May 17 2024 04:35:01
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
Battle of Stalingrad - žvanírna !!!Locked!!!
Hot_Dog
magot napsal:


Pokud nebude letadlo při pojíždění zrovna rotovat kvůli geni(t)ální fyzice podvozku, tak s tím vzlítne a přistane kdejakej jouda.


Tak jo, geni(t)ální fyzika podvozku, tohle video sem si už víc jak rok schovával pro vhodnou příležitost, a ona je tady... Kdo nechce vidět celý, pustí si zhruba od času 2:20. A pak srovnejte jakou rychlostí ten Thunder roloval a jakou popojíždíme ve hře my... ale chyba je samozřejmě ve hřeMrknutí
YouTube Video


 
Hot_Dog
A výňatek z pátého dílu článku o Texanu od českého pilota:

"Směrová řiditelnost ve výběhu je velice dobrá, o nějaké neúčinnosti směrovky se nedá mluvit. Jediné, na co je třeba dát pozor a co jsem zmínil již na počátku při pojíždění, je poměrně těžký ocas. Pokud tedy vlivem naší nepozornosti začneme cítit, že nám ujíždí ocas (chce předběhnout zbytek letadla), je potřeba použít diferencované brzdění, a pokud ani to nepomůže, stabilizovat letoun plynem. A pokud ani to nepomůže, nebo jsme zareagovali příliš pozdě, uděláme hodiny. U tohoto letadla nikoliv ojedinělé."

http://www.piloti...y-posledni

A mimochodem důvod, proč dneska téměř každej reálnej pilot jakýhokoliv warbirdu de nejdříve na Texana, a hodiny nalítaný na Texanu jsou braný jako potenciální brána zalítat si někdy v životě s něčim silnějším je hlavně ten podvozek....
Upravil/a Hot_Dog dne 28-11-2019 15:32
 
310_cibule
No, fakt je, že některá éra uměla nějakou dobu pěkné kousky. Třeba vzlet i přistání s migem trojkou býval fakt zážitek (který člověk většinou nepřežil a ne vždy to byla jeho chyba). Ale záhy to opravili...
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
rudidlo
Art napsal:

rudidlo napsal:

Art napsal:
Nejlepší by pro nás bylo kdyby si je vzal pod křídla Microsoft propůjčil byl jim ten nový engine a dal jim menší finanční injekci. Jóo to by bylo Vyděšený

Proc by to proboha delal? Jako ze by delal Microsoft konkurencni produkt svemu Flight simulatoru?


Jakou konkurenci? FS je čistě civilní simulátor. O druhé světové tam nebyla ani zmínka. Navíc Micro. slíbilo podporu módů.

Ano, jsou to rozdilne zamerene letecke simulatory, ale lide co litaji, litaji jeden z nich majoritne, to znamena, ze ten druhy letaji mene. I priznivci IL2 mohou letat FS.
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
Art
CSW_Cassius Chaerea napsal:

Dravé mládí máte na WT a dalších skoro simulátorech v hojném počtu. A proč? Protože je to pro mladí cenově dostupné a "úser friendly", než BoX. A tu komunitu si mladí umí udělat taky i bez staříků.


Nemyslím si, že to je čistě o financích. Většinou ti pitomci do toho vrazí ještě víc než kdyby si koupili čtyři AAA tituly za 2000 Kč ... Dle mého jim jde spíše o to pohodlí a "jednoduchost" nemusíš nic řešit klikne cvakneš a držím a ničíš .. pak se najde skupinka, kterou to přestane bavit ta jednoduchost a to pohodlí a začnou se pídit po něčem jiném, ale těch je bohužel málo.

Rudidlo

Jasný, ale ten můj příspěvek ohledně podpory FS a jeho engínu byl spíše bláhový než-li reálný Úsměv))
 
magot
Hot_Dog napsal:
A pak srovnejte jakou rychlostí ten Thunder roloval a jakou popojíždíme ve hře my... ale chyba je samozřejmě ve hřeMrknutí

Nevím jakou rychlostí jezdíš ty ve hře, ale já normální. Btw ten thunderbolt popojíždí a obrací se zcela korektně. BOX vytvářel jiné rotační eskapády.
Ale to je jen nuance. Na to sral pes Úsměv
 
Kukuloo
Nelietam to zatial ale mam BOK/M. Neviem ako to funguje ako funguju spawny ci je to multicrew. Ale viem ze Po-2 aj dvojmotorove bf110 su. Noc sa v sime nachadza. Po2 je dokonca v paradnej zlave.

Nocne carodejnice... to by mohla byt specka.

