April 19 2024 15:30:23
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » Speciální mise
 Vytisknout diskuzi
Ramrod 753 - debriefing
kouty
313_Nevo napsal:

pbarry a ty sa mozes hanbit tiez s Casiom, za dorazanie prazdnych bombrov Šklebící se

Btw barry, ty nam hlavne povedz, preco ste tesne pred stretom s bombrami otocili na juh a sli po nas!? A mas to! Vyděšený


Protože jsem je tam poslal
 
1stCL_Wedge
313_Nevo napsal:


Btw barry, ty nam hlavne povedz, preco ste tesne pred stretom s bombrami otocili na juh a sli po nas!? A mas to! Vyděšený


Protože sme měli bombarďáky slíbený my!!!!Vyděšený
 
310_Max
Sakra tady se hádáte, kdo kdy a kam ... ale, že cíl lehl popelem, to vás nezajímá!Cool

I já díky za akci , i přesto, že mě můj stařičkej PC nechal na holičkách v prvních minutách akce.Šklebící se
 
CSW_Cassius Chaerea
Tak jenom nám befkům lehlo popelem deset cílů.
 
magot
Tak ono na tom nádraží byly stejně jen vagony čekající na sešrotování a pár budov se zajatcema Šklebící se
 
313_Nevo
clone9cz napsal:
...Na straně LW bylo velení taky.

kouty napsal:
Protože jsem je tam poslal

Ved prave! Šklebící se Mrknutí

Dobra hra to bola chlapci!
CPU 4core 3.3GHz | GPU 1GB GDDR5 192bits | DDR3 4x4GB CL9 | SSD 250GB | Win7
 
311_Vont
Hele nechte hádek to jak to cele dopadne jsme snad věděli všichni teda aspoň myslím ty zkušenější nepočítám Casia on v tom má už od Hané zmatek, ale šlo jen o to jak se to celé provede a jestli to bude stát za to. A to se myslím povedlo.

Za sebe musím říct, že 313 udělala do puntíku to co měla, ať se to komu chce líbí nebo ne. Od toho to je specka kde se musí poslouchat, aby z toho nebyla nakonec anarchie a nezvrhlo se to v situaci kdy si každý bude dělat co chce.

Ve "wingsu" se to stejně spláchne ať už by to dopadlo jakkoliv no a tím bych to ukončil. Mrknutí

Letu zdar
www.311raf.com/images/signature/sig_Vont.jpg

Je vždy velmi užitečné stát proti nepříteli, který je připraven zemřít pro svou vlast. Znamená to totiž, že máte oba společný cíl. (Generál Tacticus)
 
http://www.311raf.com/viewpage.php?page_id=97
DarkTatka
magot napsal:

Tak ono na tom nádraží byly stejně jen vagony čekající na sešrotování a pár budov se zajatcema Šklebící se


... a školka Úsměv
 
CSW_Cassius Chaerea
311_Vont napsal:
Za sebe musím říct, že 313 udělala do puntíku to co měla, ať se to komu chce líbí nebo ne.
Nikdo jim to nebere, bylo to naprosto dobré jen tak dál.Úsměv
 
Kurres
311_Vont napsal:

to jak to cele dopadne jsme snad věděli všichni teda aspoň myslím ty zkušenější


Přiznám se, že se považuji za jednoho z těch zkušenějších, ale do poslední chvíle sem si nebyl jistý jak to skončí. Můžeš mě konkrétně říct, jak si to viděl ty, respektive ti zkušení, které tu zmiňuješ? Naštvaný

Podle mě největší atraktivita spočinula právě v užití radarů, které svou přítomností dělaly akci nejistou pro obě strany... všichni se podle mě snažili odvést své maximum a diskuze o tom, co by se stalo, kdyby tohle nám můžou posloužit maximálně jako zkušenost pro další specku. Úsměv

Tedy ještě díky všem, kdo se účastnili. Úsměv
 
magot
Největší sranda by byla kdyby jsme ty Mitchelli vůbec nepotkali (od čehož jsme nebyli daleko) Šklebící se
 
falkon
magot napsal:

Největší sranda by byla kdyby jsme ty Mitchelli vůbec nepotkali (od čehož jsme nebyli daleko) Šklebící se

Ano, to by bol goool! :-D

Ostatne... do teraz netusim, preco sme s B-25kami po odhoze zase nezklesali pod radarovu vysku, aby ste to mali zlozitejsie... :-)
 
magot
Proč jen zpět, šlo by to i tam Úsměv
 
310_Max
Kurres napsal:

311_Vont napsal:

to jak to cele dopadne jsme snad věděli všichni teda aspoň myslím ty zkušenější


Přiznám se, že se považuji za jednoho z těch zkušenějších, ale do poslední chvíle sem si nebyl jistý jak to skončí. Můžeš mě konkrétně říct, jak si to viděl ty, respektive ti zkušení, které tu zmiňuješ? Naštvaný

Podle mě největší atraktivita spočinula právě v užití radarů, které svou přítomností dělaly akci nejistou pro obě strany... všichni se podle mě snažili odvést své maximum a diskuze o tom, co by se stalo, kdyby tohle nám můžou posloužit maximálně jako zkušenost pro další specku. Úsměv

