March 29 2024 08:52:52
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Test kamerek PS3 Eye
petsild
Ahoj
nedávno se mi povedlo sehnat novou PS3 Eye kamerku s původním objektivem, kde lze vyjmout IR filtr uvnitř zadní části objektivu. V současné době už je tenhle model umění vůbec sehnat, protože používám téměř rok spolehlivě nový model, kde je filtr součástí čočky a nejde ho vyndat vůbec, tak mě napadlo je mezi sebou porovnat a zjistit kterou případně více doporučit.
Díky poslední verzi Opentrack 2,3 rc18 je možno měřit velikost ledek v pixlech a jejich intenzitu výkonu svitu ir záření, treshold byl ve všech měření na hodnotě 70.

Nejdříve jsem provedl měření obou kamerek s ir filtrem uvnitř. Ta starší verze objektivu nebyla schopná vidět body vůbec jako kříže, ale jen jako nepatrné bílé tři body. To znamená že vnitřní IR filtr původního objektivu je silnější než v posledním modelu PS3 Eye kamerky, která se dá nyní běžně sehnat.

nový objektiv:
img19.rajce.idnes.cz/d1903/11/11899/11899367_265591bcf0e10488d6d717be0c6f2ae0/images/novaf.jpg

Další krok spočíval vyseparovat z objektivu sklíčko ir filtru, to se povedlo rychle a bez problému. Mechanicky je mnohem náročnější demontovat a rozevřít od sebe části krytu, to vyžaduje určitou trpělivost a sílu na správném místě.

Po zakrytování a spuštění kamerky pomocí CL-Eye Testu. Je nepříjemné zjištění... ač se vyndalo jen ploché sklíčko, bylo zároveň soustavou čoček a nyní kamerka vidí naprosto rozostřeně.
V tomhle stavu se kamerka chová následovně, při standardní velikosti bočního clipu vidí OT velké body ledek velikosti téměř 12px na vzdálenost 90cm od LCD 24 palců, používám IR ledky Harvatek HE3-290AC = intenzita záření 8mW, vyzařovací úhel 90°, bohužel se horní dvě led sobě nejblíž slévají do sebe.
Nyní je kamerka zase příliš citlivá na výkonné ledky a to znamená provést dvě úpravy.

původní objektiv:
img19.rajce.idnes.cz/d1903/11/11899/11899367_265591bcf0e10488d6d717be0c6f2ae0/images/stara.jpg

Použít tmavší zatmavovací folii přes objektiv z materiálu 3,5 diskety, co výrobce to jiná průsvitnost magnetického materiálu! Dále posunout jak radí na ostatních webech objektiv do mezi polohy a to zajisti nepatrně lepši ostrost.
Výsledek dopad tak napůl, kamerka už sice zřetelně detekuje 3 body, ale horní dvě jsou příliš blízko sebe a při pohledu dolů se body nepříjemně překrývají.

Pak jsem dostal nápad... co nahradit původní sklíčko vlastním čirým materiálem a docílit tak původní ostrosti. Koukám na vhodný čirý materiál a vida plastový držák na kancelářskou lepenku 3M na jedno použití má ideální tloušťku 1,1mm, originál má rozměry 1,2 x 6,9mm, tedy na zkoušku docela použitelný.

účinek původního filtru na ir led:
img19.rajce.idnes.cz/d1903/11/11899/11899367_265591bcf0e10488d6d717be0c6f2ae0/images/20150919_092316.jpg

původní a nové sklíčko:
img19.rajce.idnes.cz/d1903/11/11899/11899367_265591bcf0e10488d6d717be0c6f2ae0/images/20150919_130354.jpg

Plast byl měkký a lehce šel opracovat do potřebných rozměrů. Po čase jsem nechtěně sklíčko ubral na 6,8 mm, tak aby uvnitř objektivu vůbec drželo, dal jsem na vycpání kousek smršťovačky a vmáčknul nové sklíčko místo původního filtru.

zapasované nové sklíčko v objektivu:
img19.rajce.idnes.cz/d1903/11/11899/11899367_265591bcf0e10488d6d717be0c6f2ae0/images/20150919_133136.jpg

A byl jsem opravdu překvapen když jsem zjistil, že kamerka opět vidí ostře v obou polohách objektivu i s obyčejným kouskem plastu uvnitř, vyrobit sklíčko ze skla bylo nejlepší řešení no.

