May 03 2024 15:47:00
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 1
LesniHU

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Další perla zákonodárného pera
Hoper
kdo z vás tu četl ten zákon (a ne ten článek) ?
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Shadowdeath
Sem ho jenom tak prosvištěl očima, abych zjistil, že jsem vlastníkem bezpečnostního materiálu skupiny 10, konkrétně vlastníkem laserového zařízení.
Tak snad mě nepřijde kontrola, jelikož používám laserovou myš a v PC mám vypalovačku a nebojím se ji použít!
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
ringlett
Hoper napsal:

kdo z vás tu četl ten zákon (a ne ten článek) ?


Asi v půlce minulého roku, když to prvně přišlo na svět, celé ...
už by v tom měly být zapracované i nějaké změny k lepšímu
Nelétám, občas se plazím ...
 
WT_Pedropan
magot napsal:

Oni páni mudrcové z lidu chtěj zřejmě předejít scénářům, když někomu rupne v kouli, koupí si obrněné vozidlo a začne s ním na václaváku válcovat turisty, policisté na něj nebudou mít účinné zbraně. Než dorazí armáda tak bude Václavák liduprázdnej Úsměv

Nebo jinej scénář, v Suchdoli (u hospody Stará Suchdol) je zaparkovanej protiletadlový dvojkanón V3S Ještěrka,Samohybný vz. 53/59 (2x30mm), když by si hypoteticky majitel sehnal šikovného zbrojíře a vyměnil znehodnocené části, sehnal si munici, tak přímo na tímto kompletem přistávají na Ruzyni ve výšce 100m každé tři minuty letadla. Propočítal jsem si (a zhruba otestoval v DCS) že by během 2 - 3 minut šli k zemi 3 letadla než by je stihli odklonit. (Dosah 1200m)

Takže jedna věc je nesmyslnost zákona pro 99,9% procent majitelů historické techniky a na druhé straně psychopat s velkým kanonem.


Magote, na zmasakrovani davu na Vaclavaku staci nakladak s radlici na uklizeni snehu. Takze co s nimi...?
Podstata je v necem jinem. To Otecko tomu magorovi musel napred někdo prodat. A ejhle, on to byl pan stat. Nebo mas pocit, ze ti někdo proda, pripadne procli jen tak na zaklade objednávky pana XY novou vojenskou techniku? Takze pan stat musí vedet, co, komu a hlavne v jakem stavu prodava.
Ostatní uz je zalezitost zakonu následujících. Magor, který si zrestauruje a zprovozni je ve stejne skupine magoru, kteří si to vyrobi cele od nuly. Ze zeleza. Takze vyhlasime kontrolu nad prodejem zeleza?
Tyler ma pravdu. Cele je to pitomost bez nadeje na uspech. Magory nevyresis...
 
http://www.wtigers.org/
Rumcajs
Pedropane, naklaďák s radlicí sice poslouží k zmasakrování Václaváku podobně jako to OT, ale náklaďák zastaví policie s tím, co má k dispozici, OT policie nezastaví.
Podstatné je ale to, co jsem psal. Vůbec nejde o hraní si na vojáky. Je to čistě otázka peněz. Agenda kolem evidence, sledování a hlídání vyřazené vojenské techniky by prostě vyšla draho. Může se argumentovat, že kdyby se míň kradlo, že by to šlo a peníze by byly. Jenže se ukradne cokoli, co není přitlučené třístovkou hřebíkem a tak to nejde. Vona by vůbec šla spousta věcí, kdyby si lidi ten stát nerozkrádali. No jenže to dělají.
Non est specifica
 
606_Temp
když budu chtít zmasakrovat Václavák, tak si zajdu pro 100 kilo hnojiva, 100 kilo cukru, naložím to do staré škodovky, dojedu tam a udělám ohňostroj. Nepotřebuju na to ani vyřazenou T-34 a policie mě stejně nezastaví. Další nesmyslný zákon. Slušní lidé ho budou muset dodržovat a ti neslušní ho holt nějak poruší a hlavu si s tím lámat nebudou.

edit:Václavák
Upravil/a 606_Temp dne 28-02-2015 15:24
 
http://no606.ic.cz/
WT_Pedropan
Rume, tahle debata postrada smysl. Není to nic jiného, nez dva ruzne pohledy na svet.
Ty mas pocit, ze excesum magoru lze zabranit regulaci tech prostredku, které si ke sve magorine vyberou.
Ja jsem presvedceny, ze nikoliv. Magori byli, jsou a budou soucasti lidske spolecnosti. Jejich mira ve spolecnosti není dana dostupnosti vyrazenych vrtulníku, otecek, zahnutych nozu, pistoli, nakladaku, heparinu a ja nevim ceho ještě...
Tempik to napsal jasne. Dame hnojivo a cukr na seznam nebezpečných latek...?
 
