April 18 2024 14:01:52
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 1
Kukuloo

· Registrovaní piloti: 2,744
· Nejnovější pilot: AlecSalinas
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Beseda na letecké téma - Radka Máchová
1stCL_Fucida
Pánové (...a dámy Úsměv),

v pátek, 20.3.2015, se od 18:00:00 koná první z cyklu námi pořádaných besed na letecká témata. Besedy budou pořádané s určitou pravidelností vždy po několika měsících a měli by na ně přicházet významní lidé historie létání v ČR, resp. v Československu. Na místě bude krom samotné několikahodinové besedy přistaven i funkční IL-2 BoS, kde si jej návštěvníci budou moci vyzkoušet a podívat se, jak si host poradí s těmi našimi druhoválečnými pixlami Úsměv.

Prvním hostem bude paní Radka Máchová, nejznámější česká akrobatická pilotka a zároveň vedoucí týmu Flying Bulls Aerobatic Team. Dotazy budou samozřejmě naprosto volné, stejně jako nezávazná diskuse okolo nich. Můžete se dozvědět, jak se člověk stane akrobatickým pilotem, co to znamená slepě důvěřovat svým kolegům, nebo třeba i jaký to byl pocit, když se před několika dny ve vzduchu srazila se svým kolegou.

oidnes.cz/10/112/cl6/FRO371b5d_030902AF09.jpg

Beseda se bude konat v pražské Vinoři, v tamním kulturním centru Vincent, Opočínská ulice 364. Vstupné je 100,- Kč (abychom paní Máchové proplatili aspoň ten benzin). Z kapacitních důvodů je kapacita pro lidi z SVK omezena na 8 míst + jedno pro mě.
1) Topper-Czech
2) Topper-Czech + 1
3) AH_Poti
4) 1stCL/Hanss
5) Vencour
6) Vencour + 1
7) Vencour + 2
8)


PS: po skončení bude samozřejmě hospůdka Úsměv

EDIT: doplněn čas, hlavně že jsem včera myslel na to, že ho tady nesmím zapomenout uvést Úsměv
Upravil/a 1stCL_Fucida dne 17-03-2015 11:45
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Topper-Czech
A od kolika by to mělo býti? Někde se beseduje od třetí, někde od páté, někde až od půlnoci do rána. Předběžně sím rezervaci na dvě místa (účast upřesním během víkendu).
 
http://www.e-airport.wz.cz
1stCL_PETRAS
✈ Take Off = 18:00 vinořského času ! ...zimního 😉 už se těšíme a pevně věřím, že tyto besedy vytvoří důstojnou tradici leteckého regijonu Prahy 9.
Děkuji Fučimu za zpracování "lana" pro první besedu, a omlouvám se za omezenou kapacitu...ale s Radkou možná přijede i Left Wingman-Jirka Saller, jeden z pilotů teamu !!!

...Psal se rok 1971 (bylo jí pouhých 22 let), když jedna z nejtalentovanějších a nejzkušenějších aerobatických umělkyň na světě začala svou životní dráhu v kokpitu dvoumístného letadla Zlín 105.

“Můj instruktor vystoupil z letadla a řekl mi, abych letěla sama a předvedla dvě hladká přistání. Byla jsem hodně mladá a myslela jsem jen na jedno – už není cesty zpět a já se do toho prostě musím pustit! ” vzpomíná pilotka, která trénovala na Dopravní univerzitě v Praze. “První let byl krásný a já jsem celá hořela, byla jsem tam sama, úplně jako pták.”

Zpět na zemi po svém monumentálním prvním solo letu byla Radka poctěna uvítacím ceremoniálem – pilot, který se vrací na zem je postříkán studenou vodou – nebo v Radčině případě kyblíkem plným čaje! “Možná proto pořád radši piju čaj než kávu?” usmívá se...

Zdroj : http://www.redbull.com/cz/cs/stories/1331595616694/radka-machova-na-vrcholku-sveta#


Jen nastíním další hosty do budoucna :

- pilot Vítězslav Nohel ... "Sedlal jsem L-39 při měření titanových požárů".

- pilot Robert Rajtmajer ... "Pod naším "Hipem" je Afghanistan".

- pilot Petr Tuček ... "Na rogalle za titulem a dál".

Držme palce, ať se myšlenka uchytí a besedy se stanou součástí akce " poznej svého pilota v regionu"...

1stCzechLions for ever.

1stCL/PETRAS

P.S. Na tuto otevírací akci má VIP vstupenku starosta obce Vinoř, který velice uvítal naší aktivitu a věřím v jeho podporu do budoucna.

P.S.II ... hlaste se, kapacita je již z 55% obdazena :-o
 
falkon
Super akcia! Kto je (oficialnym) organizatorom?
 
1stCL_PETRAS
Otcem myšlenky je 1stCL/PETRAS a pomocným realizátorem...čili zástupcem ředitele je Mr. 1stCL/Fučida !!!!