CL-Eye test ostrosti obrazu:
img19.rajce.idnes.cz/d1903/11/11899/11899367_265591bcf0e10488d6d717be0c6f2ae0/images/snimek.jpg

Poslední úprava objektivu zafungovala naprosto skvěle, body jsou nyní ideálně velké 7px a vůbec nedochází k překrytí horních ledek.

img19.rajce.idnes.cz/d1903/11/11899/11899367_265591bcf0e10488d6d717be0c6f2ae0/images/staraS.jpg

sundavací krytka:
img19.rajce.idnes.cz/d1903/11/11899/11899367_265591bcf0e10488d6d717be0c6f2ae0/images/20150920_112328.jpg

Kamerka s novým objektivem má dvě výhody:

+ Protože má objektiv slabší vnitřní ir filtr je velikost bodu přesto krásných 3,5px. To znamená že není třeba dělat vůbec žádné hw úpravy uvnitř a při použití dostatečně výkoných ir led stačí před objektiv vložit tmavší folii (autoskla) pro eliminaci rušivých světelných zdrojů.
+ Jestli budete mít i sundavací zatmavovací krytku, můžete kamerku nadále používat jako web kameru.
Používám tenhle model téměř rok a naprosto spolehlivě bez jakéhokoliv problémů.

Model s původním starým objektivem má dvě nevýhody proti jedné výhodě:

- Kameru je nutné rozebrat a vyndat z objektivu ir filter, pro někoho to může být docela pracné, jinak kamerka přes svůj silný vnitřní ir filtr neuvidí ledky dostatečně silně.
- Po vyjmutí ir filtru kamerka ztratí ostrost a mezi poloha není dostatečná pro použit jako web kamera. Tuhle vadu lze odstranit pomocí výroby vlastního sklíčka, která supluje původní filtr.
+ Hlavní výhodou je v její extrémní citlivosti na ir záření i při tmavší folii 3,5 diskety je schopná vidět body dokonce 7px a ostatní rušivé zdroje světla neproniknou, takovou kamerku lze použít v poho i za denního světla.

Tedy můj závěr je, pro jednoduché zprovoznění se osobně přikláním k modelu s novým objektivem, který je určen pro širší veřejnost uživatelů, ty co mají rušivé světelné pozadí (nemají možnost instalovat žaluzie nebo závěsy) bude zas vhodnější starší model s kterým po úpravách docílí lepších výsledků.

Snad jsem někomu pomohl v rozhodování, přeji příjemné chvíle za použití head tracking technologie hoj. Pet
 
Mive
Už pro mě přestalo být únosné používat na rozhlížení kloubouček a tak jsem si před měsícem zkusil sestrojit vlastní TrackIR.
Pro výrobu jsem se nechal inspirovat:
http://www.delane....com/shop/
http://www.ebay.c...25ad3dcf10

a našel jsem i stránky s balíčkem pro výrobu:
http://shop.strat...t%20USB%22

Použil jsem diody SFH 485 P; 10 ohm odpor, 2,5m kabel s USB, nabíječku USB a kameru PS3 eye. Pro IR filtr jsem použil fólie z papírových 3D brýlí, tak jak jsem to viděl u DelanClip (odkaz nahoře).
FreeTrack jsem pořádně nerozchodil, ale s OpenTrackem to jakštak chodilo.
Problém byl s intenzitou svitu diod.

Zkoušel jsem různé filtry - kotouč z 3,5" diskety, prázdné okno z vyvolaného kinofilmu a obě fólie z 3D brýlí. Vědom si toho, že mám z největší pravděpodobností nové provedení kamery, nedělal jsem na kameře žádné úpravy.
Nakonec vyhrál filtr z obou fólií z 3D brýlí, které jsem provizorně přes sebe přilepil úzkou izolepou přes objektiv kamery.

Pro intenzivnější svit jsem ještě zkrátil kabel o 0,5m na 2m, ale účinek nebyl nijak znatelný. Neměl jsem ještě k dispozici verze OpenTrecku v.2.3 rc 17 a rc18, abych to změřil.
V noci problémy nebyly, ale ve dne, zvlášť když bylo oblačno a měnil se sluneční svit, tak mě pohyb hlavy v simu vypadával. Musel jsem pořád přestavovat threshold.

