March 29 2024 08:59:13
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 7

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS Letadla - technické a taktické informace
 Vytisknout diskuzi
DM - damage model verze 1.008+(2015)
Valec
Aby mel potenciál musí razantně předělat DM.Ten stavající je k smíchu.To i stařičky Il-2 měl snad lépe udělaný DM.
 
Rumcajs
DM je poplatný původu. ROFácký DM je taky takový vždycky stejný. Stávající DM není zas až tak špatný, veskrze plní svoji funkci v tom, že letadlo má konstrukci a v ní zařízení a to i to lze zničit / poškodit. Část problému je taky ve způsobu, jak je to podáváno hráči. Kdyby k tomu byl detailní výpis zásahů a způsobených poškození, bylo by to hned jiné. Navíc vizualizace poškození exteriéru postrádá některé úžasnosti CloDu, jako jsou díry do křídel a do trupu.
Nicméně ve výsledku to naní tak špatné. I v DCS a v CloDu je to tak, že letadlo dostane pár zásahů a třeba se ještě nic neděje, pak přijde poškození s vlivem na funkci a dál je destrukce či vyřazení motoru. Sice se kolem toho nadělá větší divadlo, ale výsledek je veskrze podobný. Všechny tyhle simy simulují poškození zbraní, poškození chlazení, poškození motoru ať už přímé nebo přehřátím, přetočením, uštváním či ztrátou oleje. Závěr z BOSka je celkem jednoduchý - nenechte do sebe střílet, bolí to.
Non est specifica
 
Valec
Zatím co jsem doprovázel kluky v Ilech tak každá krátká dávka ze 6 a hned černý kouř.Toto se mi moc nezdá.Němci psali jak bylo Ila těžké sestřelit a tady je to jak střílet do krabičky od zápalek.Střílel jsem na křídlo Befka jen škasama a křídlo fuč.Ty letadla jsou jak papíroví draci.Skoro nic nevydrží.
Upravil/a Valec dne 26-12-2014 17:08
 
CSAF_Sajonez
Kdybych jednoduše napsal -> Přeji si aby letouny IL-2 a Ju-87 více vydržely a snesly větší poškození a aby jejich pilot nezačal krvácet po každičkém zásahu....ehm změnilo by se na tom něco? Ano vymodelování DM u IL-2ky mně mrzí. Velice často skončím s prostřílenou kabinou a zničeným chladičem oleje. Do několika vteřin mám mimo krve na xichtě také všude olej a motor se zadře dřív než řekneš Šturmovik nic nevydrží. Tak nějak mi zatím přišlo, že LaGG-3 snese stejné poškození a dokonce se s poškozeným chladičem leckdy vrátím na letiště i když se mi už přidírá motor.

DM je silně komplexní záležitost a říct, že je jednoduše k smíchu mi nepříjde moc fér. DCS je na tom v mnoha ohledech hůře. Pravda křehkost letadel co se týče zásahů leccos zkazí...

Například zde rozštípaný lakovaný garantovaný hrob LaGG-3 Úsměv
[img]http://img8.rajce.idnes.cz/d0803/7/7658/7658733_beef9a939a0f4f4f364b946862815223/images/2014-12-25_00065.jpg[/img] is not a valid Image.

[img]http://img8.rajce.idnes.cz/d0803/7/7658/7658733_beef9a939a0f4f4f364b946862815223/images/2014-12-25_00071.jpg[/img] is not a valid Image.

[img]http://img8.rajce.idnes.cz/d0803/7/7658/7658733_beef9a939a0f4f4f364b946862815223/images/2014-12-25_00073.jpg[/img] is not a valid Image.
Upravil/a CSAF_Sajonez dne 26-12-2014 17:11
 
Valec
Testovali jsme rychlost Jaka vs Laviny.Jak leti rychleji ale co jsem chtěl napsat ze jsem v 530 zavadil o strom udelal premet dopadl na zem odleteli kridla zadek ale jinak sem zustal sedet nezranen v neposkozenem kokpitu.
 
