March 29 2024 01:13:36
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Nefunguje mikrák
saldy
V tejdnu mi uprostřed hraní přestal fachat mikrofon ale sluchátka mi jedou, v zařízení-vlastnosti je u zvukové zařízení žlutý vykřičník, následně hláška "Toto zařízené nelze spustit. (Kód 10)" dal jsem prověřit ovladač a píše to, že je aktuální. Mám win7. Má někdo nějakou radu? Lítat bez mikráku je známka punku, ale mě to nebaví.
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
magot
Přesně to se mi taky stalo.
Sluchátka jsem rozšlapal a koupil nové. Ale ouha taky nefungovali, tak jsem pátral dál ... widle si stáhli za nějaký mě neznámích okolností nové ovladače na mic.
Tak jsem v nastavení zvuku/mikrofonu, dal vrátit na ovladače předchozí. Pak to vše bylo ok. (Pozor reinstall nepomohl, pouze vrátit na předchozí verzi, páč se aut. dotáhli ty nové ovladače.)
Ty nový ovladače od WS byly akorát k nasrání. Rozšlapané sluchátka jsem hodil psům ze sousedství ...
 
1stCL_Jiricek
Kamarádi, dovolte abych využil existujícího vlákna, ať nezakládám nové.

Kolega má problém: má mikrofon, jehož funkce je bezvadná - hlasitý, čistý. Jakmile mu ale počítač pošle jakýkoli zvuk do sluchátek, z jakéhokoli zdroje (zkoušeno BoSko, hudba, film, youtube, ...), jeho mikrofon se pro nás ostatní na TS stane prakticky nesrozumitelný. Tichý a zahuhlaný. Někdy více, někdy méně. Ale bez vyjímky okamžitě, jakmile jeho PC posílá do sluchátek zvuk. O zpětnou vazbu nejde, předesílám.

Neuměl byste někdo poradit?
Díky moc
j.
 
Aces_Wild
Edit: Zkoušeli jste něco jiného než TS?
Upravil/a Aces_Wild dne 09-04-2020 11:13
 
alfik
1stCL_Jiricek napsal:

Kamarádi, dovolte abych využil existujícího vlákna, ať nezakládám nové.

Kolega má problém: má mikrofon, jehož funkce je bezvadná - hlasitý, čistý. Jakmile mu ale počítač pošle jakýkoli zvuk do sluchátek, z jakéhokoli zdroje (zkoušeno BoSko, hudba, film, youtube, ...), jeho mikrofon se pro nás ostatní na TS stane prakticky nesrozumitelný. Tichý a zahuhlaný. Někdy více, někdy méně. Ale bez vyjímky okamžitě, jakmile jeho PC posílá do sluchátek zvuk. O zpětnou vazbu nejde, předesílám.

Neuměl byste někdo poradit?
Díky moc
j.

Mám to samé, podezřívám že to dělají Widle. Měl jsem to na 7čkách, mám to i na 10kách. Taky nevím co s tím, radu uvítám.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Aces_Wild
alfik napsal:

Mám to samé, podezřívám že to dělají Widle. Měl jsem to na 7čkách, mám to i na 10kách. Taky nevím co s tím, radu uvítám.

Taky Teamspeak?


A co toto: Nastavení > Systém > položka Zvuk > Ovládací panel zvuku nebo Ovládací panely > Zvuk a v záložce Komunikace zvolit "Neprovádět žádnou akci".

i.imgur.com/TrOiC16.png
 
magot
1stCL_Jiricek napsal:

Kamarádi, dovolte abych využil existujícího vlákna, ať nezakládám nové.

Kolega má problém: má mikrofon, jehož funkce je bezvadná - hlasitý, čistý. Jakmile mu ale počítač pošle jakýkoli zvuk do sluchátek, z jakéhokoli zdroje (zkoušeno BoSko, hudba, film, youtube, ...), jeho mikrofon se pro nás ostatní na TS stane prakticky nesrozumitelný. Tichý a zahuhlaný. Někdy více, někdy méně. Ale bez vyjímky okamžitě, jakmile jeho PC posílá do sluchátek zvuk. O zpětnou vazbu nejde, předesílám.

Neuměl byste někdo poradit?
Díky moc
j.

zvukovka asi degraduje zvuk, buď chyba v sw nebo v hw zvukovce.
Řešení je jednoduché, ať si tam dá externí zvukovku. Ta bude mít oddělený hw i sw. Já to tak na W7 vyřešil.
Ext zvukovka stojí 4 plzně
 
falkon
1stCL_Jiricek napsal:
Kolega má problém: má mikrofon, jehož funkce je bezvadná - hlasitý, čistý. Jakmile mu ale počítač pošle jakýkoli zvuk do sluchátek, z jakéhokoli zdroje (zkoušeno BoSko, hudba, film, youtube, ...), jeho mikrofon se pro nás ostatní na TS stane prakticky nesrozumitelný. Tichý a zahuhlaný. Někdy více, někdy méně. Ale bez vyjímky okamžitě, jakmile jeho PC posílá do sluchátek zvuk. O zpětnou vazbu nejde, předesílám.