U OpenTracku v.2.3 rc17 jsem naměřil pouhých 2 až 3 px. Pak jsem s tím dál laboroval, až jsem se v noci dostal na 3 až 4 px. Hodně mi pomohlo snížení frekvence kamery v OpenTracku ze 75Hz na 40Hz. Žádné škubání, trhání obrazu a podobně jsem nezaznamenal.
U rc 18 se mi body zmenšili. Aktuálně 2px při cca 70% threshold. Při 75hz mám cca 1,6px. I při takto malých hodnotách to funguje a u rc18 mi připadá, že je obraz(zelené kříže) v okně OpenTracku ostřejší. Teď jsem neměl čas vyzkoušet to ještě ve dne, tak se uvidí. V noci je vše O.K.
Upravil/a Mive dne 23-09-2015 19:39
 
petsild
Máš prostě nový objektiv.
Výpočet bodu nebyl na rc17 správný. Opraveno příchodem rc18, kdy se body zmenšili a posunul trenshold, ale na funkci to nemá negativní vliv ba naopak.
Jako rezervu si pořiď stejné ledky jako používám já a máš klid.
 
joska
Co jsi stím prováděl? Máš opravdu novou verzi PS3EYE kamerky? Zrovna dnes jsem upravoval 10ks kamerek a v OT 18 mě to ukazuje 5-6px při testech po upravě pomocí přidáním folie z 3D brýlí .
Folie zde http://www.tridak...duct_id=89
Dávám je mezi objektiv a DPS kamerky. Diody mám stejné s 10 ohm odporem , napájeno USB či powerbankou.
Jinak ty diody co používá Petsild vypadají solidně, také je chci otestovat.(IR emitor Harvatek, HE3-290AC, 940 nm, 90 °, 5 mm)
Ale pokud už jsi si pořídil ty co máš ,jen to správně nastav , používají to lidi v této kombinaci už dlouho a bez problémů.
Klidně napiš a poladíme to po netu.
Rozdíl kamerek zde http://joskapilot...+pr+ok.jpg
Ta "OK" je stará verze, je to při pohledu do objektivu tmavší.
JoskaMrknutí
Upravil/a joska dne 24-09-2015 17:19
[img]http://www.imgup.cz/images/2015/08/30/FCU.png[/img] is not a valid Image.
 
http://joskapilot.webnode.cz/
Mive
jj, vypadá to na starší provedení. Zpředu je čočka více zapuštná a vypouklá.
Vůbec mě nenapadlo, že se ještě prodává (koupeno 08/2015) Zamračený

Až bude čas, rozeberu ji a podívám se na to zblízka.

to joska: Díky za upozornění Mrknutí

to petsild: Pěkný test Mrknutí
 
Mive
Tak zpět. Zamračený
Mám novější typ, SLEH-00448. Už jsem měl vyšroubované šroubky, když mě napadlo podívat se na typový štítek...

Udělal jsem zajímavý objev. Pokud natočím objektiv do "mezipolohy" (cca 3mm od červeného puntíku) a s nastavením 41Hz je v OpenTracku v2.3. rc18 velikost bodu přes 4px. Jinak 2px(75Hz). Threshold 60%. Bohužel dochází k lehkým záškubům a tak je to nepoužitelné.
6px mám při threshold 20%. 60% je uprostřed mezi polohami, při kterých kamera ještě snímá diody.
Zkoušel jsem i různá nastavení kamery v CL-eye testu - Option Video Capture filter ..., ale zdá se, že pro všechny světelné podmínky je zatím nejlepší auto-nastavení. Snad jen Gain lze nepatrně donastavit.

Ale něco je u mě špatně. Od začátku si myslím, že mám body příliš malé. Při standardním nastavení je to oproti vám málo (1,6px) Naštvaný Snad ještě něco vymyslím.

Je alespoň vidět, že s kamerou se dají dělat různé čáry Úsměv
Upravil/a Mive dne 25-09-2015 21:47
 
petsild
Ještě upozorním že existuje verze 448, která má původní objektiv. Tedy jak to bezpečně rozpoznat je prostě kouknout na přední čočku.