CSAF_Sajonez
Zkrátka něco takového Šklebící se

[img]http://img17.rajce.idnes.cz/d1702/10/10829/10829171_df50a82a68e5c2122aa2b1bfd3dff530/images/2014-12-26_00001.jpg[/img] is not a valid Image.
 
Rumcajs
Valec napsal:

Testovali jsme rychlost Jaka vs Laviny.Jak leti rychleji ale co jsem chtěl napsat ze jsem v 530 zavadil o strom udelal premet dopadl na zem odleteli kridla zadek ale jinak sem zustal sedet nezranen v neposkozenem kokpitu.
Jestli to bylo u země, asi jste tu Lavinu nejeli opravdu naplno. Měla by být trochu rychlejší. Sám ji nelítám, ale díval jsem se někde na grafy. Jen abych se ujistil ...
La 5 má manuální ovládání:
1) Kompresoru
2) Směsi
3) Mřížky olejového chladiče
4) Výstupní štěrbiny chlazení
5) Vstupní mřížky chlazení
6) Forsáže
7) Otáček vrtule
Jak jste to měli všechno nastavený?
Non est specifica
 
magot
CSAF_Sajonez napsal:
DCS je na tom v mnoha ohledech hůře.

A na to jsi přišel jak?
 
Valec
Přesně takhle
CSAF_Sajonez napsal:

Zkrátka něco takového Šklebící se

[img]http://img17.rajce.idnes.cz/d1702/10/10829/10829171_df50a82a68e5c2122aa2b1bfd3dff530/images/2014-12-26_00001.jpg[/img] is not a valid Image.
 
CSAF_Sajonez
magot napsal:

CSAF_Sajonez napsal:
DCS je na tom v mnoha ohledech hůře.

A na to jsi přišel jak?


Lítám oboje, ale je to jen můj laický názor...nic víc Úsměv. No, ale asi jsem to špatně formuloval a měl sem to spíše rozepsat. DCS engine dokáže dobře simulovat moderní bojiště kde likviduješ protivníka raketama a celkově zbraněma s velmi ničivým účinkem. Není tedy důležité jak daného člověka postupně rozebereš. V DCS je dle mého názoru model poškození palnými zbraněmi pár kroků zpět před starým Šturmem co se týče postupného rozebírání protivníka, ale dokáže navíc například simulovat přistání s poškozeným podvozkem, lámou se tam pěkně podvozkové nohy, praskají pneumatiky atd. Některé moduly jsou na tom hůře, jiné lépe. Například MiG-21bis od Leathernecku je v tomto velmi parádní ( je samozřejmě parádní v mnoha směrech Úsměv), naopak F-86 Sabre od Belsimteku je v tomto odfláklý. Jsem zvědavý na MiG-15tku, který je už pořízen a čekáme na jeho vydání. Huey a Mi-8 jsou naopak zase velmi kvalitní.
Co se týče druhoválečných letadel a soubojů, tak v DCS není běžné, že ti někdo prostřelí chladič oleje nebo vody. V DCS není běžné, že protivníka zapálíš nebo mu dávkou do kabiny zneškodníš pilota. Teď samozřejmě myslím WWII projekt a jejich stroje. Je to prostě takové krkolomné. DM je tam hrozně předvídatelný a poškození nijak výrazně neafektuje protivníka co se týče degradace letových vlastností. Propočty zásahů a jejich následky.. Borec s K-4 mi valí do Mustanga a přežiji dva zásahy z Mk108 přímo do zadní části trupu ( když se Mk108 trefí do křídla, tak samozřejmě jde křídlo do pryč...). Vyřadí mi záhadným způsobem pouze K-14 zaměřovač, ale AN/APS-13 warning radar mi fakčil dál...co to má být? Měl bych se přece rozletět na cucky nebo zkrátka přijít o ocas. Zkoušel si někdy v DCSku nouzové přistání? Kolikrát ti letadlo udělá kotrmelec a zůstane celistvé a pak najednou vybouchne. Ano dá se s tím přistát skluzem, ale ne vždy se toto podaří. Jak toto letadlo po nouzáku vypadá? Celistvé, nic zkrouceného. Pokud se nějaká část poškodí, tak se na ni hodí textura, která zobrazuje poškození palnými zbraněmi. Já samozřejmě DCSku fandím a podporuji ho jak jen můžu. Jediné co si nikdy nikdá nepořídím jsou cvičné letouny jako BAE Hawk nebo C101 Aviojet. L-39 Albatros bude výjimkou Úsměv.

