April 18 2024 20:11:07
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
vJoy
Rumcajs
57_OTU ajvn napsal:

Klone V BOS nelze jakýkoli trim dostat na poťák (nebo hall a pod.)
Je to dělané jen na čudliky.


Pokud to jde tak to prostě nevidím, tak mi prosím Tě napiš jak se to dělá.
Tohle ale neřešíme. Jde o to, že pokud na osu nemáš trim přímo ve hře, musíš držet na tý ose neustále nějakou výchylku. Což po čase bude otravné. Třeba Bf 109 prostě nemá trim na směrovku a křidélka. Takže páku mušíš pořád držet vychýlenou a směrovku vykopnutou. To moje zařízení a tyhle HW trimy tě týhle nutnosti zbaví tak, že posunou střed osy na zvolenou stranu. Tedy není to trim skutečný, jen to za tebe drží tu výchylku. Asi jako ruční plyn u starých traktorů.
Tedy nejde o to, že by letadla bez trimu magicky získala trim. Jde o to, že moje řešení, podobně jako jiná řešení, poskytují tu vymoženost, že za tebe drží zvolenou výchylku kormidla. Takže to v zásadě pomáhá rovnému letu, že není tak otravný. Podobně to pak neznamená nic v souboji, protože to za tebe nic neodpracuje.
Non est specifica
 
Ajvn
Ano rozumím Rumcajs.
 
313_Nevo
OT pre LEONa
How to: Joystick to mouse
CPU 4core 3.3GHz | GPU 1GB GDDR5 192bits | DDR3 4x4GB CL9 | SSD 250GB | Win7
 
Rumcajs
Verze budou sdíleny zde.
https://drive.goo...sp=sharing

Aktuální verze umí navrch konvertovat osu se středem na stisk tlačítek. Při výchylce k jedné krajní poloze se stikne jedno tlačítko toho vJoy zařízení a při výchylce na druhou stranu jiné.

Definuje se v profile.xml umístěnemé v Dokumenty\vJoyAutopilot\profile.xml tak, že se do MAPPINGS přidá sekce která vypadá takto:

<AXIS_TO_TWO_BUTTONS>
<DEVICENAME>CH PRO</DEVICENAME>
<AXIS>HID_USAGE_Y</AXIS>
<BUTTON_PLUS>60</BUTTON_PLUS>
<BUTTON_MINUS>61</BUTTON_MINUS>
</AXIS_TO_TWO_BUTTONS>


Device name je prostě jméno zařízení, jak se ukazuje Windows, stačí prvních unikátních pár znaků jako zde je to odkaz na CH PRO THROTTLE.
Osa AXIS je osa uvedeného zařízení, která se má namapovat. Povolené hodnoty jsou
HID_USAGE_X,
HID_USAGE_Y,
HID_USAGE_Z,
HID_USAGE_RX,
HID_USAGE_RY,
HID_USAGE_RZ,
HID_USAGE_SL0,
HID_USAGE_SL1,
HID_USAGE_POV

BUTTON_PLUS a BUTTON_MINUS jsou čísla tlačítek toho vJoy zařízení, kam se to má namapovat.
Tahle konkrétní konfigurace dělá to, že konvertuje osu Y toho mikrojoysticku na CH plynovce na stisk tlačítek. Stejného efektu se dá dosáhnout i programovacím softíkem přímo pro CH zařízení. Jen CH soft nepracuje s ničím jiným než s CH zařízeníma.

© na tuhle myšlenku má clone.

Zas připomínám, že pokud by to chtěl nekdo instalovat, je nanejvíš vhodné, abyste se přišli poradit na TSko. Návod zatím neexistuje, protože hledám morální sílu ho spíchnout.

edit: Přidal jsem manuál k původnímu řešení autopilota. Zveřejněný mapper je vykuchaná verze autopilota, takže je to o poznání chudší a spousta věcí není vidět, nebo je schovaná, ale konfigurace se dá udělat podle toho původního návodu.
Upravil/a Rumcajs dne 19-01-2015 17:22
Non est specifica
 
SepiaX
Díky Rume, jakmile tě zahlédnu na TS dojdu si pro radyMrknutí
Má-li problém řešení nemá cenu se trápit, nemá-li řešení trápení je zbytečné.
 
