April 20 2024 13:02:51
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
Battle of Stalingrad - žvanírna !!!Locked!!!
Hot_Dog
To je samozřejmě částečně pravda, ale řešeni neni nijak složité, stačí zvýhodnit sestřel lepšího letadla a opačně. V momentě, kdy za sestřel Fokouše v Laggu dostanu 5x víc bodů, než za stejný sestřel opačně, bude to hratelné na obou stranách. Navíc to nebude hráče nutit vybírat vždy nejlepší stroj z nabídky. Škoda jen, že jsem zatím tenhle model v žádném simu, ale ani online válce neviděl, přitom implementace by byla velmi snadná.

Druhá věc je, že výkony Ruských strojů ve hře nejsou tak optimistické jen ze snahy o hratelnost, nýbrž z propagandistických důvodů, kterým možná v některých případech uvěřili i vývojáři...
 
Bierglass
Ono to není jen v Bosku. Ze stejného důvodu jsem přestal hrát tanky ve WT. Nějak jsem nedokázal rozdýchat ,když jsem se konečně dopracoval k Tigrovi,že mně T34 dala na 1000 m na čelní pancíř ,kdykoliv jsem jí potkal.I s takovým tankem jako je Tiger jsme musel používat taktiku Rudé armády,zákeřně,zblízka a nejlépe do zadNaštvaný
 
magot
V FHčku na nové mapě jsem byl svědkem kdy se hrnula kombinace T-34/85 a IS-2 celkem 20 kusů a na otevřené pláni je vyzobal komplet všechny jeden Kingtiger ze 3km.
Nakonec se museli přiblížit maníci s výbušninama a přetrhat mu pásy a pokosit posádku špaginou. To působilo docela uvěřitelně ..
Naopak životnost kingtigera ve vesnicích nebo v lesích za přítomnosti partyzánů byla velmi nízká Úsměv
 
magot
Hot_Dog napsal:

To je samozřejmě částečně pravda, ale řešeni neni nijak složité, stačí zvýhodnit sestřel lepšího letadla a opačně. V momentě, kdy za sestřel Fokouše v Laggu dostanu 5x víc bodů, než za stejný sestřel opačně, bude to hratelné na obou stranách. Navíc to nebude hráče nutit vybírat vždy nejlepší stroj z nabídky. Škoda jen, že jsem zatím tenhle model v žádném simu, ale ani online válce neviděl, přitom implementace by byla velmi snadná.

Druhá věc je, že výkony Ruských strojů ve hře nejsou tak optimistické jen ze snahy o hratelnost, nýbrž z propagandistických důvodů, kterým možná v některých případech uvěřili i vývojáři...


Ale prd celý to je o zdrojích.
Němci by měli dostat tolik kusů kolik v daný rok měli k dispozici. Samozřejmě v daném poměru mapa a lidi. Stejně tak rusové.
Pak by tam měla být nějaká logika možnosti nahrazování což by speciálně u luftwaffe mělo být značně znevýhodněno.
Rusové by měli lítat na slabých nestabilních šrotech ve velkém množštví a lw plakat nad každým ztraceným mercedesem.
Pak by připadal 1 fockewulf na 20 Laggů, když by ten fw nějakej jouda rozmlátil nebo ztratil tak by už prostě nebyl k dispozici, případně se nahradil až po delší době.
Pak by to celé bylo o taktice a strategii jak udržet pozemní jednotky na frontě a ne o nějaký debilním prasomlejnu kdo sestřelí nejvíc letadel tak je největší robertek ..

Válka není zábava! A pokud ano, pak je to ježek sonic a ne válka.
 
Baron
Pani, pokial nebude nasimulovana nekvalita sovietskych lietadiel ide o akademicku debatu. Co sa vsak nasimulovat v MP neda, je katastrofalna uroven vycviku VVS na zaciatku vojny. Iba nazor.
Hals - und Beinbruch!
 
1stCL_Fucida
Hot_Dog napsal:
Takovejch případů jako roll rate Laviny, aby to nikde nešlo dohledat ani otestovat a mohli si to tedy udělat jak chtějí, zas moc není.