Tedy ještě díky všem, kdo se účastnili. Úsměv


Pobavíme se o tom ve Wingsu, jestli chceš.
 
magot
Jedna věc se na modré straně opomněla. 100% se spoléhalo na radar, a průzkum žádný.
Falkon by měl popsat před akcí jaké jsou možnosti radaru (nejen Koutymu ale všem kdo byli u velení) a podle toho se zařídit. Páč Kouty se v tom chvílema ztácel Úsměv IMHO 2- 3 109tky v průzkumu by třeba pomohli ...
Upravil/a magot dne 04-12-2014 12:29
 
313_Nevo
Som sa trosku nudil (dufam ze som neporusil copyrajty na obrazky) Šklebící se

Ramrod 753 on SimHQ forums
Upravil/a 313_Nevo dne 04-12-2014 11:03
CPU 4core 3.3GHz | GPU 1GB GDDR5 192bits | DDR3 4x4GB CL9 | SSD 250GB | Win7
 
DarkTatka
magot napsal:

Jedna věc se na modré straně opomněla. 100% se spoléhalo na radar, a průzkum žádný.
Falkon by měl popsat před akcí jaké jsou možnosti radaru (nejen Koutymu ale všem kdo byli uvelení) a podle toho se zařídit. Páč Kouty se v tom chvílema ztácel Úsměv IMHO 2- 3 109tky v průzkumu by třeba pomohli ...


Cerveni radar testovali docela intezivne - testovali jsme jeho limity, jak ho zmast a jak pridelat operatorovi co nejvic prace - v podstate cely druhy trenink jsem je honil po mape a zkousel sam sebe zmast. V tomdle na jednicku a diky vsem kteri se toho ucastnili
 
Letka13_Colonel
falkon napsal:

magot napsal:

Největší sranda by byla kdyby jsme ty Mitchelli vůbec nepotkali (od čehož jsme nebyli daleko) Šklebící se

Ano, to by bol goool! :-D

Ostatne... do teraz netusim, preco sme s B-25kami po odhoze zase nezklesali pod radarovu vysku, aby ste to mali zlozitejsie... :-)


Je to "debriefing", tak sa tu správne rozeberajú aj chyby, ktorých sme sa dopustili. Keď nás to má posunúť ďalej, máme diskutovať vecne k danej udalosti a nie o tom "čo keby".

Za RED stranu som to videl takto.

1) Od začiatku sme sa k danej špeciálke stavali ako "one way ticket" akcia. Dokonca padli úvahy, že sa k cieľu ani nedostaneme..., ale aj tak do toho pôjdeme. ( môžete to prediskutovať vo wingse )

2) K tomu bol uspôsobený RED battle plán...úspešne sa dostať k cieľu. Mimochodm v jednoduchosti je sila a to sa potvrdilo.

3) Návratový plán nebol žiadny. Ukazuje sa, že toto bola najväčšia slabina. Od začiatku sme k akcii pristupovali tak, že bombre a vlastne RED strana dostane "na budku"....Šklebící se
Vyzerá, že toto bola slabina, čo nás nakoniec stála kopec bombardónov.

4) Bobardóny a chlapci v nich odviedli úžasnú prácu pri príprave a nácviku letu vo formácii v "BOXOCH", v tréningu bojových zátačok, odhodu bômb.

Keď som videl ako mali do detailu prepracovaný systém jednotlivých "boxov"... kto, kde a v akej výške...... tak som si povedal, že my stíhači, sme oproti nim len poletujúce panenky.
Toto si zaslúži rešpekt.MrknutíMrknutí

5) Celý RED plán pre BOMBRE sa robil tak, aby čo najvernejšie pripomínal reálny bojový RAMROD. To znamená reálny let v bojovej výške. Relálne bojové zátačky vo veľkej formácii....a tiež aj reálny let vo formácii domov.

6) Plán pre stíhačov sme v dobe nácvikov nemali. Napriek tomu nám predsa nič nebránilo, aby sme si overili, aký máme maximálny dolet so spitom aj s tou "bandaskou" v eko režime, aký bez bandasky pred dosiahnutím cieľa, aký v bojovom režime. Nič nám nebránilo, aby sme si zistili, koľko času trvá squadrone spitov nastúpať do 20.000ft a presunúť sa nejakých 15 štvorcov...atď. A to sme nemuseli letieť ani nad francúzske pobrežie v dobe tréningu.

7) Chceli sme sa problížiť realite a bojový plán a cieľ misie "uvoľniť" pred akciou tak ako v reále.

Super to aj prebehlo. Len sme nemali tie "vstupy" do toho plánu, čo bežne plánovači reálneho RAMRODu mali. V dobe tréning sme nevedeli ani to, z ktorej základne budeme vzliteať. V tom sa môžeme zlepšiť.

8) Tréningové stretnutia boli využité na správne pochopenie činnosti radaru, skupiny bombrov...., ale stíhači boli len do počtu a neurobili sme čo sem mali.
Vrátane mňa, ktorý sa dozvedel až v deň ackie, že budem veliť 313ke.