[img]http://img9.rajce.idnes.cz/d0902/10/10567/10567531_1d16d3592a7a54d7e754c6e1a061400a/images/Screen_141220_130746.jpg[/img] is not a valid Image.

Tady mi příjde BoS V NĚKTERÝCH VĚCECH o něco dále, ale těžko soudit, přece jen ho máme chvíli ( Dle Steamu mám nahraných 20hodin + pár hodin z Alpha verze). Dneska jsme prolétali celé odpoledne a už jsme na pár hloupostí narazili. Zatím jsem přesvědčen, že LaGG-3 vydrží mnohem víc než IL-2 až naopak přehnaně nereálně moc. Koupil sem to hodněkrát od Befka nebo dokonce i od Fokáče, kterého jsem jako poškozený ztrestal dávkou. Zezadu ve stoupání jsem mu krátkou dávkou za tuto chybu odrovnal motor... hlavně, že navyšovali "rotary" ( jak oni říkají Šklebící se ) motorům výdrž. Ehm mno zkrátka byl sem často po ošklivých zásazích bojeschopný. S poškozeným motorem se to s nim rovněž dá dotáhnout celkem daleko....snad to brzi opraví a srovnají laťku...všem stejným metrem. Na jejich fóru se neangažuji a nemám vůbec ponětí kdo je s čím nespokojený a co se bude nebo nebude opravovat. Známá křehkost letadel co se týče malé výdrže zásahů by se určitě řešit měla, ale pokud na tohle již vývojáři reagovali a jsou přesvědčeni, že je to tak dobře...to je pak těžký. Dnes se mi povedlo sundat He-111tku pouze dvěma kulomety ShKAS a to na jeden průlet. Nemyslím si, že bych byl dobrý střelec a podívejte se jaké poškození Jak-1 s lehkými kulomety způsobil..20tka ShVAK už neměla munici. AI v BoSu by měly mít stejný DM model jako hráči.

[img]http://img17.rajce.idnes.cz/d1702/10/10829/10829171_df50a82a68e5c2122aa2b1bfd3dff530/images/2014-12-26_00005.jpg[/img] is not a valid Image.

Naopak deformace některých částí letounu při nouzovkách je velmi povedená.

[img]http://img17.rajce.idnes.cz/d1702/10/10829/10829171_df50a82a68e5c2122aa2b1bfd3dff530/images/2014-12-25_00047.jpg[/img] is not a valid Image.

Co mně v BoSu mile překvapilo je fyzická modelace stromů. Tohle DCS ani CloD pokud je mi známo nemají, tam jde prolétnout skrz vegetaci. Taková příhoda... Mám rozstříleného LaGGa a těžce zraněného pilota. Na sklo mi cáká olej a už z něj není skoro nic vidět. Klapky na landing, trim výškovky tak abych doklouzal na zem. Rychlost mám skoro na pádovce. Najednou přistanu na něčem co mně drží chvíli ve vzduchu. Koukám doleva, doprava...všude větve. Ozve se rachot a letadlo pěkně spadne ze stromu dolů. Odlomí se křídlo, ale nebouchne....tohle bylo rozhodně příjemné překvapení Úsměv

