May 15 2021 18:59:30
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 2
falkon, Defacto

· Registrovaní piloti: 2,690
· Nejnovější pilot: Barney
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » Speciální mise
 Vytisknout diskuzi
Operacia TEN-GO
Kukuloo
Operacia TEN-GO

7.4.2015 bude 70 rokov od potopenia bitevnej lode Jamato. Plan operacie TEN-GO predpokladal presun japonskej superbitevnej lode v ramci "Specialnej utocnej operacie" k Okinawe kde mala udriet na invazne lodstvo USA, nasledne uviaznut na plytcine a posobit ako delostrelecka bateria az do svojho znicenia alebo vycerpania municie. Posadka sa potom mala vylodit na Okinawe a pripojit k jej obrancom.
6.4. 1945 vyplavala Jamato s eskortou (8 torpedoborcov a 1 lahky kriznik ju nasledovali az do konca) z Tokujamy. Misia bez navratu, s palivom len tam... "Nech Jamato zautoci na nepriatela ako kamikaze!" tymito slovami povzbudzovana posadka odpoveda burlivym trojitym "BANZAI".
Jamato najskor objavili americke ponorky a podali spravu. 7. aprila o cca 8:20 objavil japonsky zvaz Hellcat z USS Essex. Vzlietli utocne vlny z TF58 a prve stroje napadli Jamato okolo 12:30. O 14:23 vyletela potapajuca sa Jamato do vzduchu po vybuchu skladu municie. 3,055 muzov z 3,332 zahynulo. Ani najvacsia bitevna lod sveta nemohla odolat niekolkym stovkam utociacich americkych strojov, naviac bez vzdusneho krytia. Udajne az 386 strojov sa zucastnilo napadnutia japonskeho zvazu, Americania prisli o 10 lietadiel a 12 muzov. Jamato zasiahlo nie menej ako 5 bomb a 10 torped. V tejto bitke je potopeny aj lahky krznik Yahagi a 4 torpedoborce.

Nakres poslednej cesty bitevnej lode Jamato a eskorty:
[img]http://www.battleshipyamato.info/Assets/PotopenieYamato.jpg[/img] is not a valid Image.

Jamato koncom oktobra 1941:
upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/30/Yamato_during_Trial_Service.jpg

Jamato manevruje pocas operacie TEN-GO:
[img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/de/Yamato_maneuvering.jpg[/img] is not a valid Image.

Notoricky znama fotografia vybuchu bitevnej lode Jamato 7.4.1945:
[img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/86/Yamato_explosion.jpg[/img] is not a valid Image.

Znak Japonskeho Cisarskeho namornictva na prove vraku Jamata:
[img]http://www.pbs.org/wgbh/nova/supership/images/prod-chrysreveal3-l.jpg[/img] is not a valid Image.

Rok 2015 je bohaty na vyrocia z WW2. Od minuleho roka som planoval pripravit minispecku ktorej nametom bude potopenie Jamata. Oslovil som Saldaka, dali sme dohromady mapu, modpack, Erichos zabezpeci server a opat sa mozeme coskoro stretnut na virtualnej oblohe.

Nasa "Operacia TEN-GO" bude pre obidve strany. Skutocna operacia bola japonskym planom, nebola planovana americanmi, preto modri piloti budu mat zastupenie a to v podobe kamikaze a ich eskorty kedze okolo Okinawy zaznamenali kamikaze mimoriadne velku aktivitu. Kamikaze vsak narazia na tvrdy odpor z AAA lodi ci predpokladanej CAP ktora bude kryt americky zvaz. Budu zapnute Fog of War ikony ktore nabonzuju japonske stroje, ukazu na minimape kurz a ikonu lietadla, nie vsak vysku. Za americku stranu sme vybrali TF58.3 s lietadlovymi lodami USS Hancock, USS Essex, USS Bunker Hill a USS Bataan. Lode su v historickom tmavomodrom natere. Carrier operations sa zucastnia na cervenej strane F6F-5 Hellcat, F4U-1D Corsair, TBM-3 Avenger a SB2C-4 Helldiver. Na japonskej strane cakaju v ulohe kamikaze A6M5, A6M7 62/63, B6N, G4M1, Ohka a G4M2, D3A2, D4Y2, D4Y3 a v ulohe eskorty kamikaze A6M5b/c a N1K1-Ja. Jedine obmedzenia pre modru stranu bude nepatrolovat nad Jamatom. Zatial neuvazujeme o obmedzeni poctu vzletov kamikaze. Cervena strana sa zameria na potopenie Jamata a dosledne letecke hliadky proti kamikaze.

