodivou pastu?
DCS 2.5.0 propady FPS

Nemám. Mám otestovány všechny kombinace dvou různých procesorů a dvou různých desek, vždy s novou pastou. Větrák mám gignatický tak, že se mi nevejde do skříně a nemůžu tam mít bočnici.


Pro zajímavost - vývoj mé "problematiky" byl tento: dva různé procesory a na dvou různých deskách se dvěma různými grafickými kartami mi dělaly stále stejný problém - když se jakési neidentifikované teplotní čidlo T3 přiblížilo teplotě 94° C, deska poslala pokyn k podtaktování procesoru na polovinu noominální frekvence. To způsobilo pád FPS na půlku. Nic nepomohlo zakázání Inteláckého řízení spotřeby, fixní nastavení taktu procesoru,... Prostě šlo o ochranu před zničením, která nešla vypnout. Přičemž ono teplotní čidlo T3 nebyla teplota ani CPU (ten míval max. 55°C), ani pod procesorem, ani GPU. Prostě nějaké čidlo někde na desce.

Pořídil jsem megalomanský větrák a chvíli laboroval s polohou, a nakonec jsem dropy srazil na akceptovatelnou četnost (děly se jen v silném flaku nebo oblačnosti). Předposlední nebo poslední patch přinesl změnu - k podtaktovávání přestalo docházet, hra na místo toho začala kompletně zamrzat. Resp. zamrzne obraz a klávesnice, ale hra na pozadí běží dále a slyším např. TS. Nereaguje Alt+F4, Ctr+Alt+Del, nic... Jen tvrdý restart. Pojítko všech situací je středně silná oblačnost. Naopak nemají vliv flaky, zatíženost serveru ba ani procesy na pozadí PC.
 
magot
Imho tohle smrdí problémem s nějakým kusem HW. Tzn. Konfigurace BOX to asi nedořeší ..
 
Baron
Jirko, tebou popisany problem, resp. hodne podobny som mal, ked jeden z RAM modulov bol chybny. Po vymene RAM problem zmizol a vsetko bezalo korektne. Netvrdim, ze to je tvoj problem ale mohol by byt. Kazdopadne to je HWchyba, nie softwarova.
Hals - und Beinbruch!
 
1stCL_Jiricek
Baron napsal:
... Kazdopadne to je HWchyba, nie softwarova.

Tak to každopádně Úsměv

magot napsal:
... Tzn. Konfigurace BOX to asi nedořeší ..

Nedořeší. Ale pomůže. Např. mraky na High způsobují, že to mrzne prakticky pořád. Mraky na medium jsou hratelné. Tedy při otevřeném okně v místnosti Úsměv Zajímavé je, že žádné jiné nastavení ve hře na padání nemá praktický vliv. Při mracích na High a všem ostatním na Low to zamrzalo stejně často. Naopak při mracích na medium a všem ostatním na max to už nezvládal počítač, ale k častějšímu zamrzání nedocházelo...

Přičemž o estetično mi zas tolik nejde. Horší mraky mě vizuálně netrápí. Trápí mě jen to, že proti horším mrakům mnohem více "anihilují" letadla. Ale jak jsem psal výše - lítat se dá i poslepu Šklebící se
 
magot
To mě připomíná něco co jsem řešil před časem. V Subnautice mě hra zamrzala při určitém vysokém nastavení grafiky. Ač hra běhala plynule a tak zamrzala. Zamrzala přesně jako tobě - na totální hryz. Při nižším nastavení běhala a nezmrzala.
Tak jsem se pídil kde je problém a problém byl taky v "mracích". V mracích prachu v žebrech prociku, procik dosahoval vyšších teplot ne však kritických nicméně při mém šíleném taktu už to po letech při té teplotě nebylo stabilní.
Tak přišel na řadu vysavač a mraky vyřešil Pff

ale mám obavu, že u tebe vysavač nepomůže, že je tam nějaký špatný čidlo ..
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

34,726,703 návštěv