Do stareho ila mam rozrobeny utok na Dakar (operacia Menace), aj naky Biscaj s eskortnymi lietadlovkami, aj utok na Rabaul, aj Jamamoto 2 by siel spravit. Sfotrovatel som, no. Chyba emocia. Cakal som ten pacific, ale ten zostane nadlho v rukach stareho iloj. A tam je velmi slusne pokryty.
Letka_13/Kukulo
 
magot
Ten Dakar/ Rabaul zní dobře Úsměv
 
CSW_Cassius Chaerea
Art napsal:

CSW_Cassius Chaerea napsal:

Dravé mládí máte na WT a dalších skoro simulátorech v hojném počtu. A proč? Protože je to pro mladí cenově dostupné a "úser friendly", než BoX. A tu komunitu si mladí umí udělat taky i bez staříků.


Nemyslím si, že to je čistě o financích. Většinou ti pitomci do toho vrazí ještě víc než kdyby si koupili čtyři AAA tituly za 2000 Kč ... Dle mého jim jde spíše o to pohodlí a "jednoduchost" nemusíš nic řešit klikne cvakneš a držím a ničíš .. pak se najde skupinka, kterou to přestane bavit ta jednoduchost a to pohodlí a začnou se pídit po něčem jiném, ale těch je bohužel málo.

Rudidlo

Jasný, ale ten můj příspěvek ohledně podpory FS a jeho engínu byl spíše bláhový než-li reálný Úsměv))
Jo vrazíš, když tě zaujme, proto je systém jaký používají třeba WT tak úspěšný. Je zadarmo a přece z něj dostaneš mnohem víc prachů. Dnes už si online ukradenou hru jen tak nezahraješ, jako kdysi. Student si dobře rozmyslí, jestli si raději zahraje masovou hru zadarmo s dobrou reputací, do které počase začne vrážet prachy protože ho baví a nebo si koupí předražený BoX o kterém nic neví a který má velice rozporuplné recenze.

A online komunita se pak vytvoří ve hrách, kde jsou tisíce hráčů a věřím, že bude po několik let stejně produktivní a úspěšná jako staré letky ve šturmu. BoX to nedokázal, WT jo.
Upravil/a CSW_Cassius Chaerea dne 28-11-2019 16:50
 
Rumcajs
Prosím, jak se pozná, že je SW předražený? Dost by mě to zajímalo, jaké parametry do té předraženosti vstupují a jak se vyhodnotí třeba míra předražení.
Skutečně rád bych se k takové informaci dostal a budu vděčný za jakýkoli smysluplný návod.
 
CSW_Cassius Chaerea
Rumcajs napsal:

Prosím, jak se pozná, že je SW předražený? Dost by mě to zajímalo, jaké parametry do té předraženosti vstupují a jak se vyhodnotí třeba míra předražení.
Skutečně rád bych se k takové informaci dostal a budu vděčný za jakýkoli smysluplný návod.
Pozná se to podle toho, že si to myslím, dle své životní zkušenosti, kdy jsem v jiných hrách za méně dostal podstatně více.

Sekundárně to poznáš i podle míry zájmu konzumentů o daný produkt. Ale primárně se řiď mým názorem, děkuji.Úsměv
Upravil/a CSW_Cassius Chaerea dne 28-11-2019 17:25
 
CSW_Rannisokol
Já to vidim asi takhle:
Je mi patnáct a když například někomu ze spolužáků ukážu video z BoS, odpověď je, že to má špatnou grafiku a je to drahý. Dokonce jsem měl nedávno na inforamtiku prezentaci o historii leteckých simulátorů (téma bylo libovolné). Když přišlo na dotazy, zaznělo od jednoho spolužáka: "Nemohl by sis, Matěji, příště připravit prezentaci na něco, co osatní zajímá?". Takže to je přístup nové generace. Oni nejsou zvyklí se něco učit. Do her jako je LoL, Counter Strike atd. proniknou během čtvrt hodiny, ty hry jsou zdarma a je v nich akce. Dneska prostě děti nechtěj sedět hodinu u počítače, z toho jen deset minut opravdové akce. Chtěj prostě všechno hned a teď. Jinak Invazi jsem nezažil, ale aby se dalo něco podobného realizovat, tak by ten server musel pojmout asi tak 4x tolik hráčů, neVyděšený?
 
magot
Ano. Hyperaktivní dítě nevydrží u něčeho takového ..
 
Rumcajs
No já jsem si to myslel, že krom osobního zaujetí pro věc v tom není žádná myšlenka. Děkuji.
 