Další takovou příjemnou novinkou je, že lze vyřadit technika protivníka ve smyslu zbavení mobility i se zbraněmi, které ho nedokáží jinak zničit. Můžete totiž odrovnat motor a je úplně jedno čemu. Náklaďákům, polopásům ba i tankům. Máte IL-2 se ShVAKy, v trupu jen bomby a máte zastavit kolonu tanků? Není problém všem posypat motorový prostor a chvíli počkat. Pokud se z nich začne vinout černý dým, jsou z nich jen pěkné statické cíle Úsměv
Upravil/a CSAF_Sajonez dne 27-12-2014 01:05
 
Rumcajs
Ono to chce lítat trochu dýl. Pak člověk přijde na to, že každý případ je trochu jiný. Třeba ten IL2 vydrží hezkých pár zásahů. Jenže je vždy otázka, co a kam ho trefí. To samé platí pro sundavání Heinkelů. Heinkel tuším neměl samozacelovací nádrže, tedy slušná dávky do křídel by to měla zapálit.

Je zde několik zjevných problémů s DM.

1) Střelba ve skutečnosti byla pravděpodobně mnohem složitější a něco trefit asi mnohem řidší událost. Je asi jasné, že kde kdo z nás má ve virtuálním kokpitu nalétáno víc než Hartman za celou válku. To z nás nedělá skutečná esa, ale virtuální esa jo. My ty virtuální protivníky prostě trefujeme mnohem líp, než to šlo ve skutečnosti.
2) Zatímco existují dokumenty pro výkonostní porovnání, porovnání schopnosti absorbovat poškození je dostupné jen sporadicky a má spíš charakter svědectví. Je asi jasné, že pilotovo tvrzení, že "Do něj vystřílel zásobníky a stále letěl", neříká nic o tom, kolikrát a kam ho trefil. Jestli tedy vůbec.
3) Je to simulace, počítačová hra, má to svoje limity. To je bez diskuze a v tomhle úhlu pohledu to nebude nikdy jako ve skutečnosti.

Všichni zde určitě četli knížku "Sundejte Hartmana". Takže víte, že se mu povedlo sundat dva Šturmy během několika vteřin za použití několika nábojů. Já se vůbec nechci porovnávat s Hartmanem ve smyslu skutečných kvalit, ale přesto si myslím, že by nám naše každodenní virtuální sestřely záviděl. Už jsem to psal, my prostě máme mraky cílů k sestřelu. Můžeme bez nebezpečí zkoušet nejlepší taktiky. Naučit se střílet s deflexí, z blízka, nevadí nám, že sem tam chcípneme. Posuzujeme DM podle našich nejlepších kousků.
Tím nechci říct, že by stávající DM nesnesl vylepšení nebo že je ideálně nastaven. Vlastně ani nemám, jak bych zjistil, kterým směrem by se měl ubírat. Taky si pocitově myslím, že účinnost puškových ráží je příliš vysoká vůči draku letadla. Že by to mohlo být bohatší z pohledu počtu zničitelných prvků. Že by krom zničení daného prvku mohlo být i částečné poškození. Třeba že by zásah do řídících tyčí mohl tyč ohnout a omezit pohyb. Že by se častěji mohlo stát, zejména u puškových ráží, že by střela prošla letadlem bez faktického poškození letadla. Že by ten Šturm měl asi vydržet víc a 7.62mm by mu v podstatě nemělo moc vadit. Ale o kolik a jak toho dosáhnout, to nevím. Ale říkám si, že by bylo prima, kdybychom dostali rozbor zásahů jako v DCS.


Jo a LaGG3 je vlastně super vyzbrojené letadlo. Má to velkorážní kulomet a když má 23mm kanón, není nic, co by sneslo salvu z týhle kombinace. Dokonce se mi povedlo Heinkel přepůlit.
Non est specifica
 
Valec
Rumcajs napsal:

Ono to chce lítat trochu dýl. Pak člověk přijde na to, že každý případ je trochu jiný. Třeba ten IL2 vydrží hezkých pár zásahů. Jenže je vždy otázka, co a kam ho trefí. To samé platí pro sundavání Heinkelů. Heinkel tuším neměl samozacelovací nádrže, tedy slušná dávky do křídel by to měla zapálit.

