May 01 2024 05:38:10
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 7

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - Kampaně
 Vytisknout diskuzi
Caccia notturna - italský noční lov (HSFX)
batoh
6 single misí inspirovaných historií. 4x CR.42, 1x MC.200, 1x modovaný Re.2001. 2 noční skiny bez číselného značení jednotek.
Ve všech misích můžete žádat o kurs na základnu a osvětlení dráhy.

Mise 1: Sardinie. Rušivý nálet na vaše letiště, poplachový start.
Mise 2: Sicílie. Chraňte přístav a průmysl u Palerma před Blenheimy.
Mise 3: Pantelleria. Doprovoďte S.79 s torpédy k nepřátelské lodi a zpět.
Mise 4: Sicílie. Chraňte konvoj před torpédovými Beauforty.
Mise 5: Itálie. Chraňte Neapol před Wellingtony.
Mise 6: Podobná mise s Re.2001, pro tuto misi nutný mod. Děkuji velice jeho autorům.
Link na mod zde: http://www.sas194...239.0.html

Download
http://www.missio...mp;id=2321

V /Missions/Single/ není adresář pro Itálii, složku "caccia_notturna" dejte třeba do /DE.
Noční skiny pro Fiat a Macchi nemám historicky přesné, navíc jsem v graf. editorech amatér.
Pokud je chcete použít, kopírujte sem:
- hlavní adresář hry/PaintSchemes/Skins/CR_42/
- hlavní adresář hry/PaintSchemes/Skins/MC-200series3/

Informace / inspirace mám z internetu a knihy Ivo Pejčocha, z níž mi dovolte citaci.
PEJČOCH, Ivo. Fiat CR.32 & Fiat CR.42. 1. vyd. Praha: Jan Vašut s. r. o., 2010, s. 64-65. ISBN 978-80-7236-703-0:

Noční stíhací dvouplošníky
Italské letecké síly byly postaveny před hrozbu spojeneckých nočních náletů, proti nimž neměly dostatek obranných prostředků. Italové nevyráběli speciální noční stíhací letouny vyzbrojené radiolokátory, jaké měli Němci nebo Britové a Američané. Pro boj v nočních temnotách tedy museli upravit běžné jednomístné denní stíhačky, což pochopitelně limitovalo efektivitu jejich nasazení. Noční stíhací Fiaty CR.42/CN byly vybaveny tlumiči plamenů a nevýkonnou dvoupásmovou radiostanicí A/RC.1 model IMCA B.30.

V květnu 1941 začalo formování samostatných sekcí nočních stíhačů disponujících třemi až dvanácti letouny. Velení je rozmístilo do oblastí ohrožených noční činností spojeneckého letectva, sekcí měl disponovat každý vzdušný okruh. Ty byly jak na italské půdě, tak v dalších prostorách, ovládaných italskými silami. Sekce byly postaveny i v Albánii, na Sicílii, Sardinii nebo Dodekanéských ostrovech. Roku 1942 jich bylo celkem šestnáct, disponovaly dvěma až čtyřmi letouny CR.42/CN.

Na konci roku 1941 byla na Sicílii zformována vyšší noční jednotka Gruppo Autonomo CN pod velením majora Giovanniho Buffa. Skupina sestávala ze dvou letek — 301. a 302. Squadriglie CN.

Nočních bojů se však nejednou účastnily i běžné denní stíhací útvary, koneckonců jejich stroje se od nočních verzí stejně příliš nelišily. Například 20. července došlo k neúspěšnému pokusu zaútočit na bombardovací Wellingtony směřující z Malty nad Neapol. Jeden stroj z 356. Squadriglie CT však při přistání havaroval a jeho pilot Sototenente Marcello Torreggiano na následky fatálních zranění zahynul.

Skuteční noční stíhači zasáhli například 27. září 1941, kdy osm Falco doprovázelo torpédové bombardéry Savoia S.79 a S.84. Jejich nálet na britské loďstvo se pokusily zastavit patrolující palubní Fairey Fulmar z 808. perutě. CR.42 poškodily dva z obránců, navíc ještě Swordfish z letadlové lodě HMS Ark Royal, jeden stíhací dvouplošník však padl za oběť palbě protiletadlového dělostřelectva britských válečných lodí.

Roku 1942 vzniklo na letišti Campiano u Říma 167. Gruppo Autonomo CN pod velením majora Silvia De Francesca, jehož nástupcem se stal major Corrado Ricci. Jednotku tvořila 300. a 303. Squadriglia CN. Jejich výzbroj tvořila směs dvouplošníků CR.42 a jednomístných stíhacích jednoplošníků Re.2001 a Macchi C.200. CR.42/CN se nalézaly rovněž ve stavu 234. a 235. Squadriglie CN, které kromě těchto zastarávajících strojů měly ve stavu také výkonné německé těžké stíhací letouny Dornier Do 217J a Messerschmitt Bf 110, vybavené radiolokátory.

Italští noční stíhači však nedosáhli výraznějších bojových úspěchů, především pro absenci radarového navádění na bojišti i vlastního vyhledávacího radiolokátoru. Počet specializovaných strojů Bf 110 a Do 217 byl příliš nízký, než aby umožnil výrazněji se prosadit. Za zmínku stojí, že Reggia Aeronautica používala dokonce ukořistěný britský Beaufighter.

To letiště u Říma je správně Ciampino, mezi Římem a jezerem Albano, ale na mapě ve FMB není. Zvolil jsem jiné poblíž. Nakonec jsem pro některé mise hledal takový čas, aby bylo něco vidět. Re.2001 má speciální hlavňovou výzbroj pro noční stíhání, ale létaly i s normální výzbrojí. Počasí pěkné, bezvětří. Kdo chce, zakáže si ikony a vnější pohledy.

Uvítám vaše reakce a zvlášť rady zkušenějších.

www.mission4today.com/uploads/DL2016/65682_cn.jpg
Upravil/a batoh dne 19-07-2016 21:29
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,791,203 návštěv