CSW_Cassius Chaerea
Rumcajs napsal:

No já jsem si to myslel, že krom osobního zaujetí pro věc v tom není žádná myšlenka. Děkuji.
Nebuď k sobě tak kritický, někdy píšeš i zajímavé věci.
 
Baron
CSW_OTU_Rannisokol napsal:

Já to vidim asi takhle:
Je mi patnáct a když například někomu ze spolužáků ukážu video z BoS, odpověď je, že to má špatnou grafiku a je to drahý. Dokonce jsem měl nedávno na inforamtiku prezentaci o historii leteckých simulátorů (téma bylo libovolné). Když přišlo na dotazy, zaznělo od jednoho spolužáka: "Nemohl by sis, Matěji, příště připravit prezentaci na něco, co osatní zajímá?". Takže to je přístup nové generace. Oni nejsou zvyklí se něco učit. Do her jako je LoL, Counter Strike atd. proniknou během čtvrt hodiny, ty hry jsou zdarma a je v nich akce. Dneska prostě děti nechtěj sedět hodinu u počítače, z toho jen deset minut opravdové akce. Chtěj prostě všechno hned a teď. Jinak Invazi jsem nezažil, ale aby se dalo něco podobného realizovat, tak by ten server musel pojmout asi tak 4x tolik hráčů, neVyděšený?


Panenko skakava co ja by som dal za 15...
Hals - und Beinbruch!
 
310_cibule
Mě by stačila i osmnáctka...
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Hot_Dog
CSW_OTU_Rannisokol napsal:

Já to vidim asi takhle:
Je mi patnáct a když například někomu ze spolužáků ukážu video z BoS, odpověď je, že to má špatnou grafiku a je to drahý. Dokonce jsem měl nedávno na inforamtiku prezentaci o historii leteckých simulátorů (téma bylo libovolné). Když přišlo na dotazy, zaznělo od jednoho spolužáka: "Nemohl by sis, Matěji, příště připravit prezentaci na něco, co osatní zajímá?". Takže to je přístup nové generace. Oni nejsou zvyklí se něco učit. Do her jako je LoL, Counter Strike atd. proniknou během čtvrt hodiny, ty hry jsou zdarma a je v nich akce. Dneska prostě děti nechtěj sedět hodinu u počítače, z toho jen deset minut opravdové akce. Chtěj prostě všechno hned a teď. Jinak Invazi jsem nezažil, ale aby se dalo něco podobného realizovat, tak by ten server musel pojmout asi tak 4x tolik hráčů, neVyděšený?


No prosím, to je názor uvědomělého 15ti-letého... Se pod to klidně podepíšu, vidím to stejně...

Jinak pro odlehčení situacem, Che Guevara zvládl invazi v počtu 82 mužů, takže ve hře máme ještě dva sloty volné (pro němce a nebo pro ženy)Šklebící se
 
Richi
CSW_OTU_Rannisokol napsal:

Já to vidim asi takhle:
Je mi patnáct a když například někomu ze spolužáků ukážu video z BoS, odpověď je, že to má špatnou grafiku a je to drahý. Dokonce jsem měl nedávno na inforamtiku prezentaci o historii leteckých simulátorů (téma bylo libovolné). Když přišlo na dotazy, zaznělo od jednoho spolužáka: "Nemohl by sis, Matěji, příště připravit prezentaci na něco, co osatní zajímá?". Takže to je přístup nové generace. Oni nejsou zvyklí se něco učit. Do her jako je LoL, Counter Strike atd. proniknou během čtvrt hodiny, ty hry jsou zdarma a je v nich akce. Dneska prostě děti nechtěj sedět hodinu u počítače, z toho jen deset minut opravdové akce. Chtěj prostě všechno hned a teď. Jinak Invazi jsem nezažil, ale aby se dalo něco podobného realizovat, tak by ten server musel pojmout asi tak 4x tolik hráčů, neVyděšený?


Přístup nové generace mi příjde uplně v pořádku. "Nová" znamená "jiná" a ta "jiná" žije ve světě, který poznala a pro který se přizpůsobila, takže všechno OK.
Jsi Matěji možná jeden z mála, který to cítí jinak, ale to je taky OK.
Třeba jsi to zrovna ty kdo dokáže nadchnout pár desítek lidí láskou k leteckým simulátorům pro dalších patnáct let.
PS: A kdybys potřeboval tip i na nějakou tu fotrovskou klidnější retro hudbu tak třeba AC/DC, Depeche Mode, Olympic atd. Šklebící se
 
CSW_Cassius Chaerea
Sokol poslouchá jen Alexandrovce, častušky a sem tam staré kozácké songy. Že?
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,890,201 návštěv