- stará je lehce kouřová a viditelně vypouklá
- nová je čirá a téměř plochá
 
Mive
Ano, jde o nový model se starou čočkou Mrknutí. Ještě večer jsem kameru rozebral a je tam Úsměv.
Čočku jsem odstranil a na její místo umístil 3 čtverečky z kotouče diskety (4 je moc) a znova sestrojil. Aktuálně mám ještě zadní kryt sundaný, protože demontáž je poměrně náročná a je nutná trpělivost, aby se hrany krytů "nevorvaly". Při posuzování mi pomohly i tyto fotografie:
http://www.peaupr...s-of-each/
Stará čočka má okolo sebe viditelně větší osazení.

petsild napsal:
Po zakrytování a spuštění kamerky pomocí CL-Eye Testu. Je nepříjemné zjištění... ač se vyndalo jen ploché sklíčko, bylo zároveň soustavou čoček a nyní kamerka vidí naprosto rozostřeně.

Neostrost snímaného obrazu v OpenTracku byla značná a vpodstatě to bylo nepoužitelné. Body blikaly v krajních polohách a obraz tak kmital. Zároveň bylo velmi malé rozmezí thresholdu k uklidnění bodů i ve středové poloze (ani ne 10%). Velikost bodů byla 3,5 až 4px při 75 Hz a nejlepšího výsledku jsem dosáhl při 33Hz (7px).
Původní provedení bez vyjmuté čočky bylo lepší. Ostrý obraz, body se neslévaly a včera mi to fungovalo i ve dne s vytaženými žaluziemi , ale se zataženou oblohou (okno na jih). Snad jen 2px bylo málo. Nastavení kamery jsem změnil viz níže a threshold 50%.

petsild napsal:
Dále posunout jak radí na ostatních webech objektiv do mezi polohy a to zajisti nepatrně lepši ostrost.
Výsledek dopad tak napůl, kamerka už sice zřetelně detekuje 3 body, ale horní dvě jsou příliš blízko sebe a při pohledu dolů se body nepříjemně překrývají.

U mě mezipoloha pomohla. 3,7px při 33Hz a 3,2px při 60Hz. Threshold 40%. Ostrý obraz, body se v krajních polohách neztrácejí ani neslévají. Funguje to jak má Úsměv. Ještě to vyzkoušet na slunci a se střídáním světla a stínu.

Při laborováním s nastavením jsem narazil na ruční nastavení kamery:
http://forum.free...topic=3624
Gain: 75%
Exposure: 75%
Red/Green/Blue: 40%
Vyzkoušel jsem s původní čočkou. U provedení bez čočky jsem nepozoroval změnu.
FPS kamery se má nastavit dle monitoru.

Pokud je zapnutá vertikální synchronizace pak není nutné mít větší frekvenci kamery než je obnovovací frekvence monitoru. I při 60Hz je bod o pár procent větší.
Ještě mohu zkusit dát filtr z kotouče diskety na vstup do objektivu namísto ke snímači, ale pokud to bude fungovat, nechám to jak to je.
Vše měřeno v OpenTracku v.2.3 rc18.

Díky za pomoc Mrknutí
Upravil/a Mive dne 27-09-2015 22:06
 
petsild
Já se hned po testu vrátil zpět k modelu s nový objektivem s kterým mám hafo praxe.

Jsem rád že jsi to solidně Úsměv rozchodil skvělá práce.

Zlepšovák... kryt kamerky pro případně časté otevírání se vyplatí štípnout všechny plastové mostky, hlavně ty spodní kam se nedá dostat. P
 
LEON
Mive napsal:

...
Pokud je zapnutá vertikální synchronizace pak není nutné mít větší frekvenci kamery než je obnovovací frekvence monitoru. I při 60Hz je bod o pár procent větší.
...


TrackIR má taky 120FPS a nikdo mu FPS nestahuje dolů s odůvodněním, "že tolik FPS stejně není potřeba". Takže bych to nedělal ani u PS3 Eye a hledal bych chybu jinde.
 
https://www.rcfree.eu
petsild
Je opravdu třeba 120 fps na HT, když mám zapnutou vertikální synchronizaci a stejně hw nedá víc než 55fps snímků v průměru?
Podle mě zbytečné plýtvání výkonu cpu, mám odzkoušeno 640x480=51 fps a je vše naprosto plynulé i na prudké pohyby.
 
Mive
Funguje to i při přímém slunečním světle. Dnes jsem vyzkoušel Mrknutí.
Při vytažených žaluziích jsem sice musel nastavit threshold na cca 85% což je už u hranice pro noční použití, ale funguje to. Nicméně bez zatažených žaluziích se nedá dívat na monitor. Mám ho totiž natočený kolmo k oknu.

Se staženými žaluziemi není prakticky rozdíl mezi dnem a nocí. Ani při střídání světla a stínu. Před tím to bylo nehratelné. Pro jistotu jsem nastavil threshold na 50%.