http://www.wtigers.org/
saldy
Stát by měl co nejméně obtěžovat občana, co na tom že vás stát nezajímá, stát se o vás zajímat bohužel bude. Někdo spočítal pokud vezmeme lidi co vydělávají tak na jednoho úředníka připadá 19 osob. Za první republiky to bylo 143. Bohužel ouřadů stále přibývá, vymýšlý se stále nové normy a nařízení a ty staré se aktualizují. Z části jistě oprávněně z části a zřejmě té větší zbytečně, tenhle zákon může být jen začátek, budou vás evidovat, pak to můžou zdanit či zabavit nebo kontrolovat a taková kontrola to není jen tak přece, je třeba na to vypracovat bezpečnostní směrnici a budou se vypracovávat revizní zprávy, samozřejmě vždy na dobu určitou. Zase k tomu bude úřad a zase přibudou krky co negenerují žádnou hodnotu a jen nás stojí další peníze.
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
LesniHU
Matylda napsal:

Pro případ, že je taky tady někdo podobně nebezpečný státu, aneb zákon č. 229/2013 Sb.

http://www.aerowe...ategorie=3
Kdyz pomineme styl clanku, psany jak do Blesku, muzeme uz jenom konstatovat, ze pan autor je presne ten urednicky typ, ktery tak vehementne kritizuje. On: urednikovi nesmime dat ty pravomoce, neda se mu verit, zalezelo by, jak se vyspi... No a urednik: obcanovi nesmime dat ty pravomoce, neda se mu verit... Autor chce od urednika (politika, policisty, nevim koho) duveru, ze on bude rozumny, a chova se, jako by bylo zaruceno, ze urednik (policista, soudce...) rozumny nebude.
 
clone9cz
Tady je vidět, že se schvalují věci, který nejsou v praxi aplikovatelný. Poslanci jen zvedaj ruce a nikdo neví proč. Neznají motiv, jen se nechají přesvědčit jiným poslancem, který umí prosadit něčí názor. Zjevně je to těžká práce, že to flákaj a nechaj rozhodovat za sebe. Myšlení bolí.

Úředníci pak logicky podle toho konaj, nechtějí přece porušit zákon. Nejde tedy o vyspání úředníka. Třeba já bych byl tak svědomitej úředník, že by si poslanci takovou hovadinu podruhé nedovolili odhlasovat.
Stav ideál by byl najít přes Španělsko dodaný český relé do Panduru a pak všem zabavit co se dá v běžnejch aplikacích.
 
http://www.wwii-illusion.net
1stCL_Fucida
LesniHU napsal:

Matylda napsal:

Pro případ, že je taky tady někdo podobně nebezpečný státu, aneb zákon č. 229/2013 Sb.

http://www.aerowe...ategorie=3
Kdyz pomineme styl clanku, psany jak do Blesku, muzeme uz jenom konstatovat, ze pan autor je presne ten urednicky typ, ktery tak vehementne kritizuje. On: urednikovi nesmime dat ty pravomoce, neda se mu verit, zalezelo by, jak se vyspi... No a urednik: obcanovi nesmime dat ty pravomoce, neda se mu verit... Autor chce od urednika (politika, policisty, nevim koho) duveru, ze on bude rozumny, a chova se, jako by bylo zaruceno, ze urednik (policista, soudce...) rozumny nebude.


Tímhle jsi přesně vystihl můj názor...
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
alfik
Jenže, Lesníku, občan toho po*ere mnohem méně než ten snaživý úředník.
Takový Eichmann byl taky "jen" úředník, vzorný, dokonce i plán překračoval...
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
CSW_Cassius Chaerea
alfik napsal:
Takový Eichmann byl taky "jen" úředník, vzorný, dokonce i plán překračoval...
A kam až to dotáhl...
 
Shadowdeath
Je to blbá situace, kam jsme se dostali. Občan nevěří státu a stát občanovi. Jak z toho ven? Myslím si, že současnou politikou utahování šroubu, to ale nebude.
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
Rumcajs
To je prima diskuze. Tímhle kursem se dostanete k myšlence, že stávající stát je úplně blbě. Skládá se z hodných lidí a neschopných úředníků. Jste na nejlepší cestě se proti těm úředníkům vzbouřit a založit si stát nový, spravedlivý, dobře fungující, nezkorumpovaný. Zkrátka ideální stát. Tak ještě najít někoho, kdo ten nový stát bude řídit. Třeba přemluvíte některé z těch ošklivých úředníků, aby se toho chopili. Přeci jen je fajn, když stát má nějaký řád. Samozřejmě že šanci dostanou jen hodní úředníci. Nebude místo pro žádné staré struktury.

