May 04 2024 10:59:39
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 1
Ace14

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Integrovaná grafika
clone9cz
Ano, je to přesně tak. Teď už víme, že se vlezeme do 20000,- a měly by se vyladit komponenty poměrem cena/výkon.

Tzn. nekupovat to nejlevnější a když se ušetřilo na grafice, tak to propálit jinde za neporovnatelně větší výkon. Rozhodně se pak podívat do vícero obchodů, někde jsou naprosto totožné komponenty přepálené až o 30% a čím levnější tím větší rozdíl samozřejmě.

Otázka zni, nebude tam třeba nový zdroj nebo něco dalšího ?

Prakticky na hraní bude jen ta grafika, všechno ostatní je pro editaci fotek.

Deska umí M.2 záměrně (stále jsou vidět i bez) a podporuje až těch 64GB RAM. Nechtěl jsem vybírat úplnej low end, aby nešlo po 5 letech vyměnit RAM za 16GB moduly a oživit to lepším CPU z bazaru.

Chtělo by to podívat se i na paměti s menším taktem, ale nižší latencí. Ceny byly porovnatelné, ale zboží na objednávku.

Disk jsem vybíral také jen podle kapacity a 7200 ot.
Měly by se zrevidovat ještě IOPS a přístupová doba.
Nechtěl jsem hybrid, protože ten by utahal Photoshop a za chvíli by nebylo firmware zřejmé, jestli má být na části SSD operák nebo cache pro Photoshop.

Teď teprve jen tušíme. Krystalické se to zdá u jen u i5-6500 a EVGA 750Ti

Magote, chybí ti tam SSD, já ho v seznamu mám.
 
http://www.wwii-illusion.net
magot
SSD záměrně ignoruju. Dá se celkem obstojně fungovat bez toho imho, vzhledem k tomu že má Petr nižší nároky a dokoupit se dá dycky, stejně tak větší RAM či DDR4 a jiný kusy HW.

Primární je deska a procik a zbytek může průběžně dokupovat či vyměňovat. Ale tyhle dvě komponenty aby drželi krok s dobou.
i5-6600 skylake by asi byla dobrá volba i do budoucna. (Osobně bych ale zvolil Haswell v té stejné kategorii)

taky tam nemáme započítaný originál widle
 
Aces_Wild
Bez SSD se dá samozřejmě fungovat, ale jednou zkusíš a zpět se moc nechce. Úsměv Navíc Petrovi požadavky na PC jsou takové, že SSD je velmi vhodnou volbou.

Co se týče nároků na PSU, 750Ti požaduje nejméně 20A na 12V větev a 400W.
 
magot
Aces_Wild napsal:

Těch 8GB pomalých pamětí se do desky co podporuje pouze DDR4 bude cpát těžko.
ASUS, Gigabyte, MSI, ASRock... stejně sídlej ve stejný budově v Tchaj-pej na Tchaj-wanu a kondíky berou od Japonců.

nj, nacpal jsem tam DDR4 na 2.6 prakticky za stejnou cenu
 
clone9cz
magot napsal:

SSD záměrně ignoruju. Dá se celkem obstojně fungovat bez toho imho, vzhledem k tomu že má Petr nižší nároky a dokoupit se dá dycky, stejně tak větší RAM či DDR4 a jiný kusy HW.

Primární je deska a procik a zbytek může průběžně dokupovat či vyměňovat. Ale tyhle dvě komponenty aby drželi krok s dobou.
i5-6600 skylake by asi byla dobrá volba i do budoucna. (Osobně bych ale zvolil Haswell v té stejné kategorii)

taky tam nemáme započítaný originál widle


Zdá se že nečteš. O OS se tu psalo a má to být bez něho.

Mimochodem, tady http://ruzovka.cz...results=85 jdou pořídit W7 s upgrade na W10 za 600,-
Zjištěno, že jdou instalovat W10 (Z CD i z Flash stažené z MS) přímo a nevadí jim ani vmware s virtualbox instalace. Ve všech se aktivují a samy opatchují. Zřejmě nepůjde jen WAU.

A to se nejedná o takovou tu zkušební licenci W10, ten jejich program pro vývojáře upgrade zdarma.
 
http://www.wwii-illusion.net
magot
no vidiš to za 6 kil a nevadí tomu ani WMware, co si víc přát Úsměv
Ale třeba si tam Petr dá linux a bude mít svatej klid
 
clone9cz
My OS neřešíme, ty ho řešíš. Já řeším jen tvojí poznámku,
magot napsal:
taky tam nemáme započítaný originál widle

která směřuje na placený OS.
 
http://www.wwii-illusion.net
Petr Kroutil
Pánové, moc vám děkuju. Ani jsem nedoufal, že se můj dotaz takto rozvine... :-) A oceňuju i fakt, že jste mě neposlali do jisté části těla, když jsem se ptal na integrovanou grafiku... :-) Třeba tahle diskuse pomůže s výběrem nového PC i někomu jinému. Já určitě vezmu v potaz všechny rady a nějak se rozhodnu. Ještě jednou díky a "check your six". :-)
 
magot
Petr Kroutil napsal:
Ani jsem nedoufal, že se můj dotaz takto rozvine... :-)

Zde se dozvíš cokoliv jen ne to co jsi potřeboval, jako na vycházce v bohnickém parku ;-)
 
clone9cz
Ano, dva lidi z višně dokáží zazdít diskusi kdekoliv na světě, stejně tak jako nepozorný odborník, který přehlédne zdánlivě nedůlezitou a jemu naprosto zřejmou věc.

Tim tvým dokupováním: "až bude třeba", bys navrhnul vlastně stroj za 30000,-
 
http://www.wwii-illusion.net
313_Nevo
magot napsal:
SSD záměrně ignoruju. Dá se celkem obstojně fungovat bez toho imho...

to sa mas, pre mna je SSD zaklad PC Úsměv
CPU 4core 3.3GHz | GPU 1GB GDDR5 192bits | DDR3 4x4GB CL9 | SSD 250GB | Win7
 
magot
až nebude stát 1TB SSD asi 20 000kč ale 2000 kč tak se bude o čem bavit. Cenově dostupný SSD s 250GB je imho k ničemu.
A to ještě porád bude blbý SSD kterýmu jednoho dne dojde dech páč ho widle vyluxujou jak porád hrabou ...
 
Rumcajs
magot napsal:

až nebude stát 1TB SSD asi 20 000kč ale 2000 kč tak se bude o čem bavit. Cenově dostupný SSD s 250GB je imho k ničemu.
A to ještě porád bude blbý SSD kterýmu jednoho dne dojde dech páč ho widle vyluxujou jak porád hrabou ...
Kdepak, SSD 250 je úplně v pohodě. Ke zničení SSD většinou nedochází zápisama, ale stářím. Navíc se většina PC dělá i s HDD a tak lze celkem jednoduše přesunout TEMP a SWAP na HDD. Přesunout tam data aplikací. Přesměrovat třeba Firefoxovou cache na HDD ... Lze zkrátka dramaticky omezit počet zápisů na SSD, pokud člověk cítí potřebu své milované SSD bránit před zlým OS. Data to chce stejnak zálohovat. Provozuju SSDéčka už cca 5 let a žádné z těch, co jsem si pořídil, neodešlo do věčných lovišť. I když už je třeba nepoužívám, potulují se někde po rodině a synovcové na tom mastěj gamesky.
Non est specifica
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,813,313 návštěv