Mapa na ktorej poletime bude Iwojima. Mame sice v hre Okinawu, ale tato nam neposkytla dostatok priestoru pre 3 hodinove manevrovanie Jamata a eskorty, preto sme siahli po mape kde to bude mozne. Iwodzima bude symbolizovat Okinawu aj Japonske domace ostrovy - potrebovali sme proste kusok zeme. Cervena strana sa o nu nebude zaujimat ani na nu utocit. USS Bunker Hill rezervujeme pre aglicky hovoriacich pajlotov.

Rozdelenie USN strojov podla lodi:
USS Essex
F6F-5
F4U-1D
SB2C-4
TBM-3

USS Bunker Hill (reserved for english speaking pilots)
F4U-1D
SB2C-4
TBM-3

USS Hancock
F6F-5
SB2C-4
TBM-3

USS Bataan
F6F-5
TBM-3
Upravil/a Kukuloo dne 01-04-2015 00:43
Letka_13/Kukulo

Kukuloo
Hlasit sa mozete na AOE fore kde je "zakladna" pre tuto akciu:
http://acesovereu...ead_id=485

Prihlasit sa mozete pripadne aj tu, ale urcite sledujte temu aj na AOE fore.

Predpokladam tak do 10 pilotov modrej strany a cca 20 na cervenej strane. Ak bude viac no problem. Akcia sa poleti na Orel HSFX serveri.

Termin akcie je 11.4.2015 so zaciatkom o 21:00, viac podrobnosti na AOE fore.

Hopriku, ked uz teraz nepoletis tak uz nikdy Šklebící se
Upravil/a Kukuloo dne 16-03-2015 01:55
Letka_13/Kukulo

Hoper
;)

je to sobota, tak by to mohlo klapnout
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.
ovarek.cz/pic/hamster.gif

Kukuloo
Napisal som Ta Hopriku do rosteru, nebudes sa predsa nudit v tu sobotu pri telke Šklebící se
Letka_13/Kukulo

Hoper
ty jsi tak hodný!
:))
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.
ovarek.cz/pic/hamster.gif

Kukuloo
Edit: neaktualna verzia modpacku
Upravil/a Kukuloo dne 30-03-2015 21:49
Letka_13/Kukulo

saldy
Ještě by se hodilo pár japončíků do akce, hola hola!

[img]http://www.sturmovik1946.estranky.cz/img/original/1885/ten-go.jpg[/img] is not a valid Image.
Upravil/a saldy dne 28-03-2015 22:42

http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
magot
Fucida by se mohl přidat aby dostál svému jménu Šklebící se

Kukuloo
V piatok 27.3.2015 od 21:00 je mozne pripojit sa na test misie, modpacku, pripojenia a kto ma chut si zatrenovat, ma moznost. Server pobezi do soboty rana.
IP: 89.203.247.125:21018

Letka_13/Kukulo

Kukuloo
Kurna, chlapi, narazil som na problem kedy nemozem zmenit default skiny pre D3A2, A6M7 mod62 a A6M7 mod. 63

Vsetky ostatne lietadla sa mi podarilo zmenit, ale tieto za ten svet nejdu. VIete mi to niekto pozriet v jave, prosim vas? Pripadne je naky viewer v ktorm by som si to mohol sam zistit? A ktory subor to obsahuje? Naky som z toho zmateny Zamračený

Je to skoda bo mam velmi pekne skiny, co tromfli aj tie velmi pekne defaulty z HSFX.
Letka_13/Kukulo

magot
Nebudou tam nějaký ty prefix/suffix v názvu? 42/early/late etc .. takový to daidalosácký rozdělení ale na hsfx letadlech?

magot
Zdroj stáhnutí  Code
 static
    {
        Class class1 = com.maddox.il2.objects.air.D3A2.class;
        new NetAircraft.SPAWN(class1);
        Property.set(class1, "iconFar_shortClassName", "D3A");
        Property.set(class1, "meshName", "3DO/Plane/D3A1(Multi1)/hierd3a2.him");
        Property.set(class1, "PaintScheme", new PaintSchemeFMPar01());
        Property.set(class1, "meshName_ja", "3DO/Plane/D3A1(ja)/hierd3a2.him");
        Property.set(class1, "PaintScheme_ja", new PaintSchemeBCSPar01());
        Property.set(class1, "yearService", 1940F);
        Property.set(class1, "yearExpired", 1946.5F);
        Property.set(class1, "FlightModel", "FlightModels/D3A1.fmd");
        Property.set(class1, "cockpitClass", com.maddox.il2.objects.air.CockpitD3A2.class);
        Property.set(class1, "cockpitClass", new Class[] {
            com.maddox.il2.objects.air.CockpitD3A2.class, com.maddox.il2.objects.air.CockpitD3A2_TGunner.class

asi to bude zašitý v mat souboru ... ten je potřeba extrahovat. Je to hsfx file. Já to nemám ..

Kukuloo
Magot, ten kod co si postol pomohol pre D3A2.