Jo. Jenže zrovna ten rollrate Laviny známej je. Dle Rechlinského testu La-5FN dosahoval při rychlosti 450 km/h rychlosti výkrutu zhruba 4 sec. Tedy o něco lepších hodnot, než Bf 109 a o třídu horších, než Fw 190. Tedy při některých rychlostech rolluje rychleji, než Focke-Wulf. To samé samozřejmě LaGG.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Hot_Dog
OK, o tom sem nevěděl... Smutné je, že vývojáři o tom dokumentu samozřejmě vědí, ale zrovna se jim nehodí do kapsy, tak ho prostě ignorují... Spočítali totiž matematicky, že Laggy i Laviny musely prostě rolovat rychleji:-D

https://forum.il2...ent=179521

Tolik asi k Hanovu přístupu ohledně chyb ve FM, "Když máte důkaz, že je něco špatně, předhoďte relevantní materiály, a my Vám buď ukážeme ty naše, nebo chybu opravíme..." V tomto případě se ale jistě nejedná o relevantní materiály, jelikož nevznikly v Rusku:-D No nic, radost ze hry mi to kazit nebude...
 
1stCL_Fucida
Já bych neházel flintu do žita Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
alfik
Richi napsal:

Odpověď na problém, proč jsou ve hře rozdílné výkony letounů oproti historickým faktům, je ale snadná.
Problém není ve hře ani ve faktech. Problém je v tom, že někteří z vás mají nejasnost v základní otázce: o čem vlastně mluvíte a co vlastně chcete?

Buď si přejete simulátor - hru na motivy příběhů z WWII, nebo si přejete historickou rekonstrukci - hru podle skutečnosti.

V simulátoru si zalítáte za obě strany a určitě to bude fajn. V rekonstrukci si první polovinu války zalítáte jen za Němce a druhou asi jen za Rusy, jinak to bude nejspíše pěkná otrava.
WWI i západní fronta mohou být nějaká rozumná kombinace simu a historie, ta letadla byla podobné kvality a výhody či nevýhody konkrétních letounů lze lépe namodelovat a stále zůstat v nějaké rozumné vyrovnané hratelnosti pro všechny hráče.

A pokud se bavíme o hře, potom se bavíme o zábavě. O společné zábavě s ostatními hráči. K tomu potřebujeme modré a červené, poldy a zloděje, indiány a kovboje, prostě ty "hodné" a ty "zlé".
Ale východní fronta tak nikdy nemůže být podle skutečnosti, protože by to bylo pro polovinu hráčů nehratelné. A když bude chybět polovina hráčů, tak to pro tu druhou půlku bude docela nuda.

Tohle se lidem na různých forech (různých her od Ila až po WT) snažím vysvětlit už asi 13 let.
Je to marný, je to marný, je to... marný...
Úsměv
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Bierglass
Neví někdo jak provést zásobovací let na Kokosech,když mi došla letadla a jak je to s modifikacemi, které si mohu vzít a které ne?Vzhledem k mé velice omezené znalosti jazyka cizího kmene se mi v jejich pravidlech nepodařilo tyto informace dohledat.
dík
 
saldy
Bierglass napsal:

Neví někdo jak provést zásobovací let na Kokosech,když mi došla letadla a jak je to s modifikacemi, které si mohu vzít a které ne?Vzhledem k mé velice omezené znalosti jazyka cizího kmene se mi v jejich pravidlech nepodařilo tyto informace dohledat.
dík


Z toho co jsem z manuálu pochopil, jde zásobovat i s kterýmkoli letounem, který unese bomby, je nutný s nimi sednout a nepoškodit se. Pak by to mělo odemknout letadla, protože body hra za zásobovací let přiřadit neumí.
ijncluny.estranky.cz/img/original/405/mig19ccc.jpg
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
Bierglass
saldy napsal:

Bierglass napsal:

Neví někdo jak provést zásobovací let na Kokosech,když mi došla letadla a jak je to s modifikacemi, které si mohu vzít a které ne?Vzhledem k mé velice omezené znalosti jazyka cizího kmene se mi v jejich pravidlech nepodařilo tyto informace dohledat.
dík


Z toho co jsem z manuálu pochopil, jde zásobovat i s kterýmkoli letounem, který unese bomby, je nutný s nimi sednout a nepoškodit se. Pak by to mělo odemknout letadla, protože body hra za zásobovací let přiřadit neumí.