Všeobecne:

a) Pri takejto špeciálnej RAMROD akcii obmedzenie pravidiel len na jeden štart vnímam dosť negatívne. To sme hneď mohli letieť COOPku a nie dogfight.

Nestačilo zakázať štart ak bol niekto zabitý, alebo pristál s poškodenou mašinou v poli ?

Môžem len špekulovať, komu toto obmedzenie malo pomôcťa prečo bolo dané.

RED strana sa mala báť, že niekto s poškodeným Befkom, či Fw strojom pristane a oäť vzlietne ?
BLUE strana sa mala báť, že to niekto so spitom, či s B-25 kou stihne otočiť 2x ?

b ) Osobne som nepochopil, prečo B-25ky mohli štartovať len zo 4ks severných letísk a stíhači v spitoch len z tých južných?

Pravidlá boli jasné a v tejto oblasti boli dodržané. V budúcej akcii by sa mohli zmeniť a zase priblížiť realite.



@Falkon > Odpovedať by Ti niekto mohol....zatiaľ neodpovedal.

Aj keď mi to neprísluší pokúsim sa o odpoveď z môjho pohľadu.

Plánovači RED a veliteľ 322 BG sa neznížili k tomu, aby celú špecku poňali čisto účelovo len s cieľom VYHRAJEME , zničíme cieľ a prečuráme BLUE stranu za cenu toho, že to nebude pripomínať reálny bojový RAMROD.

a) Preto sa bombre držali v jednom boxe na ceste k cieľu a o to isté sa pokúsili aj na ceste domov.
b ) Preto sa na cestu k cieľu neletelo pod RADAROm...a z toho istého dôvodu sa ani domov neletelo inak ....Úsměv
c) Preto sa po "prekvapivom" dosiahnutí cieľa bez vlastných strát, nezavelil ROZCHOD, zostup dolu nad hladinu mora pod úroveň radaru a použitie spôsobu zachráň sa kto môžeš jednotlivo, či po dvojiciach a sadaj na letisko, ktoré si vyberieš.

Táto špeciálka RAMROD nebola "squad challenge" a jedna akcia z dlhej rady akcií, kde sme šli tvrde po bodoch a po víťazstve tej či onej strany.

Táto špeciálka bola úplne o niečom inom.....a v tom BOLO A STÁLE JE JEJ ÚŽASNÉ KÚZLO !!!


Viem, že sa v jednotlivých diskusiách radi podpichujeme. To patrí k veci. Sú určité hranice, ktoré je vhodné rešpektovať.

Keď niekto z Blue strany vyhlásí, že cieľ pre ktorý RED strana "obetovala" toľko svojich posádok a námahy ani za to nestál......., tak zároveň naznačuje, že celá akcia RAMROD 753 z RED strany bola zbytočná fraška. Tým popiera zmysel celej akcie a všetky budúce akcie podobného typu, ktoré sa ešte pripravia.

Osobne nechápem nietoré zbytočné "pokusy" degradovať činnosť toho druhého. Obzvlášť od ľudí, čo sa do danej akcie čoby "lietajúci personál" nezapojili. Takéto praktiky a videá patria na iné blogy...Naštvaný


Stále očakávam nejaký celkový výpočet strát, vížastiev a zničených cieľov. Nie to, či niekto vyhral, alebo prehral.

Účasťou v tejto špeciálke sme VYHRALI všetci.

PS: Teším sa na ŠPECIÁLKu v opačnom garde, kde chlapci z BLUE naskáču do bombrov a RED strana ich bude čakať nad Angliou či niekde v Normandii.
 
magot
DarkTatka napsal:

magot napsal:

Jedna věc se na modré straně opomněla. 100% se spoléhalo na radar, a průzkum žádný.
Falkon by měl popsat před akcí jaké jsou možnosti radaru (nejen Koutymu ale všem kdo byli uvelení) a podle toho se zařídit. Páč Kouty se v tom chvílema ztácel Úsměv IMHO 2- 3 109tky v průzkumu by třeba pomohli ...


Cerveni radar testovali docela intezivne - testovali jsme jeho limity, jak ho zmast a jak pridelat operatorovi co nejvic prace - v podstate cely druhy trenink jsem je honil po mape a zkousel sam sebe zmast. V tomdle na jednicku a diky vsem kteri se toho ucastnili

My taky, jenže nastavení radaru v tréningu a v ostré akci bylo trochu odlišné co říkal Kouty takže trochu chyba lávky ... ale asi to je součástí tak velké akce, plánování a přizpůsobení daným podmínkám Úsměv
Upravil/a magot dne 04-12-2014 12:34
 
CSW_Cassius Chaerea
Letka13_Colonel napsal:
Viem, že sa v jednotlivých diskusiách radi podpichujeme. To patrí k veci. Sú určité hranice, ktoré je vhodné rešpektovať.
No tak si to tak neber, třeba příště vyfasujete dvě nádrže. Úsměv
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,723,168 návštěv