Rumcajs
Mám další nápady na funkce toho mapperu.

1) Osa rozdělená na dvě. V zásadě podpora pro brzdy ve levá pravá. Použije se nějaká fyzická osa se středovou polohou a její výchylka doleva se bude interpretovat jako sešlápnutí levé brzdy a výchylka doprava jako sešlápnutí pravé brzdy. Tohle chtěl kdysi JulB do původního SlimJoy řešení.
2) Křivky. Přidám konfigurovatelnou transformaci výstupy přes zadanou křivku. Vlastně křivky definované sadou bodů už mám hotové, ale nemám k tomu konfigurační okýnko. Tedy je to spíš otázka nalezení té vzpomínané morální síly, abych se dokopal napsat čtvercové okýnko a v něm vykreslování křivky a klikání na body.
3) Stávající tranformaci osy do dvou tlačítek zobecnit tak, aby to bylo pásmový a osa se dala rozdělit na libovolný počet segmentů a každý že by měl přiřaditelné tlačítko.

Napadá někoho ještě něco?
Non est specifica
 
Ajvn
Super, hlavně prosím Tě pracuj na " bodu 2."Úsměv
 
clone9cz
Dyť napsal, že to už má. Jen to není vizualizované. Když si to nedovedeš představit, tak si to nakreslíš, ne.
 
http://www.wwii-illusion.net
606_JuLB
Bod č.3 je skvelý, konečne by mohol boost s Spite a Huríku (CLOD) fungovať ako v skutočnosti - dotlačením plynu za zarážku. Mrknutí

Bod č.1 je super riešenie hlavne pre DCS, kde je rolovanie bez nezávisle riadených bŕzd utrpenie. Mám to na nepoužívanom twiste, pedále mám iba jednočiné, bez bŕzd na šľapkách.
 
313_Nevo
neviem ci to vJoy dokaze, ale PPJoy dokaze (ze vraj) emulovat joystik napr. z mysky

tj. namapujem si pohyby mysi a krutenie kolieckom ako vychilky os joystiku (X,Y,Z) a tlacitka mysi ako tlacitka joystiku. potom by malo ist lietat kazdu hru na myske.

da sa toto aj s vJoyom? zaujima ma hlavne moznost namapovat kolecko mysi ako osu
CPU 4core 3.3GHz | GPU 1GB GDDR5 192bits | DDR3 4x4GB CL9 | SSD 250GB | Win7
 
Rumcajs
Nevo, vJoy je virtuální HID driver. Samo o sobě to nedělá nic. Ale je k tomu API, takže to můžeš ovládat svým programem. Co přesně ten program dělá, to je věc autora. Tedy pokud někdo dokáže programem číst myškové události, pak je určitě i schopný z toho udělat pohyby os toho virtuálního HID. Ještě jsem se nekoukal na čtení myši pod DirectX, ale třeba se k tomu dnes dostanu a mohl bych to spíchnout.

edit: Tak to nakonec nebylo nic složitýho. Mám to hotový, večer dám verzi, kde bude lze z myšky dělat joystick. Konfigurace asi takto snadno.

<MOUSE_TO_AXIS>
<MOUSE_AXIS>X</MOUSE_AXIS>
<AXIS>HID_USAGE_SL0</AXIS>
<SENSITIVITY>10</SENSITIVITY>
</MOUSE_TO_AXIS>
<MOUSE_TO_AXIS>
<MOUSE_AXIS>Y</MOUSE_AXIS>
<AXIS>HID_USAGE_SL1</AXIS>
<SENSITIVITY>10</SENSITIVITY>
</MOUSE_TO_AXIS>

Krom toho by se do verze měly dostat i ty diferenciální brzdy pro JulB. Napsaný to je, ale musím to i otestovat a na to se musím nadechnout.
Upravil/a Rumcajs dne 20-01-2015 14:45
Non est specifica
 