Mam teoriu, je sice "netrivialna", ale jednoduche veci ste uz zrejme skusali.

Hypoteza:
- v TeamSpeak-u ma zapnute Echo Cancelation / Echo Reduction
- u jeho sluchatiek dochadza k "preslechu" medzi vodicmi do sluchatiek a vodicmi mikrofonu, takze mikrofon "chyta" to, co maju prehravat sluchatka
---- (toto je zda sa velmi casa situacia u 'beznych" headsetov, ja som to pozoroval tiez)
- takze kym nic do sluchatiek nehra, TS nema co "redukovat" a zvuk z mikrofonu je cisty. Ked sa zacne nieco preravat do sluchatiek, zacne to mikrofon 'chytat' a TS zacne vyrazne modifikovat signal z mikrofonu, aby z neho "odcital" zvuk zo sluchatiek, ze pri tom poskodi aj samotny chceny signal. To vysvetluje tichost (odstranenie casti signalu) a "zahuhlanost" (= absencia vyssich frekvencii).
- druha moznost je, ze zvukovy signal tak nestastne interferuje s mikrofonom (niekde "po kabli" alebo "v sluchatkach" ), ze signal z mikrofonu takto degraduje

Takze doporucujem skontrolovat to Echo Cancelation/reduction v TS a vypnut to.
POZOR!! To Echo cancelation/reduction moze byt zapnute aj v "software-i od zvukovky"! Tam tie implementacie byvaju uplne tristne a nefunkcne, co sa prejavuje prave degradovanym signalom mikrofonu.

Ak je vsade echo cancellation/reduction vypnute, doporucujem skusit este preverit ten "kabel od sluchatiek":
- zvuk poslat do samostatnych sluchatiek -- napr. zapojit "spunty" od mobilu
- z headsetu nechat zapojeny len mikrofon -- a vyskusat to, ako to bude zniet. Drzat kable od mikrofonu a od sluchatiek dostatocne daleko od seba.

Ak ani to nepomoze, skusit sluchatka (tie samostatne spunty) a mikrofon zapojit jedno "z predu" a druhe "zo zadu", aby sa vylucila aj interferencia niekde pobliz konektorov.
Upravil/a falkon dne 09-04-2020 14:33
 
falkon
Aces_Wild napsal:

A co toto: Nastavení > Systém > položka Zvuk > Ovládací panel zvuku nebo Ovládací panely > Zvuk a v záložce Komunikace zvolit "Neprovádět žádnou akci".

i.imgur.com/TrOiC16.png

Toto je, ak si dobre spominam, nastavenie, ktore vyuzivaju programy typu Skype.
Mam za to, ze to funguje tak, ze i) program (Skype) musi ohlasit systemu, ze uskutocnuje hovor, ii) OS v "mixeri" stiahne hlasitost ostatnych programov a ponecha len hlasitost toho napr. Skype-u.

Myslim si, ze toto nastavenie nema nic co do cinenia s mikrofonom ako takym, takze to teraz nebude aplikovatelne.
 
rudidlo
Souhlas s Falkonem.
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
Aces_Wild
falkon napsal:

Toto je, ak si dobre spominam, nastavenie, ktore vyuzivaju programy typu Skype.
Mam za to, ze to funguje tak, ze i) program (Skype) musi ohlasit systemu, ze uskutocnuje hovor, ii) OS v "mixeri" stiahne hlasitost ostatnych programov a ponecha len hlasitost toho napr. Skype-u.

Myslim si, ze toto nastavenie nema nic co do cinenia s mikrofonom ako takym, takze to teraz nebude aplikovatelne.

Je to přesně tak. Jenom tip z internetu, některým uživatelům Teamspeaku to helflo.
Měli by zkusit třeba Discord zda se tam ten problém projeví též.
 
alfik

Týmspík i Diskord. Zkoušel jako první, nepomohlo Úsměv
A co je ještě zajímavé a já to nenapsal, ono to nedělá vždy. Dejme tomu v polovině případů. Většinou to dělá YT, což bych ještě chápal, ale občas to udělá i když si otevřu třeba sprýt-čít s klávesama a postupama do DCS Úsměv
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
1stCL_Jiricek
Díky všem za snahu. Napadla mě inteference zvuková, zpětná vazba atd. Interference po kabelech mě nenapadla, díky za tip.

Zatím jsme se zaměřili na to nastavení potlačování zvuků v TS. Kolega hlásí, že se to zlepšilo, ale nedokázal mi replikovat, co kde zakliknul. Snad to bylo:

playback / voice volme na nulu
a cosi v capture mode

No, prý byl ožralý. Věřím mu. Od té doby se neozývá vůbec, takže to sedí... Znalí lionského prostředí už vědí, kdo je ten nejmenovaný... Šklebící se
Až se probere a zjistím více, dám vědět.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,599,329 návštěv