A ha tak proto mi to nešlo.Mně nějak nenapadlo si vzít pod stihačku bombu.Já blbec to furt zkoušel bez modifikací a a bez municeŠklebící se
dik
 
Safrik
alfik napsal:

Richi napsal:

Odpověď na problém, proč jsou ve hře rozdílné výkony letounů oproti historickým faktům, je ale snadná.
Problém není ve hře ani ve faktech. Problém je v tom, že někteří z vás mají nejasnost v základní otázce: o čem vlastně mluvíte a co vlastně chcete?

Buď si přejete simulátor - hru na motivy příběhů z WWII, nebo si přejete historickou rekonstrukci - hru podle skutečnosti.

V simulátoru si zalítáte za obě strany a určitě to bude fajn. V rekonstrukci si první polovinu války zalítáte jen za Němce a druhou asi jen za Rusy, jinak to bude nejspíše pěkná otrava.
WWI i západní fronta mohou být nějaká rozumná kombinace simu a historie, ta letadla byla podobné kvality a výhody či nevýhody konkrétních letounů lze lépe namodelovat a stále zůstat v nějaké rozumné vyrovnané hratelnosti pro všechny hráče.

A pokud se bavíme o hře, potom se bavíme o zábavě. O společné zábavě s ostatními hráči. K tomu potřebujeme modré a červené, poldy a zloděje, indiány a kovboje, prostě ty "hodné" a ty "zlé".
Ale východní fronta tak nikdy nemůže být podle skutečnosti, protože by to bylo pro polovinu hráčů nehratelné. A když bude chybět polovina hráčů, tak to pro tu druhou půlku bude docela nuda.


Tohle se lidem na různých forech (různých her od Ila až po WT) snažím vysvětlit už asi 13 let.
Je to marný, je to marný, je to... marný...
Úsměv


S tím názorem o zábavnosti a realitě by se dalo souhlasit, kdyby ta rovnice obecně neplatila takto:

1/2 války - rus "buff" vs němec "normál", nebo "nerf"
2/2 války - rus "buff", nebo normál vs němec normál, nebo "nerf".

Nebo jinak řečeno zábava pro rusa a realita pro němce Šklebící se

Výše uvedené platí pro WT a starého Il-2... nevím jak novej, ale iluze si nedělám. : )
 
Mira
Jaké mají ty dvě nové letadla vubec nějaké ty technicko-taktické data? Maximalky, stoupavost, zatáčku. Se to snažím najít a nějak se mi nedaří. Mohl by se nějaký majitel podělit. Děkuji předem.
 
CSW_Cassius Chaerea
Technická data jsou následovná: Lavina drží s G14 krok v nízkých výškách a od 4 km je na ní lepší spit IX., který s ní dokáže s hodně odřenýma ušima držet krok až od 6 km. Jinak když můžeš tak raději v lavině s G14 netoč, stejně jako s jakýmkoli jiným befkem. G14 jako ostatní befka dobrá ve stoupání.
 
Paulus
Bude dnes patch? Nejde mi spustit BOX.VyděšenýSmutný
základna Loc: 49°43'52.703"N, 16°26'5.3"E
 
Fiks
Je hic.Šklebící se
 
saldy
Kariera za 110 zatim ujde, ale když se potkáme se stíhači, tak nás hrozně zprasej. AI se s nima začnou honit místo aby zdrhali.
ijncluny.estranky.cz/img/original/405/mig19ccc.jpg
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
Deschain
Litaj se jeste nejaky smysluplny servery ve vetsim mnozstvi lidi ? Dnes sem to zapl a bylo plny jenom WoL a kokosy maj cap na 24 hracich, co TAW a DED ?
 
606_Druindin
na TAW se čeká, RandomExpert (DED) nikdo neví páč jeho admin nemá čas.
Finni a Kokosy jsou menší servry kde se dá polítat.
WoL je aktuálně největší servr, ale má GPS
Pak je tam ještě hafl servrů v testovacím režimu, kde nikdo není, ale časem se třeba něco vyklube. Aktuálně je to bída.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

34,730,247 návštěv