Je zde několik zjevných problémů s DM.

1) Střelba ve skutečnosti byla pravděpodobně mnohem složitější a něco trefit asi mnohem řidší událost. Je asi jasné, že kde kdo z nás má ve virtuálním kokpitu nalétáno víc než Hartman za celou válku. To z nás nedělá skutečná esa, ale virtuální esa jo. My ty virtuální protivníky prostě trefujeme mnohem líp, než to šlo ve skutečnosti.
2) Zatímco existují dokumenty pro výkonostní porovnání, porovnání schopnosti absorbovat poškození je dostupné jen sporadicky a má spíš charakter svědectví. Je asi jasné, že pilotovo tvrzení, že "Do něj vystřílel zásobníky a stále letěl", neříká nic o tom, kolikrát a kam ho trefil. Jestli tedy vůbec.
3) Je to simulace, počítačová hra, má to svoje limity. To je bez diskuze a v tomhle úhlu pohledu to nebude nikdy jako ve skutečnosti.

Všichni zde určitě četli knížku "Sundejte Hartmana". Takže víte, že se mu povedlo sundat dva Šturmy během několika vteřin za použití několika nábojů. Já se vůbec nechci porovnávat s Hartmanem ve smyslu skutečných kvalit, ale přesto si myslím, že by nám naše každodenní virtuální sestřely záviděl. Už jsem to psal, my prostě máme mraky cílů k sestřelu. Můžeme bez nebezpečí zkoušet nejlepší taktiky. Naučit se střílet s deflexí, z blízka, nevadí nám, že sem tam chcípneme. Posuzujeme DM podle našich nejlepších kousků.
Tím nechci říct, že by stávající DM nesnesl vylepšení nebo že je ideálně nastaven. Vlastně ani nemám, jak bych zjistil, kterým směrem by se měl ubírat. Taky si pocitově myslím, že účinnost puškových ráží je příliš vysoká vůči draku letadla. Že by to mohlo být bohatší z pohledu počtu zničitelných prvků. Že by krom zničení daného prvku mohlo být i částečné poškození. Třeba že by zásah do řídících tyčí mohl tyč ohnout a omezit pohyb. Že by se častěji mohlo stát, zejména u puškových ráží, že by střela prošla letadlem bez faktického poškození letadla. Že by ten Šturm měl asi vydržet víc a 7.62mm by mu v podstatě nemělo moc vadit. Ale o kolik a jak toho dosáhnout, to nevím. Ale říkám si, že by bylo prima, kdybychom dostali rozbor zásahů jako v DCS.


Jo a LaGG3 je vlastně super vyzbrojené letadlo. Má to velkorážní kulomet a když má 23mm kanón, není nic, co by sneslo salvu z týhle kombinace. Dokonce se mi povedlo Heinkel přepůlit.
Hartman tam myslím psal(sice jsem to už dlouho nečetl) že z čísté 6 to skoro nešlo takže nalítával ze spodu a mířil na olejovou vanu.
 
1stCL_Novotny
Tak tak, výstup hladiče a olejová vana. Na druhou stranu bo jsme magoři které žádná kulka nebere ani nebolí, tak si klidně dovolíme nalétnout z hora a ustřelit křídlo pár granáty 20mm. Pokud vím tak to pancéřované jak vana trupu není. Úsměv V reálu bych asi na tu potvoru nikterak neletěl z čisté šestky! Jsem od přírody srab a mám se rád.

Ps: Jen dodám že i v původním Ilovi se dal Šturm zapálit ze spodu na chladič pár kulkama s kulometu. Úsměv A křídlo se louskalo jak ořech na první ránu. Úsměv
 
CSAF_Sajonez
Přesně tak. Hartmann ve stejné publikaci psal, že Šturmoviky jsou nejodolnějšími stroji na bojišti. Masivní křídla, odolný trup...teď by se sem hodila přímá citace z knížky...zkusím v rychlosti prolistovat. Pokud vím, tak je podlétával a z velmi malé vzdálenosti pálil na chladič oleje pod trupem.