Sakra, kde já už tohle slyšel?
Non est specifica
 
WT_Pedropan
Ano, stávající stát je blbě. Ne sice úplně, ale hodně. Nebezpečím pro občana není "hodný" nebo "zlý" úředník, ale nástroje, které úředník do rukou dostává. Těmito nástroji se zhusta stává z úřednictva nikoliv armáda lidí, kteří mají poskytovat svým občanům servis, pomoc, podporu, ale armáda, která s použitím naprosto debilních zákonů tyto občany řídí, případně má tendence je řídit až šikanovat prostřednictvím byrokracie vzešlé z "ušlechtilých" myšlenek.
Klasickým příkladem bylo dnešní vystoupení pana ministra Chovance v nedělí Partii.
Potřebujeme více policistů, více peněz, více pravomocí, více omezení, více čehokoliv. A ve výsledku bude jen více policajtů schovaných v křoví s radarem. Počet nehod statisticky neklesá, počet objasněných trestných činů také ne, pocit bezpečí v ulicích nestoupá a .... Murphy jak z učebnice.
Stát je v krizi zdravého rozumu, pragmatické účelnosti a etiky. Víc k tomu netřeba...
 
http://www.wtigers.org/
Rumcajs
Ale jo Pedropane. Já jen, že ten stát se skládá z lidí. Přesně z těch lidí, kteří se podílej i na vládě a správě. A založení nového nezkaženého státu by tedy celkem nevyhnutelně vedlo k tomu, že by časem začala bujet administrativa a "nesmyslné" zákony. A kolečko se uzavře a jede se nanovo.
Vůbec tím neříkám, že by existující legislativa byla dobře či že by nesnesla nápravu. Ale nevidím, kdo a jak by to udělal. Demokracie vždy vede k takovýmu bordýlku, jaký tu máme, protože se to naparceluje na jednotlivé dílčí zájmy. A diktatura zas vede k tomu, co maj v Rusku a Severní Korei. A to si myslím, že je ještě mnohem horší. I když je fakt, že třeba v Rusku by se sběratelům vojenského materiálu dařilo dobře. I zastřílet by si mohli.
Non est specifica
 
Shadowdeath
Tak už jsem to našel:
http://rath.blog....roubu.html

Právě na tento článek jsem si vzpomněl v souvislosti s touto debatou, dokonce sem už i zapomněl kdo ho napsal, sice to není zrovna můj oblíbenec, ale co už... Úsměv
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
WT_Pedropan
No vidíš, loupežníku. Nakonec se snad i shodneme. Pravdu máš v tom, že vygumovat stávající stát a založit ten ideální je pytlovina. Ne nadarmo se říká, že v nefunkčním hampejzu nemá smysl měnit nábytek. Vyměnit musíš holky. Jenže jiné nemáme. Jen ty pokřivené čtyřiceti lety komunistického vládnutí.
V principu z toho ale je jen jedna cesta. Znovu naučit lidi svobodnému rozhodování a odpovědnosti za svůj život. Proto je každá regulace z podstaty špatná. Ta nás zbavuje této odpovědnosti a dává ji do rukou někomu druhému. A stát je úžasná příležitost...
Proto ze zásady budu vždy požadovat stát co nejmenší...
 
http://www.wtigers.org/
313_123
u mě už to není debata o tom jak tento stát zlepšit, ale kam zdrhnout

pár postřehů ze života čísel

1 bydlíme v památkově chráněném městě
na zahradě nesmím ani teoreticky rýt bez přítomnosti archeologa
(při pracech co zasahují hlouběji než 5cm musí být přítomen- za moje love)
největší sranda byla když se mě na zahrádku zřítili památkově chráněné hradby
dva roky se stát hádal sám ze sebou komu že vlastně patří ta hromada kamení na mém trávníku (kterou jsem dle nařízení památkářů nemohl odstranit nedej bože abych se pokusil hrady opravovat svépomocí) ...

2. jedno z mích dětí je vážně nemocné
na léky které ho udržují naživu nemá nárok zdarma protože to nejsou léky nutné k přežití
pokud si je, ale koupím v německu (lacinější, v tekuté podobně - zkuste dvouleté dítě donutit spolknout piluly opravdu strašně hnusné chuti)
zavřou mě protože jsem porušil pravidla léčby u nezletilého ....

3. asi před dvěma měsíci jsem byl odsouzen nejvyšším soudem ČR
za to (zjednodušuji) že jsem špatně schoval klíče od vozidla a s odcizeným vozidlem bylo přejeto šest spoluobčanů čímž pojištovně vznikla škoda cca 12 000 000 Kč ...

a mohl bych pokrčovat do nekonečna ale to znáte asi každý sám
všem co jsou s tímto státem spokojeni a užívají si výhody občana EU
přeju nadále vše dobré
a tiše jim závidím
¨
přiznám se, že já osobně stále častěji drže v ruce cep co jsem našel na půdě hledím ku praze
tudíž se nějakému omezení vlastnění vojenské techniky nedivím
vono ten mig je rozhodně pádnější argument než cep

konec hlášení
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,808,853 návštěv