Co se týče velikosti bodů, ikdyž jsem dosáhl menších hodnot, tak už to neřeším. U krajních poloh se body ztrácejí na stejném místě ať mají 2px nebo 6px.
Myslím, že jde spíše o to, aby se filtrovaly odlesky a odrazy jiných zdojů IR záření. V mém případě jde o odlesky ze žaluzií, madla u skříně, brýlí, knoflíků, pleše, televize atd. Teď se nic takového neděje. Předtím jsem s tím měl problémy a tak jsem to řešil tím, že jsem kameru nastavil tak, aby některé vzdálené předměty byly mimo záběr kamery. Někdy to nejde, někdy ano. Odlesky na mě samotném jsem řešil thresholdem nebo filtrem.

LEON napsal:
TrackIR má taky 120FPS a nikdo mu FPS nestahuje dolů s odůvodněním, "že tolik FPS stejně není potřeba". ...

Vpodstatě to už napsal petsild:
petsild napsal:

Je opravdu třeba 120 fps na HT, když mám zapnutou vertikální synchronizaci a stejně hw nedá víc než 55fps snímků v průměru?
Podle mě zbytečné plýtvání výkonu cpu, mám odzkoušeno 640x480=51 fps a je vše naprosto plynulé i na prudké pohyby.

Pokud vše funguje jak má, tak to není nutné. Ale mimo snížení vytížení CPU se tím dají také zvětšit body a pokud se nastavením spodní hranice velikosti bodu eliminují body, které tam nepatří, tak jde o vítané zvětšení záběru kamery.

Body jdou zvětšit i thresholdem (levá strana posuvníku), ale zvýší se tím citlivost kamery a tím i náchylnost kamery na snímání i jiných rušivých bodů. A opačně. Threshold na pravé straně sice eliminuje rušení, ale změnšuje body až do neviditelnosti (u mě na 95%). Použitelnost závisí na světených podmínkách a tím se v průběhu dne mění (tak si to alespoň myslím). U mě je rozsah použitelnosti 20% až 95% ve dne v cca 16:00, zataženo.

A co se týče frekvence ještě jedna úvaha. Pokud je obnovovací frekvence monitoru 60Hz, pak se pohyb hlavy převede na obraz maximálně právě těch 60Hz, protože právě tolikrát se překreslí obrazovka. Pokud někomu běží hra na 120Hz, pak je 120Hz TrackIRu dobrých (je to synchronizované). Možná je to připravené na 3D zobrazování (2x60Hz).
Ale ani při 33 Hz(teď nárúst 13%) mi pohyb hlavy nepřipadal trhavý a oči nebolely. To je samozřejmě individuální. Nakonec doporučují se i jiné kamery, které více než 30Hz nedají. Samozřejmě snižuje se tím potenciál kamery. Velikost nastavení frekvence zobrazení nastínil i úvodní příspěvek: http://forum.free...topic=3624
Upravil/a Mive dne 29-09-2015 15:06
 
Rumcajs
Kluci, vono to nefunguje tak jednoduše. Především TIR či OpenTrack, FreeTrack ... prostě HT se nesynchronizuje s snímkama monitoru či videokarty. HT vstupuje do enginu simulace někde mezi vygenerováním následujícího stavu a zobrazováním. Řídí to kameru pohledu. Tedy mezi okamžikem, kdy se začne počítat stav a okamžikem, kdy se čte HT, uplyne nějaká doba. Pak uplyne nějaká doba, než se z toho vytvoří frame, který se pak pošle (opravdu pošle?) na monitor. A monitoru to zas chvilku trvá, než to zobrazí. Velmi jednoduše - je to posloupnost kroků, kdy každý krok trvá nějakou (proměnnou) dobu a ve výsledku je z toho čas, který uplyne od události do chvíle, kdy se to projeví na monitoru. Ukážu na triviálním příkladu.

1) Pohnu s hlavou.
2) Za nějaký čas tuhle novou polohu bude číst HT. Ten čas není konstanta, ale je na tom řekněme průměrné zpoždění dané frekvencí kamery.
3) Kameře to nějaký čas trvá.
4) Za nějaký čas, daný frekvencí čtení toho HT přes USB, se to dostane do počítače.
5) Zde si to počká na chvíli, kdy se virtuální realita doptá na polohu hlavy.
6) Pak si to počká na vygenerování frejmu.
7) Odeslání na monitor.
8) Zobrazení.

