April 20 2024 00:04:35
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 7

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
Battle of Stalingrad - žvanírna !!!Locked!!!
Alan Grey
Hot_Dog napsal:

Na jakém rozlišení?


24" - 1920 × 1080
 
http://www.alan-grey-page.cz/
Hot_Dog
Pak je 1070Ti s rezervou v pohodě...
 
1stCL_Fucida
Alane, pořídit si procesor s písmenem "K" na konci a přitom netaktovat je trošku škoda. Navíc s deskou s chipsetem Z97 určeným právě pro taktování. ALE: pokud jsi to nikdy nedělal a např. počítač si z komponent nestavíš sám, tak se na to spíš vykašli. Jasně, dostaneš nějakej výkon navíc, ale nebude to zásadní + se můžeš dostat do stavu, kdy budeš muset pomocí jumperů/tlačítek resetovat desku. Můžeš se dostat taky do jiného stavu, že ti počítač bude někdy padat a to třeba jen v létě. Ono to není raketový inženýrství, ale pokud s tím zkušenosti nemáš, tak se na to prostě vykašli (nebo si toho hodně přečti na specializovaných webech, třeba pctuning.cz a pak se na to vrhni).

Navíc tvůj počítač je pro IL-2 BOX úplně v pohodě i bez taktování. Měl bys mít až na výjimky stabilně okolo 100 FPS i při víceméně plných detailech. Takže je potřeba konkrétně napsat, co tě trápí. Rozhodně ale nečekej, že se situace radikálně změní, pokud koupíš silnější procesor, paměti a desku.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
1stCL_Jiricek
K tomu taktování... Vyměnil jsem i2400 za i2500K právě proto, abych mohl taktovat. Pak jsem zjistil, že to nestačí, že k taktování musí být svolná i základovka. To mi kámoši neřekli Úsměv Vystřídal jsem tři desky, než jsem našel trefil takovou, která to umožňuje. A pak - s návody pro debily, jak někdo trefně napsal výše - taktoval.

Vedle vlastních, velmi opatrných pokusů jsem zkusil i jedno "profi" nastavení vyhrabané na netu. Z defaultních 3,4 MHz (při Turbu 3,7 GHz) jsem se dostal tuším na 4,5 GHz. A teď pozor, pointa: ve hře jsem nepozoroval žádné zlepšení. Žádné. FPS to snad ukazovalo o něco málo vyšší, ale změnu v plynulosti jsem nepocítil. Hratelnost zůstala lautr stejná. Zato procesor jel na cca o 20% vyšším napětí. Tak jsem to zase odtaktoval, ať si neodepisuju procesor pro nic...
 
Hot_Dog
Tak pokud taktuješ jak píšeš podle nastavení, který najdeš na netu, je to přesně ten případ, kdy bys radši taktovat neměl... Nastavení z netu můžeš vzít leda tak jako výchozí bod a poté ale doladit podle chováni vlastní sestavy. Že ti kamarádi poraděj, ať koupíš K procesor a něreknou, že potřebuješ desku s takovm chipsetem, to akorát tak můžu gratulovat k dobrým kamarádům...No a k tomu, žes nepozoroval lautr žádné zlepšení, pokud je úzké hrdlo procík a ty zvedneš takty z 3,4GHz na 4,5GHz, tak by ti fps měli vzrůst o 32,35% Pokud je však úzké hrdlo něco jiného, a ty zvedneš takty na procíku uplně stejným způsobem, fps ti vzrostou o 0%. Ano, samozřejmě, tohle sou dva extrémni připady pouze pokud by bylo dané úzké hrdlo natolik úzké, že omezuje fps veškerý čas, v praxi chvilku omezuje procík, chvilku grafika, jindy zas něco jinýho, ale můžeš se dostat do stavu, kdy se to těm dvoum extrémum, který jsem popsal téměř blíží...

Přiklad, pokud vemu Alanovu sestavu a FHD monitor, vyměním grafiku za GTX2080ti, tak mu fps téměř vůbec nevzrostou...
 
