April 19 2024 18:43:54
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 1
magot

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS Letadla - technické a taktické informace
 Vytisknout diskuzi
Směs
Valec
Muze mi někdo poradit podle ceho mam serizovat smes když nemam ty ikonky vpravo.Podle otackomeru to poznat nejde vyklonit se nejde a jiny budik podle kterého by to slo jsem nenasel.Podle ceho to delali ve skutecnosti?
 
CSW_Cassius Chaerea
Tak nějak lítám, dle starého ila. Směs 100%-80% 0-2km výšky a pak ubírám.
 
Valec
A jak poznáš když uberes na kolik si smes ubral?Pokud ta smes je blbe nastavena tak to ztraci rychlost.Neni problém si to vyzkoušet s venkovnim pohledem a napsat u Jaka třeba první změna je něco malo nad 4000m do této vysky klidne 100% smesi pak ubirat ale podle ceho poznam kolik zrovna smesi mam.Zadne rysky tam nejsou.Mozna popdle tech pismen co tam u Jaka sou.Ale nevim jak to mají ostatní letadla.
 
Rumcajs
Valec napsal:

Muze mi někdo poradit podle ceho mam serizovat smes když nemam ty ikonky vpravo.Podle otackomeru to poznat nejde vyklonit se nejde a jiny budik podle kterého by to slo jsem nenasel.Podle ceho to delali ve skutecnosti?
Podle barvy výfukových plynů. Modrá = chudá směs. Temně oranžová až rudá = bohatá směs. Jasně oranžová až žlutá = akorát. Bohužel už se nedá tolik vyklánět z kabiny, takže to jen tak neuvidíš. Řešení je dycky na chvilku zpomalit pod 250 km/h a vyklonit se a seštělovat. Nebo si to pamatovat. Do cca 4000m nemusíš řešit nic. Stačí přepnout kompresor kolem těch 2000 metrů. Nad 4000m pak začne být směs bohatá, tak se začne ubírat. Nemám nikde tu křivku nakreslenou, ale asi by šlo celkem snadno vyrobit správné nastavení podle výšky. Možná to nebude přesně platit pro budoucí letní mapy, ale u Stalingradu to bude chodit asi všude.
Non est specifica
 
Valec
To ja vsechno vim.Precti si forum trosku nahore.Ale proste podle paky nepoznáš jestli mas 80 60 40 atd.Trosku to poznam podle napisu co je kolem kolik cc mam smes.
 
BP_Madvlk
Rumcajs napsal:

Valec napsal:

Muze mi někdo poradit podle ceho mam serizovat smes když nemam ty ikonky vpravo.Podle otackomeru to poznat nejde vyklonit se nejde a jiny budik podle kterého by to slo jsem nenasel.Podle ceho to delali ve skutecnosti?
Podle barvy výfukových plynů. Modrá = chudá směs. Temně oranžová až rudá = bohatá směs. Jasně oranžová až žlutá = akorát. Bohužel už se nedá tolik vyklánět z kabiny, takže to jen tak neuvidíš. Řešení je dycky na chvilku zpomalit pod 250 km/h a vyklonit se a seštělovat. Nebo si to pamatovat. Do cca 4000m nemusíš řešit nic. Stačí přepnout kompresor kolem těch 2000 metrů. Nad 4000m pak začne být směs bohatá, tak se začne ubírat. Nemám nikde tu křivku nakreslenou, ale asi by šlo celkem snadno vyrobit správné nastavení podle výšky. Možná to nebude přesně platit pro budoucí letní mapy, ale u Stalingradu to bude chodit asi všude.


A jak se podíváš ven,když letíš 300 km/h a ta palice prostě ven nejde ? jde to podle otáčkoměru. Pokud víš,že máš ubírat směs na základě výšky,tak je prostě třeba ubírat postupně a hlídat otáčky.Při ubírání nejdříve lehce stoupjí.Jakmile začnou klesat,je to už moc...
 