Zdroj stáhnutí  Code
 static

Property.set(class1, "meshName", "3DO/Plane/D3A1(Multi1)/hierd3a2.him");

Property.set(class1, "meshName_ja", "3DO/Plane/D3A1(ja)/hierd3a2.him");

Ked som dal adresar D3A1 pre D3A2 tak sa mi nahodil novy default skin pre D3A2

Mas aj nake kody pre A6M7?
Letka_13/Kukulo

magot
Tam to byl kod hsfx, ale tohle je nějaká stará Olegovina, nevím jestli to bude aktuální:

A6M-7/62
Zdroj stáhnutí  Code
    static
    {
        Class class1 = com.maddox.il2.objects.air.A6M7_62.class;
        Property.set(class1, "iconFar_shortClassName", "A6M");
        Property.set(class1, "meshName", "3DO/Plane/A6M7(Multi1)/hier.him");
        Property.set(class1, "PaintScheme", new PaintSchemeFMPar05());
        Property.set(class1, "meshName_ja", "3DO/Plane/A6M7(ja)/hier.him");
        Property.set(class1, "PaintScheme_ja", new PaintSchemeFCSPar02());
        Property.set(class1, "yearService", 1943.5F);
        Property.set(class1, "yearExpired", 1945.5F);
        Property.set(class1, "FlightModel", "FlightModels/A6M7_Model62.fmd");
        Property.set(class1, "cockpitClass", com.maddox.il2.objects.air.CockpitA6M7_62.class);
        Property.set(class1, "LOSElevation", 1.01885F);

A6M-7/63
Zdroj stáhnutí  Code
static
    {
        Class class1 = com.maddox.il2.objects.air.A6M7_63.class;
        Property.set(class1, "iconFar_shortClassName", "A6M");
        Property.set(class1, "meshName", "3DO/Plane/A6M7(Multi1)/hier.him");
        Property.set(class1, "PaintScheme", new PaintSchemeFMPar05());
        Property.set(class1, "meshName_ja", "3DO/Plane/A6M7(ja)/hier.him");
        Property.set(class1, "PaintScheme_ja", new PaintSchemeFCSPar02());
        Property.set(class1, "yearService", 1943.5F);
        Property.set(class1, "yearExpired", 1945.5F);
        Property.set(class1, "FlightModel", "FlightModels/A6M7_Model63.fmd");
        Property.set(class1, "cockpitClass", com.maddox.il2.objects.air.CockpitA6M7_63.class);
        Property.set(class1, "LOSElevation", 1.01885F);

Kukuloo
Dik Magote, pomohlo to. Obidve A6M7 pouzivaju A6M7(ja), takze maju rovnaky default skin. Som to riesil aj na SAS a Epervier mi pisal ako to spravit, ale az ked som postupoval podla Teba tak som to rozchodil. Pritom ste mi obidvaja napisali to iste. Uz som asi stary Šklebící se

Esteraz dik Mrknutí
Upravil/a Kukuloo dne 26-03-2015 00:04
Letka_13/Kukulo

Kukuloo
Nova verzia modpacku upravena podla vysledkov testu: http://leteckapos.../867691846

Instalacia:
- najskor deaktivovat predoslu verziu Operation Ten-Go V1 v jsgme a vymazat ju z adresara jsgmemods
- stiahnut modpack Operation Ten-Go V3, otvorit a adresar Operation Ten-Go V3 hodit do adresara jsgmemods

Co treba mat nevyhnutne aktivovane v JSGME:
- HSFX
- Operation Ten-Go V3

Dalsi test bude vo stvrtok 2.4.2015, zaciatok o 20:00 Kto bude mat cas nech sa skusi pripojit a otestovat ci potrenovat co uzna za vhodne. IP servera: 89.203.247.125:21018
Server pobezi do sobotneho rana 4.4.

Upravil/a Kukuloo dne 01-04-2015 22:39
Letka_13/Kukulo

Kukuloo
Nasa misia sa leti na mape Iwojimi, kde je sostatok miesta pre trojhodinove manevrovanie zvazov lodi. Tento notoricky znamy ostrov vsak doznal par zmien aby jeho vzhlad nebil do oci. Poziadal som Cyberolasa o pomoc pri "oziveni" Iwojimi a na akciu sme dostali darcek v podobe vynoveneho ostrova bez hory Suribaci a s paradnymi novymi texturami. Velka vdaka Cyberolasovi Mrknutí

[img]https://dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/Yamato/Iwo2.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]https://dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/Yamato/Iwo.jpg[/img] is not a valid Image.

Foto od Cyberolasa:
[img]http://s3.postimg.org/7ubayi0kz/grab0002.jpg[/img] is not a valid Image.