Alan Grey
PC si už pár let stavím sám. Toho se nebojím. Základní nastavení BIOSu taky... jen ohledně přetaktování mám strach. Jo, kdyby to šlo na kliknutí, to by byla jiná. Ale jakmile je tam moc čísel, tak se v tom většinou ztratím. Ale jde mi o to, jestli mám v IL2 GBS vše dobře nastaveno s tou mojí sestavou. Prostě jestli tam není něco proti něčemu. Ono my to asi běhá plynule (občas zaseknutí a pokles fps bude asi ten microstu.. blabla .. nebo jak se to píše Šklebící se) Asi napoví víc screenshoty:

Grafika
[img]http://www.alan-grey-page.cz/wp-content/gallery/x_help_news/nastaveni_il2gbs_01.jpg[/img] is not a valid Image.

Hra
[img]http://www.alan-grey-page.cz/wp-content/gallery/x_help_news/nastaveni_il2gbs_02.jpg[/img] is not a valid Image.

Co vypnout nebo naopak co zapnout.

A poslední dotaz na monitor s G-sync. Pomůže to ulevit GPU? Vyplatí se to? S cenou bych se chtěl pohybovat někde kolem 12 000,- při 24". Je něco v tomto rozhraní na trhu.. Tam se trochu neorientuji.

Jo a díky Všem za pomoc.
 
http://www.alan-grey-page.cz/
Tapi
G-Sync pomůže dosáhnout vizuální plynulosti v případech, kdy ti hra dává FPS nižší než je nativní frekvence tvého LCD (dynamicky synchronizuje výstup z karty s LCD). Pokud ti hra dává vždy vyšší FPS než je frekvence tvého LCD, G-sync tolik nevyužiješ.

Př.1 pokud máš LCD 60 Hz a grafiku která ti dává něco mezi 40-60 FPS ve hře, pak je G-sync záchrana, protože zajistí plynulost, i když ti FPS klesne pod 60.

Př.2 pokud máš LCD 60 Hz a grafiku která ti dává průměrně 80 FPS ve hře a ani ve vypjatých herních situacích ti neklesne pod 60, pak g-sync nevyužiješ.

Př.3 pokud ale máš 120 Hz LCD a hra ti kolísá mezi 80-120 FPS, pak je G-sync záchrana a zajištění plynulosti - budeš moci hrát na 120 FPS a občasné snížení FPS ve hře ti nerozhodí plynulost.
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
606_Druindin
Není pro ty co to neuměj určeny automaticky taktování v (uefi) biosu? Provede tě to pár dotazama (použití PC, jaké je chlazení, atp) to odklikáš a nakonec tě to upozorní, že když to bude nestabilní, tak to máš vrátit na tovární nastavení.
Pokud sis PC stavěl sám, tak máš bios stejně v továrním nastavení , ne? Takže nemá co ztratit Úsměv
 
Alan Grey
606_Druindin napsal:

Není pro ty co to neuměj určeny automaticky taktování v (uefi) biosu? Provede tě to pár dotazama (použití PC, jaké je chlazení, atp) to odklikáš a nakonec tě to upozorní, že když to bude nestabilní, tak to máš vrátit na tovární nastavení.
Pokud sis PC stavěl sám, tak máš bios stejně v továrním nastavení , ne? Takže nemá co ztratit Úsměv


Určitě je BIOS v továrním nastavení... jediné co tam měním je bootování, jinak do toho nesahám... No, večer se na to podívám... a pokud nebudu několik dní psát, tak stavím nové PC Šklebící se
 
http://www.alan-grey-page.cz/
1stCL_SaBot

Hra
[img]http://www.alan-grey-page.cz/wp-content/gallery/x_help_news/nastaveni_il2gbs_02.jpg[/img] is not a valid Image.


z jakeho duvodu snizenej Dynamic resolution factor?

Dej tam defaultni "1" a nativni rozliseni monitoru

Jinak k tomu nastaveni nVidia
dej tam default hodnoty (nevidim tam "low latency"..asi mas stary ovldace)

ve sturmu bych vypnul SSAO, snizil horizon Draw distance a snizil detaily travy.
Upravil/a 1stCL_SaBot dne 03-12-2019 10:24
 
Hot_Dog
Nastavení v BoX vypadá OK, Hlavně si ale Alane změň ten Low Latency Mod, o kterym sem psal na minulý stránce a pokud máš force feedback joystick a zároveň head-tracking, pak to chce ještě snížit frekvenci obnovování informací o síle v configu... Pokud nemáš, tak na to druhé zapomeň...
 