Valec
A jak se podíváš ven,když letíš 300 km/h a ta palice prostě ven nejde ? jde to podle otáčkoměru. Pokud víš,že máš ubírat směs na základě výšky,tak je prostě třeba ubírat postupně a hlídat otáčky.Při ubírání nejdříve lehce stoupjí.Jakmile začnou klesat,je to už moc...[/quote]Podle otáček to u Jaka nepoznam.Kdyz tu smes upravuju je pravda ze se pohnou otáčky ale pokazde se vrati do puvodnich hodnot at mam smes chudou,bohatou nebo sparavne.Vzdy jsou otáčky stejne.A ted jsem prisel ještě na jednu věc ohledne smesi ale to ještě otestuju.
 
313_Nevo
to je zaujimave, ako to dopadlo teda s tym Yakom Valec?
CPU 4core 3.3GHz | GPU 1GB GDDR5 192bits | DDR3 4x4GB CL9 | SSD 250GB | Win7
 
Valec
U smesi se to ma takto:Napriklad letis v 7000m a spravna smes je asi 50% (z vyfuku oranzovy plaminek) takze optimalni smes.Ale pokud hybes se smesi az ti zrudne nebo zmodra a je to jen tesne dejme tomu bohata 60% a chuda 40% tak to nemá vliv na rychlost a nebo uplne minimalne.Ale pokud ta smes je nastavena dejme tomu 80% a 20% teda celkem mimo tak to ma vliv na maximalni rychlost.U Jaka to dela v 7000m s plne otevernyma chladicema a rychlosti IAS na budiku kolem 13 Km/h.Coz se mozna nezda dost ale když se vezme reychlost TAS tak ta uz asi bude celkem podstatna.
 
alfik
U skutečného letadla (auta, motorky...) se to dá taky snadno poznat sluchem. Ovšem toto asi nasimulováno nebude, nebo nedostatečně. Teď to nevyzkouším, zkuste sami a napište.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Hoper
A jak Válče kontroluješ barvu těch plamínků ? Když tu píšou, že se ve větších rychlostech už nejde vyklánět ?
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
1stCL_Fucida
Hoper napsal:

A jak Válče kontroluješ barvu těch plamínků ? Když tu píšou, že se ve větších rychlostech už nejde vyklánět ?


Pro základní kalibraci stačí externí pohled, ne? Úsměv. A pak už na páce rozdíl v rámci 20% snad uhlídáš Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Ajvn
Na páku nelze , jen na tlačítka.Vyděšený
 
1stCL_Fucida
57_OTU ajvn napsal:

Na páku nelze , jen na tlačítka.Vyděšený


?

U mě lze...
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Ajvn
BOS mám nainstalovaný jen pár dní tak pardon jdu se pdívat co jsem přehlíd.Mrknutí
 
Rumcajs
Na IL2 fóru běží vlastně identická diskuze. Zajímavou informaci postoval zdejší Brano ke kritické výšce. Kritická výška je výška, do které kompresor dokáže dodávat plnící tlak. Nad tuto výšku pak plnící tlak klesá.

Critical altitude for m105PF is 4000m
Critical altitude for ASh 82 is 5000m


Tedy opravdu do 4000m u Jaka a LaGGa a Pešky není důvod na směs sahat. U La5 až do 5000m.
Non est specifica
 
Ajvn
Jo Fuči samozř. že to jde.Úsměv
Akorád ještě- vidím dobře že trimy: P, R,Y na páky nastavit nejdou?
 
1stCL_Fucida
I trimy jdou nastavit na páky - s jedinou výjimkou a tou je Fw 190, tam je musíš mít historicky korektně na dvojici tlačítek Úsměv

Asi tě zase budu muset přijet do Ostravy pořádně vožrat a ukázat, jak se s těmi letadly musí Úsměv. Válec to tam zjevně sám nezvládá Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Shadowdeath
1stCL_Fucida napsal:
I trimy jdou nastavit na páky - s jedinou výjimkou a tou je Fw 190, tam je musíš mít historicky korektně na dvojici tlačítek Úsměv


Není úplně pravda, trimy na ruské stroje taky na osy nedáš.
Už se tu o tom debatovalo, ale už si vlastně nepamatuji proč to neudělali, nejspíš šlo o nějaké hloupé výmluvy, tak jsem to zapomněl.
Rozhodně není u Jaka historicky korektně, abych musel mačkat tlačítka, když mám v kokpitu kolečko Úsměv
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
BP_Madvlk
Tak si pořiďte tohle : http://www.saitek...roduct.png...
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

34,725,854 návštěv