I když pominu, že každý krok jsem hrubě zjednodušil, stejně z toho plyne, že do toho celého vstupuje víc frekvencí.
- Kamerky
- USB
- Výpočtů stavu virtuální reality
- Výpočtu frejmů
- Odesílání frejmů
- Zobrazení frejmů

Přemýšlet v daném guláši o tom, zda mám stejnou frekvenci kamerky a monitoru, je úplně zbytečné, celý to je jak když pejsek a kočička pekli dort.

Jediné, co je podstatné, je, jak to člověk vnímá. Někdo je na zpoždění VR citlivý, jinýmu nějaká ta desetina vteřiny nevadí. Každému soudruhovi podle jeho představ.
Non est specifica
 
joska
Je asi dobrý když se občas rozebere něco co už je dávno vyřešeno , může se stát že jiným úhel pohledu odkryje některé dosud neznámé zkutečnosti.
Ale pokud se nechceš trápit použij osvědčené .

Úsměv

Testoval jsem diody co používá Petsild

IR HE3-290AC a jsou silnější jen o chlup než IR SFH485P.
Jsou za 1/2 ceny IR SFH485P , koupit si je z Conradu může každý po 3ks ,fungují se stejným odporem 10 ohm ,sic trochu víc hřejí.
Takže díky Petsilde !!!MrknutíMrknutíMrknutí
Určitě je začnu nabízet v mém Eshopu http://virtualni-...ebnode.cz/
JoskaPilot

Ještě doplňuji:

SFH485P clip (3xDioda +10 Ohm odpor v serii) bere dle měření 77mA

IR HE3-290AC clip (3xDioda +10 Ohm odpor v serii) bere dle měření 101mA
Upravil/a joska dne 30-09-2015 19:13
[img]http://www.imgup.cz/images/2015/08/30/FCU.png[/img] is not a valid Image.
 
http://joskapilot.webnode.cz/
zebra-k27
Mive nepomohol by Ti menší odpor? Ja mám diody:
http://sk.farnell...reId=10174
odpor:
http://sk.farnell...reId=10174
Diody sa nezahrievajú.
Kameru mám starú musel som rozoberať a vylúpiť filter + dve vrstvy z diskety.OT-ver2.3 rc18,640x480-75hz,treshold niekde medzi 3-4 paličkou zľava a pri vzdialenosti 70cm veľkosť bodov od 7,2 do 9,2 px v závislosti od uhla videnia.
 
Mive
O nižším odporu jsem také uvažoval. Měl jsem vyhlídnutý odpor 6,8 ohmu od Conrada.

Ale pořád mi nešlo do hlavy, proč je tam propad v řádech desítek procent oproti ostatním. Zprvu jsem tedy nevěděl o kolik, ale s příchodem OpenTracku v2.3 rc17 se problém vyjasnil.

Taky mě uspala informace, že v Evropě se už několik let neprodává staré provedení kamery. Neprodává, ale i nové může mít starou optiku Zamračený. A teď mě překvapuje, že musím použít mezipolohu optiky. Nikde jsem o tom nečetl, mimo petsildova testu.

Až minulý týden jsem vzal do ruky měřák a tužku a měřil a počítal (ač nejsem elektrikář). A odpor zhruba 10 ohmů mi vyšel. Tím se také potvrdilo, že tam nemám studeňák nebo zkrat. Alespoň si to myslím.

Pokud se projeví problém půjdu do nižšího odporu. A k tomu petsildovy Mrknutí diody. Pokud to pomůže, přemístím filtr před objektiv.
Teď zatím dobrý.

To Rumcajs: Díky za info Mrknutí
Upravil/a Mive dne 29-09-2015 19:27
 
Mive
To Rumcajs: Pokud je ten soudruh na mne, tak je to vedle jak ta jedle. Teda ne tak úplně věkem Úsměv.
 
TozziFan
Kdybych tušil kolik zábavy a času se dá zajistit při tomhle sportu, vys**l bych se na TrackIR a šel bych do tohoto. Hlavně ze je to levnější 😜
 
Mive
Někdy je cesta důležitější cíle Úsměv
 
magot
To je tutový, FT je zábava věčný nastavování Šklebící se TrackIr je nuda, jednou to nastavíš pak to bezchybně šlape po celou dobu .. nuda ... o ničem ..
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,601,048 návštěv