( Když jsem ještě létal za červené, tak jsem ho jednou "MÁLEM VOŠIL" Mrknutí
 
magot
Bych se taky někdy zastavil, ale tentokrát to časově nedám. Ale pana Rajtmajera bych si rád poslechl jak lítal na Mi-17 Úsměv
Upravil/a magot dne 16-03-2015 22:04
 
AH_Poti
Tak já se taky hlásím, prosím o rezervaci jednoho místa.
 
www.malovidy.cz
1stCL_Ricrd
něco mě do toho vlezlo takže nejeduSmutnýnecham misto pro ostatni
 
606_vencour
Ahoj, kdyby to šlo, tak 606_Vencour + 2.
Tj. je to tu od pátku a ještě tu není 50 zájemců ... až tak aktivní nejsme, tak se snad nikdo neurazí, že se tak hrnem.
 
Topper-Czech
Delegace z Palerma, pardon Chomutova, to na začátku týdne vidí ne moc růžově. Posedět do rána nebude možné a odcházet v půlce je taky neslušné. Jestli se do středy nezlepší postavení hvězd, budeme muset uvolnit místa jiným pracovně nezatíženým přátelům letectví Smutný Rezervaci těch 2 sitzů ještě neruším, někdy se fakt dějí zázraky.
 
http://www.e-airport.wz.cz
1stCL_PETRAS
606_Vencour + 2 ... GUT. Na titulce jistě Fuči poopraví,ale počítám s tebou..Mrknutí
 
1stCL_PETRAS
Tak pánové...plně obsazeno...KONČÍME NÁBOR.

1)
2)
3) AH_Poti
4) 1stCL/Hanss
5) Vencour
6) Vencour + 1
7) Vencour + 2

MÁTE LÍSTKY PROTI STOKORUNĚ PŘÍMO U MĚ...TOŽ V PÁTEK NA VIDĚNOU A NA SLYŠENOU. Mrknutí
Upravil/a clone9cz dne 18-03-2015 22:58
 
Topper-Czech
Bohužel z mé strany je to dost špatné, Prahu (besedu) nejsme schopni dát. Jsem krapet naštvanej (velice slušně řečeno), že zrovna toto setkání promarním. Určitě to bude nezapomenutelné, prostě né jako krátké popovídání na letišti. Obě dvě zarezervovaná místa dávám k dispozici opozdilcům a doufám, že jej chalani využijete. Omlouvám se za komplikace.
 
http://www.e-airport.wz.cz
1stCL_PETRAS
V pohodě Toppere...ještě je stále čas přeobsadit...Mrknutí
 
1stCL_PETRAS
PŘÁTELÉ...JIŽ ZÍTRA V 18:00 ... VYUŽIJTE DVĚ UVOLNĚNÁ MÍSTA A ZASTUPTE STRANU DOBRA A ZLA ( MODŘÍ A ČERVENÍ ) ... NA BESEDĚ. PŘECE NENECHÁTE SLÍZNOUT SLÁVU TŘEM ZÁSTUPCŮM 1st Czech Lions.
 
606_vencour
U nás to vypadá na dvě místa pouze obsazená.
Mimochodem, co si necháte podepsat, máte už představu? Vim, co chci tisknout na A4 a pak nechat podepsat. A pak asi olaminovat nebo zarámovat.
 
Hanss
hoj,

já to ač nerad musím taky odříct.
měl jsem jet dnes pracovně do phy, chtěl jsem to spojit, ale padlo mi to a bohužel není financ nazbyt.

Sorry kluci! máte u mě jägera/pito dle výběru.
 
606_vencour
Takže: bylo to supr. Na spoustu filozofických otázek jsem se nezeptal. Fotil jsem, něco natočil. Dost toho viděl. Snad jsem si i potřásl rukou. Trvalo to skoro 3 hodiny, pro děti to bylo celkem dlouhý, ale snad to zvládli a neurazili. Za 3 měsíce bude pokračování s dalším hostem ...

Mimochodem, už mam triko s Králem vzduchu ... jestli je to tak, to, co jsem slyšel na besedě, tak by stálo za to udělat i triko s Královnou vzduchu a její partou ... štafle mi tam přijdou symbolické, jako stupně a že byli nejlepší ...

Joo a že po 3. generálce je letadlo K.O. ... to taky koukam ...
Upravil/a 606_vencour dne 21-03-2015 09:08
 
606_vencour
Když už ... nemáte ponětí, proč Král vzduchu (František Novák) mohl lítat ve skupině 9 letadel a teď se lítá v menším počtu? Je to o penězích, lidech nebo o čem? Byla by to snad ještě větší paráda, ne?
 
Topper-Czech
Tenhleten pátek mě docela štve. Nechcete jít u dalších besedování spíše do sobot?

Ad triko "Královna vzduchu": Za takové triko jsem lobboval u několika potiskářů, ale zrovna u tohoto akroteamu je to složitější. Pokud tam prostě nebudou modrostříbrné zliny v patřičném designu, nebude taková prodejnost a pokud tam prý budou, nebude to jednoduché a ani levné. Mno nevím, jak to s těmi právy je, ale vzpomenu si na to vždycky, když potkám někoho s trikem s logem Cessna, Piper, Boeing...

EDIT: Proč se lítá s menším počtem ér? Letadla a piloti jsou, takže peníze a byrokracie? Vyděšený
Upravil/a Topper-Czech dne 22-03-2015 23:50
 
http://www.e-airport.wz.cz
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,716,139 návštěv