Alan Grey
Hot_Dog napsal:

Nastavení v BoX vypadá OK, Hlavně si ale Alane změň ten Low Latency Mod, o kterym sem psal na minulý stránce a pokud máš force feedback joystick a zároveň head-tracking, pak to chce ještě snížit frekvenci obnovování informací o síle v configu... Pokud nemáš, tak na to druhé zapomeň...


Režim malé prodlevy .... to je asi ten Low Latency Mod a to mám vypnutý. Ovladače mám aktuální. S tím nastavením co psal 1stCL_SaBot ještě zaoperuji. Díky. Potom dám vědět jak to vypadá.
 
http://www.alan-grey-page.cz/
Art
Když už se tady řeší nastavení. Prosím o radu. Položka Sharpen má více z ostřit hrany tedy doty mají být lépe vidět?
Distant buildings má zlepšit dohlednost budov a jejich rychlejší vykreslování?

V nastavení nvdia panelu pomáhá navýšit vyhlazovaní?
 
Hot_Dog
Alan Grey napsal:
Režim malé prodlevy .... to je asi ten Low Latency Mod a to mám vypnutý.


No ano, máš to vypnutý, protože to je defaultně vypnutý a já ti radil: "Zkus to dát na ULTRA."

Edit: Večer postnu printscreeny jak to mám nastavený já ve hře i v nvidia control panelech, teď na to nemám čas... V zásadě mám všechno na maximum a co jde na víc jak maximum, tak mám na víc jak na maximum... Sestavu mám srovnatelnou s tebou, akorát hraju v rozlišení 2560x1440 a přesto že mám starší procík, tak ho mám nataktovaný na 4,6GHz, takže ve výsledku sem na tom s procíkem asi trochu lépe, jak ty, ale ne o moc, chodí mi to řekl bych velmi slušně...
Upravil/a Hot_Dog dne 03-12-2019 12:29
 
rudidlo
Art napsal:
Distant buildings má zlepšit dohlednost budov a jejich rychlejší vykreslování?

Predpokladam, ze pokud je distant buildings vypnuto, je to z duvodu uspory prostredku pocitace. Take predpokladam, ze pokud je zapnes, budou se vykreslovat instantne, ale naroky to zvysi.
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
Alan Grey
Hot_Dog napsal:

Alan Grey napsal:
Režim malé prodlevy .... to je asi ten Low Latency Mod a to mám vypnutý.


No ano, máš to vypnutý, protože to je defaultně vypnutý a já ti radil: "Zkus to dát na ULTRA."

Edit: Večer postnu printscreeny jak to mám nastavený já ve hře i v nvidia control panelech, teď na to nemám čas... V zásadě mám všechno na maximum a co jde na víc jak maximum, tak mám na víc jak na maximum... Sestavu mám srovnatelnou s tebou, akorát hraju v rozlišení 2560x1440 a přesto že mám starší procík, tak ho mám nataktovaný na 4,6GHz, takže ve výsledku sem na tom s procíkem asi trochu lépe, jak ty, ale ne o moc, chodí mi to řekl bych velmi slušně...


zapnu a vyzkouším. Ty screenshoty bude super. Moc děkuji.
 
http://www.alan-grey-page.cz/
Hans-Assi
1stCL_SaBot napsal:

[quote]

z jakeho duvodu snizenej Dynamic resolution factor?

Dej tam defaultni "1" a nativni rozliseni monitoru


Mně naopak neuvěřitelně pomohlo k plynulosti hry snížit DRS factor na 0,8:-) Co člověk, to názor
 
1stCL_SaBot
Hans-Assi no aby, kdyz si "zmensujes" rozliseni
 
Art
Hot_Dog napsal:

Nastavení v BoX vypadá OK, Hlavně si ale Alane změň ten Low Latency Mod, o kterym sem psal na minulý stránce a pokud máš force feedback joystick a zároveň head-tracking, pak to chce ještě snížit frekvenci obnovování informací o síle v configu... Pokud nemáš, tak na to druhé zapomeň...


Mám prosím o radu kde se to ladí Úsměv

FPS neřeším jedu 140 + vše na full, takže mě spíše zajímá jak to co nejvíc vytuniit Úsměv
 
1stCL_Fucida
Arte, osobně mám landscape "blurred", tedy rozmazaný - aby na něm kontakty působily výraznější. Ale je to hodně individuální.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

34,727,234 návštěv