Pro Sabura. Děkuji za nepřímou pochvalu hladkého přistání když to tedy srovnáváš s realitou a zkušenými piloty, ale já měl na mysli úplně něco jiného než je zachování letounu. To co je v BoSu je jen bonus a není to samozřejmě pravidlem. Jde o ty díry po projektilech ačkoliv mně žádný projektil nezasáhl.
Za druhé přečti si znova můj příspěvek. Nikde DCS nehaním ba naopak. Píši jen svůj názor a poznatky, které se mohou lišit. To co ale uvádíš ty nejsou žádné argumenty a ta tvoje agresivní narážka na 14ti denní lítání....kdybys aspoň projevil přirozenou inteligenci a podíval se na alba ( protože jsou moje) ze kterých tyto screeny postuji a laskavě se podívej kdy byly vytvořeny. Není to úplně přesné, protože Huey v Betě nebyl mým prvním modulem. Prvním modulem, který jsem si zakoupil byl balíček letadel FC3.

Tak a teď k tomu hořícímu Befku...takhle si ho nasolil instantně nebo už byl poškozený předtím a jenom si ho "dodělal"? Jde o AIčko nebo hráče?

EDIT: Ještě k publikaci Sundejte Hartmanna, tady je ta pasáž. Těch střetů tam bylo asi více, ale nebudu to jak ocas celé prolistovávat. Tohle bylo hezky na začátku Úsměv.

[img]http://img8.rajce.idnes.cz/d0803/7/7658/7658733_beef9a939a0f4f4f364b946862815223/images/IMG_20141227_122809.jpg[/img] is not a valid Image.
Upravil/a CSAF_Sajonez dne 27-12-2014 12:35
 
SepiaX
"Viděl jak ruský stroj zasahují kulometné dávky i dvoucentimetrové granáty" Také věc kterou jsem v Bos neviděl, žádná zpětná vazba.
Má-li problém řešení nemá cenu se trápit, nemá-li řešení trápení je zbytečné.
 
1stCL_Novotny
A kam koukáš? Žes neviděl zásahy pokud jsi trefil?? Úsměv Nezlob se, ale pokud se Ti nezdá vizualizace tak OK, ale že by nebyl vidět zásah je blbost.
 
Rumcajs
Večer na to najdu nějaký svoje video. Jsou vidět zásahy i 7.62, odletují jiskry. Výbuchy granátů jsou pak taky působivé. Problém s viděním toho je v tom, že se to děje rychle a především málokdy to vydrží bez dalších efektů, které to přebijou. Cíl začne čmoudit, hořet, schovají to trasírky.
Non est specifica
 
magot
Nj ROFko Úsměv To je děs ...
[img]http://img17.rajce.idnes.cz/d1702/10/10829/10829171_df50a82a68e5c2122aa2b1bfd3dff530/images/2014-12-25_00047.jpg[/img] is not a valid Image.
 
CSAF_Sajonez
Ale tak....práskl jsem s tím docela o zem Úsměv. Zkusím jemné přistání zda to dopadne stejně.
 
Fishbed64
BOS ma podle me rozhodne realnesi DM nez puvodni sturm z nekolika duvodu...Taky tady jeste nebyl vzpomenut Hans Joachim Marseille kterej casto behem jednoho letu sestrelil 4 P40 nebo Hurricany(tedy taky relativne odolne stroje) a pritom mu zbylo stale 50% munice,stejne tak japonske Ki 43 ktere meli opravdu hodne slabouckou vyzbroj vcelku nemeli problem sestrelit relativne odolny letadla USA a GB...problem je ze ve hre je vzdy daleko jednodusi dostat se za nepritele protoze clovek nezaziva zadnej pocit nebezpeci neciti zadny pretizeni atd...
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,601,069 návštěv