Dalsia spolupraca, tentokrat s Hienom priniesla skiny A6M spravene na zaklade novej template od Emela a s markingom 721. kokutai. Ulohou tychto Reisenov bude, tak ako v reale, eskortovat kamikaze na cestu bez navratu (ale nie bez respawnu Úsměv ):
Toto je A6M5b
[img]https://dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/Yamato/721kokutai.jpg[/img] is not a valid Image.

Najnovsim pocinom je marking Helldivera SB2C-4 patriaci USS Essex, tento vznikol na zaklade skinu od Gumpyho a Saldakovym nalezom na M4T. Nie je sice v Modpacku V3, ale nak to vymyslime...
[img]https://dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/Yamato/il2fb%202015-04-01%2000-16-04-48.jpg[/img] is not a valid Image.
Upravil/a Kukuloo dne 01-04-2015 00:31
Letka_13/Kukulo

Kukuloo
Testovaci server bude k dispozicii od stvrtka 2.4. do sobotneho rana 4.4. (nie len do piatka ako bolo povodne avizovane).
Letka_13/Kukulo

Kukuloo
Patch pre fajnsmekrov: http://leteckapos.../966918613

Patch je dobrovolny, kto chce stiahne, kto nie, nemusi ho stahovat. Meni len skiny, tj. len vizualnu stranku hry.

Instalacia: deaktivujte v JSGME adresar Operation Ten-Go V3. Stiahnite patch, otvorte a adresar Operation Ten-Go V3 hodte do adresara jsgmemods a nechajte prepisat. Aktivujte Operation Ten-Go V3 v JSGME po HSFX a hrajte.

Cast noveho obsahu pozrite na AOE fore: http://acesovereu...post_10036

Chutovecka pre Hiena a Hopera:
[img]https://dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/Yamato/patch/A6M5c.jpg[/img] is not a valid Image.
Letka_13/Kukulo

Kukuloo
Par zakladnych pravidiel

Cerveni:
- neodporucam letiet nad ostrov s letiskami modrych. Je mimoriadne silno zaflakovany, budu vas vidiet na radare a vy radar az nad ostrov nemate. Let nad ostrov je plytvanie ludmi aj lietadlami aj casom
- neutocit na lietadla raketami, rozdajte si to po namornicky

Modri:
- mate zakaz letiet nad Jamato aby sa dodrzal historicky kontext misie
- kamikaze nesmu odhodit bombu ani ak budu napadnuti. Jediny pripad kedy odhodia bombu je tesne pred narazom do lode
- kamikaze sa mozu branit utokom protivnika manevrom aj strelbou z palubnych zbrani (nie ste nedostatocne vycviceni piloti), budu vsak handicapovani nakladom bomb. Idealne je vyhnut sa protivnikovi
- modra strana moze pouzit aj konvencne bombardovanie a torpedovanie, tj. stroj sa po odhodeni nakladu snazi vratit spat na letisko, pripadne ak to bude nevyhnutne moze odhodit bombovy/torpedovy naklad a branit sa. ALE misia musi byt naplanovana este pred vzletom ako konvencna. Rovnako aj Kamikaze misia musi byt planovana ako kamikaze. tj. pilot este pred vzletom vie ze ide ako Kamikaze s umyslom narazit za kazdu cenu do lode. Tymto chceme zabranit tomu, aby pilot letiaci ako kamikaze pri utoku protivnika odhodil bombu a stal sa z neho subojovy lev. To nie, to odporuje myslienke tejto akcie

Vseobecne:
- ak na seba narazia cervene bombarderi a modra formacia kamikaze s eskortou, mozu sa do seba pustit. Treba vsak pamatat ze ich primarne ulohy su ine
Letka_13/Kukulo

Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo

Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

08-05-2021 09:40
IL2 Stalingrad

08-05-2021 09:39
Mám problém v nastavení bombardování a střelba raket, ze začátku byli značky na odpal raket a bombardování, přestali se objevovat i po potvrzení v nastavení. Dík Bruno

14-04-2021 19:19
sedm nebo osm těch mrch bylo, kroužili jak supy a nikoho si nevšímali ...

14-04-2021 19:14
Jo je to fajn, takové rušno. A ty štuky .. snad na ně taky někdy narazím.

14-04-2021 18:42
Náhodou je to drsné Úsměv úžasný moment byla obří formace štuk včera v noci

14-04-2021 13:06
To je opakovaně, já to viděl, asi se sníží počet befek na Pitomniku.

13-04-2021 21:49
Aktuální mapa (Bridge) je spíš iako masakr modrou pilou :-)

03-04-2021 11:12
IL-2 Sturmovik Cliffs of Dover Blitz Edition a mám i Tobruk a nefunguje mi kamera na sledovačku bomb ví někdo poradit?

09-03-2021 10:02
Pro holky určitě Medvídek Pů. Chybí tam ještě sova. Recesisti by uvídali i sysla :-)

09-03-2021 09:43
Strom Medvídka Pú???

26,012,291 návštěv