Rumcajs
Do https://drive.goo...sp=sharing přibyl soubor vJoyMapper.1.1.zip . Obsahuje ten myšo joystick a i diferenciální brzdy, návod k nim sepíšu asi až zítra. Zas platí, kdo chce, stavte se na TS.
Non est specifica
 
313_Nevo
diki Rumcajs, snad sa dnes dostanem k otestovaniu (dufam ze si nezabudol na to kolecko).
btw nevyzera to zlozito, ale moja volnocasova kapacita je tieto dni velmo obmedzena Úsměv
CPU 4core 3.3GHz | GPU 1GB GDDR5 192bits | DDR3 4x4GB CL9 | SSD 250GB | Win7
 
Rumcajs
Dodělal jsem do toho softíku i vícebodově definované křivky včetně grafického editoru. Nasadil jsem je na osy X, Y, Z a taky na plynovku.

Křivkou na plynovce se dá obejít ten nesmysl v BOSku, kdy zejména G2 má průběh ATA na plynovce značně nelineární. V zásadě vše důležité se děje na posledních 10% rozsahu, což je prostě opruz. Antikřivka na BOSáckou křivku plynovky je tak docela přínos.

Vzhledem k tomu, že kvůli předchozím verzím za mnou na TSko nepřišel nikdo, usuzuju, že to nikdo nemá nainstalovaný a nepoužívá to. Tedy se teď nebudu trápit se sdílením verze a verzi uploaduju jen v případě, že se vyskytne nějaký skutečný zájemce.
Non est specifica
 
SepiaX
Zatím jsem tě na TS nechytil ale jakmile tě zmerčím stavím seMrknutí
Má-li problém řešení nemá cenu se trápit, nemá-li řešení trápení je zbytečné.
 
313_Nevo
chcelo to po mne nejaky NET4.5 tak som to radsej nechal tak, kym bude viac casu sa stavit na TS a sa popytat na detaily Mrknutí
CPU 4core 3.3GHz | GPU 1GB GDDR5 192bits | DDR3 4x4GB CL9 | SSD 250GB | Win7
 
Rumcajs
OK, je to zde https://drive.goo...sp=sharing. Zas platí, že jsem se s vypětím sil dokopal k tomu, abych sepsal ty křivky, ale síly na dokumentaci už nějak nezbyly. Kdo chce vědět víc, musí prostě komunikovat orálně.
Jinak je to .NET aplikace, takže to holt musí být nainstalovaný. .NET je od Microsoftů zdarma, takže se toho nemusíte bát. Navíc CloD je taky do značné míry v .NETu, takže to už většinou máte.
Non est specifica
 
Rumcajs
Verze 1.3 https://drive.goo...sp=sharing
Nově zobrazuje aktuální polohu osy v S-křivce.
Vylepšená detekce významu os zařízení. Nově se osy primárně identifikují podle USAGEID a ne podle názvu. Název je totiž lokalizovaný podle národního prostředí a ačkoli v rámci jednoho stroje by měl fungovat, možná není záruka, že to tak je vždy.
Non est specifica
 
Rumcajs
Verze 1.4 je ke stažení. Má opravené tlačítkové osy a nově přidává možnost vytvářet mapování pro 4 zbylé osy vJoy HID. Novým osá lze i definovat křivky. Fungují i ty už vzpomínané tlačítkové osy. https://drive.goo...sp=sharing

Další plán je:
1) Udělat profily letadel tak, aby profil mohl mít svoje křivky a mapování.
2) Opravit chybnou detekci některých os na některých nečeských Windows.
3) Dodělat editory pro rozšířené možnosti parametrizace. (Viz clonova sekvenční převodovka a JulBova osa přetržená na dvě)
4) DirectX Overlay pro zobrazení zvolených hodnot.
Non est specifica
 
606_JuLB
Super, už sa na to teším.Mrknutí

Ak sa ti podarí dorobiť naplánované body, bude to veľmi šikovný a zároveň univerzálny nástroj pre ľubovolný hardvér a hru.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,717,540 návštěv